Český Brod /FOTOGALERIE/ – Vzácnou návštěvu hostil vneděli dopoledne Český Brod. Zavítal tam totiž pražský arcibiskup Dominik Duka, který byl na arcibiskupský stolec jmenován papežem Benediktem XVI. letos vúnoru.
Prachatice – Stejně jako děti vstoupili i důchodci z Městské organizace svazu důchodců v Prachaticích do druhého pololetí své činnosti za přítomnosti místostarostky Hanky Rabenhauptové a místostarosty Martina Malého.
Hnačov – Krokodýl Drobeček i přerostlé želvy z akvária sledovali společně s vylosovanými čtenáři, kteří v soutěži Hospůdka roku hlasovali pro svoji nejmilejší restauraci, slavnostní předání certifikátu Hospůdka roku 2010 čtenářů Klatovského deníku majiteli Wellness relax areálu na Hnačově u Plánice.
Český Brod /FOTOGALERIE/ – Vzácnou návštěvu hostil vneděli dopoledne Český Brod. Zavítal tam totiž pražský arcibiskup Dominik Duka, který byl na arcibiskupský stolec jmenován papežem Benediktem XVI. letos vúnoru.
Varšava - Úroveň sexuální výchovy v silně katolickém Polsku je na mizerné úrovni, školy jí nevěnují dostatečnou pozornost. Často ji vyučují nedostatečně kvalifikované osoby, které místo toho, aby mládež o sexu informovaly, ji před ním straší, nebo o něm šíří mýty, řekla ČTK Aleksandra Józefowská z nevládní vzdělávací organizace Ponton.
Velké Bílovice /VINAŘI POD LUPOU/ – Vinař Tomáš Tetur z Velkých Bílovic je zastáncem tradičních odrůd, ale upřednostňuje moderní metody při zpracování hroznů a výrobě vína.
Turnov– Olympiáda mládeže vSingapuru je už sice nějaký den ukonce, ale Krkonošský deník na závěr druhého zářiového týdne přináší rozhovor sdalším medailistou.
Liberec /O STARÉM LIBERCI/ - Že je Liberec odjakživa styčnou plochou Čechů a Němců je jasné. Mezi mlýnskými kameny dvou národů se ale často ocitl třetí. Někdy jako národ stavitelů a vážených občanů, někdy jako obětní beránek.
Liberec - Lachtaní samička, která se v červnu narodila v liberecké zoo, dostala v sobotu jméno Nube Anika. Kmotrou byla zpěvačka Bára Basiková. Jméno vybrali ošetřovatelé - Nube (mrak) připomíná temnou barvu, kterou si mládě přineslo na svět, a Anika je připomínkou otce.
Karviná – Jak znepříjemnit lidem stáří? Proč jim třeba neobklíčit schránky překážkou v podobě schodů. Členové jednoho Bytového družstva v ulici U Lesa v Karviné-Ráji rozhodně neprožívají bezstarostné chvíle. Jsou rozděleni na dvě znesvářené skupiny, které už spolu bez právníka takřka odmítají komunikovat.
Svitávka /FOTOGALERIE/ – Vytlučená okna, opadaná omítka, šeď, nuda. S památkově chráněným skleníkem ve svitáveckém parku to bylo nahnuté. V sobotu však začala budova opět žít kulturním životem. Vedení městečka ji slavnostně otevřelo poté, co ji nechalo opravit. Rekonstrukce si vyžádala milion dvě stě tisíc korun.
Rosice /FOTOGALERIE, REPORTÁŽ/ – Slunce, vůně česneku a desítky návštěvníků. Tak to vypadá v sobotu na nádvoří zámku v Rosicích na Brněnsku. Tamní kulturní a informační centrum totiž pořádá druhý ročník Česnekových slavností.
Jihlava – O devatenáct až šestatřicet procent se od prvního ledna zvedne regulovaný nájem v městských bytech v Jihlavě. Vedení města schválilo maximální možný růst cen.
Bosonohy – Hrazdírova ulice v Bosonohách nemá žádné domy. Brzy se to může změnit. Zájemci o stavbu si ale musí nejprve za své peníze zaplatit přístupovou cestu. Vadí jim to.
Zlín – Počtrnácté ocení zlínská radnice majitele nejhezčích předzahrádek, květinových oken a balkonů i upravených okolí baťovských domků. Vyhlášení soutěže Rozkvetlé město je plánováno na středu od 16 hodin v Alternativě.
Kelč /ROZHOVOR/ – Patnácté výročí oslavilo 1. září Středisko výchovné péče (SVP) v Kelči, které slouží potřebám celého olomouckého kraje. Ročně se tam vystřídá kolem osmdesáti klientů. Původně bylo koncipováno jako internátní zařízení, ale situace si vyžádala začít tam pracovat i ambulantně. Teď, po letních prázdninách, bylo dokonce středisko nuceno zřídit pro umístění klientů pořadník. O problémech současné mládeže hovořil s Deníkem ředitel SVP Kelč Miroslav Raindl.
Habrkovice – Tento týden jsme vyzpovídali cvičitele zvířat Tomáše Ringela z Habrkovic, který vystupoval se svými cvičenými dikobrazy v televizní show Talentmanie.
Region - Také tento týden díky vstřícnosti nemocnic ve Frýdku-Místku a v Třinci a se souhlasem jejich rodičů vám přinášíme fotografie nově narozených občánků v našem okrese.
České Budějovice FOTOGALERIE/ – Skandinávii, Německo, Itálii či Španělsko projel se svým 52 let starým vozem Angličan Richard Whale. Ve čtvrtek večer se v rámci jízdy veteránů MSA Euroclassic zastavil i v Českých Budějovicích.
Region /FOTOGALERIE/ - Také tento týden díky vstřícnosti nemocnic v Novém Jičíně a ve Frýdku-Místku se souhlasem jejich rodičů vám přinášíme fotografie nově narozených občánků v našem okrese.
Náchod – Jedna z každoročně největších a nejočekávanějších kulturních akcí Města Náchoda je tady! Kuronské slavnosti, které letos vstupují do svého již čtvrtého ročníku, ovládnou exteriéry i interiéry náchodského zámku.
Opava – Poslední dvě dekády se nesly pro naši republiku ve znamení devastujících povodní. I letos stovky lidí přišly o domov, majetek a vůli k životu. Naštěstí se ale v Česku umíme semknout a pomoci těm, které potkalo neštěstí.