Soutěž Literární Šumava již zná své vítěze
Klatovy - Letos se přihlásilo pětačtyřicet autorů z celé republiky.
Klatovy - Letos se přihlásilo pětačtyřicet autorů z celé republiky.
Praha /ROZHOVOR/ – Probudil jsem ho den poté, co v holešovické Tesla Areně zorganizoval dechovkový festival Zlaté trumpety. Na akci, kterou byste v televizi nebo jiných novinách hledali marně, dorazilo téměř sedm tisíc lidí. Mluvil ochraptělým hlasem a omlouval se: „Přiznávám se, že jsem předtím dva dny nespal a dnes jsem zalehl až o půl šesté ráno.“ Přesto měl Petr Šimáček o čem povídat.
Starý Klíčov - Josefa Nejdla,vedoucího Chodského souboru Mrákov, jsme se zeptali:
Klatovy, Domažlicko - Zdeněk Huspek z Loučimi a Milan Zajíc z Chodské Lhoty reprezentovali náš region na celostátní soutěži Literární Šumava, kterou letos již po jednadvacáté pořádala klatovská Městská knihovna.
Ostrava - Čištění ropných lagun po chemičce Ostramo v Ostravě se o několik měsíců protáhne. Společnost Geosan Group, která na sanaci lagun pracuje, chce požádat o navýšení zakázky.
Liberecký kraj - Ve firemní hierarchii znamená slovo senior, ať už se v novodobé hantýrce spojuje se slovem manager či dalšími posty, člověka zkušeného. Člověka, který léty nabyl znalostí a má se o co podělit.
Liberecký kraj - Ve firemní hierarchii znamená slovo senior, ať už se v novodobé hantýrce spojuje se slovem manager či dalšími posty, člověka zkušeného. Člověka, který léty nabyl znalostí a má se o co podělit.
Liberecký kraj - Ve firemní hierarchii znamená slovo senior, ať už se v novodobé hantýrce spojuje se slovem manager či dalšími posty, člověka zkušeného. Člověka, který léty nabyl znalostí a má se o co podělit.
Plzeň - Kauza na plzeňské právnické fakultě odhalila nákazu, která se šíří vysokými školami po celé České republice. Tvrdí to Jiří Knitl ze sdružení Open Society Fund, které bojuje proti korupci.
Praha /AKTUALIZOVÁNO/ - Celkový objem již uhrazených objednaných státních dluhopisů pro občany činí 19,4 miliardy korun. K dnešní 10. hodině tak lidé zaplatili už 91,4 procenta z celkového objemu objednávek ve výši 21,2 miliardy korun. Na facebookovém profilu spořících státních dluhopisů o tom informovalo ministerstvo financí.
České Budějovice -Největší objevy se představína koncertě vrozhlase. Vstup je zdarma.
Hrčava /POZVÁNKA + ROZHOVOR/ -K podzimu neodmyslitelně patří ojedinělý dudácký festival Gajdyfest. Letošní ročník se uskuteční v sobotu 5. listopadu, bude však trochu jiný než v minulosti.
Pardubice, Břeclav – Dostihový svátek se konal o víkendu na pardubickém závodišti a stáj BORS Břeclav a.s. byla u toho. Wavelight Laser sice slavnou Velkou pardubickou nevyhrál, doběhl devátý, ale v rámcových rovinových dostizích se dařilo klisně Greek Wedding.
Poděbrady -Lázeňské město na Labi ožije Mezinárodním festivalem rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio 2011.
Pardubice - Na Dostihovém závodišti v Pardubicích se v sobotu konal rovinový mítink, tradiční předkrm před nedělními překážkami a Velkou pardubickou České pojišťovny. Hlavním závodem dne byla Velká cena DOMEC s Českým rozhlasem Pardubice.
Bor – Nový atletický ovál s umělým povrchem, který splňuje regule pro pořádání atletických závodů, mají od čtvrtka v Boru. Prvními oficiálními běžci na něm byli starosta města Petr Myslivec, člen Sokola Jaromír Popelka a zástupce dodavatelské firmy Zdeněk Musil.
Praha – Senát dnes zamítl vládní návrh na zvýšení dolní sazby daně z přidané hodnoty od příštího roku na 14 procent. Novelu nyní dostanou zpět poslanci. Pokud budou chtít Senát přehlasovat, budou potřebovat aspoň 101 hlasů. Peníze vybrané navíc chce vláda použít na rozjezd důchodové reformy. Zvýšení současné desetiprocentní daně zdraží například potraviny.
Červený Kostelec – Oblastní Charita v Červeném Kostelci a Hospic Anežky České si Vás dovolují pozvat na Galaprogram, který se bude konat v pátek 7. října od 19.00 hodin v Divadle J. K. Tyla v Červeném Kostelci.
Praha /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR/ – Z toho nejkrásnějšího dárku, jaký jen může zpěvák dostat, se těší Karel Gott – a teď už se z něj mohou radovat i jeho věrní posluchači. Na trh totiž 30. září přišlo album Sentiment, na které náš nejpopulárnější interpret nazpíval sedmnáct hitů z repertoáru svých oblíbených českých i zahraničních zpěváků v doprovodu Big Bandu Českého rozhlasu pod vedením Václava Kozla. O své novince s českými a světovými hity, spolupráci s Pavlem Vrbou i další zamýšlené desce vypráví náš nejpopulárnější zpěvák Karel Gott.
Opočno - Básník, textař, herec, moderátor, ale také spisovatel a učitel. Rodák z Pohoří u Opočna, Miloň Čepelka, oslavil své 75. narozeniny.
Praha - Dluhopisy jsou ode dneška k dostání na celkem 378 pobočkách ČS, ČSOB a Komerční banky.
Pardubice - V Administrativním centru Vinice se dnes uzavře projekt Mediální výchova na gymnáziích
Kněždub, Veselí nad Moravou – Kněždub vzdal hold Uprkovi koncertem i knihou o obci, Veselí nad Moravou zase vydalo knihu s nejčerstvějšími poznatky o historii města.
České Budějovice -Argentinec Mario De Rose nastoupí 1. listopadu. Jihočeské divadlo věří, že zvýší renomé a přinese i větší zisky.
Zlín - Kapela Jazz Efterrätt, která měla možnost si zahrát například na velkém evropském turné jako doprovodná kapela Andrey Bocelliho, vystoupí 1.října ve 21 hodin v karibském klubu Bamboo na Jižních Svazích.
Jablonec n. N. – Taneční odpoledne pro seniory v jabloneckém Eurocentru bude tentokrát v neděli 2. října s orchestrem Broďanka pod taktovkou Rudy Müllera. A podle příznivců orchestru to nebude ledajaké odpoledne. Zazpívají také dva přední hlasy české dechovky – Blanka Tůmová-Šmídková a Milan Černohouz.
Praha /EXKLUZIVNÍ FOTOGALERIE/ – Karel Gott v úterý pokřtil v rozhlasovém studiu A svoje nové album Sentiment, které nahrál s Big Bandem Českého rozhlasu. Mezi kmotry nové desky byla i zpěvačka Jitka Zelenková, která jeden čas s Gottem vystupovala. „Je to přesně padesát let, co Karel Gott natočil v tomto studiu svůj první velký hit Oči sněhem zaváté. V té době v tomto studiu seděl také tehdy právě vzniklý Big Band Českého rozhlasu,“ připomněla přítomným moderátorka křtu Martina Kociánová.
Praha/FOTOGALERIE/ – Karel Gott v úterý pokřtil v rozhlasovém studiu A svoje nové album Sentiment, které nahrál s Big Bandem Českého rozhlasu. Mezi kmotry nové desky byla i zpěvačka Jitka Zelenkové, která jeden čas s Gottem vystupovala.
Praha/FOTOGALERIE/ – Karel Gott v úterý pokřtil v rozhlasovém studiu A svoje nové album Sentiment, které nahrál s Big Bandem Českého rozhlasu. Mezi kmotry nové desky byla i zpěvačka Jitka Zelenkové, která jeden čas s Gottem vystupovala.
Litoměřice - Trojnásobný Zlatý slavík Dalibor Janda, muž „smirkového“ hlasu a autor řady hitů (Hurikán, Hráli jsme kličkovanou, Kde jsi?…), pokřtí dnes 27. 9. v KD Litoměřice své nové CD Já se přiznám.
Petrkov - Daniel a Jiří Reynkové odmítají mýty, které se šíří o fantazijním dění po smrti jejich otce, básníka a grafika Bohuslava Reynka, před rovnými čtyřiceti lety v Petrkově a blízkém okolí. „Jsou to báchorky, bláboly a žvejky, které jdou proti tatínkově duchu,” zaznělo z úst sourozenců v neděli na stanici Český rozhlas 3 - Vltava.
Ústí nad Labem, Litoměřice /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR/ – Zjara vydal Dalibor Janda novou, svou již 20. jubilejní desku od roku 1986. A tak jsme se domluvili na rozhovoru, který se uskutečnil v Divadle Radka Brzobohatého v Praze. Dalibor Janda (ročník 1953), zpěvák, který je zároveň skladatelem, kytaristou i produkčním, ochotně pro Deník odpovídal. V úterý 27. září od 19.30 hodin pak zve Janda na svůj koncert do DK Litoměřice, kde také pokřtí aktuální album Já se přiznám (EMI 2011).
Rokycany - Rozšířená výuka matematiky a tělesné výchovy. Tyhle dva faktory umocňují zájem žáků 5. tříd o devítiletku v rokycanské Čechově ulici. Ale nejen to.
Petrkov - Daniel a Jiří Reynkové odmítají mýty, které se šíří o fantazijním dění po smrti jejich otce, básníka a grafika Bohuslava Reynka, před rovnými čtyřiceti lety v Petrkově a blízkém okolí.
Ústí nad Labem - Volba nikoho příliš nenadchla, většinou je to přijímáno jako politická „tlačenka“ ČSSD.
České Budějovice /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR/ - S populární herečkou o jejích začátcích na jihu Čech, láskách, filmových rolích i dětství, kdy chtěla za maminkou 'Jířou' vlézt do televizoru… Národ si ji asi bude navždy pamatovat jako Šebkovou z Pelíšků. Méně se ale ví, že česká Meryl Streep, jak jí někteří fanoušci přezdívají, začínala kariéru v Jihočeském divadle. Před pár dny se na jih vrátila a odpovídala divákům při cyklu Jižní Čechy a já v Českém rozhlase České Budějovice. A nikoho nenechala na pochybách, že na rok 1976 vzpomíná velmi ráda. „Bez toho svého prvního angažmá bych nebyla tam, kde jsem dnes,“ říká šestapadesátiletá Simona Stašová.
Český Krumlov – Letošní jubilejní 20. ročník mezinárodního hudebního festivalu zcela ovládl jihočeské historické město.
Ostrava - Ilona Rozehnalová je jednou z těch, které by česká politika potřebovala jako sůl. Z několika politických stran už přišly nabídky, zatím ale nechce. Podle svých slov by neuměla být stranicky disciplinovaná.
Sychrov - Víte, která kapalina se nechová podle Newtonova zákona? Odkdy existují ručičkové hodiny nebo kdy se na jídelníčku objevil svišť? Pokud ne, máte to šanci zjistit opět při další akci věda na zámku.
Sychrov - Víte, která kapalina se nechová podle Newtonova zákona? Odkdy existují ručičkové hodiny nebo kdy se na jídelníčku objevil svišť? Pokud ne, máte to šanci zjistit opět při další akci věda na zámku.
Praha - Česká filharmonie (ČF) chce po svém bývalém šéfovi Václavu Kasíkovi vymáhat 196.000 korun. Kasíkovi byla totiž v době jeho působení v čele ČF ukradena platební karta určená na zvláštní výdaje a neznámý zloděj z ní tuto sumu vybral.
Nymbursko -Ve věži nymburského gymnázia prováděl celý den sám ředitel Jiří Kuhn. V Přerově se dožínek zúčastnilo kolem dvou tisíc lidí
Hradec Králové - Zveme vás na dnešek do královéhradeckých Šimkových sadů. Součástí celodenního programu osmého ročníku krajských dožínek budou soutěže, křest i rozhovory s hosty. A samozřejmě muzika.
České Budějovice /ROZHOVOR/ - S populární herečkou o jejích začátcích na jihu, láskách, filmových rolích i dětství, kdy chtěla za maminkou 'Jířou' vlézt do televizoru.
Ústecký kraj - O nejlepší škole rozhoduje unikátní projekt společnosti Učení online, regionálního Deníku, České televize a Českého rozhlasu 2. Na pořadí se můžete podílet i vy.
Pardubice - Třetí ročník ekologickocharitativního projektu podpoří ústavy pro mentálně postižené
Hradec Králové – Královéhradecké dožínky patří k nejoblíbenějším společenským událostem prvního podzimního měsíce. Nejspíš tomu tak bude i letos.
Hradec Králové /OD SOUSEDŮ/– Osmý ročník Královéhradeckých krajských dožínek se uskuteční v sobotu 17. září na tradičním místě – v Šimkových sadech.
Teplice - Tisková konference po zápase Teplice Příbram se proměnila v „one man show“ domácího trenéra Petra Rady. Nic na tom nezměnil ani snaživý výkon příbramského kouče Davida Vavrušky.
Olomouc - Kde vzít peníze na opravu Dolního náměstí, rekonstrukci Výstaviště Flora, tramvajovou trať na Nové Sady či projekt Olomoucký hrad? Olomoucká radnice se chystá prodat několik atraktivních domů v centru, budovu divadla v Hodolanech či bývalou přírodovědu v Hejčíně.