Brabenec: Čím víc jsme chtěli, tím to bylo horší
Brno /ROZHOVOR/ - Kapitán hokejistů brněnské Komety Kamil Brabenec po sezoně odpočívá s dětmi a vypráví, jaké to je mít zaměstnavatele i švagra v jedné osobě.
Brno /ROZHOVOR/ - Kapitán hokejistů brněnské Komety Kamil Brabenec po sezoně odpočívá s dětmi a vypráví, jaké to je mít zaměstnavatele i švagra v jedné osobě.
Tábor – Rekonstrukce trvala pouze rok.
Trmice – Pokračovatelé zrušené Dělnické strany tu uspořádají předvolební míting, místní se bojí opakování krvavého Janova.
Rychnovsko - Představujeme děti, které se narodily v rychnovské porodnici.
Točník /FOTO/ - Návštěvníci hradu Točník měli o víkendu možnost nahlédnout do dílny vojenských trestů.
Zlatá Koruna - Turisté letos budou moci poznat i méně známá klášterní zakoutí.
Chotěbuz – Poučný víkendový výlet zejména pro rodiny s dětmi může být návštěva Archeoparku v Chotěbuzi-Podoboře. Zdejší lokalita je totiž nalezištěm artefaktů života prvních Slovanů na zdejším území a jednou z nejvýznamnějších pravěkých a raně středověkých památek Těšínského Slezska.
Žďársko – Slavnostní rituál vítání občánků má v mnoha městech i obcích na Žďársku svou letitou tradici. Někde při něm získávají rodiče dítěte až několikatisícový finanční dárek, jinde „pouze“ pamětní list, knížku pohádek či dřevěnou hračku.
Karlovice/FOTOGALERIE, VIDEO/– Novou lesnickou expozici s názvem Člověk a les přichystali pracovníci bruntálského muzea v Kosárně v Karlovicích. K vidění jsou v Kosárně od dubna i upravené expozice bydlení a výstava Káva, přesunutá z bruntálského zámku.
Znojmo /DISKUTUJTE/ - Nájemníci v sociálních bytech ve Znojmě si stěžují na vysoké nájemné a smlouvy s tříměsíční lhůtou. Podle radnice jsou jejich stížnosti neopodstatněné.
Vrchlabí – Půl roku jezdila křížem krážem po světě. Z tréninku na trénink, od závodů k závodům. Poznámka s nápisem Vrchlabí se v jejím nabitém diáři našla jen u několika dní. Ale to už je minulost.
Liberec, Jablonec n. N. - Známá hudební kapela Divokej Bill má před sebou koncerty v Liberci a Jablonci.
Trmice – Pokračovatelé zrušené Dělnické strany tu uspořádají předvolební mítink, místní se bojí opakování krvavého Janova.
Zvolen - Slovenské opoziční Křesťanskodemokratické hnutí (KDH) chce po červnových parlamentních volbách prosadit větší podporu mladých rodin a zavést strop pro zadlužení státu. V zahraniční politice bude podporovat zlepšení vztahů s Maďarskem, odmítá však snahy některých politiků o dvojí státní občanství pro maďarskou menšinu na Slovensku. Vyplývá to z volebního programu, který dnes schválila republiková rada strany.
Soběslav – Michaela vstoupila v sobotu do kina jako Radová a z kina už šla jako Oubramová Radová. Uspořádat svatbu v nově zrekonstruovaném kině byl její nápad.
Benešov - V uplynulých týdnech se v porodnici benešovské Nemocnice Rudolfa a Stefanie narodili další noví občánci. Šťastným rodičům blahopřejeme a miminkům přejeme hodně štěstí na dlouhou cestu životem.
Svitavy – Chování zdravotnického personálu k nemocným je jedna z věcí, která významně ovlivňuje celkovou úroveň poskytované péče.
Pardubice – „Zanedbanost bytového fondu představuje tikající časovanou bombu. To je velký problém, který začne čím dál tím více ťukat na dveře pozornosti vládních garnitur,“ uvedl předseda Stavebního bytového družstva (SBD) Družba Miroslav Váňa.
Château-Thierry – Další extrémní chodecký závod má za sebou domažlický Roman Psutka, který ve francouzském Chateau–Thierry absolvoval ´čtyřiadvacítku´. Během té ušel 143,429 kilometrů, které mu z více než šedesátky startujících vynesly 22. místo.
Havlíčkův Brod - Téměř tři čtvrtiny nemocných nechtějí trávit poslední chvíle života v nemocnicích a specializovaných léčebnách.
Holubov - Jarní slunce už začalo probouzet všelijakou drobotinu ze zimního spánku a ztuhlosti. Motoristé, jezděte proto s citem také kolem rybníků a mokřad, protože začínají táhnout žáby.
Litoměřice – Pěkné počasí v druhé polovině tohoto týdne výrazně podpořilo návštěvnost na letošním 25. ročníku Tržnice Zahrady Čech.
Chotěbuz – Poučný víkendový výlet zejména pro rodiny s dětmi může být návštěva Archeoparku v Chotěbuzi-Podoboře. Zdejší lokalita je totiž nalezištěm artefaktů života prvních Slovanů na zdejším území a jednou z nejvýznamnějších pravěkých a raně středověkých památek Těšínského Slezska.
Karlovy Vary – Osudy slavných hudebníků s připomenutím jejich návštěvy v Karlových Varech.
Olomouc – Celkem čtyři násilníky již v letošním roce museli vykázat z bytu olomoučtí policisté. Za celý loňský rok to přitom bylo dohromady jen osmkrát. Poslední případ je z poloviny minulého týdne, kdy svou ženu opakovaně bil šestatřicetiletý muž z Olomouce.
České Budějovice - O radost z narození miminka se spolu se čtenáři Deníku dělí další rodiny z Českobudějovicka. Na svět přišla i dvojčata.
Region - Také tento týden díky vstřícnosti nemocnic ve Frýdku-Místku a v Třinci a se souhlasem jejich rodičů vám přinášíme fotografie nově narozených občánků v našem okrese.
Liberec – Hudbou a tancem. Tak oslavilo 7. dubna své roční výročí středisko seniorů U Antonína.
Hranice – Strom roku hledá již pošesté město Hranice. Do ankety se může se svým kandidátem přihlásit kdokoliv. Uzávěrka je 24. května.
Hodonín /DISKUTUJTE/ - Židovští podnikatelé Redlichovi měli vliv na průmyslový rozvoj i vzhled Hodonína. Z poslední památky na jejich osudy zbyla jen suť
Čáslav - V Kutnohorském deníku 3. dubna jsme otiskli článek o tom, že obyvatelé sídliště v bývalých kasárnách Generála Eliáše si přejí prodloužení nebo alespoň posunutí provozní doby centrálního víceúčelového hřiště na tomto sídlišti na pozdější dobu. V současnosti se hřiště uzavírá v osmnáct hodin.
Region /FOTOGALERIE/ - Také tento týden díky vstřícnosti nemocnic v Novém Jičíně a ve Frýdku-Místku se souhlasem jejich rodičů vám přinášíme fotografie nově narozených občánků v našem okrese.
Hovězí – Život dechové kapely obce Hovězí, která vznikla ještě za Rakouska-Uherska, je úzce spojen s tamním sborem dobrovolných hasičů.
Kobylí /MALÁ DIVADLA JIŽNÍ MORAVY/ - Seriál deníku Rovnost omalých scénách jižní Moravy představuje divadelní soubor zKobylí na Břeclavsku.
Plzeň - Nové šatny s turnikety, převlékárnami, ve kterých by se rodina nemusela rozdělovat podle pohlaví, a moderními zamykacími skříňkami.
Veselí nad Moravou /DISKUTUJTE/ - Po letech se veselské radnici podařilo získat dotaci na vytvoření bezbariérového přístupu na vlakové nádraží.
Litomyšl - /DOPIS ČTENÁŘE/ Ladislav Zrůst si stěžuje na práci lékařů v Litomyšlské nemocnici.
Zlínsko - Vizovická likérka Rudolf Jelínek ve svém závodu na výrobu ovocných destilátů v Chile obnovila po zemětřesení výrobu.
Praha - Rozhovor s Jiřinou Šiklovou o rodině, emancipaci, tchýních, pomstě za jesle a moudrých šamanech.
Kolín - Tradicí se již stala velikonoční kolínská návštěva populární hospodské kapely Tři sestry, letos však přijely až v pátek po Velikonocích.
Trmice - Pokračovatelé zrušené Dělnické strany tu uspořádají předvolební mítink, místní se bojí opakování krvavého Janova.
Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Co bude s Filipem Šubrem, známým boleslavským zpěvákem, který ohlásil, že končí v kapele Seven? Čtěte rozhovor.
Vsetín – Muzikanti ze Vsetína uspořádali na pátek 16. dubna charitativní koncert pro oběti zemětřesení v Chille. Dobročinný večer Pomoc Chille se uskuteční v Kulturním zařízení na Sychrově.
Olomoucký kraj - Záhadou zůstává opředený požár chaty v Terezíně, místní části Petrova nad Desnou na Šumpersku, který patří rodičům mladíka obviněného v kauze Vítkov.
Biškek - Svržený kyrgyzský prezident Kurmanbek Bakijev má možnost svobodně odejít ze země. Prozatímní vláda mu ale zaručuje osobní bezpečnost jen v případě, že složí funkci. Prohlásila to v Biškeku po setkání s delegací Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě předsedkyně prozatímní vlády Roza Otunbajevová.
Cheb – Chebské Útočiště touto besedou nekončí. Dubnovým tématem je trestná činnost. Květen je ve znamení debat na téma láska, vztahy, sexuální chování.
Břeclav - Břeclavský rybář a pedagog David Starnovský je v jednom kole. Stíhá rodinu, školu, rybaření i výuku rybářské mládeže.
Kdyně – Co ´umí´ alkohol se mohli přesvědčit rodiče i kamarád nezletilého chlapce ve Kdyni.
Petrov nad Desnou /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Záhadou zůstává opředený požár chaty v Terezíně, místní části Petrova nad Desnou, který patří rodičům mladíka obviněného v kauze Vítkov.
Opava - Měl jsem tady čtyřměsíční holčičku a musel jsem ji odvézt zpátky dceři. Měl jsem strach, říká obyvatel domu.