Děti z kojeneckého ústavu tráví čas v 'normální' školce
Svitavy - /OBRAZEM/ Na Den matek děti nezapomněly. Někde uspořádaly vystoupení již minulý týden.
Svitavy - /OBRAZEM/ Na Den matek děti nezapomněly. Někde uspořádaly vystoupení již minulý týden.
Lhota pod Džbánem - Pietní akt se uskuteční u rodinného domu válečného hrdiny.
Jablunkov – V jablunkovské Pilaně se potvrdilo podezření na kontaminaci spodních vod. V místě kdysi stávala fabrika, která část lokality zamořila takzvaným perchlorem.
Holice - Střet dvou osobních aut si vyžádal dvě zraněné děti a bohužel i jednu oběť
Rakovník - Podvodník se vydával za elektrikáře a okradl starou ženu o její úspory.
Holice /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - Střet dvou osobních aut si vyžádal dvě zraněné děti a jednu oběť
Valašsko - Horská střediska a turisticky zajímavá místa na Valašsku praskala už druhý víkend po sobě ve švech.
Berounsko - Na případy domácího teroru přijde lékař v nemocnici i několikrát do týdne.
Slovácko - V máji – máry, praví jedno úsloví na vrub květnových svateb. Zda tohle pořekadlo varuje snoubence před květnovými sňatky, to nepotvrzují ani nevyvrací oslovené matrikářky obecních a městských úřadů na Slovácku. Májových svateb tam však příliš nemají.
Nový Jičín - Soutěž nazvanou „Rozkvetlý balkon (okno)“ vyhlašuje každoročně Nový Jičín. V loňském ročníku se druhým místem mohla chlubit paní Alena Váhalová. Z její ceny se však těší někdo jiný.
Praha - Festivalově úspěšný film z kazašské stepi nahlíží do života tamních pastevců
Pecka - O předminulém víkendu připravila chovná stanice závodních saňových psů Eurohusky tým spolu s dětmi z Kroužku mladých musherů při MC Barvínek z Čisté u Horek projížďky se psím spřežením zdravotně postiženým dětem ze Speciální a praktické školy z Hradce Králové.
Brno - Zpěvák a skladatel Jiří Helán s Moravankou objel svět, vyprodal pražskou Lucernu, byl na turné s Karlem Gottem. Vystupuje stále.
Holice - Střet dvou osobních aut si vyžádal dvě zraněné děti a bohužel i jednu oběť.
Zlín - Do republiky se tohle auto dostalo už v roce 1976, což je poměrně rarita, říká Vladimír Polášek ze Zlína. Mluví o svém Porsche 911 E z roku 1971, které v pátek představil na srazu aut této značky na zlínském náměstí Míru. Jeho auto je podle něj jedinečné zejména právě svou historií.
Nový Jičín - Soutěž nazvanou „Rozkvetlý balkon (okno)“ vyhlašuje každoročně Nový Jičín. V loňském ročníku se druhým místem mohla chlubit paní Alena Váhalová. Z její ceny se však těší někdo jiný.
Vyškov - U Okresního soudu ve Vyškově v pondělí opět pokračovalo hlavní líčení s pěstouny Rosnerovými ze Slavkova u Brna.
Vyškov /ON-LINE/ - U Okresního soudu ve Vyškově v pondělí opět pokračovalo hlavní líčení s pěstouny Rosnerovými ze Slavkova u Brna.
Nepolisy /NOVÉ VIDEO/ - Tradice pokračuje. Sedm zastávek, deset dívek. Takový byl letos plán mladíků z Nepolis, kteří se v sobotu v krojích opět vydali vyvádět děvčata.
Sopotnice - Trasou Potštejn – Žampach – Litice v sobotu prošlo či projelo 5926 lidí.
Holice - Střet dvou osobních aut si vyžádal dvě zraněné děti a bohužel i jednu oběť
Olomouc - Rodiny s dětmi ve Smetanových sadech překonaly rekord v počtu tlačených dětských kočárků na trase dlouhé 1,6 kilometru po dobu šedesáti minut.
Bruzovice /FOTOGALERIE/ - V Bruzovicích měli o víkendu pouť. Ještě dříve, než zdejší lidé nasedli na kolotoče, vyrazili ale společně na tradiční pochod – Bruzovskou 10.
Kroměříž - /FOTOGALERIE, VIDEO/ Všem maminkám patřila neděle. A ty svůj svátek mohly oslavit třeba na kroměřížském Velkém náměstí, kde pro ně bylo připravené zábavné odpoledne spojené s vystoupením dětí.
Český Těšín – Na čele tabulky fotbalového krajského přeboru došlo ke změně. Střídání stráží hlásí Jakubčovice a nyní už vedoucí Český Těšín. Zaslouženě. Trenér Těšína Dalibor Damek měl ale o víkendu tentokrát jinou a větší radost, a sice z narození dcerky Matyldy.
Olomouc - Vlastní rekord v jízdě s kočárky se v neděli podařilo překonat rodičům s dětmi v Olomouci. Trasu ve Smetanových sadech běhěm hodiny prošlo celkem 210 "posádek", o pětatřicet více než vloni. Zábavné odpoledne v parku má na kontě i další rekord v počtu karikatur přítomných tatínků.
Slaný -V rámci Programu prevence kriminality přihlásilo letos Slaný celkem čtyři projekty. Jeden z nich byl investiční, další neinvestiční.
Olomoucko -Skokem z komína chtěl ukončit svůj život dvacetiletý mladík, který v nedělipod vlivem alkoholu vyšplhal na objekt bývalé uničovské kotelny.
Hlinsko - Mezinárodní den rodiny si v Hlinsku připomenou již II. ročníkem Festivalu pro rodinu, který pořádá Občanské sdružení Jana XXIII., ve dnech od 12.5. do 16.5. 2009.
Potěhy/Tupadly - První chovatelský úspěch si připsal teprve devítiletý Josef Koberec z Tupadel na devětadvacáté výstavě drobného zvířectva v Potěhách. Jeho králík plemena Český černopesíkatý získal po hodnocení posuzovatele čestnou cenu.
Milovice - Podpořit milovickou farnost přijel Kardinál Miroslav Vlk
Teplicko - Od 1. května až do 28.9. jezdí z Teplic na hory cyklobus. Jedná se o běžnou autobusovou linku, která je ovšem o víkendu v určitých časech doplněna o vlek pro jízdní kola. Jedná se o autobusové linky 141 a 142.
České Budějovice, Stockholm - Jihočech s adresou ve Stockholmu Milan Srba po svém odchodu do Švédska poznal, že nic není jako doma.
Lípa -Do svátečního dne se v sobotu ráno probudili obyvatelé Lípy u havlíčkova Brodu. Místní základní škola Bohuslava Reynka si připomínala celých 170 let od svého založení. oslavy se konaly skutečně ve velkém stylu.
Kaňovice - Kaňovice se svými 280 obyvateli patří mezi nejmenší obce v našem regionu. Kdysi převážně zemědělská obec leží zasunutá bokem od hlavních komunikací a žije si svým poklidným životem.
Buchlovice /FOTOGALERIE/ - Čtvrtý ročník dětské kuličkiády uspořádalo v pátek odpoledne Sdružení rodičů při Základní škole Buchlovice. Klání v cvrnkání kuliček se na tamním náměstí Svobody zúčastnilo dvaatřicet školáků a předškoláků.
Klatovy - Ne všichni, kteří market navštívili, z něj mají radost.
Jičín - Reflexe zážitků, snění i zdánlivě prostých, každodenních a možná pro někoho nezajímavých pozorování - tak charakterizuje svá díla Ivana Dvořáková ze Rtyně v Podkrkonoší.
Stanětice- Před svatým Martinem uspořádali hasiči ze Stanětic výlet na Svatou horu a do největšího důlního muzea v České republice.
Karviná - Každý z nás se může v životě ocitnout v situaci, kdy bude potřebovat pomoc policie, záchranné služby, nebo hasičů. To, že zná čísla tísňových linek, není ovšem samo o sobě výhra.
Holice - „Ve dveřích domu se objevil esesák s pancéřovou pěstí,“ vzpomíná Blanka Jakšlová
Rychnovsko - Představujeme děti, které se narodily v posledních dnech v porodnici rychnovské Oblastní nemocnice.
Plzeň - Zprávu o nemanželském dítěti přinesla manželce nevěrníka žena u vedlejší přepážky.
Pelhřimov - Je tomu sto dní, co se kormidla územního odboru policie v Pelhřimově chopil Tibor Fehér. Od té doby se budova policistů na Pražské otřásla v základech. Policie v okresním městě prošla mnoha změnami. Je na čase ohlédnout se zpět. Nového ředitele se Deník ptal, jak se zžil s novou pozicí a kudy povedou další kroky pelhřimovské policie.
Třebíč - Doba, kdy rodiče vybírají letní tábory pro své děti, právě vrcholí. Dosvědčuje to webový katalog dětských táborů cesketabory.cz, kam denně chodí několik přihlášek.
Lipník nad Bečvou - Výstavu věnovanou Janu Neffovi a jeho rodině si mohou zájemci prohlédnout v Domečku Městské knihovny v Lipníku nad Bečvou.
Horní Babákov – Děsivé ráno prožila ve čtvrtek 7. května rodina chovatelů ovcí v Horním Babákově u Hlinska. Kolem deváté hodiny jim dvojice rozzuřených psů vtrhla do ohrady s ovcemi.
České Budějovice - Devatenáctiletý Rom neuspěls odvoláním a půjde si sednout zamříže
Lipník nad Bečvou - Výstavu věnovanou Janu Neffovi a jeho rodině si mohou zájemci prohlédnout v Domečku Městské knihovny v Lipníku nad Bečvou.
Olomouc -Zdravotní stav lidoveckého poslance Tomáše Kvapila, kterého v lednu lékaři hospitalizovali po mozkové příhodě na neurologické klinice Fakultní nemocnice Olomouc, se stále mírně zlepšuje. O měsících strachu i nadějí jsme si povídali s jeho manželkou.