Mezi hledanými Interpolem jsou i dva muži z Vysočiny
Vysočina – Na českých policejních stránkách je popis pohřešovaných osob stručnější.
Vysočina – Na českých policejních stránkách je popis pohřešovaných osob stručnější.
Jako v pohádce si mohu připadat malí pacienti na Vesně. Lázeňská léčebna odstartovala nový způsob léčby.
Liberecko - Hrad Grabštejn chystá pro návštěvníky nový prohlídkový okruh, jeho součástí bude i originál sochy sv. Barbory.
Tři králové symbolizují bohatství a moc, vznešeně procházejí krajinou a na počkání rozdávají úsměvy. A někde jinde se krčí jedinci odstrčení na okraj společnosti anebo propadlí až na pomyslné dno.
New York – Sedm dětí ve věku pět až 15 let zahynulo při požáru, který v noci na dnešek zachvátil rodinný dům v newyorské čtvrti Brooklyn. Dvě další osoby jsou v kritickém stavu, uvedly místní úřady. Oheň se vznítil od kuchyňské plotýnky.
Panoší Újezd – Do místního sboru dobrovolných hasičů vstupují celé rodiny, takže i tady snadno může platit, že skoro v každém domě je hasič. Historie sboru je také dlouhá, vznikl v roce 1885. Nyní čítá šedesát čtyři členů, z toho je třicet sedm mužů a dvacet sedm žen. V letech osmdesát pět až devadesát jedna měli také družstvo dětí.
Atlanta – Bobbi Kristina Brownová, dcera zesnulé popové zpěvačky byla z nemocnice převezena do rehabilitačního centra. Informuje o tom na svých internetových stránkách televize NBC News s odvoláním na nejmenovaný zdroj. Stav 21leté Brownové, která byla koncem ledna nalezena bezvládná ve vaně ve svém domě, se prý nijak nezměnil.
Tachov – Stálice české hudební scény, zpěvačka Helena Vondráčková, koncertovala v pátek večer ve společenském sále Mže v Tachově. Koncert sledovaly zhruba čtyři stovky diváků.
Praha /ROZHOVOR/ - Jako spoluzakladatel značky Krispol Store se Tomáš Myler postaral o to, abychom viděli v ulicích více mužů s vázacími motýlky. Nyní se od navrhování motýlků pouští i do organizování módních přehlídek v rámci pražského Dyzajn Marketu.
Praha – Ženy v Česku mají o 23 procent nižší průměrnou mzdu než muži. Medián neboli střední hodnota výdělku mužů a žen se pak liší o pětinu. Ve službách státu a ve veřejném sektoru jsou rozdíly o něco nižší než v privátní sféře. Ženy vydělávají průměrně o 17 procent méně, medián mají o 12 procent nižší. Vyplývá to z údajů informačního systému o průměrném výdělku ministerstva práce. Asociace žen Business & Professional Women (BPW) poukazuje na to, že ženy tak musejí pracovat o dva a půl měsíce déle než muži, aby dosáhly na mužský roční výdělek. Podle statistiků je za rozdílem to, že ženy působí v hůře placených profesích a odpracují méně hodin.
Mladá Boleslav - Kristýna Vrbová, studentka Gymnázia dr. Josefa Pekaře, se probojovala do finále Miss Reneta. V čem se soutěž liší od známější České Miss a jaké si sympatická blondýnka dává šance?
Písek – Město má již schválený komunitní plán sociálních služeb určený i pro 49 obcí, které jsou ve správním obvodu Písku.
Královéhradecko - Obec Stračov a TJ Sokol Stračov zvou veřejnost na 2. ročník běžeckého závodu na 10 km Okolo Stračova, který se uskuteční v sobotu od 10.30 hodin. Startuje se u obecního úřadu.
Jindřichův Hradec – Na velice vydařený podzim by ve druhé polovině sezony chtěly navázat divizní fotbalistky jindřichohradeckého Sokola. Po jedenácti odehraných kolech jim totiž patří druhá příčka se čtyřbodovým odstupem za vedoucím Hrádkem u Rokycan.
Jižní Čechy – Od tohoto týdne už zase konečně máme českobudějovického sídelního biskupa. Historickým třináctým biskupem v pořadí se v diecézi stal Vlastimil Kročil, třiapadesátiletý farář z Veselí nad Lužnicí s italskými zkušenostmi.
Praha – Zákaz cukrovinek ve školách, který má od září zavést novela školského zákona, problém narůstající dětské obezity podle obezitoložky Dity Pichlerové nevyřeší. Dětem podle ní hlavně chybí pohyb.
Orlickoústecko - Jak to vidí Šárka Mikulecká…
Havířov – Na kontě má desítky ligových a druholigových startů, a ač odkojený Vltavou, tedy rodilý Pražan, už více než půlrok je oporou divizního MFK Havířov. Dvaatřicetiletý Jakub Hottek bude na jaře předávat zkušenosti mladším spoluhráčům v dresu indiánů.
Žebrák /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Jedinečnou možnost pozorovat páteční částečné zatmění Slunce měli návštěvníci Hvězdárny Žebrák na Berounsku. „Právě teď to je! To jsem ještě neviděl! To je paráda! Pojď se také podívat," volali děti i dospělí od speciálního dalekohledu patnáct minut před jedenáctou hodinou dopolední. V té době nastala fáze největšího zatmění Slunce.
Bystřice pod Hostýnem - Sto dva let oslavila ve čtvrtek stále čiperná a plná elánu Anna Máchová, která žije v Centru pro seniory Zahrada v Bystřici pod Hostýnem. Pochází z Hlinska, kde žila se svou početnou rodinou.
Washington – Americký prezident Barack Obama vyzval Írán k propuštění trojice vězněných Američanů a nalezení čtvrtého pohřešovaného muže. Uvedl to dnes ve svém prohlášení k perskému novému roku. Obama při této příležitosti vyzval Íránce k narovnání americko-íránských vztahů, k němuž se podle něj otevírá výjimečná šance.
Dětmarovice – Fotbalisté Dětmarovic nemají před jarem v krajském přeboru rozhodně špatnou startovní pozici. A hned na úvod hrají doma proti Petřkovicím, na které ztrácejí pět bodů.
Orlickoústecko - Jak to vidí Šárka Mikulecká…
Ždírec – Domov pro seniory ve Ždírci zakončí éru rekonstrukcí slavnostním odpolednem.
Prostějov – Vaše dítě nemůžeme vzít do školky, nemáme místo. Tuto větu podle prostějovské radnice letos rodiče malých capartů neuslyší. K zápisům do mateřských škol přišlo o sto padesát dětí méně než v předešlých letech, a město tak bude schopné umístit do mateřinek všechny děti.
Karlovy Vary – Smutná událost zasáhla Karlovy Vary. Ve čtvrtek 19. března náhle zemřel ve věku nedožitých 71 let kronikář města Tomáš Tišler.
Žebrák – Jedinečnou možnost pozorovat páteční částečné zatmění Slunce měli návštěvníci Hvězdárny Žebrák.
Moravské Málkovice – Napil se trochu víc, než je zdravé, a rozhodně se mu to nevyplatilo. Čtyřiačtyřicetiletý muž z Moravských Málkovic skončil ve čtvrtek večer na záchytce.
Rakovník – Patnáctiletá studentka rakovnického gymnázia Klára Dykastová by se ráda v září příštího roku rozjela do Francie.
Benešov - Benešovská Nemocnice Rudolfa a Stefanie snížila počet lůžek na svém interním oddělení. Reaguje tím na dlouhodobý nedostatek zdravotních sester. Potvrdil to mluvčí Petr Ballek. „Toto dočasné opatření jsme přijali proto, aby počet středního zdravotnického personálu odpovídal ze zákona počtu hospitalizovaných pacientů. Řešíme tím případný zjevný diskomfort pro stávající hospitalizované pacienty," vysvětlil mluvčí současnou situaci na oddělení vnitřního lékařství.
Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultura i sport
Most /FOTO/ – Mostecký autodrom byl dnes útočištěm štábu České televize, která tu natáčela jeden z příběhů pro pořad Kousek nebe. Čtrnáctiletý Víťa Schneider, jenž už pět let bojuje s rakovinou, si tu splnil sen – svezl ho český automobilový závodník Petr Fulín.
Havlíčkův Brod – Čtrnáctý ročník Stamicových slavností zahájilo minulý týden netradičně divadelní představení.
Sokolov - Ta bude odhalena k 70. výročí konce 2. světové války
Praha - Jednou velkou rodinou lze nazvat Sbor dobrovolných hasičů Zličín. A nejde jen o obrazné přirovnání toho, jak dobře spolu kolektiv požárníků vychází. Je zde i pokrevní pouto. „Sám jsem do sboru přivedl nejdříve tátu a mámu, poté i manželku a nedávno i dceru," řekl starosta sboru Josef Orgoník. Celkem má sbor 114 členů. A vlastně vše je v něm rozděleno podle starosty víceméně na polovic. Ať už jde o podíl mezi dospělými a dětmi nebo mezi ženami a muži.
Chomutovsko - Následující první jarní víkend předznamenaly současné, po ponurém zimním období tolik očekávané, slunné dny. K tomu, že se - alespoň z meteorologického hlediska - blýská na lepší časy, může přispět i velmi bohatá a pestrá víkendová nabídka kulturních, společenských a zábavních akcí.
Nejen modrá obloha a sluníčko signalizovaly 17. března v centru Dobrušky kvapem se blížící začátek jara.
Slavkov u Brna – Čtvrt století: doba, kterou se dnes málokomu podaří strávit v jednom zaměstnání. V republice je prý jen jediný služebně starší ředitel technických služeb města než Radoslav Lánský. Ten 22. května dovrší pětadvacátý rok v čele Technických služeb Slavkova u Brna. O jeho chystaném odchodu do penze se ví už delší dobu, nyní je jasné, kdy k němu dojde. A město hledá náhradu.
JE JIM 305. Čtveřice na snímku Wilhelm Haberkorn, Franz Magloth, Wilhelm Blum a Horst Lerch se připravuje na Donau-maraton v Linci 19. dubna. Je jim dohromady 305 let… Poběží štafetu pod označením Young Boys 77, v němž číslo značí jejich průměrný věk.
Prostějov – Pochází z cirkusové rodiny a sám se také stal členem party, která projíždí svět a baví lidi. Teď, po dvouletém turné na Slovensku, se Emil Šimek vrací zpět do Česka. A rovnou do Prostějova, kde už řadu let nebyl. Jak říká, naposledy sem přijel se svými rodiči jako kluk. Tentokrát se vrací s cirkusem Šimek sám. „Mám ale na Prostějov dobré vzpomínky, rád jsem se sem po takové době vrátil," říká ředitel stejnojmenného cirkusu Emil Šimek.
Opočno - Pomoci druhému v těžké životní situaci a alespoň trochu ulehčit život těžce nemocné holčičce se rozhodli v Opočně.
Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku
Paříž – V domě na jihozápadě Francie byla nalezena těla pěti mrtvých nemluvňat. Jde pravděpodobně o nejhorší případ vraždy dětí ve Francii za posledních pět let, informovala ve čtvrtek agentura AFP s odvoláním na zdroj obeznámený s vyšetřováním.
Olomouc – Zkušené artisty z celé Evropy a více než stovku kusů cizokrajných zvířat přivezl do Olomouce Národní cirkus Originál Berousek. Své šapitó rozložil u Galerie Šantovka, na představení mohou zájemci chodit kromě pondělí každý den a to až do 12. dubna.
Havlíčkův Brod – Velmi smutná zpráva proběhla ve středu odpoledne Havlíčkovým Brodem. Do hokejového nebe odešla brodská legenda Václav „Kytka" Chytráček v 87 letech.
Nové Město na Moravě - Staré domy jsou místem, kde se současnost snoubí s historií. Místem, v němž se odehrávalo nesčetné množství příběhů. Lidé tam po staletí prožívali své radosti i strasti, lásky, boly i nenávisti.
Příbram /ROZHOVOR/ – Dobrovolnické centrum pod příbramskou nemocnicí vede Monika Ciklerová. Kolik dobrovolníků přichází zpestřit pacientům pobyt v nemocnici? Co je potřeba k tomu stát se dobrovolníkem? Na to odpoví následující rozhovor.
Benešov – Benešovská Nemocnice Rudolfa a Stefanie snížila počet lůžek na svém interním oddělení. Reaguje tím na dlouhodobý nedostatek zdravotních sester. Potvrdil to po dotazu Benešovského deníku mluvčí Petr Ballek. „Toto dočasné opatření jsme přijali proto, aby počet středního zdravotnického personálu odpovídal ze zákona počtu hospitalizovaných pacientů. Řešíme tím případný zjevný diskomfort pro stávající hospitalizované pacienty," vysvětlil mluvčí současnou situaci na oddělení vnitřního lékařství. Opatření, které nemocnice přijala, se podle mluvčího nedotkne specializovaných ambulancí.
Jihlava – Malé černé skládky v krajském městě jsou problémem. Kanape nepatří k popelnici.
Kunštát, Svitávka – Na nových prolézačkách, houpačkách či kolotoči si budou hrát děti z Kunštátu a okolí. Vedení města se pustí do obnovy dětských hřišť. „Oslovili jsme všechny naše osadní výbory s dotazem, jestli chtějí rozšířit nebo vyměnit herní prvky na svých hřištích. Máme totiž možnost získat dotaci z ministerstva pro místní rozvoj, která nám může pokrýt až osmdesát procent nákladů," přiblížil místostarosta Kunštátu Libor Sedlák.