CHRISTCHURCH - Výbor pro světové kulturní a přírodní dědictví UNESCO poprvé v historii vyřadil ze svého seznamu zapsanou položku. Z listiny kulturního a přírodního dědictví UNESCO byla vymazána ománská přírodní rezervace, kde žijí vzácní arabští přímorožci.
ČESKÝ KRUMLOV - Někteří sochaři mají vlastní restaurace, agentury, nebo získali peníze restitucemi, jiní mají štěstí na sponzory a někteří i hladoví,“ konstatuje sochař Petr Fridrich.
PŘELOUČ - Ve čtvrtek zazněl úvodní hvizd celostátního žákovského turnaje. Díky čtyřem celkům ze Slovenska. Hned první zápas skupiny C nabídl šlágr jako hrom. Tým pořadatele změřil síly z FK AS Pardubice a na účastníka ligy nestačil.
Po stopách Berzeviců se opět vydal Adrenalinsport klub Prostějov. Historicko – poznávací projekt tohoto názvu zahájil aktivní oddíl z Hané v loňském roce a letos v něm pokračoval sportovně zaměřenou výpravou na Slovensko.
JIHLAVA - Na 50. ročníku Festivalu sborového umění, který začíná v pátek v Jihlavě, budou tentokrát hostovat pěvci z Mexika, Estonska, Maďarska a Slovenska.
SVITAVY - Organizátoři turnaje v malé kopané Qanto Cup 2007, který se ve Svitavách a ve Vendolí odehraje zítra a v neděli, mají před sebou nelehký úkol: zajistit, aby se kláníza účasti 130 týmů odehrálo ke spokojenosti hráčů, diváků i sponzorů. Ty největší starosti spočívají na bedrech hlavního pořadatele Martina Vodičky.
ZÁBŘEH - Nabité léto čeká fotbalisty Zábřehu. Ti se zanedlouho začnou připravovat na ligovou sezonu. Samotná letní příprava vypukne v Zábřehu druhý červencový týden, první přípravný zápas je na programu 11. července a soupeřem budou Hranice.
PUSTEVNY - Česko-slovenský divadelní festival vysokých uměleckých škol, který se každoročně pořádá v Praze, se od pátku do neděle uskuteční na Pustevnách.
OLOMOUC - Zpěvák, herec a moderátor Richard Krajčo zaznamenal poslední rok výrazný úspěch se svou kapelou Kryštof. Album Rubikon mělo mimořádný komerční ohlas a dostalo se mu i ocenění od Akademie populární hudby.
TÝNIŠTĚ NAD ORLICÍ - Právě skončenou sezonu si v historii fotbalového klubu SK Týniště nad Orlicí zapíšou zlatým písmem. Ve své čtvrté divizní sezoně si tým připsal nejúspěšnější bilanci v podobě sedmé příčky, které mu zabezpečil zisk třiačtyřiceti bodů. Do horní poloviny tabulky se mužstvo posunulo po úctyhodném jarním finiši, v němž dvanáct zápasů po sobě neprohrálo.
ÚSTÍ NAD ORLICÍ - Na atletické extralize v Praze splnila ústecká dorostenka Žaneta Langrová, kterou trénuje její otec Roman Langr, druhý limit na červencové mistrovství světa, které se bude konat v Ostravě–Vítkovicích.
PRAHA - Jedním z nejbližších spolupracovníků finančníka Petra Kellnera by se měl během léta stát bankéř Tomas Spurny.Aktuálně.cz to potvrdily dva zdroje z bankéřova okolí.
ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Soutěž v odzemku, pozdravy přátel z Indie, Řecka a Slovinska, ale hlavně domácí folklorní soubory, to všechno nabídne od pátku do neděle Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Už v pátek večer tady začnou tradiční Rožnovské slavnosti, které skončí až v neděli odpoledne.
OLOMOUC - Zpěvák, herec a moderátor Richard Krajčo zaznamenal poslední rok výrazný úspěch se svou kapelou Kryštof. Album Rubikon mělo mimořádný komerční ohlas a dostalo se mu i ocenění od Akademie populární hudby.
LIBEREC - V Prešově na Slovensku se konalo 2. kolo Poháru federací v gymnastickém aerobiku. Sportovní oddíl z Aerobic Centra na sídlišti Kunratická ,,Sport Aerobic Liberec A“ získal na tomto závodě opět medaile, tentokrát jednu zlatou a dvě stříbrné. Pod vedením trenérek Barbory Svatošové a Heleny Niklové zde závodilo celkem 14 děvčat v 11 závodních sestavách.
VSETÍN - Atletickými disciplínami byly včera dopoledne zahájeny mezinárodní sportovní závody mládeže, v nichž změří své síly na dvě stovky sportovců ze Vsetína a jeho partnerských měst z Ukrajiny, Slovenska a Polska.
VSETÍN - Atletickými disciplínami byly včera dopoledne zahájeny mezinárodní sportovní závody mládeže, v nichž změří své síly na dvě stovky sportovců ze Vsetína a jeho partnerských měst z Ukrajiny, Slovenska a Polska.
MĚLNÍK - Polské město Bydgoszcz přivítalo zástupce veslařského dorostu států C.E.F.T.A. V závodě Olympijských nadějí se tak utkali veslaři z Polska, Slovenska, Maďarska a ČR.
NÁCHOD - Po hexavakcíně na trh přichází další šetrná vakcína pro děti. Příušnice, zarděnky a spalničky – prevence proti těmto kdysi zcela běžným dětským onemocněním je zajištěna povinným, státem hrazeným očkováním v dětském věku.
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Čtveřici kasařů ze Slovenska, která řádila v celé České republice, zadrželi ve čtvrtek 21. června uherskohradišťští kriminalisté společně se zásahovou jednotkou.
ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Soutěž v odzemku, pozdravy přátel z Indie, Řecka a Slovinska, ale hlavně domácí folklorní soubory, to všechno nabídne i víkendu Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Už v pátek, 29. června, večer tady začínají tradiční Rožnovské slavnosti.
ÚSTÍ NAD LABEM Slovenské hip hopové hvězdy Kontrafakt a H16, čeští Pio Squad a Američan Nironic jsou největšími lákadly akce Skillz, která začne v pátek 29. června v 15.00 hodin v areálu Větruše.
ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Soutěž v odzemku, pozdravy přátel z Indie, Řecka a Slovinska, ale hlavně domácí folklorní soubory, to všechno nabídne od pátku do neděle Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.
STRÁŽNICE - 62. ročník mezinárodního folklorního festivalu Strážnice 2007 vyvrcholil v neděli 24. června na Bludníku předáním nejvyššího ocenění, tzv. „laureátů“, udělených na návrh odborné poroty tvůrcům pořadů a interpretům.
STRÁŽNICE - 62. ročník mezinárodního folklorního festivalu Strážnice 2007 vyvrcholil v neděli 24. června na Bludníku předáním nejvyššího ocenění, tzv. „laureátů“, udělených na návrh odborné poroty tvůrcům pořadů a interpretům.
JIRKOV - Lyžařský klub Jirkov pořádal tradiční mezinárodní závody v inline alpine slalomu (slalomu na kolečkových bruslích) CILA cup 2007.Závodu se zúčastnilo celkem 92 závodníků v šesti věkových kategoriích v rozmezí od 4 do 52 let z celé České republiky, Německa a Slovenska.
RAPOTÍNSKÁ STRÁŇ - Říká se, že Šumperk je hokejové město. Je to pravda jen zčásti. Šumperk fandí i motokrosu. Za dva roky by se zde dokonce mohl jet podnik mistrovství světa.
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Čtveřici kasařů ze Slovenska, která řádila v celé České republice, zadrželi ve čtvrtek uherskohradišťští kriminalisté společně se zásahovou jednotkou. Pachatelé nadělali škodu převyšující tři miliony korun. Policisté jejich dopadením završili případ, na němž pracovali bezmála jeden rok.
HUSTOPEČSKO - Středně dobrá a nebývale brzká. Tak charakterizují sadaři úrodu meruněk. Rané odrůdy začali sklízet o tři týdny dříve než obvykle. „Může za to teplé počasí,“ objasnil vedoucí divize sady kobylské Patrie Vratislav Hycl.
HAVÍŘOV – Tradiční mezinárodní soutěž dětské kresby, malby a grafiky Krásná jako kvítka zná již své nejlepší. Vynikajícího úspěchu dosáhli také zástupci severní Moravy Vítězslav Širocký ze ZŠ K. Dvořáčka z Orlové-Lutyně a Klára Foltýnová ze ZŠ a MŠ z Bystřice nad Olší. Oba získali v silné konkurenci první místa.
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Čtveřici kasařů ze Slovenska, která řádila v celé České republice, zadrželi ve čtvrtek 21. června uherskohradišťští kriminalisté společně se zásahovou jednotkou.
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Čtveřici kasařů ze Slovenska, která řádila v celé České republice, zadrželi ve čtvrtek uherskohradišťští kriminalisté společně se zásahovou jednotkou. Pachatelé nadělali škodu převyšující tři miliony korun. Policisté jejich dopadením završili případ, na němž pracovali bezmála jeden rok.
HORŠOVSKÝ TÝN - Škvárové hřiště v Horšovském Týně posloužilo v pátek trochu jinému účelu. Stovky lidí sem přilákal koncert dvou českých skupin – Wohnout a Vypsaná Fixa. Frontman Wohnoutů Matěj Homola stačil před koncertem odpovědět na několik otázek, přičemž si chvílemi neodpustil velkou dávku nadsázky…
STOLANY - Během druhého červnového týdne se v maďarskémGyöru týmy stolanských žáků zúčastnily fotbalového turnaje PANNON CUP 2007. Turnaj probíhal ve dvou žákovských kategoriích do 11 a do 15 let za účasti týmů z Maďarska, Česka, Polska, Slovenska a Švýcarska.