Rozdali jsme poslední peníze z Kabelkového veletrhu
První březnový týden jsme rozdali poslední peníze z Kabelkového veletrhu Deníku. Podívejte, komu jste svým darem pomohli.
První březnový týden jsme rozdali poslední peníze z Kabelkového veletrhu Deníku. Podívejte, komu jste svým darem pomohli.
U Krajského soudu v Ostravě v úterý pokračovala kauza rodičů z Havířova, kteří jsou zatím nepravomocně odsouzeni za týrání svých čtyř synů.
Bystřice nad Pernštejnem - Marie Klimešová žije již řadu let v Bystřici nad Pernštejnem. Pracuje jako prodavačka obuvi. Kromě práce se pečlivě věnuje své rodině. Její život se od životů ostatních příliš neliší. Přesto pomáhá zachraňovat životy.
Rokycansko - Představujeme další narozená miminka z regionu
Ve věku 72 let zemřela v noci na dnešek loutkoherečka, scenáristka, režisérka, dabérka, interpretka Máničky a Bábinky a od roku 1996 ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka Helena Štáchová. Zemřela doma, uprostřed své rodiny. Oznámila to její dcera Denisa Kirschnerová.
Kladensko – V kladenském obchodním domě ve Štechově ulici byl zadržen pětadvacetiletý muž, který se pokusil ukrást čokolády za více než 700 korun. Nebyl to jeho první lup. Za podobnou činnost byl už v minulosti souzen.
Východní Čechy - Falešné registrace aut, kterých se dopustil dobrušský úředník, mají pro dvě stovky majitelů drahou dohru.
V zahraničí čeští fotbaloví reprezentanti hrají ve velkých arénách pro desetitisíce fanoušků, ve středu se ale s národním týmem představí v Ústí nad Labem, kde místní druholigový celek má stadion pro 4000 lidí. Podle reprezentačního kapitána Tomáše Sivoka je ale hlavní, že se povedlo hlediště vyprodat.
Kolín - Několik nájemníků městských bytů v Kolíně v těchto dnech oslovila firma, která provádí výměnu sporáků.
Rada vlády pro lidská práva nesouhlasí s některými změnami cizineckého zákona, které ve Sněmovně navrhl poslanec Václav Klučka (ČSSD). Podle ní jsou části návrhu v rozporu s českým ústavním pořádkem i s unijním a mezinárodním právem. Omezují například právo na slučování rodin či možnost soudního přezkoumání rozhodnutí v řízeních o pobytu cizinců. Výhrady obsahuje podnět, který rada dnes projednala. Návrh už dříve ostře kritizovaly nevládní organizace pracující s migranty.
Louny - Oblíbená soutěž pro školáky a studenty začíná prvním kolem už v pondělí 27. března.
Vyškov - Český jazyk si k ní našel cestu už na základní škole. Bavilo ji řešit různé pravopisné zádrhele, těšila se na jinak obávané diktáty. Vyškovanka Erika Hanáčková se rozhodla lidem ukázat, jak zábavná čeština může být. A tak začala tvořit elektronické knihy.
Plzeň – Zajet v úterý odpoledne do Techmanie byl v rodině Skalových spontánní nápad.
Děčín – Z nechtěné chlupaté kuličky vděčným a laskavým psem. Když byl Rony ještě štěně, skončil v útulku. Dnes se lidem, kteří se ho ujali, odvděčuje svou schopností pomáhat ostatním.
Nymburk – Tragická úroveň vedení nymburské nemocnice a interní oddělení v zoufalém personálním stavu. To jsou jediné věci, na kterých se shodli soudce, státní zástupkyně, obhájci i samotní obžalovaní lékaři.
Brno – Více jak pět let nadával své partnerce i její rodině. Časem ale nezůstal jen u toho a svou družku bil, kopal a škrtil. Tím jí způsobil zlomeninu nohy, ruky i lícní kosti, čímž jí způsobil trvalé následky. Mimo to surově napadl a skopal svého otce. Za to všechno poslal v úterý Krajský soud v Brně šestačtyřicetiletého Dušana Maradu na šest a půl roku do vězení. Rozsudek je ale zatím nepravomocný, Marada si nechal lhůtu na odvolání.
Policie navrhla obžalovat dva muže kvůli vraždě jednoho z šéfů českého podsvětí Antonína Běly, který byl v roce 1996 zastřelen v Úvalech u Prahy. Hrozí jim až 15 let vězení nebo výjimečný trest. Vyplývá to z vyjádření Krajského státního zastupitelství v Praze pro ČTK. Policie případ objasnila před rokem, kdy zbývalo jen několik týdnů do jeho promlčení.
Ústí nad Labem - Ústecký krajský soud potrestal tříletým trestem s podmíněným odkladem na pět let ženu, která týrala své tři děti. Společně s druhem je bila, dávala jim málo jídla i pití, děti byly špinavé. Původně ji krajský soud potrestal tříletým vězením.
Znojmo – Nezvyklé oznámení přijali v neděli odpoledne znojemští strážníci. „Žena nalezla na ulici Jubilejní park tříletého chlapce, který chodil po ulici bez dozoru. Měla ho hlídat jeho babička, zatímco matka byla v práci," informoval preventista strážníků Petr Hladký.
Dubí - Třicet známých osobností se zapojilo do zkrášlování bílých porcelánových nočníků, vyrobených v dubské porcelánce. Výtěžek z jejich dražby, která se uskuteční 27. března v Paláci Žofín v Praze, je určený Nadačnímu fondu pro předčasně narozené děti.
Ivu Balcarovou z Kolína můžete znát jako zpěvačku kutnohorského orchestru KH BaND. Se zpěvem to myslí vážně, studuje u profesorky Marcely Březinové. Co nám řekla v rozhovoru?
Chotěboř - Skvělý muzikant a multiinstrumentalista Tim Mitchell se představil v Chotěboři na Havlíčkobrodsku se svou kapelou.
Hodonín – Tři generace pozůstalých ze dvou zemí se spojily, aby dosáhly zadostiučinění pro svého otce, dědu a pradědu Metoděje Hlobílka. Toho s rodinou, stejně jako bratra Antonína s rodinou, ze dne na den v dubnu roku 1951 vysídlili z jejich mistřínského domova.
Hodonín – Tři generace pozůstalých ze dvou zemí se spojily, aby dosáhly satisfakce pro svého otce, dědečka a pradědečka Metoděje Hlobílka. Jeho s rodinou, stejně jako bratra Antonína s rodinou, ze dne na den v dubnu roku 1951 vysídlili esenbáci z jejich domova a statku v Mistříně na Hodonínsku. Při takzvané akci K, tedy Kulak.
Koncert vynikajících muzikantů Ústřední hudby Armády České republiky a sólistů naší populární scény se uskuteční v sobotu 13. května od 15 hodin na náměstí T. G. Masaryka v Lipníku.
Desítky policistů, hasičů a dobrovolníků pročesávaly minulý čtvrtek lesy i celé okolí obce Šarovy na Zlínsku. Pomáhali jim psovodi a hlídky policistů na koních. Areál monitoroval vrtulník s termovizí.
Chrudimsko – Loni v létě vyšla kniha Osud jménem Ležáky autorky Jarmily Doležalové. Publikace se nyní zařadila k titulům nominovaným na literární cenu Magnesia Litera.
Brno – Místo do nákupního vozíku ukládal čtyřčlenný rodinný gang při akci v ivanovickém hypermarketu zboží do dětského kočárku. Na třiačtyřicetiletou matku se třemi dětmi přivolala v pondělí odpoledne ostraha strážníky.
Havlíčkův Brod, Humpolec - James Holt a Suzanne Holtová ze Spojených států Amerických zavítali v nedávno do Humpolce a Havlíčkova Brodu, aby se na vlastní oči podívali, jak tamní Charitní domovy využily jejich dar.
Praha – Téměř dvojnásobný počet výjezdů k pacientům s akutním infarktem myokardu zaznamenali loni středočeští záchranáři v porovnání s pražskými kolegy. Sami měli takovýchto pacientů 1809, v metropoli s příznaky infarktu odvážely sanitky 973 lidí. Nejde přitom o náhodu. Výrazné rozdíly byly patrné i v uplynulých letech. Třeba v roce 2014 byl poměr ještě mnohem křiklavější: 2052 ku 587!
Praha – Leckoho to možná překvapí, ale pražští záchranáři vedou v celostátních statistkách zásahů u pacientů s úrazem. Loni jich bylo 29 138. Při sportu, ale i na ulicích nebo třeba v práci se přitom v metropoli rok co rok zraní nejvíc lidí v republice. Předloni jich bylo 29 503, o rok dříve 27 381 a v roce 2013 pak 26 686.
Praha - V Břevnovském klášteře v Praze bude v úterý pohřben válečný veterán z bojů o Dunkerque a virolog Juraj Strauss. Zemřel 11. března ve věku 100 let. Pohřeb se na přání rodiny uskuteční v komorní atmosféře bez vojenských poct, řekla Jana Zechmeisterová z tiskového oddělení ministerstva obrany.
Znojmo - Výstavu s názvem Magdalena Dobromila Rettigová nabízí v těchto dnech Jihomoravské Muzeum ve Znojmě. „Poskytne pohled do života měšťanské rodiny v první polovině 19. století, do období národního obrození, kterého se Rettigovi také aktivně účastnil," informoval Ivo Žák ze znojemského muzea.
Předlice - Původ předlických domů spadá do přelomu 19. a 20. století, kdy zde byly vystavěny jako důsledek průmyslového rozvoje lokality, menší bytové jednotky sloužily jako dělnické byty pro zaměstnance lokálních průmyslových závodů.
Chomutov - Přijďte se podívat na vzácného bílého tygra a další úžasná zvířata. Na programu je i "kolo smrti", zcela nové číslo.
Praha - Stromy, omítky domů, chodníky. Všechno trpí pod náporem psí moči. „Označkovávání" bohužel nejde zarazit. Omezit by ho ale mohly tzv. psí pisoáry.
Havlíčkův Brod – František Pilař z Havlíčkova Brodu je jedním z více než šesti tisíc lidí na Havlíčkobrodsku, kterým letos končí platnost řidičského průkazu. Úřady přitom očekávají největší nápor žadatelů o nové doklady na jaře a na podzim.
V září se v Nymburce otevře první domácí malotřídka. Rodiče dětí, které dosud navštěvovaly alternativní Lesní školku Cílek, stáli u zrodu myšlenky zajistit pro ně navazující individuální vzdělávání. Společně s pedagogy vytvořili koncept koordinovaného domácího vzdělávání, k němuž se nyní přidávají také ostatní rodiče.
Havlíčkův Brod – František Pilař z Havlíčkova Brodu je jedním z více než šesti tisíc lidí na Havlíčkobrodsku, kterým letos končí platnost řidičského průkazu. Úřady přitom očekávají největší nápor žadatelů o nové doklady na jaře a na podzim.
Adamov, Vyškov – Jedním slovem katastrofa. Tak popisují řidiči parkování v adamovské ulici Sadová. Odstavená auta v úzké ulici navíc blokují jeden ze dvou jízdních pruhů. V případě požáru se budou k bytovkám těžko probíjet i hasiči nebo záchranka. „Stejně jako u většiny bytových domů v Adamově, ani v Sadové se v době výstavby nepočítalo s tím, že každá rodina bude mít auto. Teď jsou to i dvě. Před domem, ve kterém bydlím, je 105 bytů, lze zaparkovat asi deset aut," říká jeden z místních David Kupka.
Na klesající populaci vrabců se rozhodl poukázat tým studentů zlínské Baťovy univerzity. Ve známém zlínském parku Komenského proto uspořádal informační kampaň s názvem Hledá se pan Vrabec. Uskutečnila se u příležitosti světového dne věnovaného stejnojmennému ptákovi.
Opavský fotbalový klub bude žádat změnu ligových pravidel. U Ligové fotbalové asociace (LFA) chce prosadit, aby se v budoucnu rizikové zápasy hrály bez problematických fanoušků. Uvedl to předseda představenstva druholigového klubu Marek Hájek. Vychází ze sobotních zkušeností, kdy se 1500 fotbalových chuligánů, kteří nesměli na stadion, během zápasu s Baníkem Ostrava opakovaně střetlo s policisty.
Opavský fotbalový klub bude žádat změnu ligových pravidel. U Ligové fotbalové asociace (LFA) chce prosadit, aby se v budoucnu rizikové zápasy hrály bez problematických fanoušků. Uvedl to předseda představenstva druholigového klubu Marek Hájek. Vychází ze sobotních zkušeností, kdy se 1500 fotbalových chuligánů, kteří nesměli na stadion, během zápasu s Baníkem Ostrava opakovaně střetlo s policisty.
Východní Čechy, Harrachov - Krakonoš již po jednasedmdesáté navštívil Harrachov. Ale počasí mu tentokrát nepřálo.
Vloni stejně jako letos připadla jarní rovnodennost na 20. března. U Archeoskanzenu Modrá přivítali jaro s denním předstihem, a to už v neděli odpoledne. O tradiční pásmo při sedmadvacátém ročníku Vítání jara se tu postaraly děti z folklorního souboru Modřánek.
Brno – Děti se zabaví s modely aut či tanků na veletrhu ProDítě, ženy zamíří pro informace o posledních trendech ve zkrášlování na Svět ženy a muži se naučí správně muškařit pod dohledem mistra světa Luboše Rozy. Tak nějak by mohly vypadat dny od čtvrtka do neděle. Na výstavišti totiž startuje trojice veletrhů, která je zaměřená na celou rodinu.
Královéhradecko, Janské Lázně - Policie po ženě pátrá marně už od loňského května.
Mníšek pod Brdy - Nová hala tělocvičny v Mníšku pod Brdy u Prahy nevyhovuje normám. Vyplývá to z pracovní verze statického posudku, který si objednala radnice. Zároveň to ale neznamená, že je tato stavba nebezpečná, řekla v pondělí místostarostka Daniela Páterová (Mníšek - město pro rodinu). Město se podle ní situací kolem haly dál zabývá.
Převzetí německé automobilky Opel poskytne francouzské skupině PSA Group takový rozsah, že bude moci zahájit globální expanzi.
/ROZHOVOR/ Do konce sezony 2015 vedl Roman Groszmann opavský činoherní soubor k radosti souboru i diváků. Velmi oblíbené byly i jeho autorské tituly.