Velmi vzácnou a závažnou nemocí trpí od narození tříletá Amálka z Hrabenova. Její rodina je jednou z těch, kterým finančními příspěvky pomáhá nadace Dobrý anděl. Podobně již peníze nadace rozdělila desítkám rodin ze Šumperska i Jesenicka.
Místní obyvatelé Vyborgu, města ležícího severozápadně od Sankt Petěrburgu, se dušují, že v jejich městě zařídili novou rezidenci sloužící odpočinku ruského prezidenta Vladimira Putina. Podle některých indicií, které nazvačil server tvrain.ru, jsou prý v pozadí i lidé napojení na petrohradské podsvětí. Vila se objevila i ve filmu o slavném britském detektivovi Holmesovi z roku 2009.
Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Akce „Léto s dětmi“ bude pokračovat ještě do konce prázdnin. Policisté při ní vysvětlují dětem pravidla silničního provozu.
Benešovsko /INFOGRAFIKA/ - Celonárodní akce Hradozámecká noc otevírá v sobotu zámky a hrady. Přidají se i památky na Benešovsku. Na návštěvníky čeká bohatý program.
Slaný – Město Slaný vytvoří devět bytových jednotek, které poslouží jako takzvané startovací byty zejména pro mladé rodiny nebo například pro matky samoživitelky.
/INFOGRAFIKA/ Oběti domácího násilí v hlavním městě se víc než dřív svěřují se svou situací. To vede mimo jiné k rostoucímu počtu případů, kdy policie vykáže násilníka ze společné domácnosti.
Kersko /ROZHOVOR/ - Hláška z filmu Slavnosti sněženek o tom, jak malíř Junek dotčeně odmítá slepit andělíčkovi prdýlku, protože je „akademickej malíř a udělal slabikář pro děti,“ patří mezi k národním klenotům. Na svého otce, malíře a ilustrátora Václava Junka, na náš nejslavnější slabikář, na Kersko a jeho rázovité obyvatele v čele se spisovatelem Hrabalem, vzpomíná při příležitosti výstavy mistrových ilustrací a obrazů v Kersku jeho syn, úspěšný spisovatel Václav Junek mladší.
Plaňany – Závěr léta patří v Plaňanech již tradičně festivalu Plaňanské posvícení, který nabízí třídenní program pro celou rodinu. Festival začne v pátek 1. září od 16.30 hodin. Srdce rockerů potěší Dargis, Medvěd 009, Xindl X, Škwor, Walda Gang, RCZ Rammstein a domácí Telegraf, který v letošním roce všechny koncerty zasvětil svému 40. výročí od založení kapely.
S nadcházejícím školním rokem nastává rodičům nejen období nákupů nových pomůcek, ale také plateb školních obědů. Pro některé děti je školní teplé jídlo samozřejmostí, pro jiné naopak tím, co si nemohou dovolit.
Deník připravil literární seriál věnovaný všem otcům, tátům a tatínkům. Jmenuje se Dopisy otci a jeho smyslem je říci svému tátovi to, co jste mu možná nikdy povědět nestihli, nedokázali, nebo jen neuměli.
Letní kino, koncert nebo setkání v parku. I tak můžete prožít těch několik dní do konce prázdnin. Než se pro školáky opět otevře škola, než ta dovolená s rodinou zase na nějakou dobu skončí. Podívejte se tedy na souhrn toho nejlepšího, co můžete v Hranicích a okolí ještě navštívit.
ROZHOVOR/ - Vznikla už v roce 1973, dnes poskytuje SOS dětská vesnička Chvalčov servis pro čtyři pěstounské rodiny: ty se starají celkem o patnáct dětí. Právě letos v dubnu se sem přestěhovala pěstounská rodina z Mostu. V severních Čechách se jim z mnoha důvodů nelíbilo – nepěkné město, velká vzdálenost dětského hřiště…
Dobříš - První narozeniny v druhém století svého života oslavila v neděli klientka Domova seniorů Dobříš paní Marie Krejčová. K velkému životnímu jubileu přijela oslavenkyni popřát Jaroslava Němcová, radní pro oblast sociálních věcí. Ke gratulantům se připojila ředitelka domova Marie Doležalová, personál s klienty a v neposlední řadě rodina oslavenkyně.
Prachatice – Malý esoterický festival, tak zněl název projektu, který se konal o víkendu 19. a 20. srpna v domě Křižovatka u parku v Prachaticích. Hovořilo se o numerologii, buddhismu, Indii, prosperitě a čakrách.
/FOTOGALERIE/ Teta slavné tenistky Martiny Hingisové Mária Sajdaková se her seniorů zúčastnila už poosmé, bezkonkurenčně nejlepším účastníkem tenisové části her byl ovšem její bratr, otec Martiny, Karol Hingis.
Prachatice – Již od vzniku sbírky Kabelkového veletrhu, který se datuje do roku 2014, se zaměstnanci našeho Městského úřadu Prachatice aktivně zapojují.
Kutná Hora - Školní jídelny v Kutné Hoře se v nadcházejícím školním roce znovu zapojí do projektu Obědy pro děti. Jedná se o projekt obecně prospěšné společnosti Women for Women, která pomáhá především ženám, případně mužům, s dětmi, které se ocitly v tíživé životní situaci a nemohou si dovolit zaplatit svým dětem obědy ve školní jídelně.
Praha - Je konec května 1945, válka skončila. Na Vypichu je živo, hemží se to tam auty a vojáky. V náručí jednoho důstojníka se choulí osmiletá holčička. „Táto můj, táto můj, ty ses nám vrátil,“ volá děvče a zasypává vojákovu tvář polibky. Při vzpomínce na první setkání s otcem poté, co ho pět let neviděla, se i teď tlačí Zdeně Čapkové slzy do očí. Její otec František Bernas, důstojník československé armády, musel z protektorátu utéct před gestapem. Matku zavřeli nacisté do lágru.
Rozhodně si necvrnkl do kalhot. Naopak. Plnými doušky si v těchto dnech užívá krásy a tradice pro něj zcela nového zlínského regionu nový generální manažer hokejových Beranů Martin Hosták. Bývalý úspěšný hokejista a expert v úterý rád přijal pozvání a možnost svézt se na testovací zkoušce blížící se Barumky ve špičkovém závodním voze Škoda Fabia R5 pilotovaném Antonínem Tlusťákem.
Příbram /FOTOALERIE/ - Na ovce kamerunské, ale nově i na muflony se mohou zájemci přijít podívat do příbramského Lesoparku Litavka. V prostoru za fotbalovým stadionem již od loňska funguje neveliká obora s těmito zvířaty.
Praha - Za první polovinu letošního roku bylo v Praze zjištěno 104 případů, ve kterých došlo k domácímu násilí. To je zatím nejvíc od vzniku Intervenčního centra, které obětem domácího násilí pomáhá. Důvodem tohoto nárůstu je mimo jiné zvyšující se počet kontaktů s ohroženými skupinami.
Příbramsko – Je fajn někam vyrazit a půjčit si jízdní kolo. Zvlášť za lidovou cenu, což se o sazbách soukromých půjčoven říct nedá, ale ty městské nebo obecní drahé nejsou. Je to výhoda? Pro někoho ano, pro jiného ne.
Čtyři. Pouze tolik žudrů zbylo na Prostějovsku. Architektonické hanácké prvky, které spojovaly příjemné s užitečným - sýpku a zároveň ochranu před nepohodou - během let z Hané mizely. Přesto se jich ale pár zachovalo.
Převzít do péče dítě o to má v Opavě zájem jen velmi málo rodin. Například v loňském roce se jich přihlásilo pouze devět, z toho dvě měly zájem jen o péči na přechodnou dobu
Jižní Morava – Loni bylo medu málo, letos jej bude zřejmě ještě méně. Tak zní předpověď předsedy Českého svazu včelařů Hodonín Miroslava Smolíka. „Kolik kilogramů včelaři v regionu vyprodukovali, zatím nevíme. Bude to podobné jako loni, možná horší,“ poznamenal Smolík.
Letos tomu je deset let co se Zlíňanka Dáša Koubková poprvé vylodila na Ischii, největším ostrově Neapolského zálivu, kde se v pondělí, tak jako v minulosti už nesčíslněkrát třásla země.
Loni bylo medu málo, letos jej bude zřejmě ještě méně. Tak zní předpověď předsedy Českého svazu včelařů Hodonín Miroslava Smolíka. „Kolik kilogramů včelaři v regionu vyprodukovali, zatím nevíme. Bude to podobné jako loni, možná horší,“ poznamenal Smolík.
Nové Město na Moravě – Animovaný snímek Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa, který mohou diváci zhlédnout ve středu 23. srpna od 20.30 hodin, uzavře letní promítání na dvorku novoměstského Horáckého muzea.
/ROZHOVOR/ Ruku na srdce, kdo z vás znal před rokem Jiřího Texla, muže, který v tu dobu chtěl skončit s profesionálním fotbalem? V neděli tento čtyřiadvacetiletý odchovanec Sigmy sejmul dvěma góly a jednou asistencí brněnskou Zbrojovku a velkou měrou tak pomohl Olomouci k dalšímu vítězství.
Maximální rychlost 35 km/h, dojezd 75 km, nákladní nosnost 410 kg, pořizovací cena 60 tisíc korun. To jsou údaje o nové elektrické tříkolce značky Benycargo, která začne od neděle 27. srpna v městském obvodu Mariánské Hory a Hulváky pomáhat s úklidem.
Vysočina - V neděli se za přívětivého počasí v Krucemburku na dvou kurtech konal již 5. ročník parádního představení při turnaji čtyřher, který pro amatéry tradičně připravili Pavel a Míra Blažkovi s rodinami. Celkově panovala jako vždy uvolněná přátelská atmosféra, umocněna kvalitními výkony při zápasech a také operativním občerstvováním během náročných bojů.
Praha /ROZHOVOR/ - Žila jen s psychicky nemocnou matkou, která pobírala invalidní důchod. Peněz proto nikdy neměly nazbyt. Startovní pozici neměla Kristýna Honzíková ideální. I tak si může plnit svůj sen a stát se lékařkou. Díky stipendiu.