Mezi mosty letos poběží i Gabriela Soukalová. Akce podpoří domácí hospic Athelas
Charitativní akce Běh mezi mosty se bude konat v neděli 8. září v Písku. Koná se na podporu domácího hospice Athelas a letošní ambasadorkou je Gabriela Soukalová.
Charitativní akce Běh mezi mosty se bude konat v neděli 8. září v Písku. Koná se na podporu domácího hospice Athelas a letošní ambasadorkou je Gabriela Soukalová.
Stovky obdivovatelů a návštěvníků měla až do poloviny srpna poslední celoročně provozovaná sklárna na jihu Čech, ve Staších. Její majitelé, rodina Kozlových, ukazovali svým návštěvníkům, jak vznikají nádherné a tradiční kousky skla na Šumavě.
V neděli 1. září se v Hrádku na Letné v Teplicích uskuteční 6. ročník akce Den pro neziskovky aneb Den pro celou rodinu. Událost, která začíná ve 14.00 hodin, nabídne zábavné a soutěžní odpoledne pro děti a jejich rodiny, a zároveň poskytne přehled o činnosti a aktivitách neziskových organizací.
Všestranná pomoc dětem a rodinám v náročné životní situaci. Přesně tomu se věnuje nestátní nezisková organizace Dům tří přání. S jakými problémy se její klienti potýkají nejčastěji, jak předcházet častým krizím v rodinách a k čemu vede, když rodiče své děti ochraňují až příliš? Také o tom Deník hovořil s ředitelkou organizace Markétou Školoudovou.
/VIDEO/ Zákrok policejní hlídky v americkém Davenportu, při němž policista zastřelil psa před očima dětí, zachytily bezpečnostní kamery domu. Pobouřený vlastník je sdílel na sociálních sítích, petice požadující vyvození odpovědnosti má tisíce podpisů. Město i policie vyjádřily soustrast, trvají však na tom, že byl zásah v souladu se zákonem.
Okresní soud v Karviné bude v září znovu projednávat žádost o podmínečné propuštění, kterou podal Jaromír Lukeš odsouzený k 22 letům za rasově motivovaný žhářský útok na romskou rodinu ve Vítkově v roce 2009. Ve vězení strávil víc než 15 let. Soud už má k dispozici psychologický posudek, který si v květnu vyžádal. ČTK to v pátek 30. srpna řekla mluvčí soudu Lucie Blahutová.
Ve středu musel strávit na hřišti trpké vyřazení z kvalifikace o Ligu mistrů, těžké chvíle ale prožívá i v osobním životě. V blízké rodině Davida Douděry došlo k velmi vážnému onemocnění. Na podzim proto vynechá některé zápasy Slavie i reprezentace.
První řadu seriálu Pán prstenů: Prsteny moci vidělo přes 100 milionů lidí po celém světě, dlouho očekávanou druhou sérii můžete sledovat na platformě Prime Video. Kaos na Netflixu přináší moderní pohled na řeckou mytologii s příměsí notné dávky humoru. Pokračování zdařilé kriminálky Duch nabízí Prima+ a už čtvrtá řada titulu Jedna rodina potěší diváky Voyo. Inspirujte se tipy Deníku na skvělou podívanou ze streamů.
Herečka Chantal Poullain jí stále méně masa, mořské plody si ale odpustit nedokáže. Jód z nich jí dodává potřebnou energii. Své „rybí“ zdroje má i v Praze, ale nejraději za mořskými pochoutkami jezdí do rodné Francie.
Deník navštívil nový ráj zábavy pro rodiny s dětmi v Chorvatsku. Dalmaland, vodní a zábavní park na okraji letoviska Biograd na Moru, nabízí i špetku adrenalinu. Tamní atrakce v létě zlákaly i celou řadu Čechů.
Velkorysý prostor pro rodinu a její zavazadla, úsporný diesel a k tomu kabina plná promyšlených komfortních i praktických řešení? To všechno zabalila Kia Sorento do designu, který chytí za srdce.
K fatálnímu rozhodnutí sáhnout si na život musí mít člověk silnou motivaci. Ať už jde o vážné zdravotní problémy, problémy finanční či ve vztazích, nebo prostě o ztrátu smyslu života. Nečekané odchody známých osobností pak dokáží zasáhnout celou společnost, tak jako se to stalo v případě smrti herce Karla Heřmánka. Český filmový a divadelní svět přišel o velkou hvězdu. Stejně překvapivá byla sebevražda Vlastimila Brodského v roce 2002. Vlastní rukou ze světa odešli také herec Martin Štěpánek i sestra Lídy Baarové herečka Zorka Janů. Za sebevraždu byla ze začátku pokládána i tragická smrt Jana Třísky.
V úterý odpoledne proběhla v třinecké knihovně dlouho očekávaná přednáška párového terapeuta Honzy Vojtka. Uznávaný psychoterapeut je miláčkem sociálních sítí a internetu. Jeho přednášky mají desetimilionové shlédnutí a tak není divu, že i venkovní prostor před knihovnou byl beznadějně vyprodán.
Měla rodinu, peníze i úspěch, přesto se cítila nepohodlně. Svou hodnotu odvozovala od rolí, které v životě zastávala jako dcera, matka, manželka či podnikatelka. Zhroutila se. Potkala se s mnohými démony a podstoupila nejednu těžkou zkoušku, aby mohla poznat skutečnou podstatu důvěry, najít sebe i pravdu, kterou skrývala. „Patřím mezi ženy, které byly svému partnerovi nevěrné, a ne jednou. To období, kdy jsem ulítávala na mileneckých vztazích, trvalo asi tři roky. Řešila jsem si tím pocit méněcennosti, nevnímala jsem svoji hodnotu a jako žena jsem se cítila velmi nejistá. Tyto pocity jsem tenkrát neuměla vyřešit, proto jsem si je sytila skrze jiné muže,“ vypráví v otevřeném rozhovoru šamanka Bohdana Kabátová, která od budování týmů a firem přešla k doprovázení lidí na jejich cestě životem.
Protihabsburské aktivity hraběte Jiřího Františka Buquoye (1779–1851) během revolučního roku 1848 znamenaly pro šlechtický rod Buquoyů tvrdé důsledky. Navzdory zdánlivému uklidnění politické situace čelila rodina nedůvěře ze strany vládnoucích Habsburků ještě po celou další dekádu. Vztahy mezi oběma rody narovnal až Jiří Jan Jindřich Buquoy (1814–1882). Zásluhy na obnově vzájemného přátelství měl ale také korunní princ Rudolf Habsburský (1858–1889), jehož odkazu je třetí díl naší série věnován.
Na portálu Donio probíhá sbírka pro rodinu Petra Dufka, bývalého profesionálního hasiče Svitav, který u hasičů sloužil 22 let.
Zhruba hodinový dokumentární film s názvem Razumovští z Vikštejna / Odysea emigrace bude mít opavskou premiéru ve čtvrtek 19. září od 17 hodin v kině Mír a o den později od 18 hodin ve spolkovém domě v Dolních Životicích.
Pochází z nefunkční rodiny. Když hrozilo, že by kvůli kritickému nedostatku peněz musel opustit střední školu, dnes třicetiletý Jan Ďurina raději odešel do dětského domova. Na jeho cestě k osamostatnění mu pomáhal program Patron.
Dobruška si po loňských výročích Radima Drejsla letos připomíná dalšího významného rodáka - řezbáře Jindřicha Adámka, od jehož narození uplyne v říjnu 150 let. A to unikátními loutkami - marionetami.
Od úterý 27. srpna už mohou rodičky po porodu využít v Nemocnici Hořovice nové nadstandardní rodinné pokoje, kde se může ubytovat nejen partner rodičky, ale i sourozenec novorozence. Noc zde stojí pro celou rodinu 3500 korun.
Kandidátku Pirátů vede do podzimních krajských voleb na Liberecku Zbyněk Miklík, současný náměstek hejtmana pro ekonomiku, majetek a investice. Jako potenciálního hejtmana pro budoucí volební období se ho Deník rozhodl vyzpovídat nejen na politická témata, ale i jako člověka žijícího v Libereckém kraji. Prozradil svá oblíbená místa i způsob, jak chrání před nechtěnou publicitou svoji rodinu.
Za druhé světové války nasedli do transportů, které je odvezly do vyhlazovacích táborů - a z nich se už domů nikdy nevrátili. Přerovskou židovskou obec nejhorší světová válka v dějinách lidstva tvrdě poznamenala. Po jejím skončení se domů vrátila jen hrstka židů a kdysi silná komunita ve městě tak zcela zanikla.
Největší srub na Vysočině. Sen z mládí si splnil Jan Votava ze Zálesí na Havlíčkobrodsku. Milovníky přírody, romantiky, rodiny s dětmi, přátele a kamarády, zve k pobytu do usedlosti Gerstein.
Mimo státní a soukromé školy funguje v České republice také síť církevního školství. Ačkoli tyto školy někteří rodiče a děti vnímají primárně jako volbu pro věřící rodiny, realita je jiná. Zájem je o ně i v sekulárních rodinách. Zvýšil ho i nedostatek míst na středních školách, zároveň jsou náboženské školy atraktivní i způsobem výuky nebo komunitním prostředím. V Česku funguje několik desítek křesťanských škol, jak katolických, tak protestantských. Svoje má také židovská obec. Zatím ale chybí muslimské školy, případní zřizovatelé totiž od státu ke svému vzniku nedostali povolení.
V úterý ve španělském Katalánsku zemřel nejstarší člověk na světě. Marii Branyasové bylo neuvěřitelných 117 let. Ještě před svou smrtí se podělila o tipy na dlouhověký život. Všem poradila, ať se vyhýbají toxickým lidem, mají dobré rodinné vztahy a chodí do přírody.
Čtyřnásobná vražda rodiny Kruschových se po téměř osmdesáti letech částečně objasňuje. V případu se objevila dosud nepublikovaná svědectví. Oběti poválečné situace na Hanušovicku se dočkají důstojné památky.
Předposlední prázdninový víkend mohou lidé na Znojemsku vyrazit na gulášfest v Hrušovanech nad Jevišovkou. Chybět nebude program pro celé rodiny včetně ochutnávky pivních speciálů. Vrbovec zase bude žít letní nocí. Návštěvníci se mohou těšit na ochutnávku vín, grilování a cimbálovou muziku.
V novém školním roce čeká rodiče dětí opět celá řada výdajů. Ty jednorázové spojené se začátkem roku, tedy na pořízení školních pomůcek, budou nejspíš podobné jako loni, tady ceny nahoru nešly. S dalšími pravidelnými náklady v podobě úhrady školních obědů, kroužků či školních výletů a kurzů už je ale situace jiná. Tady je třeba počítat s růstem cen.
Sociální služby Česká Třebová mají dlouhodobě vysokou úroveň, což není jen otázkou odborné způsobilosti, ale také hlubokého lidského přístupu.
Ještě před půl rokem byl osud dnes tříletého Martínka Zatloukala nejistý. Vzácná diagnóza AADC upoutala chlapce na lůžko a jedinou možností, jak ho zachránit, byla léčba za sto milionů korun ve Francii. Díky nesmírné štědrosti dobrovolných dárců z celé republiky odjel Martínek na francouzskou kliniku pro lék. A po půl roce se rodiče i chlapec mohou radovat z velkého zázraku. Martínek, který před léčbou jen ležel, dnes pohybuje rukama, staví se na kolínka a začíná žvatlat.
Přestože měl i umělecké nadání, byl nejmladší bratr slavné císařovny Alžběty Bavorské zvané Sisi vojákem tělem i duší. Maxmilián Emanuel Bavorský, jemuž se doma přezdívalo Mapperl, si pozdější manželku mohl vzít i díky zásahu své slavnější sestry. Se ženou se nadevše milovali.
Radnice městské části Praha 6 již šestým rokem pořádá akci Pošli aktovku dál!, která sbírá zachovalé školní tašky a pomůcky pro rodiny v nouzi. Akce nejenže pomáhá potřebným, ale také přispívá k ochraně životního prostředí.
/VIZUALIZACE/ Možnou výstavbu bytových domů pro mladé rodiny, seniory a zdravotně znevýhodněné řeší zástupci vyškovské radnice i v Albrechtově ulici. Město nyní znovu žádá o dotaci, informovalo o tom v tiskové zprávě.
Tetování. To je záležitost, bez které se současná mladší generace už prakticky nemůže obejít. Jak jsou na tom s „kérkami“ hokejisté Banes Motoru České Budějovice?
Čtyřnásobná vražda rodiny Kruschových se po téměř osmdesáti letech částečně objasňuje. V případu se objevily dosud nepublikované okolnosti a svědectví. Oběti poválečné situace na Hanušovicku se dočkají důstojné památky.
Je středa 21.srpna a právě dnes si připomínáme smutné výročí našich dějin. Právě v tento den před 56 lety naši republiku přepadlo pět států Varšavské smlouvy - Sovětský svaz, Polsko, Maďarsko, Bulharsko a Německo. Rumunsko se této agrese odmítlo zúčastnit.
Sport je důležitou součástí jejich životů. Jenže Anežka Paloudová vedle něj zvládá náročné studium, k němu se vrátí i olympijský vítěz Josef Dostál. „Chodíme rádi na houby a Anežka se naučila rybařit. Hodně se spolu nasmějeme a máme dobrou náladu,“ vypráví obrovitý kajakář o soužití snoubenců.
A už je to tady! Z letáků i televizních obrazovek dorážejí reklamy s nabídkou školních potřeb a pomůcek. Začátek školního roku pro děti se rychle blíží a stejně tak průvan v peněžence rodičů. Obchodníci se sice shodují, že školní zboží výrazně nezdražilo, podle odborníků ale představuje peněžní výdaj, který zatne ránu do už tak napjatých rozpočtů. Zejména u rodin s prvňáky. Ministerstvo práce a sociálních věcí přijímá žádosti o podporu, rodičům ve špatné ekonomické situaci pomáhají i nadace a soukromníci.
/PŘEHLED/ Chalupa u Sněhurky, postel na stromě nebo středověká tvrz. I tak může vypadat netradiční dovolená na Vysočině. Ovšem někdy tomu odpovídá i cena. Turista může za noc zaplatit dva tisíce korun i víc, přesto jsou netradiční hotely v mnoha případech už zamluvené měsíce dopředu.
Za svůj život dostala Dáda Patrasová spoustu pracovních příležitostí, za které vděčí nejen svému talentu, ale i vzhledu. Ten je pro ni dodnes velmi důležitý, i když na prvním místě měla vždy rodinu, která ji držela v těžkých chvílích nad vodou. Manželství s Felixem Slováčkem utrpělo v posledních letech trhliny a nyní herečku podporuje hlavně její italský přítel Vito a milovaná zvířata, bez nichž by se už neobešla.
Až třicet nových bytů pro občany v bytové nouzi plánuje pořídit město Hradec Králové. Do městských bytů by se mohly nastěhovat především osoby se zdravotním postižením, invalidní důchodci či rodiny s dětmi. Záměru nákup bytů již schválili radní města. Celkové výdaje by činily asi 90 milionů korun, většinu částky by pokryla dotace.
Rodiče školáků, kteří potřebují pomoct s výdaji na školní pomůcky, mohou žádat o jednorázovou dávku mimořádné okamžité pomoci. Jedná se o specifický druh pomoci, který je spojen s úhradou nákladů v souvislosti se vzděláváním a MPSV ho vyplácí každoročně.
Za pár týdnů začíná nový školní rok. Nejmenší školáci do lavic usednou vůbec poprvé. Jejich rodiče tak čeká nemalá investice do školního vybavení. Podle matek, které oslovil Deník, jeho pořízení vyjde na pět až deset tisíc korun. Pomoci ale mohou různé sbírky.
Za pár týdnů začíná škola, a to i pro ty nejmenší, kteří míří do lavic prvně v životě. Rodiče prvňáčků čeká v září nemalá investice do vybavení. Podle odhadů oslovených matek náklady vyjdou na pět až deset tisíc korun. Pomoci můžou různé sbírky.
Na portálu Donio.cz běží nová sbírka, která je určená na pomoc mamince Elence a jejím dvěma synům Martínkovi a Matyáškovi. Na konci července tragicky přišli o manžela a tatínka Martina.
Maminky z Pelhřimova a okolí se budou od září setkávat na seberozvojových kurzech, zatímco se o jejich děti ve vedlejší místnosti budou starat chůvy. Rodinné centrum Pelhřimov jim tak umožní, aby se zadarmo rozvíjely, připravily se na pracovní pohovory a bylo tak pro ně jednodušší získat práci po mateřské dovolené.
Rodiče bratrů Timkových nikdy nemuseli dlouze pátrat, kde jsou jejich čtyři synové: zpravidla se drželi pohromadě a pilně skládali, zkoušeli nebo někde společně vystupovali. A funguje to tak už nějakých třicet let. Kapela No Name, kterou možná z nedostatku dalších bratrů tvoří ještě další dva členové mimo rodinu, patří od roku 2000 k největším a také nejcharismatičtějším hvězdám nejen slovenské, ale i české hudební scény. Nebudou chybět ani o posledním srpnovém víkendu na Vizovickém Trnkobraní, které je tak trochu jejich srdeční záležitostí.
Z pohádky do pohádky, mezi živly i letem světem cestovali rodiče a děti v létě s Mateřským centrem Cipísek. Už 17tým rokem totiž Cipísek připravuje na léto pro rodiče s dětmi týdenní letní programy. Letos nechyběla například cesta za vodníkem Hloučelákem, královský ples, hledání pokladů, indiánská stezka, cesta kolem světa nebo cestování se skřítky a živly.
/FOTO, VIDEO/ Kvůli alkoholu ztratil kontrolu nad svým životem. Nyní čtyřiatřicetiletý zpěvák kapely Nebe Petr Harazin sdílí svůj příběh prostřednictvím jihomoravského projektu Nessuno, který upozorňuje právě na problémy závislostí. „Pít jsem začal těsně před svými osmnáctými narozeninami. Cítil jsem zvýšené sebevědomí. Do pocitu opilosti jsem se zamiloval a byla to láska na první pohled,“ vypráví Harazin.
Tragická událost, ke které došlo na konci května v Chomutově, zasáhla do života samoživitelky tří dětí. Při požáru bytu přišla rodina o veškerý majetek. Nyní musí začínat od nuly. Jelikož žena zároveň přišla o zaměstnání, prosí o pomoc veřejnost.