Brno – Žádný jiný fotbalista nerozdělil svou kariéru přesněji mezi tradiční rivaly. Legendární bomber Jan Marošis lýtkem tak silným, jako měli ostatní hráči stehno, strávil v Olomouci i v Brně shodně sedm sezon.
Region /FOTOGALERIE/ - Také tento týden díky vstřícnosti nemocnic v Novém Jičíně a ve Frýdku-Místku se souhlasem jejich rodičů vám přinášíme fotografie nově narozených občánků v našem okrese.
Poustka/Libišany /FOTOGALERIE/ – Z povodní postižených oblastí se nedávno vrátili hasiči z Libišan. Ti vyjeli na pomoc do obce Poustka na Liberecku, kterou povodňová vlna zasáhla obzvlášť tvrdě.
Region - Také tento týden díky vstřícnosti nemocnic ve Frýdku-Místku a v Třinci a se souhlasem jejich rodičů vám přinášíme fotografie nově narozených občánků v našem okrese.
Humpolec – Prestižní jezdecké klání Zlatá podkova je v plném proudu. Areál humpoleckého školního statku již druhý den hostí na sto čtyřicet nejlepších koní a jezdců z České republiky a ze Slovenska.
Prostějovsko – Tisíce korun si musí připravit rodiče, jejichž děti jdou po prázdninách do školy. Za nákup pro budoucího prvňáka utratí rodina sumu začínající na dvou tisících korunách.
Poustka /FOTOGALERIE, ANKETA/ – Dva Poláci přijeli krást. Zřejmě. Ale co jiného si myslet? Celníci je našli na cestě, která cestou normálně není. Vymlouvali se, že je navigace špatně navedla. Nikdo jim nevěřil, tak se museli za trest alespoň sami vyhrabat.
Frýdlant - Srpnová povodeň poničila část fabriky jednomu z největších zaměstnavatelů na Liberecku, frýdlantské textilce Damino.V oblasti s největší nezaměstnaností přijde pravděpodobně o práci dalších šedesát lidí.
Omice /UVNITŘ HISTORICKÉ FOTOGRAFIE/ – V těchto místech byl 21. srpna 1968 zastřelen Josef Žemlička, připomíná pamětní deska v Jihlavské ulici v Brně jednu ze čtyř obětí příchodu okupačních vojsk z Brna a jeho blízkého okolí. Šestnáctiletého chlapce z Omic na Brněnsku tehdy zasáhly dvě kulky ze samopalu, kterým jeden z vojáků střílel do davu.
Svitavsko /FOTOGALERIE/ - V sobotu uplynulo 42 let ode dne, který Východočechům sebral poslední iluze o socialismu sovětského typu. Obsadily nás „spřátelené“ armády.
Praha, Krumvíř – Josef Valihrach obhájil v konkurenci pěti set soutěžních vzorků vín prvenství v soutěži Vinař roku. Ocenění převzal ve čtvrtek večer na slavnostním galavečeru na Slovanském ostrově v Paláci Žofín. Ve finále prestižní soutěže porazil další čtyři vinaře z Břeclavska. Na druhém místě skončil Petr Skoupil z Velkých Bílovic.
Kladno, Slaný – Už druhou krádež šperků v tomto týdnu vyšetřuje kladenská policie. Tentokrát neznámý zloděj navštívil byt v panelovém domě v Ukrajinské ulici a odnesl si odtud starožitnosti za více než 77 tisíc korun.
Liberecký kraj – Již pátý ročník kampaně s názvem Přijmi a vydej odstartoval s počátkem srpna po celé republice. Účastní se ho i Liberecký kraj. Má přimět lidi ke změně stravovacích návyků a k vyšší pohybové aktivitě. A to tak, aby došlo k vyrovnání příjmů i výdajů energie.
Indie - Po záplavách v severní Indii, které si zde tento měsíc vyžádaly takřka 200 obětí, se již nepohřešují žádní čeští občané. Telefonicky to sdělil český velvyslanec v Dillí Miloslav Stašek.
Kroměříž /AKTUALIZOVÁNO/ – Nejjedovatější houbou vyskytující se v Evropě se ve čtvrtek navečer přiotrávili tři členové rodiny z Kroměřížska. Všichni skončili ve vážném stavu v brněnských nemocnicích.
Valtice – Na důvěřivost doplatila dvaaosmdesátiletá žena z Valtic. Ošálil ji starší muž, který se vydával za přítele její dcery. Na stařence vylákal osm tisíc korun.
Kroměříž, Brno /AKTUALIZOVÁN V 19:19/ – Nejjedovatější houbou vyskytující se v Evropě se ve čtvrtek navečer přiotrávili tři členové rodiny z Kroměřížska. Všichni skončili ve vážném stavu v brněnských nemocnicích.
Pustiměř - Dělníci po čase dokončili opravy dětského hřiště v Pustiměři, které už je otevřené široké veřejnosti. Pro nejmenší obyvatele obce jsou k dispozici prolézačky, houpačky, bezpečná plocha i pískoviště.
Uherské Hradiště – Prvního září čeká Slovácké divadlo oslava, jakou ještě nezažilo. Ten večer totiž bude na programu komedie Harold a Maude, kde hlavní roli hraje legendární Květa Fialová. A právě ten den bude slavit 81. narozeniny. Deník a vy, čtenáři, pro ni společně přichystáme originální dárek.
Mostecko – Nezaměstnaní, kteří chtějí odjet třeba na chatu, k moři nebo za příbuznými na Moravu, by měli delší nepřítomnost hlásit předem úřadu práce. Nebudou pak vyřazeni z evidence kvůli absenci. Úřad tvrdí, že respektuje potřeby klientů.
Dobranov - Ve švech praskal útulek pro psy v Dobranově krátce po povodni, která zasáhla velkou část Českolipska. Kvůli vypjaté situaci dalo osmnáct lidí své mazlíčky do útulku úmyslně.
Smržovka – Sto pět let svého povýšení na město se Smržovští rozhodli oslavit velkolepým způsobem. Vsadili na vydání rozsáhlé publikace, která mapuje městskou historii i současnost v rozsahu, jaký dosud nemá obdoby
Praha, Krumvíř /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - Josef Valihrach obhájil v konkurenci pěti set soutěžních vzorků vín prvenství v soutěži Vinař roku.
Fejeton - Není to ani tak dávno. Každé odpoledne na chalupě se zvedám od grilovaných dobrot. Od rozečtené knihy. Od napínavého rozhovoru. Nechávám všechno vším a prchám do nitra stavení. „Kam jdeš?“ volají na mě rodinní příslušníci. Vynořím svůj trup z nějakého otvoru v budově (okno, dveře, vikýř), zahlaholím „Uuu á u – u, u – u, u,“ a zase zapadnu.
Liberecký kraj – Již pátý ročník kampaně s názvem Přijmi a vydej odstartoval s počátkem srpna po celé republice. Účastní se ho i Liberecký kraj. Má přimět lidi ke změně stravovacích návyků a k vyšší pohybové aktivitě. A to tak, aby došlo k vyrovnání příjmů i výdajů energie.
Brno – Skoro dvě stě tisíc korun si vydělal Brňan, který na internetu nabízel k prodeji notebooky, plazmové televize či kočárky. Za věci si přitom nechal od zájemců vždy zaplatit, nikdy jim je ale neposlal. O případu ve čtvrtek informovali brněnští policisté.