Bratislava - Minulý víkend se svěřenci trenéra Pavla Znamenáčka zúčastnili mezinárodního turnaje GP Slovakia v Bratislavě za účasti 563 závodníků a ze 41 klubů Slovenska, ČR, Slovinska, Maďarska, Srbska, Polska a Chorvatska.
Zlín – Podle očekávání tvrdé tresty vynesla na posledním zasedání Disciplinární komise (DK) a Sportovně-technická komise (STK) Okresního fotbalového svazu Zlín v případě nedohraného víkendového utkání IV. třídy Lutonina – Vlčková, který byl v 75. minutě za stavu 1:2 pro inzultaci pomezního sudího hráčem hostí Jiřím Mikulíkem předčasně ukončen.
Liberec - Vyzkoušet si policejní radar, zkusit správně připoutat dítě v autosedačce, prověřit si znalosti ze zdravovědy i z dopravních předpisů. To vše nabídla akce Bezpečně na silnicích, která probíhala celý včerejší den u OC Forum.
Jindřichův Hradec - Začátkem února 1991 přišel do kin výpravný historický film o pohnutém osudu lékaře, filozofa, autora prvních pitev Johannese Jessenia Svědek umírajícího času. Filmová podoba byla zkrácenou verzí úspěšného slovenského televizního seriálu Lékař umírajícího času o době dramatických časů v českém království na počátku 17. století.
Kyjov – Když se v úvodním jarním domácím zápase s Bučovicemi objevil v brance Kyjova, téměř nikdo z diváků nevěděl, o koho jde. Ani samotný gólman Luboš Bohunský možná pořádně netušil, kde se na městském stadionu vzal. Jednadvacetiletý brankář byl ze Slovenska zvyklý na vyšší soutěže, ale nakonec byl rád, že v zimní přestávce opustil FK Partizánske a zamířil na Moravu, kde se na půlroční spolupráci domluvil s dvanáctým týmem první A třídy.
Mladá Boleslav - Trumpetista Přemysl Vlasta založil Big band Relax v dubnu roku 1995. Ve městě tehdy velká taneční kapela chyběla. Dnes má za sebou Relax zhruba tisíc koncertů a na středu připravuje ten narozeninový s Leonou Machálkovou, Heidi Janků a Dashou
Ústí nad Labem - Záznamy v ústeckém městském archivu jsou smutným dokladem následků bombardování. Mezi oběťmi nebyli jenom místní civilisté, ale také zajatci a totálně nasazení dělníci.
Montreal /VIDEO/ - Kanadská tenistka Eugenie Bouchardová ukázala, že si nic nedělá z kritiky, která se na ni hrnula po loňském duelu Fed Cupu proti Slovensku, před nímž odmítla potřást rukou Kristíně Kučové.
Svitavy – V dubnovém vydání esperantského časopisu „La Ondo de Esperanto" je uveřejněn čtyřstránkový článek o Svitavách. Jeho autorem je Dr. Petr Chrdle, bývalý předseda Českého esperantského svazu, nyní člen muzejní skupiny Muzea esperanta.
Kolaři se mají na co těšit. Sdružení obcí Hornolidečska pro ně připravuje vpravdě lahůdku. Cyklostezku, která jim umožní vydat se zajímavým krajem až k hranici se Slovenskem.
Valašsko – Nová cyklostezka vzniká na Hornolidečsku. Takzvaná BEVLAVA (Bečva-Vlára-Váh) spojí Zlínský kraj s Trenčínským na Slovensku možná už do konce tohoto desetiletí.
Olomouc – Mezi českou mládeží roste spotřeba alkoholu a tabáku. Zjistili to olomoučtí psychologové z Univerzity Palackého během rozsáhlého dotazníkového šetření, do kterého se zapojilo více než 4000 žáků 6. až 9. ročníků základních škol a nižších stupňů víceletých gymnázií z celé republiky. Na otázky odborníků odpovídali během uplynulého školního roku. Podle psychologů projekt přináší mimo jiné varovné informace o některých charakteristikách této části populace. Informovali o tom zástupci univerzity.
Zug - Čeští hokejisté porazili ve své druhém utkání na mistrovství světa hráčů do 18 let Lotyšsko 4:1. Obhájci stříbrných medailí se tak ve Švýcarsku Zugu oklepali z úvodní nečekaně vysoké porážky s Finskem (1:6) a připsali si ve skupině B v Zugu první výhru. Dva góly vstřelil Pavel Zacha, jenž byl vyhlášen nejlepším českým hráčem.
Berlín – Německá policie během 24hodinové plošné kontrolní akce, která skončila dnes v 06:00 SELČ, pokutovala 91.000 řidičů za rychlou jízdu. Informovala o tom televize n-tv. Počet pokutovaných se tak prakticky nelišil od předchozí podobné akce, kterou policie uspořádala loni v září.
Ostrava – Zavedení bezhotovostní platby za výkup kovového šrotu, které je v České republice platné od března, má podle ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO) pozitivní dopad. Ministr dnes novinářům v Ostravě řekl, že meziročně ve srovnání letošního a loňského března klesla trestná činnost související s výkupem kovů o 62 procent.
Valtice – Nejlepší vína osmačtyřicátého ročníku Valtických vinných trhů jsou z Břeclavska. Šampiona bílých vín získalo rakvické vinařství Pavel Binder s odrůdou Pálava výběr z hroznů 2013. Mezi červenými kralovala Patria Kobylí s „Kometa cuveé" ročník 2012.
Bratislava - Společnost Slovenské elektrárne (SE) požaduje po Slovensku 588,2 milionu eur (přes 16 miliard Kč) jako odškodné za ztrátu kontraktu na provoz vodní elektrárny v Gabčíkovu. Oznámilo to dnes podle agentury Reuters slovenské ministerstvo hospodářství. Podle slovenského serveru HNonline vláda požadavek odmítá, a Slovensko tak zřejmě čeká mezinárodní arbitráž.
Londýn – Řád britského impéria udělí v květnu královna Alžběta II. českému Romovi Petru Torákovi. Informoval o tom dnes Český rozhlas. Torák působí už několik let v řadách britské policie, královna mu vysoké vyznamenání propůjčí za služby romské komunitě.
Praha /FOTOGALERIE/ - Přes tisíc artefaktů z období Velké Moravy pocházejících z archeologických výzkumů z České republiky, Slovenska, Polska a Rakouska nabízí výstava na Pražském hradě. Císařská konírna bude do konce června hostit reprízu výstavy Velká Morava a počátky křesťanství, která se již konala v Brně. Expozice navazuje na rozsáhlou putovní výstavu z 60. let.
Slovácko – Na pokus, udělat ze svého auta trezor pro uložení věcí, jen v poslední době doplatilo hned několik odvážlivců. Například pouhá stokoruna, volně ponechaná uvnitř octavie, přilákala zloděje ve Starém Městě. Neznámý chmaták koncem března využil příležitosti a rozbil okno v hodnotě tří tisíc korun, aby si takový odložený „poklad" přivlastnil.
Praha /FOTOGALERIE/ - Přes tisíc artefaktů z období Velké Moravy pocházejících z archeologických výzkumů z České republiky, Slovenska, Polska a Rakouska nabízí výstava na Pražském hradě. Císařská konírna bude do konce června hostit reprízu výstavy Velká Morava a počátky křesťanství, která se již konala v Brně. Expozice navazuje na rozsáhlou putovní výstavu z 60. let.
Chomutov - Skupina nadšených street workouterů z Jirkova a Chomutova iniciovala výstavbu největšího street workout hřiště v České republice. Posilovna pod širým nebem je určena ke cvičení jen s vahou vlastního těla.
Kroměříž - Třináctého ročníku soutěže cukrářských dovedností Moravský pohár se na Střední škole hotelové a služeb v Kroměříži účastní devět soutěžících: jeden ze Slovenska a ostatní z České republiky.
Zlín – Do fotbalové blamáže celku nejnižší zlínské fotbalové soutěže Sokol Vlčková se nečekaně přimotala opora extraligových hokejistů PSG Zlín Oldrich Kotvan. Reprezentační obránce Slovenska totiž ve snaze pomoci kamarádům neoprávněně nastoupil o víkendu v mistrovském fotbalovém utkání posledního celku IV. třídy OFS Zlín skupiny B na hřišti Lutoniny.
Plumlov – Skvělou podívanou si užijí všichni, kteří si v pátek najdou cestu do Plumlova. Ke dni výročí vzniku Sboru národní bezpečnosti si nadšenci do policejní historie připravili akci s názvem Historie naší policie.
Praha - Zpráva o skandálu kouče českých hokejistů Vladimíra Růžičky a jeho podezření z korupce už vzbudila pozornost i za hranicemi. A nejen na Slovensku, ale také ve Švédsku. Právě tam reprezentace v pátek a neděli sehraje přípravná utkání. Informace se dostala do hlavního zpravodajství Švédského rozhlasu a věnují se jí také další místní média.
Brusel - Česká republika a Slovensko jsou mezi těmi zeměmi Evropské unie, které chrání lidi před pasivním kouřením jenom nedostatečně, nebo dokonce vůbec. Upozorňuje na to bruselská organizace Partnerství bez kouře (Smoke Free Partnership - SFP), která Praze nebo Bratislavě vzkazuje, že pokud chtějí dodržet svoje mezinárodní závazky, musejí výrazně zlepšit svoje protikuřácké zákony.
Frýdek-Místek – Celkem pětatřicet medailových úspěchů zaznamenala při mezinárodní soutěži Czech Open 2015 jednadvacetičlenná výprava frýdecko-místekých taekwondistů.
Region – Jarní část krajského ženského fotbalového přeboru startuje již o tomto víkendu. Do soubojů o důležité body se zapojí také dvě družstva z našeho kroměřížského okresu.
Břeclavsko – Poněkud netradičně stráví sobotu Patrik Hanáček společně s desítkami dalších dobrovolníků. Místo odpočinku budou v Lanžhotě sbírat odpadky. Zapojili se totiž stejně jako řada dalších obcí na Břeclavsku do akce Ukliďme Česko. Na pomoc jim přijedou i přátelé z Rakouska a Slovenska.
Břeclavsko – Poněkud netradičně stráví sobotu Patrik Hanáček společně s desítkami dalších dobrovolníků. Místo odpočinku budou v Lanžhotě sbírat odpadky. Zapojili se totiž stejně jako řada dalších obcí na Břeclavsku do akce Ukliďme Česko. Na pomoc jim přijedou i přátelé z Rakouska a Slovenska.
Přerovsko – Novou rally sezonu otevřela o víkendu 34. Valašská rally. Pořadatelé ze vsetínského AutoMotoKlubu Rallye Sport připravili trať o délce 267 km, obsahující šest obtížných rychlostních zkoušek na třech sedmdesátikilometrových úsecích. Čtyři ze šesti rychlostních zkoušek měly posádky absolvovat na území našeho okresu, a to na trati z Rakova do Podhůry a z Hranic do Hustopečí nad Bečvou. Poslední dva měřené úseky v okolí Vsetína.
Praha – Z Prague Open 2015 v polokontaktních disciplínách si kickboxeři Schejbalgym Lovosice přivezli deset medailí – čtyři zlaté, pět stříbrných a jednu bronzovou.
Kyjev - Britsko-nizozemský energetický koncern Royal Dutch Shell zahájil dodávky zemního plynu na Ukrajinu. Uvedl to dnes zpravodajský server Liga a následně potvrdil ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk. Shell podle serveru hodlá během května na Ukrajinu dodat nejméně 120 až 130 milionů krychlových metrů suroviny. Dodávky údajně putují přes Slovensko a cena činí 253 dolarů (zhruba 6545 Kč) za 1000 metrů krychlových.
/FOTOGALERIE/ Rekordní počet 215 závodníků dorazil v sobotu do Ostravy na 15. ročník Velké ceny Bail Judo Tour mládeže od sedmi do 15 let, která zásluhou účastníků ze dvou klubů ze Slovenska a jednoho z Polska měla i letos punc mezinárodního závodu.
Praha - Strategickým investorem společnosti Our Media, vydavatele zpravodajského serveru ParlamentníListy.cz, se stane firma WCV World Capital Ventures Cyprus Limited, mateřská společnost holdingu Synot podnikatele a senátora Iva Valenty. Výsledkem má být mezinárodní expanze a vznik nových projektů, oznámil dnes na webu spolumajitel společnosti Our Media Michal Voráček. Server Mediaguru.cz napsal, že Valenta údajně v Our Media získá poloviční podíl.
Slovácko – Varování, které by obyvatelé regionu neměli brát na lehkou váhu, rozeslali v těchto dnech policisté do řady obcí našeho regionu. Týká se zvýšení ostražitosti před gangem lupičů ze Slovenska, vykrádajících na Slovácku rodinné domy.
Sedlčany - Od čtvrtka 16. dubna se v Sedlčanech (v Beseda baru, viz. http://www.besedabar.cz/) představí projekt KineDok. Na čtvrtek je zde od 19:30 nachystána projekce velmi silného polského dokument Joanna, který byl nominován na Oscara.
Opava /ROZHOVOR/ – Kvalita a velká tradice. To jsou dvě hlavní devizy opavské společnosti Tipa, která se zabývá velkoobchodním a maloobchodním prodejem zboží, které souvisí s elektronikou. O historii, nových produktech, firemní expanzi do zahraničí a mnoha dalších věcech jsme si povídali s mužem, který byl na začátku všeho – majitelem Jiřím Pavlíkem. A to přímo v útrobách sídla Tipy v Sadové ulici v Opavě.