Za jazzem na zámek
LANŠKROUN - Příjemnou podzimní tradicí je pro milovníky jazzové hudby už od roku 1992 návštěva oblíbeného festivalu Jazz Lanškroun.
LANŠKROUN - Příjemnou podzimní tradicí je pro milovníky jazzové hudby už od roku 1992 návštěva oblíbeného festivalu Jazz Lanškroun.
BRNO - Každý vlastník televizoru musí posílat České televizi měsíčně sto dvacet korun. Živí přitom řadu soukromníků. Jedním z nich je i Karel Burian.
BRNO -Každý vlastník televizoru musí posílat České televizi měsíčně sto dvacet korun. Živí přitom řadu soukromníků. Jedním z nich je i kandidát na šéfa brněnského studia Karel Burian.
BZENEC - Baterku, se kterou si doma obyčejně zpívá, vyměnila devítiletá Sabina Fraňová ze Bzence za opravdový mikrofon v soutěži Českého rozhlasu Slavíci ve školní lavici.
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Redaktor Českého rozhlasu Jan Šmíd v úterý 20. listopadu večer zavítal do Uherského Hradiště. V literární kavárně knihkupectví Portal totiž podepisoval svou nejnovější publikaci nazvanou Obrázky z Burgundska.
BRNO - Nového ředitele brněnského studia České televize vybere generální ředitel Jiří Janeček nejdříve za čtrnáct dnů. Do té doby uspořádá třetí výběrové řízení na tuto funkci a nechá všechny adepty ještě jednou prověřit komisí.
BRNO - Horké křeslo šéfa brněnského studia České televize po odcházejícím Vladimíru Karmazínovi dnes obsadí nový ředitel. V minulých dnech ho vybírala speciální sedmičlenná komise. Podle informací brněnského Deníku Rovnost má největší šance moderátor Jan Souček.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Blížící se období adventu předznamená na jihu Čech série koncertů nazvaná Vánoční vyzvánění, při nichž poprvé v Čechách vystoupí společně legendární ženský sbor Polajka z Rožnova pod Radhoštěm s brněnskou kapelou Cimbal Classic a jindřichohradeckou folkovou skupinou Jen tak tak.
BRNO - Horké křeslo šéfa brněnského studia České televize po odcházejícím Vladimíru Karmazínovi dnes obsadí nový ředitel. V minulých dnech ho vybírala speciální sedmičlenná komise. Podle informací brněnského Deníku Rovnost má největší šance moderátor Jan Souček.
BRNO, PRAHA – Předseda Strany zelených chce nominovat na post šéfa školství, mládeže a tělovýchovy bývalého rektora brněnské Masarykovy univerzity Jiřího Zlatušku.
PRAHA - Šestnáctiletý Jan Sommer si rád hraje v lesích na vojáka Bundeswehru, čtrnáctiletý David Němeček v roli vlkodlaka zabíjí fiktivní upíry a lidi ve hře na svém počítači a stejně starý Lukáš Švagr je milovníkem klavíru a klasické hudby. Na první pohled nemají tito kluci příliš společného.
KADAŇ - Literárně – hudební večer Tria Artemis pořádá Klub přátel hudby města Kadaně dnes večer od sedmé hodiny večerní v kulturním domě Střelnice v hlavním sále.
PŘEROV - Podzimní závodní sezonu ve společných skladbách zahájily moderní gymnastky TJ Spartak Přerov starty na dvou pohárových závodech.
PŘEROV - Podzimní závodní sezonu ve společných skladbách zahájily moderní gymnastky TJ Spartak Přerov starty na dvou pohárových závodech.
RAKOVNÍK - Pražské dechové Trio přijelo na svůj čtvrteční koncert do Heroldovy síně přesně po dvanácti letech, tehdy ovšem ve složení Zdeněk Rys (hoboj), Tomáš Knapp (klarinet) a Pavel Langpaul (fagot).
HRADEC KRÁLOVÉ - Pořad Vaříme s Habadějem vysílá Český rozhlas Hradec Králové víkend co víkend bezmála dvacet let a jeho obliba u posluchačů stále roste. Recepty, které během let zazněly v éteru, se dají počítat na tisíce a vydaly by na několik knih. Ta nejčerstvější právě vychází.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Chcete poodhalit taje nejdražšího vína na světě nebo se zastavit v místech, kde se točily filmy Cyrano z Bergeracu a Čokoláda?
POLICE NAD METUJÍ - Smyčcový orchestr Archi piccoli z místní Základní umělecké školy se stal vítězem letošního ročníku rozhlasové soutěže Concerto Bohemia 2007 a získal tak právo vystoupit na Koncertu vítězů. Ten se rozezní již zítra večer na pražském Žofíně. Koncert bude vysílat přímým přenosem od 19 hodin Český rozhlas 3 – stanice Vltava a Česká televize pak také tentýž den, avšak mírně opožděně, a to od 21.30 hodin na programu ČT 2.
ZLÍN - Některé nemocnice i představitelé Českého červeného kříže ve Zlínském kraji sledují s obavami otevření nového střediska pro odběr krevní plazmy, které v náborových letácích slibuje odměnu 500 korun. Nemocnice přitom dobrovolníkům nic neplatí. Bezpříspěvkovým dárců krve sice zatím neubylo, podle některých oslovených lze ale s tímto trendem v budoucnu počítat. Ve Zlínském kraji nyní chybí především krevní skupiny O+, A+ a A-.
Hvězdy kvelbu, Strop, Atentát ve vaně. To je jen zlomek literárních děl Pavla Řezníčka, který se narodil v polovině druhé světové války v Blansku. Jeho otec pocházel z Lažánek a matka z Rudice.
HRADEC KRÁLOVÉ - Rozhlas vzpomene na bratry Mašíny, na Černé Hoře rozdávají lístky na Divokýho Billa.
HRADEC KRÁLOVÉ - Tip pro kuchařky! Na světě je zbrusu nová kuchařka.
LIBERECKÝ KRAJ - Liberecký kraj se dnes od 6.15 do 17 hodin představí v celodenním vysílání Českého rozhlasu 1 – Radiožurnálu. V živém vysílání všechny posluchače pozvou redaktoři, mezi nimi i populární liberecká reportérka Ivana Bernátová, která připravila řadu vstupů do vysílání, na zajímavá místa našeho regionu a na setkání s osobnostmi kraje.
LIBERECKÝ KRAJ - Liberecký kraj se v sobotu 10. listopadu od 6.15 do 17 hodin představí v celodenním vysílání Českého rozhlasu 1 – Radiožurnálu. V živém vysílání všechny posluchače pozvou redaktoři, mezi nimi i populární liberecká reportérka Ivana Bernátová, která připravila řadu vstupů do vysílání, na zajímavá místa našeho regionu a na setkání s osobnostmi kraje.
ODRY – Original Czech Music, tak označují svůj hudební žánr členové kapely Svítání, která zahraje tento pátek v oderském Dělnickém domě. Skupina vycházející z folkových kořenů a pyšnící se pověstí výtečných muzikantů nabízí příjemnou směs, v níž se pojí cimbál třeba i s elektrickou kytarou.
KVĚTNÁ - Od odsunu ruských vojáků z Květné uplynulo sedmnáct let. I přes velký úklid lidé v lesích nacházejí odpadky po Rudé armádě.
KYJOV - Houslista Pavel Šporcl zakončil v Kyjově své dvořákovské turné. Čeká jej nahrávání nové desky.
PODĚBRADY -Ljuba Skořepová, Martin Zounar, ale třeba i architekt lázeňského parku Tomáš Jiránek, Josef Havel, výkonný ředitel Českého rozhlasu a mnoho dalších více či méně známých osobností již zasedlo v Křesle pro hosta Dámského klubu hotelu Bellevue – Tlapák.
TŘEBÍČ - Policie začala vyšetřovat druhý případ spojený s odvolaným primářem dětského oddělení třebíčské nemocnice. Informaci přinesl Český rozhlas 1 - Radiožurnál. Primář Jan Kozák na začátku letošního roku údajně zkopíroval zdravotní dokumentaci dětského pacienta a bez svolení rodičů dítěte poskytl tyto záznamy třetí osobě.
HRADEC KRÁLOVÉ - Výběr z nedělního programu hradeckých rozhlasových stanic.
CHLUMEC NAD CIDLINOU - Jednu z posledních šancí mají dnes od 19 hodin milovníci ochotnického divadla.
DUCHCOV - Rozmanitou kulturní nabídku na Teplicku obohatí v listopadu nová aktivita Státního zámku Duchcov.
DUCHCOV - Rozmanitou kulturní nabídku na Teplicku obohatí v listopadu nová aktivita Státního zámku Duchcov.
KŘIVOKLÁT - Do soutěže na novodobou obnovu soch sedmi světců a jednoho kříže, které v letech 1731–33 osadil neznámý autor u Křivoklátu, se přihlásilo celkem 25 tvůrců, ale své návrhy nakonec představilo osmnáct z nich.
KOLÍN - Populární četník Arazím ze stále úspěšného seriálu České televize Četnické humoresky Tomáš Töpfer bavil ve středu 31. října večer zhruba do poloviny zaplněné hlediště kolínského Městského divadla. Společnost na jevišti mu dělal redaktor Českého rozhlasu Robert Tamchyna.
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Kolik je ve skutečnosti tomu třináctiletému hochovi v krátkých kalhotách, který se na jevišti Slováckého divadla představuje jako Jarka Metelka z klubu Rychlé šípy? Málokdo tomu bude věřit, ale jeho představitel Petr Čagánek oslavil v sobotu 27. října už třicáté narozeniny.
BRNO - Její hlas budí Brňany v tramvajích každé ráno a upozorňuje je, kde jsou a kde mají vystoupit. Někdo vděčí za správnou cestu bez bloudění pouze jemu. Jiní už hlášení zastávek berou jako každodenní samozřejmost. Příjemný hlas v tramvajích patří pětašedesátileté Jarmile Černocké.
HRADEC KRÁLOVÉ - Ve dnech 29. října až 12. listopadu ožije sál Filharmonie i rozhlasové vysílání ČRo 3 - Vltava třetím ročníkem festivalu soudobé hudby Hudební fórum Hradec Králové 2007.
VÝCHODNÍ ČECHY - Český rozhlas Pardubice chystá pořad o domácí nekomerční hudbě
VÝCHODNÍ ČECHY - Český rozhlas Pardubice chystá pořad o domácí nekomerční hudbě
HRADEC KRÁLOVÉ - Hosty královéhradecké Filharmonie budou už potřetí nejúspěšnější skladatelé vážné hudby současnosti. Žádné ze skladeb na programu letošní přehlídky není víc než dvacet let.
KŘIVOKLÁT - V poslední říjnový den se na hradě Křivoklátě uskuteční unikátní akce s názvem Slavnostní koncert s povídáním o hradech a zámcích.
LITOMĚŘICE - Vyprodáno. Tak velký byl zájem hned po zahájení předprodeje na večer k 55. výročí vzniku Tanečního orchestru Františka Honzáka. Vstupenky byly pryč během několika dnů a zájem byl takový, že se musí přidávat do foyeru Domu kultury v Litoměřicích stoly.
BRNO/BZENEC - Do soutěže Českého rozhlasu Brno s názvem Slavíci ve školní lavici se přihlásila i devítiletá Sabina Fraňová ze Bzence. Do soutěžního klání se mohli zapojit děti a mladí lidé od pěti do osmnácti let.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Podzimní melancholii může ve středu příjemně umocnit koncert u střední a starší generace stále oblíbeného písničkáře jemného, lyrického výrazu Radka Tomáška a jeho syna (novináře a člena u mladého publika populární kapely Clou) ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice.
PAVLÍKOV - Zdařilým vystoupením dua Václav Žákovec – Anna Volínová byl v Kulturním domě v Pavlíkově zahájen Pavlíkovský hudební podzim.
SKUTEČ -První etapa hry Od maštalí do podhradí aneb Soutěžte s rytíři Toulovcem a Tasem se chýlí ke svému závěru.
HAVLÍČKŮV BROD - Další pořad ze série abonentních představení čeká na milovníky divadla a filmu ve středu 24. října. V havlíčkobrodském Klubu Čechovka totiž vystoupí dlouho očekávaný a dnes velmi populární herec Tomáš Töpfer.
OPAVA - Jana Spáleného charakterizuje jeho osobitý hlas. V jeho písních nalezneme melancholii i pohodu. Jak zní krásný český blues, si budete moci poslechnout již 23. říjnazítra.
KADAŇ - V pondělí od sedmé hodiny večerní se v kadaňském kostele stětí svatého Jana Křtitele bude konat koncert Kruhu přátel hudby města Kadaně. Na tomto koncertě vystoupí známá a mladá harfistka Kateřina Englichová a flétnistka Žofie Vokálková.