Kreativ

ŠTÍTEK: sendvič

Hlavní vlakové nádraží v Lounech.

Nádraží v létě. V Žatci bez jídla, v Lounech bageta nebo sendvič z automatu

/FOTO/ Začaly letní prázdniny, nastal čas dovolených. Hodně lidí cestuje vlakem. Ačkoliv Žatec ani Louny neleží na frekventovaných železničních tratích a například přímé spojení s Prahou ani v jednom případě neexistuje, přes tamní hlavní nádraží jezdí vlaky do řady směrů. Pokud výletník dostane hlad, v Žatci má smůlu úplně, v Lounech si může koupit maximálně bagetu nebo sendvič v automatu.

Václavské náměstí Popeyes - skupinka z Vinohrad čeká od 20.hod na dnešní slavnostní otevření v 10.00.

Podívejte se: Na první kuře z řetězce Popeyes čekali zájemci celou noc

/VIDEO, FOTOGALERIE/ V pátek 3. listopadu se v Praze slavnostně otevřela první restaurace amerického řetězce Popeyes. Na Václavském náměstí se scházeli lidé už od předešlého dne, aby čekali ve frontě na první louisianské kuře. První stovka návštěvníků totiž může ochutnat Chicken Sandwich zdarma.

Třetí místo v celostátní soutěži Zdravá 5 získalo družstvo ze Základní a praktické školy Hustopeče a to v kategorii všech základních škol.

Úspěch školáků. Porotcům chutnal sendvič s vůní Hustopečí i kuskusové rizoto

Velkou zkušenost a také úspěch mají za sebou školáci z Hustopečí. Zapojili se totiž do Zdravé 5, což je unikátní celorepublikový vzdělávací program pro základní i mateřské školy. Je zaměřený na zdravý životní styl, především v oblasti zdravé stravy. A právě do takové soutěže se zapojila Základní a praktická škola Hustopeče.

Pavel Brycz

Dáma sendvič

Jestli pan Grey má rád násilí v sexu, pak spolu nikdy nemůžeme být kompatibilní.

Guláš se šesti se hodí pro dělníky, ostatním stačí lehčí oběd, po kterém nepřijde únava.

Jak jíst zdravě při drahotě a potřebujeme teplé jídlo? Ptali jsme se šéfkuchařů

Teplý oběd v restauraci byl donedávna pro mnohé z nás něco zcela běžného. Češi jsou zkrátka zvyklí mít v poledne teplé jídlo. Jenže teď máme čím dál tím hlouběji do kapsy a restaurační menu převyšuje domácí rozpočet. Máme se litovat, že strádáme? Obyvatelům severských evropských zemí, Velké Británie nebo Spojených států k obědu stačí nějaký ten sendvič a hlavní jídlo dne mají až v podvečer. Takže to v pohodě jde i bez teplého oběda. Zjišťovali jsme, co na to říkají naši špičkoví šéfkuchaři z Národního týmu kuchařů a cukrářů ČR.

Hotová slanináda se hodí k burgerům, sendvičům, toastům i na mlsání jen tak.

Těhotnej kuchař: Slanináda se skvěle hodí do burgerů, sendvičů i toastů

„Měl bych tady něco pro fajnšmekry - slaninádu nebo jestli chcete slaninový džem. A dopředu vás varuju, že na tom budete závislí,“ láká Těhotnej kuchař k vyzkoušení receptu na slaninádu. „Sežeňte si pořádnou slaninu z boku. Z nějaký lisovaný anglický to bude tak půlka muziky,“ dává k dobru radu, jak docílit co nejchutnějšího výsledku.

Královna Alžběta II. se na balkoně Buckinghamského paláce objevila při slavnosti Trooping the Colour dvakrát. Zářila v kostýmu a klobouku modré barvy, tvářila se uvolněně a usmívala se.

Paddington, královna a sendvič. Alžběta II. pobavila svět skečem s medvídkem

/VIDEO/ Stylověji už sedmdesáté výročí na trůnu britská panovnice Alžběta II. oslavit nemohla. Královna se totiž stala hlavní hvězdou skeče, ve kterém si dává čaj s populární animovanou postavičkou, medvídkem Paddingtonem. Vzájemně se vyznávají z lásky k sendvičům s marmeládou. Naživo pak dav pozdravil slavící královnu v neděli večer, kdy v závěru čtyřdenních oslav opět vystoupila na balkon Buckinghamského paláce.

Je lepší dům ze dřeva, nebo z cihel? Záleží na úhlu pohledu

Jaké domy jsou nejlepší? Trendům dominují domečky z karet i sendviče

Asi každý byl v dětství láskyplnými rodiči obeznámen s drsnou pohádkou o třech sympatických malých prasátkách. Klepal se strachy, aby prasátka, kvapně migrující před vlkem z domečků z „nevlkovzdorných“ materiálů (sláma, dřevo), dorazila včas do toho třetího, spásného stavení z cihel, v jiné verzi z kamene, a mohla začít dělat na vlka dlouhý nos. Tohle je jeden ze dvou základních archetypálních vzorců, které určují výběr materiálu stavby budoucího rodinného sídla.

Vyzkoušejte na Velikonoce netradiční recepty

Svátky jara trochu jinak. Vsaďte na netradiční recepty

Kraslice, pomlázky, výtečné pokrmy i rodinné tradice. Velikonoce už jsou za rohem a pomalu, ale jistě bychom se na ně měli začít připravovat. Kromě jarní výzdoby svého domova byste se měli zamyslet i nad tím, jaké sladké dobroty letos nachystat na sváteční tabuli. Pokud už vás omrzelo mlsání podle tradic a rádi byste vyzkoušeli něco originálnějšího než každoroční klasiku v podoběmazance, beránka nebo třeba jidášů, vyzkoušejte naše tipy. Připravte si třeba větrníky nebo sušenkový sendvič podle cukrářky Ivety Fabešové.

Vánoční burger se stal hitem sociálních sítí

Skotský vánoční burger? Fastfoodová Babylonská věž

Chcete na chvíli utéct ze světa přeplněného lineckým cukrovím a smaženými kapry s bramborovým salátem? Třeba vás inspiruje letošní „vánoční hamburger“, který od začátku adventu nabízí svým hostům fastfoodová restaurace Hank Marvin na předměstí skotské metropole Glasgow.

"Rád dělám chřest s holandskou omáčkou a bramborami s máslem a pažitkou či španělskou omeletku z toho, co najdu v lednici," přibližuje své chutě Jiří Gajdošík.

Od plotny do obleku. Hoteliér Jiří Gajdošík: I z holandského řízku může být hit

Jiří Gajdošík se po střední hotelové škole několik let živil jako kuchař v Německu, Rakousku či Španělsku. Pak svlékl kuchařský rondon a převlékl se do obleku. Po mnohaletých zkušenostech v hotelových řetězcích založil se svým obchodním partnerem společnost Asten Hotels, která provozuje několik butikových hotelů v Praze a Špindlerově Mlýně, mimo jiné hotel Savoy s restaurací Savoya.

Tunelový komplex Blanka v Praze byl uzavřen kvůli požáru vozidla.

Praha stála. V Blance hořelo auto, pak vykolejila tramvaj kvůli „sendviči“

Do středeční dopravní špičky odpoledne zasáhlo několik událostí, které ovlivnily cestu autem i veřejnou dopravou. Dejvický tunel, který je součástí komplexu Blanka, musel být kvůli požáru auta uzavřen. Tramvaje nejprve zpožďovala stržená trolej v Nuslích, později pak u Myslíkovy ulice v centru hlavního města vykolejila tramvaj kvůli vozidlu, které se mezi dvěma vozy zaklínilo jako v sendviči.

Lužánecký park v Brně. Ilustrační foto.

Oživení dvacet let starého projektu: v parku Lužánky plánují cukrárnu s altánem

Brno – Nejdřív procházka a pak mlsání zákusků či sendvičů. Nebo naopak. Jak naplánovat dva rozdílné zážitky při jediné návštěvě lužáneckého parku mohou jednou přemýšlet Brňané. Městští radní se ve středu rozhodli pořídit si dokumentaci, která jim řekne, zda a za jakých podmínek má smysl tam postavit cukrárnu.

Pekárna. Ilustrační foto

Bapa koupila Pekárnu Letohrad

Letohrad - Pekárna Letohrad změnila majitele. Stala se jím firma na výrobu baget, sendvičů a hotových jídel Bapa, která je součástí skupiny Hamé. Té dosud dodávala své výrobky. Obě strany se dohodly, že kupní cenu nebudou zveřejňovat. Do Bapy přejde i zhruba 50 zaměstnanců Pekárny.

Vegetariánské výrobky firmy Sweet Earth

Laskavá slanina? Nestlé kupuje firmu vyrábějící vegetariánské burgery

Známá švýcarská firma Nestlé oznámila nákup kalifornské společnosti Sweet Earth, která vyrábí burgery, sendviče a burrita bez masa. Místo náplně živočišného původu používají jako alternativu tofu, čočku nebo třeba fazole. V nabídce Nestlé se tak brzo objeví jídla jako "Neškodná šunka" nebo "Laskavá slanina". Zprávu přinesl web CNN Money.

Páteční vernisáž výstavy umělecké skupiny Nakrčení s názvem Chvála zániku aneb Babylonská říše zanikala 600 let, se nesla v očekávaném recesistickém sty­lu.

Kulturní sendvič skupiny Nakrčení měl pod taktovkou pokreslený Tomáš Ježek

Uherské Hradiště – Potřetí během uplynulých osmnácti let se v těchto dnech představuje veřejnosti v Uherském Hradišti Guerillová umělecká skupina Nakrčení. Letos poprvé doplňuje její členy, Jana Karáska, Davida Zezulu, Jiřího Salajku a Vladimíra Kovaříka o generaci mladší básník Jan Jindřich Karásek. Ten obohatil expozici obrazů, kreseb, plastik, fotografií a abstrakcí ve foyer kina Hvězda svou vizuální poezií.

BAGETY. K dostání jsou ve 32 variantách.

Bistro Bonviván zákazníci najdou v Revoluční ulici

Ústí nad Labem - Snídaně, saláty, bagety, sendviče, kávu, čaj, čerstvé ovocné a zeleninové šťávy nabízí zákazníkům Bistro Bonviván, které bylo minulý týden nově otevřeno v Revoluční ulici s pozměněným konceptem.

Policisté s rouškami na obličeji hází do davu sendviče.

Hladovým běžencům házeli sendviče jako zvířatům. Případ šetří policie

Budapešť /VIDEO/ – Maďarská policie zahájila vyšetřování v souvislosti s videozáznamem, na němž je vidět skupina migrantů, kteří se v přijímacím středisku dožadují jídla, zatímco policisté s rouškami na obličeji jim do davu sendviče hází. Videozáznam zveřejnil rakouský politik Alexander Spritzendorfer, natočila ho jeho žena Michaela Spritzendorferová-Ehrenhauserová v uprchlickém táboře v Röszke na hranici se Srbskem.

Ilustrační foto

Burger King nabídl McDonald's příměří, chce společný sendvič

New York - Americký řetězec rychlého občerstvení Burger King nabídl svému konkurentovi McDonald's krátkodobé příměří. Na půli cesty mezi jejich centrálami by prý v improvizované prodejně mohli jeden den prodávat společný sendvič McWhopper, který by vznikl kombinací jejich nejslavnějších sendvičů, napsaly agentury AP a Bloomberg.

V Praze prý není draze.

Kde je podle sousedů nejlevněji

Linec - Travelbook.de zveřejnil své pořadí měst s nejlevnějším přenocováním ve dvojlůžkových pokojích čtyřhvězdičkových hotelů a celkové ceny včetně „sendviče na pokoj", vyprání košile a malého občerstvení z pokojového minibaru. Ceny porovnával ve 48 nejoblíbenějších cílech.

 Sendvič s krůtím konfitem.

Uvařme si: Sendvič s krůtím konfitem

Chrudimsko - Dnes opět připravujeme jídlo s kuchařem Pavlem Míčkem. Jeho pokrmy vycházejí především z české tradice a co je hlavní jsou připraveny z poctivých surovin. Dejme Pavlovi slovo:

Ilustrační foto.

Zdravá svačina je bez chemie

Jaroměř - Bagety či sendviče ze supermarketů a automatů jsou plné chemie nezdravých umělých barviv, sladidel, glutamátů či konzervantů. To není pro školáky, kteří si je mnohdy kupují ke svačině, nic tělu přínosného. Připravovat svačiny doma, na to ale mnozí rodiče nemají čas.

Ilustrační foto

Cestující našel v sendviči podávaném v letadle Air India červy

Dillí - Indická letecká společnost Air India zahájila vyšetřování, které má zjistit, jak se do sendviče podávaného v jednom z jejích letadel na trase z New Yorku do Dillí dostali červi. Jde o další ze série nepříjemných incidentů, které indického leteckého dopravce v poslední době provázejí, napsala agentura AFP.

Ilustrační foto.

Nepříjemné překvapení v letadle Air India. Cestující našel v sendviči červy

Dillí – Indická letecká společnost Air India zahájila vyšetřování, které má zjistit, jak se do sendviče podávaného v jednom z jejích letadel na trase z New Yorku do Dillí dostali červi. Jde o další ze série nepříjemných incidentů, které indického leteckého dopravce v poslední době provázejí, napsala dnes agentura AFP.

Ilustrační foto

Aerolinky z USA podávaly sendviče, které obsahovaly jehly na šití

Minneapolis - Jehly na šití se našly v sendvičích servírovaných během čtyř letů americké letecké společnosti Delta Air Lines, která se nyní snaží zjistit, jak se do jídla dostaly. Jehly byly v krůtích sendvičích podávaných při letech z nizozemského Amsterdamu do USA, napsala dnes agentura AP.

Počítačová hra Lego City Undercover.

Grand Theft Auto z kostek a s puzzly, jaké tu ještě nebylo

Jednoznačně nejzajímavější z nových her, které Nintendo na výstavě E3 v Los Angeles představilo, bylo Lego City Undercover. I když bylo vidět, že vývoj není daleko, ať už díky neoptimalizované grafice, dlouhým nahrávacím časům a nakonec i proto, že během hraní Wii U zakyslo a bylo třeba ho restartovat.

Ilustrační foto

Na konzumaci ve fastfoodech se krize nepodepsala

Praha - Pokud by se ekonomická krize posuzovala podle vývoje prodeje sendvičů fast-foodového řetězce SUBWAY, vítězně by jí prošly v regionu střední a východní Evropy Polsko, Rusko a Česko.