Ve vánici jsem dlouho nehrál, usmíval se po derby na Hluboké Kamil Ťoupal
Hluboká nad Vltavou – Bývalý obránce Českých Budějovic a Pardubic si okresní hokej užívá. Spolupracuje s německou legendou Gerdem Truntschkou.
Hluboká nad Vltavou – Bývalý obránce Českých Budějovic a Pardubic si okresní hokej užívá. Spolupracuje s německou legendou Gerdem Truntschkou.
Hradec Králové - Rok je relativně krátká doba, přesto je důvodem k bilancování. Tak je tomu i v případě ukončeného roku 2016.
Hranice – Zpříjemnit svým ratolestem pololetní prázdniny mohou rodiče v pátek 3. února. Dům dětí a mládeže v Hranicích pořádá lyžařský zájezd pro rodiče s dětmi do lyžařského areálu Dolní Morava.
Každý má svůj podíl na vzniku, průběhu i výsledku životních situací, říká psycholožka Helena Šalátová. Na svých kurzech a v nově otevřené poradně radí lidem, jak „UVIDĚT" svůj život jako výsledek vlastní formy pozitivní, nebo destruktivní kreativity. Tedy jak tímto procesem sami sebe, své vztahy, práci a zdraví - to znamená svou životní cestu - poškozovali, nebo otevírali. Také jim ukazuje, jak si lze i proměňováním chyb otevřít novou perspektivu mířící k většímu úspěchu a k většímu hmotnému i duchovnímu bohatství.
Havlíčkův Brod – Park, moderní fontána, dokonce zurčící potůček. Takové bude podle radních prý nové Smetanovo náměstí v Havlíčkově Brodě.
/POZVÁNKA/ Kulturní dům ve Vítkově se v úterý 17. ledna stane dějištěm zajímavé akce. Budou se zde totiž konat takzvané Uršuloviny.
Brno - Neustálé kurtování, po kterém zůstávaly modřiny, přetopené pokoje s otevřeným oknem a žízeň. Poslední týdny života bývalého redaktora Rovnosti Otakara Rýdla podle jeho manželky znepříjemnil pobyt v Psychiatrické nemocnici v brněnských Černovicích. Na nevhodné chování personálu, zanedbanou péči a zbavení důstojnosti podala Růžena Rýdlová ústavní stížnost. Vedení nemocnice pochybení odmítá. Špatné podmínky v zařízení však Brněnskému deníku Rovnost potvrdili i další lidé.
Krušné hory – Půjčovny lyžařského vybavení jsou v tuzemských skiareálech v permanenci. Jejich služeb využívají zejména rodiče dětí.Při příznivých cenách si totiž dokáží jednoduše spočítat, že kupovat rostoucím dětem stále novější lyžařskou výbavu se prostě nemusí vyplatit. Často si ale lyže, boty, hůlky a helmu půjčují i dospělí lyžaři.
Litvínov - Valdštejnský zámek v Litvínově bude od února hostit jedinečnou výstavu technických hraček. Lidé tak shlédnou fenomén někdejší místní tovární Heller & Schiller.
Slaný – Nejúspěšnějším sportovcem Slaného se stal poprvé v kariéře plochodrážní reprezentant České republiky Eduard Krčmář.
Dobříš chce investovat do zastřešení zimního stadionu a nové technologie chlazení. Náklady budou kolem 45 milionů korun, město chce na obě akce získat dotace, jak řekl starosta Stanislav Vacek.
Třešť – Město Třešť je svou betlemářskou tradicí známé po celé republice i v zahraničí.
Jižní Morava - Lidí s Alzheimerovou chorobou na jižní Moravě přibývá. Míst, kde o ně lze pečovat, je však stále nedostatek.
Ženeva/Kábul - Španělský zaměstnanec Mezinárodního výboru Červeného kříže (MVČK) byl propuštěn na svobodu necelý měsíc poté, co ho unesli ozbrojenci na severu Afghánistánu. MVČK o tom dnes informoval na svém webu.
Josefův Důl – Už po druhé projel Milan Engel z Josefova Dolu úspěšně na motorce cílem nejtěžšího závodu světa, v letošním 39. ročníku Rally Dakar skončil na skvělém 34. místě. Před začátkem závěrečné dvanácté etapy Engel prohlásil, že rampa bude, i kdyby měl motocykl do Buenos Aires dotlačit.
Vysoké nad Jizerou - MUDr. Radek Kebrle se dostal do popředí zájmu veřejnosti na sklonku minulého roku, kdy operoval ruku přední české tenistky Petry Kvitové.
Brno - Přes čtyři sta rodin se za šest let může začít stěhovat do nové čtvrtě pod brněnskými Hády v Maloměřicích. Developerská firma Trikaya chce na místě bývalé továrny Ergon příští rok začít stavět domy. Podle loňských plánů firmy se mělo začít se stavbou už letos.
První letošní vítání občánků v neděli 15. ledna v obřadní síni na Zámku v Havířově bylo poznamenáno malou účastí. Zájem tentokrát projevilo pouze sedm rodin.
Zbytiny – To se vám stalo po těch velkých válkách, co pustošily celou Evropu, Šumavu nevyjímaje.
Horní Stropnice - Na tradiční tříkrálovou sbírku se v sobotu vydalo na pětadvacet dobrovolníků v Horní Stropnici. Ti se vypravili i do okolních osad, například Chlupaté Vsi nebo Bedřichova. Podle organizátora místní sbírky Petra Aksamita předají zástupci charity vybrané peníze rodině Pavla Svobody z Byňova, který zůstal po těžké nehodě upoutaný na lůžko.
Černoch na letáku jednoho ze supermarketů pobouřil nejednoho z českých zákazníků. Jak tuto mediální bouři vnímáte vy?
Mladá Boleslav - Díky mrazům a pravidelným zásobám čerstvého sněhu se rozjela lyžařská sezona nejen na horách, ale také v půjčovnách lyží. Jsou v kurzu stále snowboardy, nebo vedou lyže? A kolik stojí půjčení v Mladé Boleslavi v porovnání s horami?
Praha - Současná vláda promarnila příležitost na sjednocení systému péče o ohrožené děti pod jeden resort. V diskusním pořadu České televize Otázky Václava Moravce (OVM) to dnes připustila ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD). Všechna tři příslušná ministerstva, mezi které se v současnosti péče o děti dělí, mají přitom pod sebou právě zástupci sociální demokracie.
Americká automobilka Chevrolet si pro návštěvníky právě probíhajícího autosalonu v Detroitu přichystala jedno překvapení. Odhalila na něm model batmobilu v životní velikosti, který je postaven z lega.
Střední Čechy /FOTOGALERIE, SOUTĚŽ/ - Čtyřicetiletá Helena Petrásková z Děčína je pátou z šestice žen, které se účastní 6. ročníku Proměn s Deníkem. Má dvě krásné dcery, manžela a na první pohled vypadá spokojeně. Její každodenní realita je však více o naději a víře, že se její životní situace přece jen postupně zlepší.
Koloveč – Za uvolňování výparů na bázi toluenu a pryskyřic, které vloni v listopadu při vyspravování kanalizace vnikaly skrz odpady do rodinných domů v Kolovči a jejich majitelům způsobily zdravotní potíže, nebude nikdo potrestán.
Praha/ Královéhradecko - Sociální demokraté vstoupili do nového roku razantně.
Praha/ Královéhradecko - Sociální demokraté vstoupili do nového roku razantně.
Praha/ Královéhradecko - Sociální demokraté vstoupili do nového roku razantně.
Na začátku ledna uběhlo 50 let od úmrtí jednoho neohroženého člověka, který zasvětil celý svůj život jednoduché myšlence. Donald Campbell chtěl být rychlejší než všichni ostatní. Pojďme si připomenout jeho příběh.
Brno - Buchty k snídani ani vepřové k obědu dětem nezakazuje. V nutriční poradně upravuje terapeutka Jana Spáčilová jídelníčky dětí z Brna i okolí. „Stravování řešíme všichni každý den, už si to ani neuvědomujeme. Proto je někdy těžké své návyky změnit," říká Spáčilová.
Vsetín Sobotní odpoledne ve vsetínském Domě kultury patřilo dětem. Konal se zde 25. ročník Tříkrálového karnevalu. V předsálí a velkém sále tak bylo možné potkat princezny, kovboje, draky, klauny, víly a spoustu dalších rozličných masek. Akci společně pořádaly Základní škola Integra, Salesiánské sdružení a Masarykova veřejná knihovna.
Kolínsko - Venku je po dlouhé době opravdová zima. Mráz a sníh. Někteří však mají raději sluníčko a moře. Jaké dovolené si v zimě vybírají obyvatelé Kolína? Jezdí raději na hory nebo za teplem?
Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Zmizení školačky z Klíše zasáhlo nejen rodinu, ale také školu.
Dukovany - I tři týdny po Štědrém dnu může v bytě zahořet vánoční stromeček. Přesvědčila se o tom jedna rodina z Dukovan, které kvůli elektrickému osvětlení stromku málem shořel celý dům.
Louny /ANKETA/ - První studie podoby krytého bazénu si prohlédnou jen členové vedení města a vybraných komisí.
Benešov – Freestylový motokrosař Petr Pilát si na uplynulý rok 2016 nestěžuje, ale stále ho hlodá v hlavě červíček, že se nedostal na bednu v seriálu Mistrovství světa a Evropy, kde nakonec skončil těsně pod stupni vítězů. „Rok byl úspěšný a fajnový bez vážnějšího úrazu, že bych musel do nemocnice. Jen umístění na mistrovství světa a Evropy mě zamrzely," podotkl 25 letý Pilník, jenž měl radost, že napadlo hodně sněhu a mohl si jít zalyžovat.
Kolínsko – Venku je po dlouhé době opravdová zima. Mráz a sníh. Někteří však mají raději sluníčko a moře. Jaké dovolené si v zimě vybírají Kolíňáci? Jezdí raději na hory nebo za teplem?
Mladá Boleslav - Parkování je v Mladé Boleslavi jedním z největších problémů, s nimiž se automobily zahlcené město potýká. Rozdělení města na zóny, parkovací karty, parkovací automaty a moderní systém kontroly by měl situaci alespoň trochu vylepšit.
Plzeňský kraj – Ministerstvo pošle Plzeňskému kraji 432,5 milionu korun.
Vysoké nad Jizerou - MUDr. Radek Kebrle se dostal do popředí zájmu veřejnosti na sklonku minulého roku, kdy operoval ruku přední české tenistky Petry Kvitové.
Praha /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Její otec byl statkář v jižních Čechách. Komunisté rodině Drahomíry Vacíkové stavení zabavili. A tak se později přestěhovala do Prahy.
Bangkok - Na letecké přehlídce v Thajsku, pořádané u příležitosti oslav dne dětí, se dnes zřítila stíhačka. Pětatřicetiletý pilot zahynul, z početných přítomných rodin nebyl nikdo zraněn. Informovalo o tom thajské ministerstvo obrany.
Hlinsko – Reaguji na článek „Vánoční nepořádek popelnice nepobraly", uveřejněný dne 28. 12. 2016. Tento článek se mne dotkl osobně a dále pošlapává poctivou práci zaměstnanců Technických služeb Hlinsko.
Mělník - Nejúspěšnější výstavou loňského roku byli HAFani!
Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ – Hledání dětí a mladistvých zaměstnává desítky až stovky lidí. Od policistů, hasičů až po dobrovolníky.
Chrudim – Chrudimští policisté řeší případ, ve kterém měla podezřelá žena pomocí lživých informací přemluvit svou nezletilou dceru, aby kradla zlaté šperky v pěstounské rodině, která se o ni starala.
Kutnohorsko - Krev nelze uměle vyrobit a její potřeba pro člověka je trvalá. Bez zásob krve se neobejde fungování žádné nemocnice. To vědí i v obou nemocnicích na Kutnohorsku, tedy v Městské nemocnici Čáslav a Nemocnici Kutná Hora. V současné době tam však mají dostatečnou zásobu krve.
Praha – Sociální demokraté vstoupili do nového roku razantně. Jejich šéf Bohuslav Sobotka dal jasně najevo, že se chce o tradiční levicové voliče s Andrejem Babišem poprat. „Svobodomyslná, proevropská a sociálně radikální strana, to je moje představa ČSSD, pro niž budu chtít získat dostatečný mandát na sjezdu. To je ale jen první etapa. Pak pro ni musíme získat nejméně milion voličů," řekl premiér Deníku.
Olomoucko – V ulicích jsou opět ve velkém k vidění postavy uplácané ze sněhu. Nadílka, která se snesla v tomto týdnu, nedala hlavně rodinám s dětmi a v parcích a mezi domy si vyrobily sněhuláky.