Nové Město na Moravě - Města se snaží ocenit ty, kteří se zasloužili o věhlas a slávu. Ať už v oblasti sportovní, kulturní nebo dokonce politické. Pro takové případy mají v zásobě čestná občanství a nejrůznější ceny.
Svitavy - Okresní přebor v radiovém orientačním běhu se konal ve Svitavách, o jeho pořádání se podělily zdejší oddíl ROB a Dům dětí a mládeže. Na Rosničce se dohromady sešlo 26 sportovců a organizátorů.
Jičín - Taneční škola Sidonie pořádá 4. ročník soutěže o nejlepší břišní tanečnici Miss belly dance. Finále se koná tradičně v reprezentační aule Lepařova gymnázia. Začátek je v neděli ve 14 hodin.
Žermanice - Po celou sobotu měli lidé možnost navštívit některou z vybraných přehrad nebo pracovišť společnosti Povodí Odry. První prohlídka začínala v 9 hodin. Na otevření netrpělivě čekalo více než sto lidí. Další stovky přicházely v průběhu celého dne.
Žermanice - Po celou sobotu měli lidé možnost navštívit některou z vybraných přehrad nebo pracovišť společnosti Povodí Odry. První prohlídka začínala v 9 hodin. Na otevření netrpělivě čekalo více než sto lidí. Další stovky přicházely v průběhu celého dne.
Rakvice - Pavel Průdek z Rakvic zasvětil život koním. Byl úspěšným žokejem, absolvoval Velkou pardubickou a už víc než třicet let se věnuje trénování dostihových koní. Jak říká, jsou náplní jeho života, který si bez nich nedokáže vůbec představit.
Karviná - Anna Sekaninová pracuje ve zdravotnictví 46 let a vyzkoušela si práci na chirurgickém oddělení, na gynekologicko-porodnickém i anesteziologicko-resuscitačním.
Region - Čtyři pedagogové z našeho okresu byli mezi třiceti nejlepšími v kraji, kteří si v pátek 27. března převzali ocenění u příležitosti Dne učitelů.
Jakarta - Dalších více než sto osob je pohřešováno, živel zprotržené hráze poblíž indonéského hlavního města Jakarty zničil přibližně čtyři stovky domů.
Začalo jaro, alespoň podle kalendáře. Za okny padá sníh a vláda. Neděste se, to je jen takový obrat. Když padá vláda opravdu, jako v roce 1419, je to jiné kafe. I když to zase mělo záruky, že se neobjeví za čas v nějaké funkci.
Praha - Závažnému tématu – střetu morálky s bezohlednou kriminalitou nezletilých – se věnuje nový snímek České televize Svědomí Denisy Klánové, který mohou diváci sledovat v neděli večer v hlavním vysílacím čase.
Písek - Občanské sdružení Naděje poskytuje sociální služby obyvatelům Písku, kteří jsou vystěhováváni zobecních bytů a dále osobám ohroženým sociálním vyloučením nebo dalšími sociálně-patologickými jevy.
Jindřichohradecko - Začátek turistické sezony klepe na dveře. Návštěvníky některých objektů čeká nemilé překvapení, zaplatí vyšší vstupné. Hrady a zámky na Jindřichohradecku otevřou své prostory návštěvníkům již na Apríla. Někteří kasteláni pro ně připravili zajímavé kulturní programy a nové úpravy vybraných tras.
Brno - Kurátorka nové výstavy o Bohumilu Hrabalovi v rajhradském klášteře Andrea Vítová vypráví o dětství slavného spisovatele i jeho vzpomínkách na Brno.
Rychnov nad Kněžnou - Celý tento týden mohli rodiče předškolních dětí navštěvovat Dny otevřených dveří mateřských škol v Rychnově nad Kněžnou. Většina ze školek hlásí velký zájem rodičů o místa v jejich zařízeních.
Region - Také tento týden díky vstřícnosti nemocnic ve Frýdku-Místku a v Třinci a se souhlasem jejich rodičů vám přinášíme fotografie nově narozených občánků v našem okrese.
Znojmo - Lidem, kteří se chtějí dozvědět více o pěstování a výrobě vína, ale i jeho podávání a konzumaci, je určeno nově založené Znojemské vinařské lyceum.
Libanon - /FEJETON/ „Tak jakými jazyky mluvíš?“ Odpovídat na takovou otázku v Libanonu je trochu zahanbující. Někteří totiž ještě dodávají: „Kromě češtiny, angličtiny a francouzštiny, samozřejmě.“
Žermanice /OBRAZEM/ - Po celou sobotu měli lidé možnost navštívit některou z vybraných přehrad nebo pracovišť společnosti Povodí Odry. První prohlídka začínala v 9 hodin. Na otevření netrpělivě čekalo více než sto lidí. Další stovky přicházely v průběhu celého dne.
Www tip, který vám tento týden přinášíme, je určen zejména těm, které baví příroda a biologie. A to jak z profesního, studentského, tak i čistě zájmového hlediska.
Prostějovsko -V celostátní literární soutěži s ekologickou tématikou Kam s ním? aneb jak to bylo u nás doma zabodovaly dvě dívky z Prostějovska. Aneta Crhonková z Brodku u Prostějova a Pavlína Štěpánková z Klenovic na Hané se ve svých věkových kategoriích staly vítězkami.
O prvním dubnovém víkendu oslaví některé zoologické zahrady Den ptactva. „Ptáci“ do nich proto mají vstup zdarma. Jinde vám ukážou pravěký srp. Muzea zase lákají návštěvníky na ukázky tradičních řemesel.
Ostrava - Ostravským kriminalistům se přihlásili další lidé, kteří měli co do činění s rodokmenovým podvodníkem. Reagovali tak na pondělní článek v Deníku, který podrobně informoval o praktikách tohoto téměř nepolapitelného fantoma ukrývajícího se na neznámém místě. Policisté tak získali nové informace o tomto člověku i lokalitě, kde by se mohl nacházet. Ochránci zákona věří, že se jim díky těmto svědectvím podaří výtečníka brzy dopadnout. Jak již Deník informoval, hlavním podezřelým je Jaroslav Hemerka z Olomoucka.
Ostrava - Ostravským kriminalistům se přihlásili další lidé, kteří měli co do činění s rodokmenovým podvodníkem. Reagovali tak na pondělní článek v Deníku a na našem webu, který podrobně informoval o praktikách tohoto téměř nepolapitelného fantoma ukrývajícího se na neznámém místě.
Havlíčkobrodsko - Stavební parcely za symbolické ceny. Příspěvky na nově narozené děti. To jsou podle zkušeností obecních samospráv z Havlíčkobrodska aspoň některé možnosti, jak na vesnici udržet mladé rodiny.
Benešov- V uplynulém týdnu se v porodnici benešovské Nemocnice Rudolfa a Stefanie narodili další noví občánci. Šťastným rodičům blahopřejeme a miminkům přejeme hodně štěstí na dlouhou cestu životem.
Hvězdlice - Domov důchodců v Nových Hvězdlicích je bez ředitele. Rada Jihomoravského kraje totiž před pár dny odvolala Luďka Strmeně z funkce bez udání důvodu. Informovala o tom Mladá Fronta Dnes.
Obrataň - Chovatelka ovcí Alžběta Kolářová z osady Hrobské Zahrádky zaznamenala opravdový unikát. Její ovečce se narodilo šest jehňátek. To je u plemene ovcí romanovských velká rarita. Z jednoho vrhu totiž obvykle přijdou na svět dvě až čtyři mláďata.
Karviná - Město chce mladým rodinám ulehčit start do života. V Bohumíně se tento nápad již ujal a v červnu se zabydlí v malometrážních bytech další mladé páry s dětmi.
Nový Bydžov - Plán školy s přesným rozmístěním trhavin našla údajně podle televize Nova policie u 17letého studenta Gymnázia v Novém Bydžově na Hradecku.
Opava - Pěsti, facky, strkanice, zkrátka normální rvačky. Tak by zhodnotil úroveň agresivity mezi školáky ředitel Střední školy technické v Opavě na Kolofíkově nábřeží Josef Vondál.