VIDEO / Tradiční zábavná akce pro celou rodinu s názvem Pstruhobraní se konala uplynulou sobotu na koupališti v Mikulůvce. Na návštěvníky čekal nabitý program, jehož zlatým hřebem bylo lovení pstruhů a kaprů přímo z bazénů.
/FOTOGALERIE, ANKETA/ Zatímco silvestrovská noc patří k těm, kdy lidé už dlouhá desetiletí vyrážejí na horské chaty, v případě Vánoc tomu dlouho bylo naopak.
Rakvice /REPORTÁŽ/ – Ve dvou řadách naproti sobě jsou na hřbitově v Rakvicích na Břeclavsku pomníky dětí, které zahynuly při školním výletě před více než osmdesáti lety. Jednatřicet žáků se tehdy utopilo v Dyji u Nových Mlýnů. Za několik minut k nim a jediné dospělé oběti neštěstí, kočímu Františku Belechovi, uloží také urnu někdejšího řídícího učitele Bohumila Horňanského a jeho ženy Anděly, rakvické rodačky.
Žongléři, kejklíři či vystoupení zpěváka Jardy Svobody. Nejen to nabídl sobotní program na hradě Helfštýn. Sedmý ročník akce s názvem Hradní kejkle si mohli návštěvníci hradu vychutnávat pasivně, nebo také aktivně, a to zapojením do workshopů nebo dovednostních soutěží. K renesančnímu paláci se z důvodu plánované rekonstrukce ale veřejnost již nedostala.
Znojmo /REPORTÁŽ/ - Tisíce lidí lemují ulice v centru Znojma a netrpělivě naslouchají, až uslyší zvony. Ty totiž oznamují, že se blíží král Jan Lucemburský se svou družinou. Organizátoři Znojemského historického vinobraní naplánovali také letos tradiční průvod a historickou scénu na tribuně, které jsou nedílnou součástí kostýmované části programu.
Písek - Moukou ze středověkého mlýna v Hoslovicích pokřtili v přednáškovém sále Prácheňského muzea bývalí a současní majitelé mlýnů knihu Jaroslavy Pixové Za osudy klapajících perliček.
Brno /FOTOGALERIE/ – Vystoupení malých krasobruslařek nebo projížďky na kolečkových lyžích lákaly v sobotu brněnské děti na náborovém sportovním festivalu Sporťáček ve areálu Komec v Hněvkovského ulici. I přes deštivé počasí dorazily desítky rodin.
Havlíčkův Brod – Jakou módu nosily brodské dámy v období secese, první republiky nebo šedesátých let, na to odpoví nová výstava, kterou otevřelo brodské Muzeum Vysočiny. Návštěvníky tu čeká záplava krásných šatů, elegance, extravagantní klobouky i místní kroje, mohou obdivovat precizní střihy i látky, které po sto a více letech vypadají jako nové nebo zavítat do módního salonku a nechat se zvěčnit v dobových doplňcích.
Blansko /ROZHOVOR/ – Nasadit speciální postroj propojený lanem. Karabina, cvak. Běžec, pes, start. Canicross. Co to vlastně je? Jedná se o druh terénního sportu. Běžec se psem společně zdolávají různě dlouhé tratě. Zatímco ještě před několika lety se tomuto sportovnímu odvětví věnovalo u nás poměrně málo lidí, v poslední době získává na velké oblibě. „Samotné běhání je obrovským způsobem na vzestupu. Spousta lidí chodí ven běhat se svými psy. A odtud je už jen krůček ke canicrossu,“ říká Jana Kakáčová z Blanska.
Moravské Budějovice /ROZHOVOR/ - Ručně zpracované a vyřezávané kožené výrobky vyrábí ve své malé dílně v Moravských Budějovicích Luděk Žákovský. Prodává je v České republice i v zahraničí.
Brno – Originální figurky Pata a Mata, téměř tisícovku autíček a panenky oděné do modelů historického oblečení uvidí návštěvníci programu 3 výstavy pro celou rodinu v brněnském Letohrádku Mitrovských.
Orlickoústecko /FOTOGALERIE/ - Maminky se rozhodly poslat rodině, přátelům a známým fotografii svého miminka prostřednictvím Orlického deníku. Redakce se připojuje ke všem gratulantům.
Čejkovice - Ve čtvrtek uplynulo osmdesát let od doby, co zemřel první československý prezident a hodonínský rodák Tomáš Garrigue Masaryk. Protože jeho otec byl panský kočí, rodina se často stěhovala. Školní léta prožil v Čejkovicích na Hodonínsku. V domku, kde bydlel, je dnes malé muzeum. A o víkendu se otevře se zmodernizovanou expozicí.
Brno - Výhružky, ponižování a bití. Tak v pátek před Krajským soudem v Brně popisovala vztah s třiadvacetiletým Williamem Sebastianem Bödem jeho bývalá partnerka. „Udeřil mě pěstí do tváře. Pak mi ostříhal vlasy a dvakrát mě bodl to stehna,“ prohlásila. Böd čelí obžalobě za znásilnění a týrání.
Případ hostišovského kameníka Jiřího K., kterého loni v listopadu zavalil při opravách míškovického kostela těžký kamenný kvádr, se vrací zpět na dořešení ke kroměřížským kriminalistům.
Akce pro celou rodinu s názvem Pstruhobraní se koná v sobotu 16. září od 14 hodin na koupališti v Mikulůvce. Zábavné odpoledne, které navazuje na předešlé úspěšné ročníky, oficiálně uzavře letošní koupací sezonu.
Vrátil se po sedmi letech a trenéři v něm měli dispečera a klíčového muže defenzivy. Jistotu, která se z tlaku a očekávání nepodělá. Měl být vítanou kreativitou a odstřelovačem od modré čáry.
Česká republika je zemí s druhou největší nerovností v odměňování žen a mužů v Evropské unii. Vyplývá to z hloubkové studie Českého sociologického ústavu Akademie věd ČR. Podle ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) to způsobuje sociální i ekonomické problémy a snižuje životní úroveň rodin.
Královéhradecko - Ze šesti trestných činů, které měl páchat na své rodině, včetně nezletilých dětí, se u soudu zodpovídá 51letý muž. Hrozí mu až dvanáct let vězení. Vinu však odmítá.
České Budějovice /ROZHOVOR/ – Léto a prázdniny jsou sezonou dětských útěkářů. Pátrají po nich pak nejen policisté. Sestry Kateřina s Kristýnou zmizely z hřiště, kam od babičky odešly.
Vašírov /ROZHOVOR/ – V blízkém okolí Rakovníka najdeme více než deset menších či větších jezdeckých stájí, které se věnují parkuru, drezuře, westernovému jezdectví či třeba jen chovu koní. Jednou z největších je Sportovní stáj Lány-Vašírov, která se nachází hned za hranicemi rakovnického okresu. Vašírovská stáj letos na podzim slaví deset let od svého založení a její majitelka Andrea Metelková Rakovnickému deníku přiblížila její vzestup, současnou činnost i nejbližší cíle.
Tachovsko – Milovníci turistiky a cyklistiky by se měli do kalendáře rozhodně poznamenat datum 16 září. V tento den se totiž uskuteční podzimní část největšího turistického pochodu regionu, Plánské padesátky.
Hradec Králové - Ze šesti trestných činů, které měl páchat na své rodině, včetně nezletilých dětí, se u soudu zodpovídá 51letý muž. Hrozí mu až dvanáct let vězení. Vinu však odmítá.
Lidovci jsou rádi, že vláda už v listopadu přidá učitelům, ale chtěli by udělat daleko víc. V rozhovoru pro Deník, který vyjde už zítra, se lidovecký předseda Pavel Bělobrádek zabývá také tím, co je pro budoucnost České republiky klíčové.
Klatovsko – Tragédie se ve čtvrtek odehrála nedaleko Dlažova na Klatovsku. Pod tamní rozhlednou Markéta byla nalezena mrtvá 41letá žena z Klatov. Vše nasvědčuje tomu, že spáchala sebevraždu skokem z rozhledny. Tragédie je o to větší, že ženě se podle dostupných informací nedávno narodilo dítě.
Přes 350 milionů lidí na světě trpí některou ze vzácných nemocí. Včasná diagnostika je pro ně klíčová, protože léčba dokáže výrazně zkvalitnit a prodloužit život. V Česku s ní nově pomáhají webové stránky spravnadiagnoza.cz. Nabízejí nejen rady odborníků, ale i možnost objednání rychlého diagnostického testu.