Hradec Králové - Hostem rozhlasového pořadu PéHá byl minulý pátek známý letohradský bavič a imitátor. V Radiokavárně v hradecké Havlíčkově ulici si povídal s Ladou Klokočníkovou a Miroslavem Vaňurou.
Hradec Králové – Český rozhlas Hradec Králové letos pořádá už sedmnáctý ročník celostátní ankety s názvem Šarmantní osobnost roku. Rozhlasoví posluchači i čtenáři Deníku mají možnost zapojit se do hlasování, a to prostřednictvím kuponu pod článkem v novinách.
Most - Česká pošta zruší v Mostě k 1. červenci svou pobočku v Souši a k 1. září pobočku v ulici Františka Malíka. Informovali o tom radní. Pošta rušení potvrdila. Místní obyvatelé zánik poboček kritizují. Obávají se mnohem delších front na vzdálenějších poštách, kam budou muset chodit či dojíždět.
Písek - Rozhlasová redaktorka a překladatelka, písecká rodačka Jana Klusáková bude vyprávět o svém životě s knihami v přednáškovém sále Prácheňského muzea v úterý od 16 hodin. Při této příležitosti jsem položila Janě Klusákové několik otázek.
Most - Česká pošta zruší v Mostě k 1. červenci svou pobočku v Souši a k 1. září pobočku v ulici Františka Malíka. Informovali o tom radní. Pošta rušení potvrdila. Místní obyvatelé zánik poboček kritizují. Obávají se mnohem delších front na vzdálenějších poštách, kam budou muset chodit či dojíždět.
Kolín - Své debutové album s názvem Swing Is Back pokřtil v kolínském divadle mladý swingový zpěvák Jan Smigmator. Toho kolínské publikum dobře zná i z představení Kolínského Big bandu, se kterým často vystupuje na prknech kolínského divadla.
Praha – Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) chce zrušit regulační poplatky za pobyt dětí v nemocnici. Ministerstvo to podle něj navrhne v balíčku zákonů o veřejném zdravotním pojištění. S novelami chce prý přijít na vládu do několika týdnů.
Pardubice/Praha – Milý, laskavý, pohodový člověk s pevným názorem a lišáckým úsměvem. Tak na známého herce a moderátora Vladimíra Čecha vzpomínají ti, kteří s ním měli tu čest pracovat.
Náchod /ROZHOVOR/ - Šansonové seskupení 6 NaChodníku pokřtilo ve čtvrtek večer v náchodském Beránku svou novou desku s názvem Misky vah. Patrony byli Pavel Sonda, který na desku v nahrávacím studiu producentsky dohlížel, ředitel Českého rozhlasu Hradec Králové Jiří Kánský a herec Divadla Járy Cimrmana, spisovatel a básník Miloň Čepelka, který s uskupením spolupracuje.
Pardubice/Praha – Milý, laskavý, pohodový člověk s pevným názorem a lišáckým úsměvem. Tak na známého herce a moderátora Vladimíra Čecha vzpomínají ti, kteří s ním měli tu čest pracovat.
Východní Čechy, Červený Kostelec – Český rozhlas Hradec Králové minulý týden vysílal svůj pravidelný páteční pořad PéHá z Východočeské regionální přehlídky amatérského činoherního a hudebního divadla v Červeném Kostelci.
Rakovník - Odpovědi na dopis, který zaslali rakovničtí radní na krajský úřad a týkal se dohody o realizaci chystaného obchvatu města Rakovníka, se zřejmě na místní radnici jen tak nedočkají. Proč? Dopis se jednoduše na krajském úřadě údajně ztratil.
Praha /ROZHOVOR, INFOGRAFIKA/ – Ačkoliv jánošíkovský mýtus vybledl, Slováci se kvůli němu jsou schopní pohádat i dnes, říká reportér ČRo a bývalý zpravodaj ze Slovenska Ľubomír Smatana.
Praha/Islámábád – České úřady nemají nové informace o osudu dvou českých turistek, které byly uneseny skupinou ozbrojenců v pákistánské provincii Balúčistán. Oznámilo to v pátek české ministerstvo zahraničí a velvyslanectví v Pákistánu. Mluvčí ministerstva Johana Grohová uvedla, že Černínský palác zřídil krizový štáb, který se bude operativně scházet.
Islámábád/Písecko - Jedna ze dvou českých turistek, které ve středu unesli neznámí ozbrojenci v provincii Balúčistán nedaleko hranic s Íránem, je z Písku.
Buenos Aires – Papež František, mesiáš Lionel Messi a bůh Diego Maradona. Zatímco u Evropana svérázná svatá trojice vyvolává pozdvižení obočí, nadšení Argentinci po šokujícím zvolení Jorge Maria Bergoglia skandovali na náměstích právě tato jména.
České Budějovice - Jihočeské divadlo ve středu večer udělilo své ceny. Hlasovala odborná porota i diváci. Ti jako nejlepší inscenaci roku 2012 vybrali komedii Škola základ života
Rakovník - Odpovědi na dopis, který zaslali rakovničtí radní na krajský úřad a týkal se dohody o realizaci chystaného obchvatu města Rakovníka, se zřejmě na místní radnici jen tak nedočkají. Proč?
České Budějovice - Ve včerejším vydání jsme informovali o pondělní debatě v Českém rozhlasu České Budějovice na téma havarijní rizika Jaderné elektrárny Temelín.
Zlín, Praha - Přesně v den, kdy uplynulo 115 let od narození Jana Antonína Bati, nařídil Obvodní soud pro Prahu 2 další z mnoha soudních pří týkající se českého státu a rodiny Baťů.
Zlín, Praha - Přesně v den, kdy uplynulo 115 let od narození Jana Antonína Bati, nařídil Obvodní soud pro Prahu 2 další z mnoha soudních pří týkající se českého státu a rodiny Baťů.
Liberec - I když už jaro na sebe nenechá dlouho čekat, na Ještědu je ještě stále sníh. Na chatě Pláně pod Ještědem se sešly desítky příznivců plážového volejbalu, aby si v turnaji vyzkoušely jeho netradiční zimní podobu.
Pardubice - V prostorách ABC klubu Na Olšinkách se ve čtvrtek vpodvečer uskutečnilo slavnostní vyhlášení 6. ročníku soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika.
České Budějovice - V Českých Budějovicích právě vznikají další jihočeské rozhlasové večerníčky. Režíruje je známý filmař Zdeněk Troška, hned několik rolí zároveň ztvární herec Jihočeského divadla Martin Hruška… Putování kapra Jakuba krajem permoníků, pověst o vzniku Svaté Hory i vyprávění z Dolního Bukovska. Takové příběhy si lidé budou moci poslechnout díky Zdeňku Troškovi a jeho týmu.
České Budějovice - V Českých Budějovicích právě vznikají další jihočeské rozhlasové večerníčky. Režíruje je známý filmař Zdeněk Troška, hned několik rolí zároveň ztvární herec Jihočeského divadla Martin Hruška
Nová Paka – Kapele Zrní trvalo jedenáct let, než se dostala na výsluní české hudební scény. Letos mají čtyři nominace na hudební ceny Anděl, dvě z toho v hlavních kategoriích za skupinu roku a objev roku.
Východní Čechy, Hradec Králové – Český rozhlas Hradec Králové letos pořádá už sedmnáctý ročník celostátní ankety s názvem Šarmantní osobnost roku. Rozhlasoví posluchači i čtenáři Deníku mají možnost zapojit se do hlasování, a to prostřednictvím kuponu (ten lze vystřihnout v tištěném vydání Deníku).
Hodonín – Téměř šedesát let bojuje Miroslav Včala se zákeřnou nemocí. Přesto dokázal natočit kolem osmdesáti dokumentů, fotografovat, několik let psát sloupky do týdeníku Slovácko a k tomu ještě důsledně a pravidelně pomáhat meteorologům. Za jeho dlouholetou práci mu hodonínská radnice tento čtvrtek v sále Evropa udělí Výroční cenu.
Zlín - Mimořádný úspěch na letošních Cenách Alfréda Radoka zaznamenal ředitel zlínského divadla Petr Michálek, jehož text s názvem Domeček bodoval v dramatické soutěži o nejlepší původní dosud neinscenovanou českou a slovenskou divadelní hru.
Hradec Králové – Český rozhlas Hradec Králové letos pořádá už sedmnáctý ročník celostátní ankety s názvem Šarmantní osobnost roku. Rozhlasoví posluchači i čtenáři Deníku mají možnost zapojit se do hlasování, a to prostřednictvím kuponu (ten lze vystřihnout v tištěném vydání Deníku).
Poslední hrst země. Tak se říká ostrovu ve Středozemním moři – Sardinii. Právě o ní popovídal v sobotu v Hluku filmový historik a rozhlasový redaktor Petr Slinták. Strávil tam půl roku v rámci svého studia na vysoké škole.
Havlíčkův Brod: Krajská knihovna Vysočiny se opět přidává k akci Březen – měsíc čtenářů, kterou vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky.
Hluk – Poslední hrst země. Tak se říká ostrovu ve Středozemním moři – Sardinii. Právě o ní popovídal v sobotu v Hluku filmový historik a rozhlasový redaktor Petr Slinták. Strávil tam půl roku v rámci svého studia na vysoké škole.
Moravská Třebová – Březen, měsíc čtenářů, to je celostátní akce, která má posílit společenský význam a prestiž četby a propagovat činnost knihoven. Zapojuje se do ní už tradičně i městská knihovna Ladislava z Boskovic v Moravské Třebové.
Hradec Králové – Český rozhlas Hradec Králové minulý pátek vysílal svůj pravidelný diskusní pořad Studio PéHá z Pece pod Sněžkou. Moderátoři Lada Klokočníková a Miroslav Vaňura si v tomto krokonšském centru povídali s náčelníkem Horské služby České republiky Jiřím Brožkem a náčelníkem Horské služby Krkonoše Adolfem Klepšem.
Litoměřice – Právě budovaný objekt u nedávno otevřeného supermarketu Lidl na rohu litoměřických ulic Kamýcká a 28. října má posvěcenou změnu stavebního povolení.