Vilky pro osiřelé děti obsadí lékaři
Karlovy Vary - Kraj zápůjčku domů dětského domova pro nemocnici obhajuje tím, že děti ubývají
Karlovy Vary - Kraj zápůjčku domů dětského domova pro nemocnici obhajuje tím, že děti ubývají
Motto: ,,Na začátku si připlať s vědomím, že po zbytek života ušetříš.“
Motto – „Práce musí bavit, není to jen o penězích.“
Vestec - Dobrovolný i profesionální hasič, ale také včelař, příležitostný divadelní herec a opravář letitých automobilů a motocyklů. Řeč je o vpravdě renesančním člověku Bohuslavu Plachém.
Příbramsko /FACHMAN PŘÍBRAMSKA/ - Vyberte ze tří příběhů ten nejlepší, pošlete svůj hlas a odměňte fachmana i sebe za poctivou práci.
Liberecko /NOVÁ FOTOGRALERIE/ –Vydatné deště v Libereckém kraji zvedly hladiny řek. Třetí stupeň povodňové aktivity byl ve čtvrtek časně zrána dosažen na Smědé v osadě Předlánce ve Višňové a v Bílém Potoce. Na několika místech se řeka vylila z koryta. Několik silnic bylo policií uzavřeno, akutně hrozí jejich přelití vodou. Několik lidí bylo evakuováno.
Jeseník – Textové zprávy o kulturním a společenském dění na Jesenicku pravidelně nacházejí ve svém mobilu desítky lidí na Jesenicku. Novou službu nabízí Informační centrum Jesenicka. V budoucnu chce takto informovat například o blížících se přírodních pohromách.
Písek - Američané chtějí být ve všem nejlepší, Češi dělají spoustu věcí pro zábavu.
Bohumín – Na sídlišti poblíž polikliniky v centru Bohumína vznikají nová parkovací místa. Bude jich 31 a stavbaři je budují v Čáslavské ulici tzv. na zelené louce. Hotovo by mělo být na konci srpna.
Bílovec, Štítina - Nepříjemná událost se záměnou nebožtíka, která se stala bílovecké Pohřební službě st. Agnes, přinesla jejímu majiteli Petru Škrobánkovi i několik pozitivních reakcí.
Cheb -„Nenechávejte kočičku dlouho samotnou! Pak se může stát, že vám počůrá na truc třeba boty,“ radí chovatelka
Hlinsko – Již více než čtyřiadvacet hodin pátrají hlinečtí policisté po patnáctileté dívce, která se nevrátila v pondělí domů.
Kutná Hora – Pokud hledáte šikovného restaurátora a opraváře pro váš starý kousek nábytku, není zde nikdo jiný, kdo by vám ve všech vašich požadavcích vyhověl a sen změnil v realitu. Představujeme vám Václava Zahradníka.
Potštejn – Na tento pátek je připravena další ze speciálních prázdninových nočních prohlídek.
Nové Město na Moravě – Devětačtyřicetiletá nevidomá Blanka Řeháková z Nového Města na Moravě už dva roky terorizuje sousedy panelového domu v Hornické ulici. Situace v domě se každým dnem zhoršuje a úřady jen nečinně přihlížejí.
Jesenicko – Agentura pro sociální začleňování ukončila k poslednímu červnu své působení na Jesenicku.
Dvůr Králové – Velká diskuse na téma výše vstupného do Zoologické zahrady Dvůr Králové se strhla v posledních dnech. Může za to rozhodnutí zavést opět vstupné pro děti od 2 do 4 let, které činí do pěší části zahrady 50 korun.
Slatiňany – Nová zámecká prohlídková trasa ve slatiňanském zámku byla před stávající sezonou vybavena předměty, které byly dosud ukryty ve skříních a depozitářích.
Dvůr Králové - Velká diskuse na téma výše vstupného do Zoologické zahrady Dvůr Králové se strhla v posledních dnech. Může za to rozhodnutí zavést opět vstupné pro děti od 2 do 4 let, které činí do pěší části zahrady 50 korun.
Rohozná – Americký buldok není v Čechách příliš rozšířenou psí rasou. V posledních letech stále získává na oblibě. Tom Sobek z Rohozné jich má doma devět. Zachránil je.
Hlinsko – Již více než čtyřiadvacet hodin pátrají hlinečtí policisté po patnáctileté dívce, která se nevrátila v pondělí domů.
Krupá – Majitelé koní na Rakovnicku se shodují: „Kovář Miroslav Koutecký je člověk, který své řemeslo dokonale ovládá. Rozumí koním, ví přesně, co potřebují, a především je to pracant.“
Karviná – Podvodníci, kteří si berou za cíl seniory, opět udeřili. Policisté od začátku prázdnin evidují několik případů, kdy se podvodník vydával za vzdáleného příbuzného důchodce a chtěl po něm „půjčit“ peníze.
Byšice - Vystupuji z auta na měkkou lesní cestičku. Všude kolem na mě dýchá nádherná vůně lesa. Je až neskutečné ticho, slyším jen šumění listí a zpěv všudypřítomného ptactva. Není divu, jsem totiž v lese nedaleko Byšic. Jen kousek přede mnou stojí dva bzučící vozy plné včel.
Slaný /SOUTĚŽ FACHMAN REGIONU/ – Beru za hnědé těžké dveře a vstupuji do tmavé obuvnické dílny ve Wilsonově ulici. Při prvním nádechu můj nos okamžitě nasává vůni lepidla, pryže a usní. Oči mi v další chvíli padnou na regály plné obnošené obuvi, která je zčásti již opravená a jiné páry na renovaci teprve čekají.
Že se u nás na 40% dětí neplatí výživné je tragédie a ostuda současně.
Londýn - Britský premiér David Cameron ve středu v parlamentu hájil své rozhodnutí zaměstnat jako mluvčího Andyho Coulsona, který byl šéfredaktorem nedělníku News of the World (NoW) v době, kdy jeho reportéři nechávali systematicky odposlouchávat stovky lidí.
Litvínov – Útočník Martin Ručinský včera dorazil v novém černém BMW Alpina B7 na první trénink hokejistů Litvínova na ledě.
Klatovsko – Na Klatovsku a na Šumavě začaly růst hřiby, lesy jsou v obležení houbařů.
Region – Horské chaty v Beskydech o prázdninách rozhodně nepraskají ve švech.Turisty odrazuje vedro i deštivé počasí. Naopak Jeseníky hlásí přeplněno.
Praha – Senát odmítl poslanecký návrh, podle něhož by děti po rozvodu měly být častěji z rozhodnutí soudu ve střídavé péči rodičů. Výhrady k tomu měla i vláda.
Mělník – Soud v Mělníku uložil podmíněné tresty v kauze údajného týrání dětí. Rodiče, kteří mají deset dětí a tři z nich podle obžaloby týrali, uznal vinnými z přečinu ohrožení výchovy. Zločinu týrání svěřené osoby se však podle verdiktu soudu nedopustili.
Ostrava -Herečka Jitka Smutná opět v létě na Slezskoostravském hradě.
Záhřeb - Vážnou dopravní nehodu měla ve středu ráno na dálnici v Chorvatsku pětičlenná česká rodina jedoucí v osobním autě.
Veselí – /PŘÍBĚH TIPLIGY/ - Jestli chcete doporučení jak celou svou rodinu dostat do elitní jedenáctky Tip ligy, stačí zaklepat na dveře s vizitkou Milan Wiesner…
Pardubice - Šachball spojuje prvky šachu a fotbalu. Děti by se tak prý mohly vrátit ke královské hře
Boseň
Borovnice – Několik let se snaží sdružení Větrák připomínat zajímavou historii větrných mlýnů u obce. Hlavním cílem je obnova památky, která „zmizela“ v druhé polovině minulého století.
Orlické hory - Situace není všude stejná, více obsazeny jsou objekty na východní straně pohoří.
Bratislava - Český fotbalový trenér po odvolání z lavičky Žiliny zažívá velké zklamání.
Kladno - První podepsanou posilou hokejového Kladnaje slovenský centr Michal Lukáč. Syn známého Jozefa a synovec slavnějšího Vincence (dnes poslance slovenského parlamentu) přijel do Kladna v úterý večer a ve středu před tréninkem podepsal roční kontrakt.
Kraslice – Ještě letos chce město zpřístupnit prostranství v centru hned vedle kostela
Zbůch /FOTOGALERIE/ - Šest rodin se muselo ve středu 20. července dopoledne evakuovat z bytového domu ve Zbůchu. Od dvoupatrového domu se utrhl kus rohové zdi.
Zbůch /AKTUALIZOVÁNO/ – Naprostá bezmoc, zoufalství a strach z budoucnosti zachvátily ve středu ráno obyvatele tříposchoďového domu ve Zbůchu na Plzeňsku, kterému zedníci izolovali obvodové zdi.
Ostrava /FOTOGALERIE/ – Na Masarykově náměstí v Ostravě mohou lidé v těchto dnech potkávat pracovníky Sdružení SOS dětských vesniček. Zájemce informují o činnosti sdružení, o pěstounské péči o opuštěné děti a o tom, jak je možné tyto děti podpořit.
Karviná – Podvodníci, kteří si berou za cíl seniory, opět udeřili. Policisté od začátku prázdnin evidují několik případů, kdy se podvodník vydával za vzdáleného příbuzného důchodce a chtěl po něm „půjčit“ peníze.
Bečov - Pozvánka na slavnosti
Proseč – Rostou? Jak kde. Jeden neví, kam vyrazit, aby našel alespoň pár houbiček do letní bramboračky.
Brno – Divadelní režisérka Eva Tálská, která vytvořila desítky legendárních inscenací v Divadle Husa na provázku se podle facebookového profilu její dcery Evy Slachové vrátila domů.
Kutná Hora – Celodenní program pro celou rodinu je připraven na zítra v parku U tří pávů. Zatímco rodiče nakupují, mohou se děti bavit při vědomostním kvízu, pohádkovém představení a všichni společně potom u koncertu.