Úspěšný Forman Cycling Team
Nový Jičín - Teprve půl roku existence mají za sebou cyklisté novojičínského Forman Cycling Teamu. A ve velké konkurenci se neztrácejí. „Náš tým vznikl v prosinci loňského roku.
Nový Jičín - Teprve půl roku existence mají za sebou cyklisté novojičínského Forman Cycling Teamu. A ve velké konkurenci se neztrácejí. „Náš tým vznikl v prosinci loňského roku.
Provozovatelé chat ve slovenských Vysokých Tatrách teď budou ještě o něco bedlivěji sledovat předpověď počasí. Jejich provoz totiž bude závislý na tom, jestli bude svítit sluníčko.
Moravskoslezský kraj - Ruku v ruce s masivním příchodem investorů do našeho regionu se zvýšila i intenzita dopravy. Zahlcení dnešních cest chce kraj řešit stavbou nových obchvatů. Ty vytvoří takzvaný Slezský kříž.
Ostrava - Ruku v ruce s masivním příchodem investorů do tohoto regionu roste i zdejší intenzita dopravy. Zahlcení dnešních cest chce kraj řešit stavbou nových obchvatů. Ty vytvoří takzvaný Slezský kříž.
Ostrava - Ruku v ruce s masivním příchodem investorů do tohoto regionu roste i zdejší intenzita dopravy. Zahlcení dnešních cest chce kraj řešit stavbou nových obchvatů. Ty vytvoří takzvaný Slezský kříž.
Dolní Čermná - Jubilejní 20. ročník mezinárodního festivalu ozdobí soubory z Kolumbie, Polska, Slovinska, Slovenska a Česka.
Český Krumlov - Nejúspěšnější hráčkou mezinárodního turnaje domácí Lucie Černá.
Český Krumlov - Dnes v 19 hodin v Prokyšově sále předají zástupci vedení Českého Krumlova další Ceny města, tentokrát za rok 2007. Obdrží je: Dezider Dunka – in memoriam a Městský pěvecký sbor Perchta.
Kunovice - Akademická elita se v úterý 17. června sjela do kunovického Evropského polytechnického institutu. V komisi při státní závěrečné zkoušce zasedl i nejdéle sloužící rektor v historii České i Slovenské republiky Anton Blažej.
Praha - Po svém debutovém albu Nádherný deň, které se stalo nejprodávanějším na Slovensku za rok 2006, se Peter Cmorik – hudebními kritiky označovaný za jednoho z nejlepších zpěváků na česko-slovenské scéně za posledních několik let – připomíná druhou novinkovou deskou Žijem ako viem.
KLATOVSKO - Při cestách po státech UnieČechům stačí obyčejný český řidičský průkaz
Frýdek-Místek - Okresní ředitelství Policie ČR ve Frýdku-Místku připravuje na pátek 20. června akci Den policie, která začne v deset hodin dopoledne v areálu Sokolík u bývalého autobusového nádraží ve Frýdku-Místku.
Uherské Hradiště - (FOTOGALERIE) Deset inscenací, z toho tři pouliční divadla, to nabídl divákům na Hradišťsku již druhý ročník festivalu Na stejnú nitečku, který se konal v polovině května. Na podrobnosti jsme se zeptali organizátorky přehlídky Kristýny Vyhlídové.
Slovácko - Řecko, Turecko, Gruzie, Sicílie, Maďarsko nebo Slovensko, to jsou země, odkud se sjedou folkloristé na mezinárodní dětský folklorní festival Kunovské léto. Ten odstartoval v úterý 17. června příjezdem řezbářů z Čech, Moravy, Slovenska a Polska do Kunovic.
Svitavy -Hledaná podvodnice prodávala ve svitavském okrese nemovitosti. Vypátrali jsme ženu, která měla už několik měsíců být za podvody v pardubické věznici. Namísto pobytu za mřížemi však prodává nemovitosti na Svitavsku.
Praha - Evropský parlament dal dnes „zelenou“ euru na Slovensku. Stanovisko europoslanců je podle serveru ČT24 „pouze“ poradní, ale slovenský vstup do eurozóny již není možné zastavit. Navzdory původním očekáváním nezazněly na zasedání parlamentu hlasy, které by přijetí eura na Slovensku odmítaly.
STŘÍBRO - Rozhovor s reprezentantem ČR v handbiku
Staré Město - Na vltavskou promenádu přitáhnou návštěvníky kulturní akce, půjčovny lodiček a stánky.
Blansko - Úvodní závod Jihomoravské triatlonové ligy vyhrál ironman z Ekolu. Jan Křenek z Bořitova byl pátý.
Brno - Po dvanácti letech dochází ke změně na trenérské lavičce u volejbalistek Králova Pole. Zkušený kouč Miroslav Čada zamířil do ambiciozního Prostějova a na jeho místo přichází Ondřej Marek.
Rožnov pod Radhoštěm - Jubilejní dvacátý ročník Setkání heligonkářů se v neděli (22.6.) uskuteční v Rožnově pod Radhoštěm. V sále tamního Společenského domu zároveň oslaví pětadvacet let existence legendární rožnovský soubor Heligonka.
Havlíčkův Brod - Poslední rozloučení jsou smutná vždy. Když se ale loučíme s mladým člověkem, jenž měl před sebou celý život, a ten mu byl násilně přerván, je loučení o to dojemnější. Smuteční síň na horním brodském hřbitově. Jen jedna hořící svíce, malá bílá rakev a slzy v očích mnoha lidí. Nestydí se za ně ani někteří přítomní muži.
Třinec - Sedm okresních týmů profesionálních hasičů z Moravskoslezského kraje se utká ve čtvrtek 19. června ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel. Soutěž O pohár starostky města Třince se koná na parkovišti u sportovní haly STaRS od 9 do 12 hodin.
Havlíčkův Brod - /AKTUALIZOVÁNO/ Rodiče devítiletého Jakuba Šimánka z Havlíčkova Brodu, který byl znásilněn a zavražděn, se dnes se svým synem naposledy rozloučili.
Havlíčkův Brod - /AKTUALIZOVÁNO/ Rodiče devítiletého Jakuba Šimánka z Havlíčkova Brodu, který byl znásilněn a zavražděn, se dnes se svým synem naposledy rozloučili.
Frýdek–Místek/Ostrava - Komorní scéna Aréna uvede již zítra v rámci cyklu Ostrava město poezie další autorské čtení, během kterého se představí autoři nejen z Frýdecko–Místecka. Akci pořádá Ostravské středisko Obce spisovatelů od sedmnácti hodin.
Havlíčkův Brod - Rodiče devítiletého Jakuba Šimánka z Havlíčkova Brodu, který byl znásilněn a zavražděn, se dnes se svým synem naposledy rozloučili.
Olomouc/Bratislava - Brazilský útočník Gaúcho bude i v nové sezoně působit na Slovensku. Hráč, který v České republice nastupoval za SK Sigma Olomouc a Slavii Praha, v jarní části sezony hostoval z pražského klubu v FC Senec. Teď přestupuje do Slovanu Bratislava.
Bartošovice - Do třetího roku vstoupil vtěchto dnech projekt návratu vzácného orla skalního do Beskyd. Vjeho rámci je do roku 2010naplánováno vypuštění celkem 15až 20mladých dravců do oblasti, kde ještě před sto lety pravidelně hnízdili a kde byli vyhubeni.
Vysočina - Rodiče devítiletého Jakuba Šimánka z Havlíčkova Brodu, který byl znásilněn a zavražděn, se dnes se svým synem naposledy rozloučili.
Havlíčkův Brod - Rodiče devítiletého Jakuba Šimánka z Havlíčkova Brodu, který byl znásilněn a zavražděn, se dnes se svým synem naposledy rozloučili.
Havlíčkův Brod - Otec devítiletého Jakuba Šimánka Hynek Blaško se v pondělí dozvěděl, jakou smrtí zemřel jeho syn. Z vraždy chlapce je obviněn Slovák Antonín Novák. Potom, co ho měl znásilnit, tak ho s největší pravděpodobností uškrtil.
Třinec /AKTUALIZOVÁNO/ – Stavbu nové silnice na Slovensko z různých důvodů nechce 145 lidí.
Beskydy - Do třetího roku vstoupil v těchto dnech projekt návratu vzácného orla skalního do Beskyd. V jeho rámci je do roku 2010 naplánováno vypuštění celkem 15 až 20 mladých dravců do oblasti, kde ještě před sto lety pravidelně hnízdili a kde byli vyhubeni.
Bartošovice - Do třetího roku vstoupil v těchto dnech projekt návratu vzácného orla skalního do Beskyd. V jeho rámci je do roku 2010 naplánováno vypuštění celkem 15 až 20 mladých dravců do oblasti, kde ještě před sto lety pravidelně hnízdili a kde byli vyhubeni.
Ústí nad Labem - V hrozném dešti a zimě čekala židovka Edita Šalamová na vlak, který mířil do koncentračního tábora Osvienčime. Myslela, že jde do plynu. Šest dní byla bez spodního prádla. Spolu s dvaceti dívkami čekala na smrt.
Havlíčkův Brod - Otec devítiletého Jakuba Šimánka Hynek Blaško se v pondělí dozvěděl, jakou smrtí zemřel jeho syn. Z vraždy chlapce je obviněn Slovák Antonín Novák. Potom, co ho měl znásilnit, tak ho s největší pravděpodobností uškrtil.
Havlíčkův Brod - Otec devítiletého Jakuba Šimánka Hynek Blaško se v pondělí dozvěděl, jakou smrtí zemřel jeho syn.
Valašské Meziříčí - Dělníka, který spadl do budované jímky ve Valašském Meziříčí, zachraňovali v pondělí 16. června profesionální hasiči.
Havlíčkův Brod - Želmíra Herrová kritizuje systém u sousedů. Podle ní se tam problémy deviantů zametají pod koberec.
Vyškovsko - Od začátku letošního roku se na Vyškovsku stalo už stři sta třiašedesát dopravních nehod. Sedm lidí při nich zemřelo.
Karviná - Třetí ročník Městského turnaje v plážovém volejbalu dvojic pod patronací města Karviná se v sobotu opět vydařil.
KLATOVY - Šest pivovarů se zúčastnilo letošních, opět hojně navštívených Slavností hudby a piva v Klatovech před KD Družba, které začaly v pátek 13. června a skončily v neděli odpoledne
Havlíčkův Brod - Želmíra Herrová kritizuje systém u sousedů. Podle ní se tam problémy deviantů zametají pod koberec.
Havlíčkův Brod - Želmíra Herrová kritizuje systém u sousedů. Podle ní se tam problémy deviantů zametají pod koberec.
ROKYCANSKO - Pátek a ještě k tomu třináctého. Přesto to pro Beátu Janegovou z Kařezu byl den s přívlastkem šťastný.
Kostelec nad Orlicí - Zástupci obcí se shodným jménem z Čech a Moravy se v sobotu sešli na 17. setkání Kostelců, tentokrát na Rychnovsku.
Ostrava - Již pošesté budou mladí tvůrci od pondělí bojovat o nejlepší dětské a studentské snímky v rámci mezinárodního festivalu dětské a studentské filmové tvorby Ostravský koníček 2008. Do soutěže se letos přihlásili autoři z celé České republiky a Slovenska.
Opava - Opavský rodák, který se profesionálně věnuje dálkovému plavání, David Čech po delší době na týden zavítal do slezské metropole a poskytl naší redakci rozsáhlejší exkluzivní rozhovor.
Olomouc -Po více než roce a čtvrt od své premiéry se inscenace monodramatu Dávno, dávno již tomu v podání členů Moravského divadla (MDO) Ivany Plíhalové a Miroslava Ondry představí na mezinárodním festivalu Dokořán v Brně. Speciální repríza se přitom odehraje ve 22.30 hodin v sále Divadelní zkušebna.