Soubor je kulturní památkou
Králíky - Soubor osmi objektů na hřbitově v Králíkách byl prohlášen za kulturní památku. V souboru jsou hrobky nejvýznamnějších králických občanů.
Králíky - Soubor osmi objektů na hřbitově v Králíkách byl prohlášen za kulturní památku. V souboru jsou hrobky nejvýznamnějších králických občanů.
Na září má jasný program: celou rodinu vezme na výlet do Ostravy. Zatímco pětiletý Janek už atletiku zná a oštěpařské mámě fandí, v polovině července narozenému Darkovi to bude jedno.
Jitka Svobodová je spojena již 19 let s Rodinným centrem MaTáta v Brně. Její životní zkušenosti matky čtyř dětí ji vedly k vytvoření bezpečného místa pro rodiny, kde se mohou vzdělávat, vzájemně se podporovat a sdílet. V průběhu devatenácti let se jí podařilo vybudovat centrum nejen v Brně-Řečkovicích, ale otevřela i pobočku v Brně-Husovicích. Zaměřila se zejména na podpůrné programy pro rodiny s nejmenšími dětmi.
Kolínsko – Řadě obcí v regionu dlouhodobě chybí dostatečná kapacita mateřských škol. Prázdniny se tak staly obdobím, kdy se rozjelo nebo už finišuje budování nástaveb a přístaveb školek nebo i zcela nových objektů.
Irena Vítovcová díky vlastní zkušenosti s dětským autismem založila občanské sdružení ProCit, které pomáhá nejen dětem s autismem, ale hlavně rodinám těchto dětí, pro které je často velmi těžké vše zvládat. Podařilo se jí vybudovat druhé centrum v ČR, které poskytuje specializovanou diagnostiku jak psychiatrickou tak pedagogickou a mnoho rodin tak již nemusí čekat i více jak rok na vyšetření v Praze.
Je dvakrát větší než Disneyland a nabízí nenapodobitelný výhled. Dříve ho vlastnily královské rodiny nebo hollywoodské celebrity a je nejdražším v historii, a to i přesto, že na něm nestojí žádné stavby. Řeč je o pozemku na nejvyšším vrcholu proslulých Beverly Hills v Los Angeles, jenž je k mání za galaktickou sumu necelých dvaadvaceti miliard korun.
Čerstvě jmenovaná ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) se chce v úřadu soustředit na navýšení platů ve veřejné sféře a minimální mzdy, na návrhy v oblasti podpory rodin či politiku zaměstnanosti. Novinářům to dnes řekla poté, co ji na ministerstvo uvedl premiér Andrej Babiš (ANO). Předseda vlády Maláčové popřál, aby se jí dařilo. Podle Babiše před ní stojí velké výzvy jako například důchodová reforma.
Britský Nejvyšší soud vyslovil souhlas s tím, že o ukončení péče o pacienty v trvalém vegetativním stavu mohou rozhodnout jejich rodiny po dohodě s lékaři a není už potřeba právní povolení. Podle soudu to není v rozporu s lidskými právy. Informuje o tom BBC.
Kateřina Doležalová pracuje jako sociální koordinátorka v Nadačním fondu dětské onkologie KRTEK. Provází rodiny dětských pacientů od samého počátku léčby, ochotně pomáhá při vyřizování všech náležitostí, týkajících se zcela nové životní situace. Její empatie, citlivost a schopnost kdykoliv podat pomocnou ruku je výjimečná.
Most - Radní plánují zbourat panelák a stěhovat rodiny do kontejnerových bytů.
Ve čtvrtek, jen několik hodin před vypršením lhůty nařízené kalifornským soudem po stížnosti Americké unie občanských práv (ACLU), vláda Spojených států oznámila, že se vrátilo ke svým rodinám 1800 z celkového počtu 2500 zadržených dětí ilegálních migrantů. Ty byly odloučeny od svých rodičů v letošním roce poté, co přistěhovalci nezákonně překročili hranice USA.
Michaela Cimická uvedla v život Denní stacionář Kristián. Po mateřské dovolené hledala cestu pro svůj život a objevila ji v pomoci lidem, kteří si nesou životem nějaké znevýhodnění, ať už je spojené s nemocí či věkem. Jejím cílem bylo, aby tito lidé mohli zůstat co nejdéle v domácím prostředí, se svými rodinami.
Olga Bastlová žije celý život v Táboře. Vystudovala zde gymnázium a následně v Praze ČVUT pozemní stavitelství na stavební fakultě. Má za sebou i dvouleté studium na oceňování nemovitostí a pedagogické minimum. Pracovala jako projektant a učila na průmyslové škole.
Děčínsko, Ústecký kraj - Cílem takzvaných hoaxů je vyvolat u lidí strach, nenávist či senzaci.
Ústecký kraj - Cílem takzvaných hoaxů je vyvolat u lidí strach, nenávist či senzaci.
Teplicko, Ústecký kraj - Cílem takzvaných hoaxů je vyvolat u lidí strach, nenávist či senzaci.
Život Jaroslavy Bednářové je spojen už více než 20 let s pomocí zdravotně postiženým dětem a jejich rodinám. Sama poznala, jaké strasti zažívá člověk, který se ocitne v krátké době z plného zdraví a aktivního pracovního tempa v invalidním důchodu. Má za sebou desítky ortopedických operací a kvůli špatné chůzi se musí spoléhat na auto.
Marcela Bradová se podílela na budování Mateřského centra Klubíčko v Kroměříži (2002), jenž se stalo její rodinou a komunitou, pro kterou celým svým srdcem i duší žije. Ač to nebyl její plán, vytvořila z Klubíčka živé komunitní centrum pro rodiny z širokého okolí.
Dita Abrahamová je energická žena, která zvládá nejen práci a péči o rodinu, ale také rozdávat úsměv a radost pomocí tance. Sama působila 17 let aktivně v Baletním studiu Storm coby tanečnice, trenérka i choreografka. Dnes ve svém volném čase vede taneční skupinu Paprsek, kam si může přijít zatancovat v podstatě kdokoliv. Podstatné je, aby člověka tanec bavil a měl z něj radost.
Daria Čapková pochopila, že chceme-li měnit společnost, musíme začít u sebe. Celou řadu let pracuje v prorodinných službách a snaží se poukázat na to, jak důležitá je i v dnešní době rodina, a především funkční rodina.
Humpolec – Tomáš Jokl, zvaný Tom, patří do humpolecké rodiny sběratelů aut a motocyklů. S tímto koníčkem začal už jeho děda a pokračoval otec i strýc, aby sám v nedávné době převzal sběratelské otěže. V Humpolci také nějakou dobu provozoval Muzeum historických vozidel. I přes časově náročné výlety na veteránské srazy, kterých je teď v létě víc než dost, si Tom udělal čas na rozhovor a prozradil, co ho trápí a co těší a jaké jsou jeho sny.
Planá nad Lužnicí – Výstava s názvem Rodina Hrušínských a Planá nad Lužnicí je pro veřejnost otevřena v Muzeu a galerii Fara.
Ústecký kraj - Cílem takzvaných hoaxů je vyvolat u lidí strach, nenávist či senzaci.
Ústecký kraj - Cílem takzvaných hoaxů je vyvolat u lidí strach, nenávist či senzaci.
Ústecký kraj - Cílem takzvaných hoaxů je vyvolat u lidí strach, nenávist či senzaci.
Ústecký kraj - Cílem takzvaných hoaxů je vyvolat u lidí strach, nenávist či senzaci.
Karviná – Nejen gólman Martin Berkovec, ale i krajní bek MFK Karviná Luboš Tusjak budou mít zítra v Edenu (od 19 hodin) premiéru proti pražské Slavii, odkud v létě do Karviné přišli na přestup.
Fráze "dlouhý život" měla v jejím podání úplně nový význam. Nejstaršímu člověku současnosti, Japonce Čijó Mijakové, jež zemřela minulý týden v neděli, totiž bylo 117 let. Podle vyjádření rodiny prý byla i před svou smrtí upovídaná, přinášela radost ostatním a zbožňovala japonské jídlo.
Liberecký kraj – Stále více Čechů vyráží o prázdninách na dovolenou po tuzemsku. Vyplývá to nejen z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ), ale také z vyjádření provozovatelů ubytovacích zařízení.
Liberecký kraj – Stále více Čechů vyráží o prázdninách na dovolenou po tuzemsku. Vyplývá to nejen z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ), ale také z vyjádření provozovatelů ubytovacích zařízení.
Liberecký kraj – Stále více Čechů vyráží o prázdninách na dovolenou po tuzemsku. Vyplývá to nejen z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ), ale také z vyjádření provozovatelů ubytovacích zařízení.
Klatovy – O holčičku, od které žena z Klatov utekla, se starají příbuzní.
Počet Čechů využívajících služby O2 stoupá. Vyplývá to z výročních statistik společnosti. Zájem je zejména o nové mobilní tarify pro rodiny a digitální televizi, která letos nabídne přenosy z první fotbalové ligy, hokejové extraligy či Ligy mistrů.
Julia Skripalová, dcera bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala, jež byla spolu se svým otcem 4. března otrávena jedem novičok, v úterý volala domů rodině. Podle ruské agentury Tass mluvila se svou sestřenicí Viktorií, která bydlí v Jaroslavli, tedy zhruba 250 kilometrů od Moskvy, a to převážně o otcově zdravotním stavu.
Klatovy – Do ostrého konfliktu se v noci ze středy na čtvrtek dostali v Klatovech členové tamní vyhlášené rozvětvené rodiny, přezdívané Kominíci. Spor vyvrcholil tím, že jeden z bratrů druhého pobodal.
Pardubice - Pohřešovaná Drahomíra Velínská je duševně zaostalá.
Reklamní plakát České pošty s motivem kočky vyvoval odmítavou reakci některých aktivistických spolků na ochranu zvířat. Dokonce sepsaly otevřený dopis, ve kterém státní podnik žádají o stažení reklamy. To ale pošta odmítá, podle vedoucího marketingové komunikace Aleše Edera totiž inzerce vůbec nepodporuje kritizované množení koček, ale radostnou událost v rodině.
Jižní Čechy – Chtěli byste koupit nějaký rekreační objekt? Připravit si musíte více než milion korun i na jihu Čech.
Rakovnicko – Ještě před dvaceti lety měla skoro každá rodina z města chatu na venkově. Dnes už je toto pravidlo minulostí. Ale o chaty je zájem stále. Ty z Rakovnicka se na realitním trhu dlouho neohřejí.
Bílý Kámen – Dar padesát tisíc korun schválili na pondělním zasedání 23. července zastupitelé obce Bílý Kámen. Peníze pomůžou tříčlenné rodině, která v červenci přišla kvůli požáru o dům.
Hradec Králové - Za poslední dva roky vyhrál dva tituly. V klubu, kde vyrůstal. „Jsme jedna rodina,“ říkal útočník Tomáš Vincour během posledního finále hokejové extraligy proti Třinci.
Svitavsko – Deset rodin ze Svitav a dalších třicet devět rodin z celého Svitavska již dostalo finanční podporu nadace Dobrý anděl.
Brno – Plánoval, že se po letní pauze znovu připojí k brněnským basketbalistům, které v uplynulé sezoně jako kapitán dovedl k záchraně v nejvyšší domácí soutěži. Místo toho si zkušený pivot Jan Tomanec hledá nové angažmá. Po necelých dvou letech v Basketu Brno skončil. „Přišel jsem se domluvit, co bude příští rok. Ani jsme se k tomu nedostali a dozvěděl jsem se, že končím,“ přibližuje dvaatřicetiletý matador.
Krásná Lípa - Interiér hrobky rodiny Dittrich má šanci na záchranu. Stavba je velmi kvalitní.
Faisal Hussain, jenž v noci z neděle na pondělí zastřelil v kanadském Torontu dva lidi a dalších třináct zranil, údajně trpěl depresemi i psychózou. Na jeho stav prý nezabíraly žádné léky, uvedla rodina muže, který zahynul v pozdější přestřelce s policií. Doposud se neví, zdali jej zabila kulka strážníka, nebo se jednalo o sebevraždu.
Centrum pro rodinu a sociální péči v Ostravě slaví letos 25 let své činnosti. U této příležitosti se 9. září 2018 v areálu Lékařské fakulty Ostravské univerzity v Ostravě-Vítkovicích uskuteční rodinný festival Fandíme rodině.
Kovářov – Chcete si zarelaxovat nebo smysluplně zabavit děti? Obojí se vám může splnit návštěvou Zážitkového parku Zeměráj u Kovářova.
Až do konce července je ve foyeru regionální knihovny v Karviné-Mizerově výstava věnovaná výročí zavraždění rodiny posledního ruského cara Nikolaje Romanova a celé jeho rodiny.
Až do září mají rodiče možnost přispět do sbírka školních potřeb pro malé školáčky. Ne všechny rodiny si totiž mohou dovolit pořídit dětem nové aktovky, penály a další potřeby.
Jeho jmenování na post sportovního ředitele klubu udělalo fanouškům Baníku během letních prázdnin asi největší radost.