Plné olomoucké náměstí společně zpívalo koledy
FOTOGALERIE, VIDEO / Zcela zaplněné Horní náměstí v Olomouci se ve středu večer tisíci hlasy přidalo k tradiční akci Česko zpívá koledy pořádáné Deníkem.
FOTOGALERIE, VIDEO / Zcela zaplněné Horní náměstí v Olomouci se ve středu večer tisíci hlasy přidalo k tradiční akci Česko zpívá koledy pořádáné Deníkem.
Více než deset milionů korun mezi děti ze sociálně slabších rodin a dětských domovů stihla za pět let své existence rozdat Česká olympijská nadace. Výročí slavila stylově. Vybrané děti se pod dohledem Davida Svobody proletěly ve větrném tunelu.
Jablonec n. N. – V příštích letech plánuje jablonecká radnice opravit cesty na městském hřbitově a s tím související rozvody inženýrských sítí i upravit zeleň.
Brno /ROZHOVOR/ – Znovu scházel jen kousek. Čeští curleři podruhé v řadě nezvládli rozhodující kvalifikační utkání o postup na zimní olympijské hry, když v neděli padli s Dánskem 2:4. Součástí reprezentačního výběru byl i skip Jiří Snítil z celku Sem Tam Brno, který po neúspěšných postupových bojích ohlásil konec kariéry. „Skončil bych v případě úspěchu i neúspěchu,“ uvedl dvaačtyřicetiletý pražský rodák.
Liberec – Minulý týden proběhla další vydařená dámská jízda v kině. Tentokrát Mikulášská…
Přimda - Rekonstrukcí bývalé budovy casina v Přimdě získají zázemí místní technické služby. Časem nabídne bydlení i pro seniory.
V otázce vánočního cukroví může mezi partnery nastat pořádný rozpor. Zvláště tehdy, pokud po vás chce partner dvacet druhů a vy máte v úmyslu upéct jen pět.
Nové Město na Moravě – Štědrovečerní hry pro děti už mají v novoměstském evangelickém kostele letitou tradici. Ani letos nebude pomyslný řetěz přerušen a početné publikum se může, ještě před tím než usedne k slavnostně prostřenému stolu, pobavit a také i trochu poučit.
Děčín - Ve městě funguje bezobalová prodejna. Nejbližší byla až v Litoměřicích.
Brno – Bílá kopule, která letos na náměstí Svobody v Brně nahradila tradiční betlém, překvapila návštěvníky vánočních trhů.
Český Krumlov – Už ve středu spustí v 18 hodin spolu s Deníkem celé Česko zpěv koled.
Dačice – Také v příštích letech bude město Dačice přispívat některým poskytovatelům sociálních služeb.
Vlašim - Už dvacet let mají tradici výměnné pobyty studentů z Vlašimi. Devět studentů obchodní akademie a osm z gymnázia strávilo týden v rodinách žáků partnerské školy Walther-Groz-Schule v německém Albstadtu, městě ve spolkové zemi Bádensku – Württembersku.
O prodloužení nájmů pětadvaceti nájemníkům městských bytů rozhodovali na prosincovém zasedání vsetínští radní. Dvaadvaceti z nich prodloužili smlouvu na půl roku, zbývajícím třem rodinám pouze na tři měsíce.
Most /ROZHOVOR/ – Uznávaný slovenský expert a kouč Peter Dávid, který dovedl házenkářky Mostu ke dvěma českým titulům, opěvuje historický postup českých reprezentantek do čtvrtfinále mistrovství světa v Německu.
Písecko - Přinášíme vám tipy pro volný čas.
Kladno /FOTOGALERIE/ - Také v Kladně se desítky dobrovolníků tento týden připojují psaním dopisů do celosvětového boje za lidská práva. První část lidskoprávní akce se konala v pondělí v bistru Chez nous.
Kamenice nad Lipou – Na náměstí v Kamenici nad Lipou vyměnili staré klasické plastové kontejnery za jeden velký unikátní recyklační objekt, který se pro svůj tvar nazývá anglicky Node, tedy uzel.
Liberec – V lednu se zapsal do registru dárců kostní dřeně a už v dubnu ji daroval. Za svůj čin získal ocenění.
Na nástup do školy se nezapomíná. Patří k nejemotivnějším zážitkům v lidském životě, vzpomínat na něj budou žáčci i jejich rodiny. Deník tuto slavnostní chvíli zaznamenává v jedinečném seriálu, který během několika měsíců představí prvňáčky z každé školy v zemi.
Na kulturní, vzdělávací nebo sportovní projekty mohou organizátoři získat peníze z nového fondu, který založila Havířovská teplárenská společnost (HTS).
Kyselka - Další obnovenou památkou z éry Heinricha Kaspara von Mattoniho v lesích u Kyselky je Jindřichovo sedátko.
Břeclav – Desítky dobrovolníků nabídly pomoc dvěma břeclavským rodinám, kterým před pár dny vyhořely byty na sídlišti Na Valtické a v Slovácké ulici. Téma se dostalo i na poslední zasedání zastupitelstva. „Začali mi psát lidé ohledně toho, co se stalo, a jestli bych jim mohl pomoci. S postiženými rodinami jsem měl schůzku. V sobotu jsem zorganizoval akci, při níž jsme pomohli oba byty vyklidit,“ řekl zakladatel facebookové skupiny Střípky radosti Petr Machovský.
Hradec Králové - Přes týden pátrají rodina a policie po Vladimíru Šidlikovském (46) z Hradce Králové. Ten v pondělí 4. prosince odešel ze svého místa bydliště neznámo kam.
Třebíčsko - Uličky židovské čtvrti v Třebíči ve středu večer ožijí. Před Zadní synagogou se koná akce regionálních Deníků Česko zpívá koledy. V Třebíči se uskuteční už posedmé a získala si za tu dobu řadu příznivců. Lidé spontánně přicházejí, aby si společně zapěli několik koled a vychutnali si adventní atmosféru.
V úterý v 19:36 hodin došlo v rámci Důlního závodu 2 v lokalitě Stonava k neštěstí, v jehož důsledku přišel o život 55letý horník dodavatelské společnosti ALPEX.
V úterý v 19:36 hodin došlo v rámci Důlního závodu 2 v lokalitě Stonava k neštěstí, v jehož důsledku přišel o život 55letý horník dodavatelské společnosti ALPEX.
Na společném zasedání obou komor polského parlamentu dnes nový premiér Mateusz Morawiecki zdůraznil, že se politika polské vlády nijak nezmění a nadále se bude soustředit na podporu rodin. Vládu našich severních sousedů v současnosti řídí strana Právo a spravedlnost (PiS). Morawiecki ve funkci vystřídal Beatu Szydlovou, která je nyní vicepremiérkou.
Ústí nad Labem - Na MHD půjde příští rok z rozpočtu Ústí o 7 milionů víc než letos.
Rakovník /FOTOGALERIE/ – Užít si předvánoční podvečer plný světel, hudby, pohody, ale i svařáku a jiných dobrot, bylo včera možné na Adventním svícení. Už popáté se tak na Husově náměstí, před některými obchody, restauracemi i sídly organizací rozsvítila světýlka, která symbolicky poděkovala zákazníkům a návštěvníkům.
Prachaticko - Lidská práva a svoboda nejsou samozřejmostí…
VIDEO/ - „Oskárku, pojď sem, Oskárku,“ smutné volání majitelky čtyřměsíčního papouška amazoňana Oskara nepomohlo. Malému průzkumníkovi, který před čtyřmi dny uletěl pootevřenou ventilačkou svým majitelům ve Zlíně Jižních Svazích, se zjevně nabytá svoboda líbila, a tak se mu slétnout zpátky dolů nechtělo.
Příbram /FOTO, ANKETA/ - V lidském životě je řada krásných chvil. Tou nejkrásnější a nejšťastnější je jistě narození zdravého miminka. A stojí za to zaznamenat.
Malá Losenice, Ždírec nad Doubravou – Nejednu krušnou chvíli už život připravil rodičům čtyřleté Natálky. Holčička se jim narodila v srpnu 2013 a byla velmi krásné a hodné miminko.
Bystřice – Šest týmů ze sedmi rozjelo v nejnižší okresní futsalové třídě druhý turnaj.
Česká Lípa – Dobročinná akce na pomoc nemocné dívence z Chlumu, vynesla 30 000 korun. Pomůže i Večer plný dárků, který na pátek chystá florbalový klub.
Filip havaroval v lednu 2014 na dálnici D1 u Brna, kdy mu nedal přednost řidič kamionu. Filip tedy sešlápl brzdu. Zbytečně, došlo ke srážce, která mu totálně změnila život a které se nedalo zabránit. V boji o přežití pomohly jak náhoda, tak i kvalitní poúrazová péče.
Náchodsko - Rodina okresních fotbalových osobností se v sobotu rozrostla o dalších pět jmen.
Most - Novou atrakci v Mostě využívají školy bezplatně.
Domažlicko - Ve středu 20. prosince najdete v Domažlickém deníku prvňáky ze ZŠ Meclov. Nezapomeňte si koupit noviny.
Tachovsko - Ve středu 13. prosince najdete v Tachovském deníku prvňáky ze ZŠ Bezdružice. Nezapomeňte si koupit noviny.
Sokolovsko - Ve středu 13. prosince najdete v Sokolovském deníku prvňáky ze ZŠ Jindřichovice. Nezapomeňte si koupit noviny.
Jižní Morava – Nebylo ještě ani poledne, když v jednom z bytů v brněnském Starém Lískovci našli hasiči a záchranáři přiotrávené dítě a dva dospělé. Rodina se v neděli nadýchala nebezpečného oxidu uhelnatého z poškozené karmy. Podobných případů je podle krajských záchranářů v těchto dnech rekordní množství.
Rokycansko - Ve středu 13. prosince najdete v Rokycanském deníku prvňáky ze ZŠ Stupno. Nezapomeňte si koupit noviny.
Plzeňsko - Ve středu 13. prosince najdete v Plzeňském deníku prvňáky z 11. ZŠ v Plzni. Nezapomeňte si koupit noviny.
Chebsko - Ve středu 13. prosince najdete v Chebském deníku prvňáky ze ZŠ Drmoul. Nezapomeňte si koupit noviny.
Klatovsko - Ve středu 20. prosince najdete v Klatovském deníku prvňáky ze ZŠ Horažďovice, Blatenská ul. Nezapomeňte si koupit noviny.
Karlovarsko - Ve středu 13. prosince najdete v Karlovarském deníku prvňáky ze ZŠ Marie Curie-Sklodowské v Jáchymově. Nezapomeňte si koupit noviny.
Třebíčsko - Už posedmé zazní koledy s Deníkem v Třebíči. K akci Česko zpívá koledy s Deníkem se připojují další a další místa. Naposledy se přihlásily Ocmanice na Třebíčsku. Místní se ke společnému zpívání sejdou v bývalém pohostinství v obci.
Kuličky obalené v kokosu mívá na sváteční tabuli snad každá rodina. Přinášíme tip na jejich karamelovou verzi.