Pokles vytřídí ty, co dělat nechtějí
ROKYCANSKO -Rekordně, na 3,8 procenta, spadla v říjnu nezaměstnanost na Rokycansku. Náš okres tak zaznamenal po Vyškově a Plzni–jihu třetí nejvyšší pokles procenta lidí bez práce v zemi (o 8,7 %).
ROKYCANSKO -Rekordně, na 3,8 procenta, spadla v říjnu nezaměstnanost na Rokycansku. Náš okres tak zaznamenal po Vyškově a Plzni–jihu třetí nejvyšší pokles procenta lidí bez práce v zemi (o 8,7 %).
PRAHA - Své v pořadí třetí album nazvané Tabletky odvahy pokřtila ve čtvrtek v Praze trojnásobná držitelka slovenských hudebních cen Aurel a Zlatých Sláviků Zuzana Smatanová. Za kmotry si pozvala Karla Holase a Františka Černého ze skupiny Čechomor a svého krajana, herce Maroše Kramára.
BRUSEL, PARDUBICE - Známá pochoutka a jeden ze symbolů města Pardubic - pardubický perník - bude mít od Evropské komise právo na chráněné zeměpisné označení. Ve čtvrtek o půlnoci vypršela půlroční lhůta k podání námitek proti registraci pardubického perníku. Podle dostupných informací Evropská komise žádné námitky neobdržela, a udělení práva na chráněné zeměpisné označení by tak nyní mělo být již formalitou.
KROMĚŘÍŽSKO - Reforma veřejných financí. Nenápadné usnesení, o kterém politici neustále hovoří. A také úprava zákonů, která od nového roku radikálně změní životy obyčejných lidí. Jaký vlastně bude život po reformě?
ČESKÁ LÍPA - Máte rádi swing? Rytmický styl jazzové hudby? Pak si rozhodně nenechte ujít již devátý ročník akce, nazvané Sjezd swingařů 2007 (IX. Meeting of the swing Big Bands CL 2007), který v letošním roce pořádá 24. listopadu od 19.00 hodin v Kulturním domě Crystal v České Lípě swingový a jazzový orchestr Big Band CL.
PRAHA - Tuzemské banky drží smutný primát - jsou nejdražší ve střední Evropě. Poukázal na to nedávný výzkum Slovenské bankovní asociace, která porovnala výši jednotlivých poplatků, které finanční instituce žádají po svých klientech. Ročně zaplatí Češi za vedení běžného účtu až kolem 82 eur, tedy asi 2 200 korun. Na sousedním Slovensku přitom lidé platí jen polovinu této částky.
OLOMOUCKO - Dva podvodníci na majiteli pily vylákali za nákup dřeva více než 300 tisíc korun. Sedmapadesátiletému muži z Olomoucka nabídli na konci října dva obchodníci nákup kulatiny.
KOMENTÁŘ - Anonym v brněnském Deníku Rovnost ve čtvrtek ve fóru čtenářů nic neví o rozdílu mezi oslovením Cikán nebo Rom a přesto si troufá tvrdit, že Cikán není žádná nadávka.
LYSÁ NAD LABEM- Představujeme vám skupiny a osobnosti Nymburska. Dneso kapele Sek Jsi Bombonky.
HODONÍN - Fotbalový oddíl FC Nesyt Hodonín pořádá třetí ročník mezinárodního turnaje žen v kopané.
BRATISLAVA - Trenér slovenské fotbalové reprezentace Ján Kocian nominoval pro kvalifikační zápasy skupiny D o Euro 2008 sČeskem a San Marinem dva zástupce zčeské ligy. Na mezistátním poli se představí obránce pražské Slavie Matej Krajčík a sparťanský záložník Karol Kisel, který se do národního výběru Slovenska vrací po více než dvou letech.
HAVÍŘOV - Poslední říjnovou sobotu se konal 9. ročník Memoriálu Libora Podmola, který se každoročně koná na závěr sezony v Brankách u Valašského Meziříčí.
PLZEŇ - Ve středeční předehrávce 9. kola extraligy sice házenkáři Lokomotivy Plzeň podlehli slovenskému Prešovu 29:36, přesto se na ně nemůže nikdo příliš zlobit. Vždyť Prešov je několikanásobný mistr Slovenska a pravidelně startuje v evropských pohárech, kdežto v létě posílená Plzeň prožívá v české nejvyšší soutěži teprve po mnoha letech vcelku plodné období.
PRAHA - Kvalifikační derniéra úspěšného cyklu čeká české fotbalisty. Příští sobotu v Praze se Slovenskem a ve středu pak na Kypru. „Můžeme si dovolit větší alternaci hráčů, rotace je viditelná,“ tvrdí o nominaci trenér Karel Brückner. Jedenáct mužů kádru má zatím jen málo zápasových zkušeností, nečekaně povolal tři úplné nováčky. A další stojí v řadě.
ČR - Ultrapravicoví radikálové posilují, mají politické ambice, jsou stále lépe organizovaní a využívají moderní technologie.
HRADEC KRÁLOVÉ - Po půlnoci se lidé po železnici dostanou do Pardubic, Jaroměře a Týniště. Od 9. prosince, kdy začne platit nový jízdní řád Českých drah, budou zavedeny nové noční vlaky z krajského města do Jaroměře a Týniště nad Orlicí.
CHOMUTOV - Na pozici nebylo vypsáno výběrové řízení, kraj hledal mezi „svými“ lidmi.
KOPŘIVNICE – Jedenáctý ročník přehlídky umělecké tvorby hendikepovaných dětí Motýlek 2007 je tady. Už tuto sobotu děti předvedou v kopřivnickém kulturním domě spoustu tanečních, pěveckých, ale i jiných vystoupení. Stejně jako v minulých letech se i letos bude rozhodně na co dívat.
ZLÍNSKÝ KRAJ - Rusům lázně, Polákům církevní památky, Ukrajincům koně, obyvatelům pobaltských zemí řemesla, tyto atrakce Moravské jantarové stezky mají zvýšit počet východních turistů ve Zlínském kraji. Nový projekt je nejrozsáhlejším počinem spolupráce krajů Moravy na podporu cestovního ruchu.
FRÝDEK-MÍSTEK - Alexandr Neuwirth z Kopřivnice i Klára Rampírová z Frenštátu pod Radhoštěm doběhli na druhé pozici svých kategorií na Hornické desítce ve Frýdku -Místku, která má za sebou již 22. ročník.
SLOVÁCKO - Uherskohradišťskou místní organizaci Moravského rybářského svazu (MO MRS) trápí přítomnost bobra evropského v revíru. Stop po bobří práci je na Slovácku celá řada. Tito býložravci řádí třeba na rybníku Komora.
KRNOV - Na zlatý hřeb letošního roku se připravuje Kofola klub v Krnově. Už dnes, v pátek, 9. listopadu, to zde ve 20 hodin rozbalí jedna s nejuznávanějších soudobých slovenských kapel No Name.
OLOMOUC - Další důkaz o skvělé formě přivezly olomoucké házenkářky ze Slovenska. Ve středu tam v předehrávaném 9. kole interligy porazily Banskou Bystricu 27:31 a minimálně na několik dní se posunuly zpět na 2. příčku tabulky.
HRADEC KRÁLOVÉ - Po půlnoci se lidé po železnici dostanou do Pardubic, Jaroměře a Týniště. Od 9. prosince, kdy začne platit nový jízdní řád Českých drah, budou zavedeny nové noční vlaky z krajského města do Jaroměře a Týniště nad Orlicí.
BRUSEL - Potvrzeno. Hraniční kontroly skončí krátce před Vánocemi, 21. prosince 2007. Na letištích pak v březnu 2008.
BRNO - Desítky dopisů a nejrůznějších dárků teď doručí denně pošta do brněnského zařízení Klokánek.
BRNO - Desítky dopisů, e-mailů a nejrůznějších dárků posílají do brněnského zařízení pro ohrožené děti Klokánek lidé z celé republiky i ze Slovenska.
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Pochoutku v podobě české premiéry připravili pro diváky herci v uherskohradišťském Slováckém divadle. Je to už téměř 200 let, co Jane Austenová napsala příběh rodiny Bennetové Pýcha a předsudek. Román se okamžitě stal bestsellerem a jednou z nejčtenějších knih je nadále.
KRNOV - Krnovská posmutnělá elektrofolková kapela Bratři Orffové se chystá vybrat si zasloužený oddechový čas a udělat si pracovní dovolenou. Úspěšnou kapitolu kolem prvního alba Bingriwingri uzavře listopadové turné na trase Bratislava (13. 11.) – Praha (14. 11.) – Brno (15. 11.) – Dvůr Králové nad Labem (16. 11.). Na velmi dlouhou dobu poslední česko–slovenské miniturné Bratří Orffů bude propagovat nový singl Šelenburk.
PLZEŇ - Fotbalová Viktoria Plzeň má reprezentanta. Trenér českého národního týmu Karel Brückner povolal pro dvojzápas kvalifikace mistrovství Evropy se Slovenskem a s Kyprem brankáře západočeského klubu Michala Daňka. Informaci potvrdil Deníku sportovní sekretář FC Viktoria Plzeň Roman Vonášek. Reprezentanti se sejdou v Praze v úterý 13. listopadu.
Redaktor Chrudimského deníku Marek Nečina o přiměřenosti trestu.
TŘINEC - Již 4. ročník známé barmanské soutěže Steel Cup 2007 pod dohledem České barmanské asociace se koná dnes, ve čtvrtek 8. listopadu v kulturním domě Trisia v Třinci.
PRAHA - Čeští extremisté lákají na sobotu do Prahy Němce i Slováky.
OLOMOUC - S rozšířením výroby do zahraničí počítá olomoucká společnost Presbeton. Nový závod na výrobu betonových plotových prvků by měl během dvou let vyrůst v Užhorodu na Ukrajině.
VALAŠSKO - Meziříčský jezdec si z posledního podniku MČR v cross country přivezl třetí místo a celkově skončil v šampionátu čtvrtý. Ve Zlatých Moravcích se vedlo i dalším Valachům.
ČESKÁ LÍPA - Po dvou měsících dopadli českolipští policisté dva mladíky, kteří ke konci srpna oloupili v centru České Lípy čtyřiačtyřicetiletou ženu.
VALAŠSKO - Meziříčský jezdec si z posledního podniku MČR v cross country přivezl třetí místo a celkově skončil v šampionátu čtvrtý. Ve Zlatých Moravcích se vedlo i dalším Valachům.
DRÁŽĎANY/PRAHA - Vypadá to jako válečná mobilizace. Čeští neonacisté, kteří se chystají v sobotu pochodovat Prahou, povolávají stovky posil ze zahraničí. Stejně tak na internetu verbuje i druhá strana barikády, odpůrci neonacistů.
VELEHRAD, PRAKŠICE - Dobrodružný a nebezpečný přesun z rodné vlasti do států protifašistické koalice zažily na začátku druhé světové války tisíce Čechoslováků. Jedním z nich byl i Vladimír Maděra z Velehradu. Válečný veterán popisuje strastiplnou cestu za odbojáři do anglického exilu i atentát na Heydricha
LONDÝN, PRAHA - Zranění reprezentačního gólmana Petra Čecha je o něco vážnější než se zprvu zdálo. Po dnešním vyšetření uvedl Čech na svých stránkách, že má lehce natržený lýtkový sval. Nebude tak moci hájit českou branku v kvalifikačních zápasech na ME proti Slovensku a Kypru.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Kvalitně obsazeného Citroën Cupu se o víkendu v Českých Budějovicích zúčastnily i tři moderní gymnastky SSK Vítkovice a v mezinárodní konkurenci si vedly úspěšně.
JIHLAVA - Doba, kdy děti v mateřské školce v Jihlavě v Antonínově Dole hřálo přes zimu odpadové teplo ze sklářských pecí, skončila.
VÝCHODNÍ ČECHY - Ostrý spor se rozhořel mezi trenérem hokejového národního týmu Aloisem Hadamczikem a pardubickým koučem Milošem Říhou.
VÝCHODNÍ ČECHY - Ostrý spor se rozhořel mezi trenérem hokejového národního týmu Aloisem Hadamczikem a pardubickým koučem Milošem Říhou.
PARDUBICE - Ostrý spor se rozhořel mezi trenérem národního týmu Aloisem Hadamczikem a pardubickým koučem Milošem Říhou.
NEJDEK - Mezi půl stovkou hráčů a hráček z deseti německých a českých klubů, kteří se postavili na start tradičního turnaje Wanderpokal v Plauen, nechyběli ani badmintonisté Jiskry Nejdek.
ZLÍNSKÝ KRAJ - Dobrodružný a nebezpečný přesun z rodné vlasti do států protifašistické koalice zažily na začátku druhé světové války tisíce Čechoslováků. Jedním z nich byl i Vladimír Maděra z Velehradu.
KARLOVY VARY - 11. listopadu tomu bude přesně 115 let, kdy byly na Karlovarsku založeny Sedlecké kaolinové závody. Kaolin je hlavním komponentem výroby porcelánu. S generálním ředitelem Sedleckého kaolinu Vojtěchem Zítkem jsme si povídali o všem, co zajímá veřejnost.
PELHŘIMOV - Ve čtvrtek od patnácti hodin se bude na pelhřimovském náměstí slavnostně křtít nová světová Guinnessova kniha rekordů 2008.
PELHŘIMOV - Ve čtvrtek od patnácti hodin se bude na pelhřimovském náměstí slavnostně křtít nová světová Guinnessova kniha rekordů 2008.