Moskva – Rusko ukončilo program studentských výměn se Spojenými státy. Zdůvodnilo to tím, že americké úřady prý dovolily, aby si jednoho z ruských školáků adoptoval americký homosexuální pár. Oznámil to dnes ruský zmocněnec pro práva dětí Pavel Astachov.
Tišnov /INVENTURA DENÍKU ROVNOST/ – Zemřel jim někdo z rodiny nebo kamarád. Pozůstalí se s tím však v Tišnově na Brněnsku rozloučit nemůžou. V městě s téměř devíti tisíci obyvateli chybí obřadní síň. Lidé tak musí na poslední rozloučení dojíždět až do Veverské Bítýšky. A pokud nemají auto, musí tam jet autobusem minimálně půl hodiny.
Litomyšl – Každý, kdo se někdy staral o nemocného či starého člověka ví, jak je těžké a zároveň potřebné si občas odpočinout. Neustálá starost o blízkého je náročná nejen fyzicky, ale i psychicky. A právě těmto lidem už deset let pomáhá zařízení Respitní péče Jindra.
Ústí n. O. – Jednota bratrská otevřela v úterý u autobusového nádraží palačinkárnu. Otevření „občerstvovny" pod kaštanem předcházelo bourání části zdi kolem sborového domu a přebudování maringotky, která dříve sloužila jako nízkoprahový klub pro mládež.
Unhošť – Výjimečnou možnost navštívit 32 metrů vysokou věž kostela sv. Petra a Pavla v Unhošti měli v sobotu obyvatelé a návštěvníci města. Poté, co vystoupali vzhůru, si mohli prohlédnout zvonici a další prostory.
Střední Čechy - Rodiče středočeských dětí se můžou i v tomto školním roce 2014/2015 těšit na příspěvky na žákovské jízdné od Středočeského kraje. Radní tento týden schválili pokračování Stipendia Středočeského kraje na dojíždění do školy.
Karlovy Vary – Měsíc boje proti rakovině prsu zahájilo Obchodní centrum Fontána Karlovy Vary. Se svými partnery, sdružením Mamma HELP, vydavatelstvím Mladá fronta a řadou známých osobností se centrum připojuje k celosvětovým projektům, které šíří povědomí o této problematice a vyzdvihují důležitost prevence a význam včasné diagnostiky.
Kolínsko - Druhý měsíc prázdnin přinesl na Kolínsko 111 novorozenců. Opět bylo více chlapců, těch se v kolínské porodnici narodilo 57, dívek bylo o tři méně.
Mšeno - Pozitivní vztah k přírodě předával Zdeněk Bergl i svým žákům, s nimiž vyrážel poznávat skalní útvary, partyzánské jeskyně, ukazoval jim stopy i hlasy zvířat…
Myslkovice – Pokud ve směru z Tábora na Soběslav odbočíte z hlavní silnice před Roudnou vpravo a projedete kolem janovské obecné školy, ocitnete se ve vsi, která ještě okolo roku 1850 měla téměř tisícovku obyvatel a těšila se velikému rozvoji. Stejně jako tehdy jí i dnes dominuje zámek rodu Wratislavů nebo bývalý dům lihovarníka na návsi, jen život tady plyne už úplně jiným tempem.
Plovoucí podlaha, dlažba nebo třeba obyčejné linoleum. Jsou prakticky v každém domě nebo bytě, dělají skvělou službu, ale rychle se špiní. Poradíme vám, jak o tvrdé povrchy pečovat tak, aby zůstaly stále čisté a voňavé a vás to stálo minimum času.
Krnov - Brian a Guy. Dva učitelé, kteří se rozhodli přijet do Krnova, aby žákům Základní školy na Janáčkově náměstí předvedli, jak jednoduché a veselé je mluvit anglicky.
Sopotnice – Letošní již šesté pečení chleba se konalo v sobotu v sopotnické veřejné peci. Nešlo však zdaleka jen o pouhé pečení. Návštěvníci, kterých přišlo opět hodně, mohli vidět práci dvou kovářů: pánů Cabalky ze Sopotnice a Celera z Kunvaldu, dále práce sochaře Josefa Filipa z Potštejna, kterému z kusu kamene pod rukama vznikla krásná socha, Šárka Martincová předvedla, jak se šijí z korálků krásné šperky, a nemohla chybět ani ochutnávka vín, které se zhostila rodina Bednářových z vinotéky z Černé za Bory.
Trhanov – Dvě stě kilo hroznového vína vypěstovali letos na své zahrádce v Trhanově manželé Mária a Štefan Sisekovi. Úroda je podle nich o něco menší než vloni, neboť víno na jaře dvakrát pomrzlo.
Dallas - První zjištěný pacient, který ve Spojených státech trpí ebolou, přiletěl do USA běžnou linkou z Libérie přes Brusel. Podle agentury Reuters to dnes oznámila liberijská vláda. Několik hodin předtím šéf amerického Střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) prohlásil, že muž, u něhož se nemoc projevila až po několika dnech po příletu, mohl nakazit virem krvácivé horečky některé členy rodiny a další osoby.
Šumperk – Tři čtvrtě milionu korun. Taková částka je ve hře soudního sporu mezi rodinou Řmotových a šumperskou radnicí. Vleklá kauza se týká odškodnění za smrtelný úraz Aleny Řmotové v roce 2005. Významné rozhodnutí nyní učinil Krajský soud v Olomouci. Poté, co vinu města a dalších dvou žalovaných firem potvrdil okresní soud, ke stejnému závěru i dospěl i krajský senát.
Vyšebrodsko - Účast na nedělním pochodu přes bývalou železnou oponu byla nad očekávání. Původní odhady o počtu účastníků se pohybovaly okolo pěti tisíc, nakonec se ale na výšlap vydalo více než 8000 lidí.
Blanensko - Už je to více než měsíc od chvíle, kdy se devětadvacetiletá žena definitivně rozhodla opustit svého manžela. Po čtyřech letech snášení výhrůžek, nadávání i fyzického násilí sbalila kufry sobě i dětem a odešla. Nyní žije v azylovém domě na Blanensku. Žena si nepřála být jmenována, vystupovat proto bude pod jménem Petra. „Zažila jsem toho tolik, že by to vystačilo na knížku," začíná své vyprávění žena, která od partnera zkusila mnohé. Stala se jednou z mnoha obětí domácího násilí.
Lysá nad Labem - Volodymyr žije v Lysé nad Labem a bojí se jet domů. Smutek, nejistota, obavy o příbuzné a přátelé. Tak by se daly popsat pocity mnoha Ukrajinců žijících v Čechách. Domů ze strachu raději nejezdí
Vřesovice – Na jaře se Thomas Schädlich zúčastnil s přáteli Putování Moravským Slováckem. V sobotu se Němec žijící v Eschbornu do Vřesovic vrátil, aby s manželkou a kamarády z Brna absolvoval Vřesovský výšlap Za krásami podzimu a získal další cenu pro nejvzdálenějšího účastníka.
Chomutov - Trochu smůly na počasí měli chomutovští softbalisté, kteří hostili třináctou akci letošního Rodinného zápolení. Ale i přes sobotní průtrže a nedělní mírné přeháňky však na hřiště u školy akademika Heyrovského dorazilo přes šedesát rodin.
Olomouc – Do posledního místa se v úterý 30. září zaplnil nový klub pro seniory na Terrerově náměstí v olomoucké městské části Neředín. Několik lidí se do místnosti při slavnostním otevření ani nevešlo, poslouchali ve stoje u otevřených dveří.
Kladno – Rodina Gálů dál šíří slávu kladenského beachvolejbalu. Teď je vidět hlavně benjamínek rodiny, sedmnáctiletý Jakub. Nedávno skončil na mistrovství Evropy do 18 let v norském Kristiansandu devátý, nově je pak mistrem střední Evropy, také do 18 let.
Třebíčsko - Letošní úroda brambor měla být poměrně slušná. Srpnové deštivé počasí však plány zemědělců zhatilo. Když vybrané brambory nehnijí už v zemi, dochází k tomu kvůli vlhku u mnoha z nich během několika dní po sklizni.
Břeclav - Shodit za pět dní sedmnáct kilo? Řeknete si nemožné. Ono to možné je, ovšem je to drastické. Břeclavský kulturista Milan Obořil to dokázal. Díky tomu se vešel do nižší váhové kategorie, ve které všechny soupeře převálcoval. První dva závody mezi muži se mu tak povedly, teď ale ohlásil přerušení kariéry.
Blanensko – Nadávky, fyzické násilí i vydírání. To vše od svého manžela čtyři roky snášela devětadvacetiletá žena z azylového domu na Blanensku. Chce zůstat v anonymitě. Říkat jí proto budeme Petra.
Stará Ves – Deset let a více než dvacet dětí. Taková je bilance Církevního dětského domova Emanuel, který v sobotu oslavil kulaté výročí a otevřel své dveře zájemcům o prohlídku. Domov rodinného typu, kde v současnosti bydlí sedm dětí, musí kvůli zákonu uvažovat o zásadních změnách.
Proseč - Do Proseče zavítal Frido Mann, vnuk nositele Nobelovy ceny za literaturu Thomase Manna. Osud rodiny Mannových je s Prosečí pevně spjat, protože jí v roce 1936 udělili tehdejší zastupitelé domovské právo, díky kterému získali Československé občanství a mohli uprchnout z nacistického Německa do USA. Frido Mann zavítal do Proseče poprvé.
Londýn /VIDEO/ – Kvůli jídlu se dokonce zadlužil, vážil až neuvěřitelných 250 kilogramů. Řeč je o Craigu Woodsovi z Velké Británie, kterému jídlo doslova učarovalo. Miloval hlavně sladké a mastné, zdravou výživu ze svého jídelníčku téměř vynechal.
Píšť – Hedvika Lasáková zažila obě světové války. Má tři děti, sedm vnuků, šestnáct pravnuků a osm prapravnuků. A před nedávnem oslavila sté narozeniny.
Český Těšín - Do letošního listopadu mohou žádat o finanční pomoc lidé s handicapem, kteří žijí na území Českého Těšína. Žádost o peněžitou podporu mohou odevzdávat na Charitu Český Těšín, která má k rozdělení pro potřebné lidi letos připravenou celkovou částku 80 tisíc korun.
Lubná - Stalo se už tradicí, že se do vesnice nedaleko Poličky vždy koncem září sjíždí ti, kteří rádi ochutnávají ovocné pálenky. Lubenská šťopička má za sebou už šestý ročník.