Kuchaři a kuchařky, kteří milují vůni a chuť dobře uvařeného guláše se sejdou v sobotu 15. července na výletišti za skaličskou sokolovnou, aby porovnali své dovednosti při přípravě toho nejlepšího pokrmu v soutěži O zlatou vařečku.
I letos mohou čeští turisté od počátku července do poloviny září potkat v Chorvatsku a v Bulharsku české policisty, kteří slouží ve smíšených hlídkách se zahraničními kolegy. Turistům pomáhají s řešením závažných událostí, uvedla mluvčí policejního prezidia Eva Kropáčová.
Jako na Divokém západě si musí připadat obyvatelé slovenského Trenčínského kraje. Během jednoho měsíce zde došlo již podruhé k loupežnému přepadení, po poštovním voze v Horném Srnie v polovině minulého měsíce přišla na řadu i benzinka v Trenčíně. V prvním případě po činu lupiči přeběhli „za kopečky“, do Zlínského kraje.
Jako na Divokém západě si musí připadat obyvatelé slovenského Trenčínského kraje. Během jednoho měsíce zde došlo již podruhé k loupežnému přepadení, po poštovním voze v Horném Srnie v polovině minulého měsíce přišla na řadu i benzinka v Trenčíně. V prvním případě po činu lupiči přeběhli „za kopečky“, do Zlínského kraje.
Rosice – Roky už pokročily tak, že nejmladší aktéři prvních ročníků Fotbalového kempu Petra Švancary dozráli v nejstarší účastníky. Letos má opět dva turnusy a areál Slovanu Rosice na Brněnsku přivítal návštěvníky posedmé. „Zhruba padesát procent kluků přijíždí nových, padesát procent jezdí pravidelně. Je to dané i tím, že vždy jeden ročník skončí a už jet nemůže,“ líčí hlavní organizátor Petr Čejka.
Jižní Morava - Máme rekord, zaznělo ve středu z úřadu práce. Podle jeho statistik bylo ke konci června v celé České republice nejméně nezaměstnaných za devatenáct let. Na jižní Moravě jde o nejlepší výsledky minimálně za devět let. Práci v kraji hledá osmatřicet tisíc lidí. Nejméně nezaměstnaných je na Vyškovsku, nejvíce na Hodonínsku.
Točník /FOTOGALERIE/ - Tomáš Klus, Mig 21, Mandrage, Sto zvířat, Vypsaná fixa, Rybičky 48, No Name, Wohnout… Výčet hudebních pecek, které na diváky čekají o letošním hudebním festivalu Hrady.cz, se zdá být nekonečný.
Točník /FOTOGALERIE/ - Tomáš Klus, Mig 21, Mandrage, Sto zvířat, Vypsaná fixa, Rybičky 48, No Name, Wohnout… Výčet hudebních pecek, které na diváky čekají o letošním hudebním festivalu Hrady.cz, se zdá být nekonečný.
Ratíškovice – Již potřinácté se na konci července sjedou do Ratíškovic přední dorostenecké týmy z České a Slovenské republiky. Na Memoriálu Ondřeje Voříška se představí také fotbalové naděje maďarského klubu Szombathelyi Haladas. Kvalitně obsazený mládežnický turnaj se opět hraje ve dvou dnech.
Lužice /FOTOGALERIE/ – Rozhodla jediná sekunda. Juniorská reprezentantka a několikanásobná mistryně České republiky Lucie Zubalíková zvládla napínavý finiš a opět po roce si podmanila Lužickou míli. Rohatecká plavkyně, která v současnosti hájí barvy Komety Brno, zvítězila v hlavním závodě na šestnáct set metrů časem 21:46:78 minuty.
Kladno - Kladeňák Jan Tyxa přišel v pondělí o cenný rekord. Jeho čas už není nejlepším v rámci legendárního extrémního závodu Isoma 1000 mil adventure, který po všech možných pohořích a cestách necestách propojuje v lichých ročnících východní hranici Slovenska s nejzápadnější Česka.
Vědomice – Jiní by takové umístění brali všemi deseti, on ale úplně spokojený nebyl. Jan Kašpar (ročník 2000) z CK Slavoj Terezín Cyklocity skončil při nedávném společném cyklistickém mistrovství České republiky a Slovenska ve Žiaru nad Hronom na šesté příčce mezi juniory.
Kutná Hora - Studenti herectví a členové Tylovy herecké školy Václava Veselého v Kutné Hoře o prázdninách rozhodně nezahálejí. Ještě před prázdninami spustili další sezonu divácky oblíbených a v minulých letech hojně navštěvovaných produkcí Tajemné kutnohorské pověsti ožívají.
Jedním z vrcholů letošních oslav 750. výročí založení města Rožnov pod Radhoštěm byl Mezinárodní folklorní festival Rožnovské slavnosti. Ve Valašském muzeu v přírodě se o víkendu uskutečnil jeho devětatřicátý ročník.
Luže – V sobotu se na myslivnu místního mysliveckého spolku Hubert Luže začali sjíždět ohaři a jejich vůdci, aby v soutěžním klání porovnali kvalitu výcviku a úroveň jednotlivých plemen ohařů v celodenních zkouškách.
Prázdniny jsou tu a většina lidí už má jasno, jak a kde je bude trávit. Celé tři čtvrtiny Čechů si alespoň nějaké volno plánují. Vyplývá to z výzkumu agentury IPSOS v první polovině června 2017.
Dubí - Operátorka kamerového systému MP Dubí si všimla v Pozorce ženy, o které věděla, že jí byl pravomocným rozsudkem soudu uložen trest zákazu pobytu ve městě Dubí na dobu několika let, protože se v Dubí dopouštěla trestné činnosti.
Helsingborg - Znovu na sebe upozornili, znovu se neztratili! Přes dva tisíce hráčů stolního tenisu se zúčastnilo evropského šampionátu veteránů ve švédském Helsingborgu. Na sedmém mistrovství této kategorie startovala i trojice hráčů z Mělnicka.
Český Brod /ROZHOVOR/ – Fotbalový ročník 2016/2017 patří minulosti. Pro hráče Českého Brodu, hrající v divizní skupině B, skončil s ohledem na jejich ambice velmi úspěšně. V konečném účtování obsadili v tabulce třetí místo, když se po celou sezonu pohybovali v její horní polovině. A jak právě skončený ročník hodnotí prezident klubu Luboš Holý?
Pavlov – Tropické teploty přímo vybízí v nedělním odpoledni k návštěvě vodní plochy. V areálu Yacht Clubu Dyje v Pavlově se pohybují stovky lidí, které se ovšem nepřišly koupat, ale sledovat nebo přímo se účastnit závodu v dračích lodích. O víkendu totiž patřila dolní novomlýnská nádrž jedenáctému ročníku Gemini pálavskému festivalu dračích lodí, které pořádá společnost Torssen Sports.
Bohdalice-Pavlovice /VIDEO, REPORTÁŽ/ – Sedm statečných. Slavný western, kterým byl odkojený nejeden novodobý kovboj, zná asi každý. Po sobotním Velkém moravském rodeu na ranči Manner v Bohdalicích, které je součástí mistrovství republiky ve westernových disciplínách, se tímto titulem s trochou nadsázky může pyšnit sedm jeho účastníků.
Lanžhot - V těsné blízkosti Kyjovka. O něco dále koryto Moravy. Majitelé firmy Passvilan vyrábějící hokejky v Lanžhotě na Břeclavsku žijí s neustálým výhledem na vodu. Po většinu času spokojeně. Rok 1997 však mají manželé Jana a Pavel Švirgovi pevně spjatý s přípravami na chvíli, kdy jim zaplaví majetek.
Jen pozitivní dojmy má zatím po deseti dnech z nového působiště Zdeněk Linhart. Třiadvacetiletý útočník věří, že se mu bude v Olomouci dařit a následná opce změní jeho status slávistického hosta na kmenového hráče Sigmy.
/FOTOGALERIE/ Program sobotního dostihového odpoledne sice citelně ovlivnily průtrže mračen, avšak i tak na závodiště ve Světlé Hoře opět dorazily tisíce lidí. Jedná se o jediné dostihy, které se v současnosti v Moravskoslezském kraji konají.
Víkend byl v autokempu Žralok v Plumlově ve znamení dvoutaktních strojů. Od pátku se tu postupně sjížděli vlastníci automobilů koncernu IFA, aby se nejen pochlubili svými vozy z dob socialismu, ale například si i zasoutěžili nebo podnikli spanilou jízdu po Prostějovsku.
Rozdělení Československa pomohlo oběma nástupnickým zemím. Řekl to dnes bývalý prezident Václav Klaus, který po schválení slovenské deklarace o svrchovanosti v roce 1992 poslanci tehdejší Slovenské národní rady (SNR) za českou stranu vedl vyjednávání o rozdělení státu.
Bohhdalice-Pavlovice – Jezdec na koni za pomoci naháněče uvede tele do cvalu, následně musí ze zvířete seskočit a skolit mládě krávy předepsaným způsobem. Rozhodně ho nesmí zranit. Takzvané kácení telete bude jedním z největších lákadel sobotního Velkého moravského rodea.
První ročník řezbářského sympozia ve frýdecko-místecké budově bývalé textilky v Těšínské ulici započalo pět sochařů z Česka, Slovenska i Polska, kteří od úterý 27. června do soboty připravují umělecká díla ze dřeva.
Pozvání Suverénního řádu Maltézských rytířů a Maltézské pomoci, o.p.s, přijalo přes 120 hendikepovaných osob z České a Slovenské republiky, Německa a Polska na velehradské Dny lidí dobré vůle. Velká většina z nich byla upoutána na invalidní vozík a ruce se tak staly jejich motorem.
Týnec nad Sázavou /ROZHOVOR/ – Již 14. Letní divadelní scénu v Posázaví otevře v sobotu 8. července Dřevěné divadlo Jana Hrubce. V areálu hradu Týnec nad Sázavou uvede od 17 hodin pohádku O princi z knížky, vstupné je, stejně jako na všechna další představení, dobrovolné. Více již v rozhovoru s principálem a jediným hercem loutkového divadla Janem Hrubcem.
Žirovnice – Fotbalisté prvoligové Jihlavy dokázali obhájit loňské prvenství a nad hlavu po roce zvedli Perleťový pohár. O jejich opětovném triumfu na nejstarším turnaji v Česku a na Slovensku konaném v Žirovnici rozhodla před zraky více než šesti stovek diváků výhra nad Duklou Praha. Druhé místo obsadil na 84. ročníku Prešov.
Vysočina - Z poškozené boční stěny návěsu nákladní soupravy s českou registrační značkou, kterou řídil osmačtyřicetiletý zdrogovaný řidič, se na dálnici D1 na 142,7. kilometru vysypalo převážené krabicové víno. Stalo se tak ve čtvrtek krátce po šesté hodině ranní.
/VIDEO/ Zranění, trest a zloba po celém světě. Tak to dopadne, když se na Tour de France utkají nejoblíbenější a nejúspěšnější cyklista. Teď už sedí (leží) doma. Rozezlení, ukřivdění. Peter Sagan, současný mistr světa, svéráz a bavič. Mark Cavendish, bývalý mistr světa, veterán.
Kolín - Tři kolínští junioři si svými výkony na mistrovství České republiky i v průběhu celé sezóny vybojovali právo reprezentovat na mezistátním čtyřutkání Česká republika – Maďarsko – Slovinsko – Slovensko, které se uskutečnilo v Trnavě.
Mikulčice – Dlouhý zástup věřících mířil ve středu odpoledne na Slovanské hradiště v Mikulčicích za oslavami Dne slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje. Mši svatou při tradiční Cyrilometodějské pouti Podluží sloužil brněnský biskup Vojtěch Cikrle za účasti desítek dalších kněží z Moravy, Čech, Slezska i ze Slovenska.