Pes se zakousl dvouletému chlapci do ucha
Šumperk - V šumperské nemocnici je hospitalizován dvouletý chlapec z Kopřivné, kterého pokousal pes. Kříženec menšího vzrůstu se dítěti zahryzl do ucha. Pes navíc nebyl nikdy naočkován proti vzteklině.
Šumperk - V šumperské nemocnici je hospitalizován dvouletý chlapec z Kopřivné, kterého pokousal pes. Kříženec menšího vzrůstu se dítěti zahryzl do ucha. Pes navíc nebyl nikdy naočkován proti vzteklině.
Uherské Hradiště - Osmačtyřicetiletá Lenka Švehlíková, učitelka češtiny a angičtiny na Základní škole v Bánově se ve volných chvílích aktivně věnuje folkloru. Je vedoucí souboru Olšava. Ve středu odpovídala v redakci Slováckého deníku na otázky čtenářů.
Zlín /JAK SE ŽIJE…, FOTOGALERIE/ - Je první ženou v historii, která vykonává povolání kostelnice ve zlínském kostele svatého Filipa a Jakuba, a také jedna z mála, která se na takové povolání obsazované většinou muži dala.
Ústí nad Labem - Je otázkou, co by udělalo vedení ústeckého magistrátu v polovině roku 1998, kdyby vědělo, co se bude dít dál – tehdy totiž rozhodlo, že v Matiční ulici nahradí zchátralý plot zdí.
„Tolik toho musela v životě vytrpět a ještě takový konec!“ vzpomínali lidé v jedné karvinské ulici na starou paní Maláčovou. V únoru 2002 ji našli v jejím bytě brutálně zavražděnou. Muž, který to měl na svědomí, se po svém zadržení třásl hrůzou: „Tenhle kriminál už nepřežiju!“
Kadaň/ Chlapec, kterého v půlce června našli v kadaňském babyboxu, získá za několik dní novou identitu. Pak už může jít do nové rodiny.
Západní Čechy – „Když se muž pro sebevraždu rozhodne, zpravidla ji dokoná,“ říká psycholog.
Během uplynulého víkendu volala řada lidí, že je znovu o půlnoci z pátku na sobotu vyděsil ohňostroj v centru lázní. Co tomu jako zastupitel říkáte?
Do vinohradského Café Faux-pas Hanka Holišová přiběhla ze Státní opery ze zkoušky na divadelní hru Kudykam unavená, ale plná dojmů.
Brno /FOTOGALERIE/ - O duši a zpěvu, o Divadle na Provázku a o Romech vypráví Ida Kelarová, zpěvačka a zakladatelka Mezinárodní školy pro lidský hlas.
Strmilov - Po třinácti letech opouští Farní sbor Českobratrské církve evangelické ve Strmilově její farář Jaroslav F. Pechar.
Olšany u Prostějova -Zraněného sedmnáctiletého motorkáře sundávali minulý čtvrtek večer z kapoty nabouraného auta štamgasti z olšanské hospody. Mladíka, který havaroval přímo před restaurací a stěžoval si na bolest nohy, položili opatrně na trávník.
Edgartown – Pět lidí je pohřešováno u severovýchodních břehů USA od neděle, kdy tu mohutná vlna způsobená hurikánem Bill spláchla do moře skupinu turistů sledujících rozbouřené moře.
Ohaře /FOTOGALERIE/ - Příroda se zbláznila? V Ohařích na Kolínsku mají jednoznačně důvod si to myslet.
Jívová -Tradiční Bartolomějské hody lákaly do Jívové na Olomoucku po oba víkendové dny. Před tamním kostelem sv. Bartoloměje mohli příchozí posedět u chladivého moku zatancovat si nebo nechat svézt děti na kolotoči.
Edgartown - Hurikán Bill v neděli způsobil prudké deště a silné vichry ve východokanadské provincii Nové Skotsko a úřady jsou zde na pozoru před záplavami a škodami v pobřežních oblastech.
Hodonín u Kunštátu /FOTOGALERIE/ - Narodili se jako Romové. To stačilo k tomu, aby se je nacistický režim rozhodl zlikvidovat. Jednou z přestupních stanic k tomuto plánu nacistů byl internační tábor pro Romy v Hodoníně u Kunštátu. Konečná byla v Osvětimi.
Praha - Druhá světová naruby – i tak by se dal přeložit pohled Quentina Tarantina na válečné události ve francouzské zóně 30. a 40. let minulého století.
Krhovice - Zvířata jsou u ní na prvním místě. Na své farmě v Krhovicích je jimi obklopená od rána do večera. Kvůli péči o ně se vzdala i svého zaměstnání a věnuje se jim na plný úvazek. Na krhovickou farmu za Zdeňkou Bajkovou mohou přijet majitelé koní nechat si své miláčky ustájit, vycvičit je či si jen zajezdit.
Rejšice /ROZHOVOR/ - V programu u příležitosti Dne Rádia Jizera vystoupil i talentovaný devatenáctiletý zpěvák Josef Vágner, syn skladatele a producenta Karla Vágnera. Josef Vágner poskytl Boleslavskému deníku rozhovor.
Volary /FOTOGALERIE/ - Klasickou tečkou Volarských slavností dřeva, které se konaly o víkendu v příhraničním městě, byl nedělní Pokus o překonání rekordu v počtu návštěvníků obutých v dřevěné obuvi.
Kařez - O své nástupce pečují chovatelé drobného zvířectva v Kařezu. Ze čtyřiadvaceti členů je polovina mladých, což je při dnešní trendu počítačů přinejmenším neobvyklé.
Znojemsko /SOUTĚŽ/ - Myslíte si, že znáte dobře Znojemsko? Poznejte místo na fotce a pošlete nám správnou odpověď. Čeká na vás netradiční cena. Osmé kolo letní soutěže.
Kolín /FOTOGALERIE/ - Již podvanácté se v sobotu na kolínském Kmochově ostrově uskutečnil rockový festival nazvaný Natruc. Od dvoudenních přehlídek v podzimním čase se ustálil na jednodenním festivalu pořádaném českobrodskou Ameba Production ve spolupráci s kolínskými pořadateli ze sdružení Barry & spol a Wink.
Ždánice /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Vysoká kola hrála Důležitou roli v sobotu ve Ždánicích, kde se jel šestý ročník Ždánického histopedálu. Na setkání historických kol se sjeli účastníci nejen z celé republiky, ale i ze Slovenska a Německa.
Přílepy /FOTOGALERIE/ - Letošní soutěž v česání chmele byla v retro stylu.
Chodová Planá - Přes dvě tisícovky lidi si našly v sobotu čas, aby se vypravily do zahrad chodovoplánského pivovaru. Konal se tam totiž další ročník Pivních slavností Chodovaru.
Pardubice /FOTOGALERIE/ - Návštěvníci pardubického zámku, skvostu krajského města, se mohou v posledních dnech pokochat i pohledem na exotickou živou přírodu. Z klecí byla totiž vypuštěna do zámeckého areálu nová generace zdejší paví kolonie. Vedle dospělých ptáků tak lidé mají možnost sledovat i volně pobíhající pávata.
Rychnov nad Kněžnou - Představujeme děti, které se narodily v posledních dnech.
Třebíč - Oblastní charita v Třebíči úspěšně pokračuje v netradičním projektu. Jmenuje se Al Paso. Navazuje kontakt s vězni krátce před propuštěním z výkonu trestu a pomáhá jim začít nový život na svobodě.
Dobrkovská Lhotka /FOTOGALERIE/ - Neobvyklý jev, plavce s bílou husou za krkem, můžete spatřit v lipenském jezeře nebo na hladině jiných vod v Jihočeském kraji. V tom případě věřte, že vás nešálí zrak z přílišného horka, ani se nejedná o husu nafukovací.
Planá nad Lužnicí - Dopravní nehodu nepřežili dva mladíci z Plané.
Domažlice - Volejbalový turnaj odehraný v rámci Chodských slavností vyhrála rodina Kupilíkova
Svitavy - Náš houbař zná dobře houby svého zeměpisného pásma.
Milotice /FOTOGALERIE/ - Zámecký pán Ladislav Seilern se právě v knihovně připravuje na nelehký úkol. Zítra musí obhájit vlastnická práva na doly, lesy a pozemky v milotickém panství, aby o některé nepřišel jako při první pozemkové reformě. V tom ho vyruší dcera Marieta. Do milotického zámku pozvala hosty.
Bedřichovice /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Vlající hřívy a veselé frkání nozder. Pořadatelé tradičních koňských závodů zvaných letos neměli štěstí na počasí a z olověné oblohy se na hlavy diváků sneslo pár dešťových kapek. Dvacítka koňů se však na devátém ročníku Hubertovy jízdy po bedřichovsku předvedla v plné parádě. K veselí obecenstva si ze svých jezdců dokonce občas tropili pravé koňské šprýmy.
Třebíč - Oblastní charita v Třebíči úspěšně pokračuje v netradičním projektu. Jmenuje se Al Paso. Navazuje kontakt s vězni krátce před propuštěním z výkonu trestu a pomáhá jim začít nový život na svobodě.
Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Hasičské vozy tažené koňským dvouspřežím, bělostné uniformy s červenými prýmky, nablýskané přilby. Letošní Dny hasičů vrátily nádvoří starobylého hradu Pernštejna o století zpátky. Zahájilo je sobotní utkání hasičů o Pohár hejtmana jihomoravského kraje.
Pocinovice /REPORTÁŽ, FOTO/ – Dvě nenápadné šipky a vůně čerstvého pečiva a chleba zavedou v Pocinovicích neznalého na dvůr, kde si vedle obytného domu postavil Václav Pavlík pekárnu. Místní mají za sedmnáct let existence firmy cestu do malého krámku s množstvím pečiva ať už sladkého či slaného dobře vyšlapanou.
Třebosice /FOTOGALERIE/ - Pardubičtí krajští radní na svém čtvrtečním jednání schválili společný návrh Radko Martínka a Romana Línka na pomoc rodině Boumových, jejichž dům zničil začátkem srpna zásah blesku. Na mimořádné humanitární gesto uvolnili z rozpočtu kraje dar ve výši padesát tisíc korun.
Region - Také tento týden díky vstřícnosti nemocnic ve Frýdku-Místku a v Třinci a se souhlasem jejich rodičů vám přinášíme fotografie nově narozených občánků v našem okrese.
Ohaře /FOTO/ - Příroda se zbláznila? V Ohařích mají jednoznačně důvod si to myslet.
Černovice - Prohlídku Černovic začínají návštěvníci velmi často od nádraží. Sem se totiž nechávají dovézt úzkokolejkou vedoucí od Jindřichova Hradce do Obrataně.
Táborsko - Dopravní nehodu nepřežili dva mladíci z Plané.
Moravské Budějovice - Radní Moravských Budějovic doporučili, aby zastupitelé na schůzi v září schválili mimořádnou půjčku 100 tisíc korun rodině, které se v červenci v ulici Tyršova samovolně zřítila zeď domu.
Pardubice/Třebosice /FOTOGALERIE/ - Krajští radní na svém čtvrtečním jednání schválili společný návrh Radko Martínka a Romana Línka na pomoc rodině Boumových, jejichž dům zničil začátkem srpna zásah blesku. Na mimořádné humanitární gesto uvolnili z rozpočtu kraje dar ve výši padesát tisíc korun.
Planá nad Lužnicí - Dopravní nehodu nepřežili dva mladíci z Plané.
Dobrkovská Lhotka /FOTO/ - Dvounohý opeřenec manželů Smutkových miluje melouna a lesk zlata i stříbra.
Ústí nad Labem - Na rozdíl od předchozích sbírek zůstanou letos někteří dárci anonymní.
Kladno -Los letošní Gambrinus ligy je ke Kladnu dost krutý. Poté, co soutěž odstartovalo pouhým jedním bodem z úvodních čtyř zápasů, čeká ho v neděli v podvečer třetí neoblíbený soupeř v řadě - FK Baumit Jablonec.