Prvenství v oblastní hokejové lize náleží hráčům HC Skuteč! Oba titulové zápasy měly všechno, co fanoušci od finále očekávají. Na prvním místě úžasnou návštěvnost (416 resp. 384 diváků) i perfektní kulisu. V obou táborech bubeníci a příznivci v dresech, na začátku obou zápasů česká státní hymna i slavnostní buly. Nechybělo napětí, protože v České Třebové se hrálo prodloužení a rozhodovala „náhlá smrt“, naopak ve Skutči si domácí užili pěknou porci branek svého týmu, rozbité sklo i bitku.
Hodně nečekanou domácí porážkou s předposledním Sezimovým Ústím vstoupili do jarní části krajského přeboru fotbalisté Malše Roudné. Olešník i díky hattricku Davida Lafaty přejel Semice, Rudolfov si trochu zavařil porážkou na svém hřišti s Dražicemi.
/FOTOGALERIE/ Strunkovičtí fotbalisté vyrazili na úvod jarní části krajského přeboru na hřiště lídra soutěže do Milevska. Vraceli se s pěti trefami ve své síti.
Fotbalisté Lanžhota napravili nepovedený vstup do jarní části. Porážku s Tasovicemi odčinili vysokým nedělním vítězstvím 6:0 nad poslední Polnou. „Byl to zápas na jednu branku. Po minulém týdnu jsme měli rozhodně co napravovat, chtěli jsme to zvládnout za tři body,“ řekl lanžhotský kouč Jaroslav Hílek pro klubový web.
/FOTOGALERIE/ Strakoničtí fotbalisté odstartovali jaro v krajském přeboru za tři body. Porazili poslední Trhové Sviny a posunuli se na třetí místo v tabulce.
Zatímco na podzim se radoval Rohatec, v neděli slavila Hroznová Lhota. Vyrovnaný šlágr patnáctého kola B skupiny šesté ligy rozhodl krátce po změně stran Miroslav Falešník, který Traubenu vystřelil výhru 2:1. „Mám radost, že to rozhodl Mira Falešník. Byl to náš nejlepší chlap na place,“ řekl trenér Hroznové Lhoty Jaroslav Bíla.
Trochu klidnější průběh než první finálový zápas první ligy volejbalistů v Bučovicích měla sobotní odveta v téže hale. Po výhře 3:2 domácí sokoli porazili své sokolské kolegy z Dobřichovic 3:1 a do odvet pojedou s náskokem 2:0 na zápasy.
Slavnostní premiéra filmu Ruce pryč 3 se uskutečnila 8. března a nesla se v příjemné atmosféře, přestože se snímek zabývá vážnými tématy, jako je násilí na ženách, drogy a alkohol.
Vítězstvím odstartovali fotbalisté Stonavy jarní část krajského přeboru. Druhý tým tabulky porazil v duelu 17. kola na umělé trávě v Českém Těšíně o záchranu bojující Krásné Pole 2:0, o čemž rozhodly góly Davida Jatagandzidise a Jakuba Hejdy ze závěru první půle. „Hotovo ale mohlo být dřív,“ hodnotil Tomáš Mančař, trenér domácího týmu, který tak dál zůstává pět bodů za vedoucím Těšínem.
/FOTOGALERIE/ Opavští fotbalisté se topí v krizi! Slezský FC nezvládl domácí duel s ambiciózní Líšní, když prohrál 1:2. Slezané tak čekají už osm zápasů na vítězství a čím dál více se začínají topit v záchranářských problémech. Sobotní nezdar mohl s největší pravděpodobností zlomil vaz trenéru Tomáši Zápotočnému.
Své plány splnili v pátečních zápasech oba zástupci Vyškovska v první lize volejbalistů. Sokol Bučovice na úvod finálové série porazil sokoly z Dobřichovic 3:2. Dnes se bude hrát v Bučovicích druhý zápas. Holubice ve skupině o záchranu vyhrály stejným poměrem s Kojetínem a získané dva body je výrazně posunuly k potvrzení účasti ve druhé nejvyšší soutěži i pro příští sezonu.
Volejbalový krajský přebor mužů již míří do svého závěru. Hráči VSK Český Krumlov nyní dvakrát vyhráli a míří patrně za konečným třetím místem. Teoreticky je však ještě na dosah i to druhé.
/FOTOGALERIE/ Soutěže stolních tenistů na Prachaticku mají před sebou ještě několik kol. Za vítězstvím ve svých skupinách však již nyní míří Sokol Lhenice C a a Šumavan Vimperk C.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Okresní soutěže družstev stolních tenistů měly na programu 21. kolo, které zakončilo sezonu. Právo postupu do kraje si zajistila Volyně, z RP1 do RP2 Záboří.
Sportovní víkend bude ve Dvoře Králové nad Labem patřit florbalu. Místní šampioni divizní skupiny C vstoupí do vyřazovacích bojů aktuálního soutěžního ročníku, když před svými věrnými fanoušky ve sportovní hale při ZŠ Strž vyzvou soupeře z daleké Kadaně. V sobotu se hraje od 18.30, o den později od 17 hodin.
V dresu florbalistů Rtyně v Podkrkonoší na úvod divizních vyřazovacích bojů střelecky zářil Miroslav Kábrt, když devíti trefami zasypal branku Tábora. Trutnov proti pražské Slavii vyhrál první duel, ve zbylých třech ale na soupeře nestačil a se soutěží se loučí.
/VIDEO, UKÁZKA HAŠENÍ/ Nemocnice Karlovy Vary má od pátku nově otevřený heliport na střeše pavilonu A. Přistávací plošina sloužila už od roku 2012, ale teprve nyní, po rekonstrukci, tam může přistávat i ten nejtěžší armádní vrtulník jako je například W3A Sokol. Heliport je unikátní v rámci celé České republiky, jako jediný umí automaticky uhasit případný požár vrtulníku, navíc spustí alarm k evakuaci osob. Také v pátek 14. března měl tento stroj přistát na zmodernizovaném heliportu, ale let znemožnila nepřízeň počasí.
Už v dnes rozehrají volejbalisté Sokola Bučovice finálovou sérii první ligy doma s Dobřichovicemi. Druhý pokus získat prvoligovou příslušnost zahájí futsalisté Amoru Kloboučky Vyškov rovněž ve své hale. Zítra večer s Nejzbachem Vysoké Mýto. Zimní pauza končí pro nižší fotbalové soutěže. O víkendu odstartují jaro krajské a okresní o týden později.
SK Solnice, FC Spartak Rychnov nad Kněžnou, SK Týniště nad Orlicí, SK Dobruška a FK Rojek Kostelec nad Orlicí. Tato pětice fotbalových mančaftů z rychnovského regionu absolvuje o víkendu svoje první zápasy v rámci jarní části. V prvních čtyřech případech se jedná o krajský přebor, poslední celek nastupuje v I. A třídě.
Hradečtí Votroci se v neděli představí na hřišti olomoucké Sigmy, Trutnov hraje v Přepeřích, fotbalisté Dvora Králové nad Labem jaro odstartují v Libčanech. Velká očekávání jsou před klubem z Vrchlabí, jehož hráče na úvod druhé poloviny I. A třídy čeká bitva na půdě Třebechovic pod Orebem. Které tři týmy oslaví o víkendu postup do semifinále okresního poháru?
Druhý jarní mistrovský fotbalový víkend v regionu bude na počet zápasů už mnohem bohatší než ten první. K národním soutěžím se totiž přidají i ty krajské, respektive dvě nejvyšší – krajský přebor a I. A třída.
Fotbaloví fanoušci se mohou těšit na víkend plný napínavých zápasů, které slibují nejen sportovní drama, ale i pravou fotbalovou atmosféru. K vidění bude odveta za nedávné vyřazení v MOL Cupu i okresní derby v třetí a šesté lize. Deník přináší tipy, proč právě tyto zápasy stojí na Boleslavsku za návštěvu.
Druhý jarní mistrovský fotbalový víkend v regionu bude na počet zápasů už mnohem bohatší než ten první. K národním soutěžím se totiž přidají i ty krajské, respektive dvě nejvyšší – krajský přebor a I. A třída. Své zástupce tak bude mít ve hře Jičínsko. Doma se představí pouze Hořice, které přivítají v důležitém duelu směrem k záchraně Českou Skalici.
Již tento víkend to vypukne. Mužské florbalové áčko klubu FBC Kutná Hora zahajuje play off na Klimešce proti FTC Vysoké Mýto. Zahrají si i další kategorie od juniorů po dorostenky a elévy s elévkami.
Před třemi roky podlehli ve finále vysoce favorizovaným Benátkám nad Jizerou 2:3 na zápasy. Zítra volejbalisté Sokola Bučovice rozehrají své druhé finále první ligy, tentokrát proti mírně favorizovanému Sokolu Dobřichovice. Druhý zástupce Vyškovska v soutěži, TJ Holubice bude pokračovat v záchranářských pracech v domácí hale s Kojetínem.
/VIDEO/ Nové hřiště a moderní tribunu začne letos stavět město Přibyslav na Havlíčkobrodsku v areálu místní sokolovny. Od Kraje Vysočina získalo město dotaci dvacet milionů korun. Neobejde se to bez obětí. Fotbalisté nebudou mít rok a půl kde hrát.
Letošní seriál Běhy Zlín už má za sebou první závod. V loňském roce v oblíbeném celoročním běžeckém seriálu v našem kraji mezi ženami vybojovala absolutní prvenství zkušená zlínská vytrvalkyně Jana Žaludková z klubu SP Malenovice.
Druholigoví volejbalisté Malé Skály se vydali v dalším kole do Pardubic, kde nastoupili proti kvalitnímu soupeři. Už na začátku prvního zápasu se Maloskalští dostali pod tlak a v závěru prohráli. Nepovedl se ani druhý duel a o umístění v tabulce bylo jasno.
Skoro se chce říct, éra Maria Hajzlera. Ve vyškovské městské anketě usedl na pomyslný trůn nejlepšího sportovce za uplynulý rok už potřetí za sebou, v okresní tyčkař AHA Vyškov obhájil loňské vítězství. A letos je v okresní podpořil prvním místem v kolektivech, jako člen klubové sprintérské štafety mužů na 4 x 400 metrů.
/ANKETA DENÍKU/ Úderem pondělní půlnoci skončilo hlasování čtenářů ve finálovém kole ankety o nejpopulárnější fotbalový klub Pardubického kraje pro sezonu 2024/2025. Během uplynulého měsíce mohli návštěvníci okresních webů Deníku podpořit svými kliky oblíbené kluby. Bylo jich celkem dvacet, po pěti nejúspěšnějších z každého okresu, kde se hlasovalo v prosinci a lednu. Vítězně z ankety vyšel Sokol Březová nad Svitavou po dlouhém a napínavém souboji s SK Chroustovice.
Před podzimním startem své skupiny šesté ligy (I. A třída) si fotbalisté MFK Vyškov B představovali lepší »přezimování«. Do jarních odvet vyrazí až z dvanácté příčky. V neděli dopoledne (10.30) nastoupí ve Velkých Pavlovicích proti Slavoji, tedy soupeři, kterého mohou hned v úvodu předstihnout.
Po nedávném představení Úča musí pryč, kterému v Hodoníně přihlíželo asi pět set místních pedagogů, čeká město nový divadelní svátek: festival Hobblík a Mumraj! Deník shrnul kompletní program, jenž se koná od 19. do 23. března v hodonínském kulturním domě.
Vynikající tenisté, čeští reprezentanti v OCR, všesportovně nadaní mládežníci, ale i úspěšné kolektivy florbalistek, atletek či tanečnic. Královédvorské kulturní centrum pro tentokrát nezaplnili herci, divadelníci, hudebníci či plesoví hosté. Přednost dostali sportovci a nutno dodat, že nad vyjmenovanými úspěchy reprezentantů Dvora Králové nad Labem uznale pokyvoval nejeden návštěvník akce.
Už o nadcházejícím víkendu se na Královéhradecku rozjedou Krajský přebor a I. A třída. Do bojů zasáhnou také zástupci z Jičínska. Jaké mají jednotlivé týmy ambice pro jarní část sezony?
V neděli 2. března se uskutečnil v TJ Sokol Mladá Boleslav opět tradiční dětský karneval v rámci sokolských šibřinek. Bezmála padesát dětí v krásných maskách si zacvičilo na stanovištích. Jako každoročně nechyběla diskotéka, taneční soutěž a fotosoutěž o nejlepší masku. Dvě hodiny hudby, zábavy a pohybu si děti moc užily.
/VIZUALIZACE/ Roky chystaná rekonstrukce sportovního areálu v jihlavské místní části Bedřichov začne letos v červnu, kraj práce podpoří dotací ve výši pětadvacet milionů.
Na hřišti druhého týmu tabulky SK Zápy sehráli fotbalisté českolipského Arsenalu zápas 18. kola 3. české fotbalové ligy skupiny B. Domu v neděli přivezli důležité body za výhru 2:0.
/FOTOGALERIE/ Fotbalistům Nespek se v úvodním jarním kole krajského přeboru podařilo něco, co v první polovině sezony dokázaly pouze dva týmy. Obrat o body vedoucí Čáslav. Nespecká parta prohrávala už o dva góly, ale zabojovala a dokázala srovnat na konečných 2:2.
/FOTOGALERIE/ Fotbalová příprava na jarní část krajských soutěží vrcholí. Suverén A skupiny 7. ligy z Křemže si tentokrát pozval hráče lheniského SK, kteří hrají o stupínek výše.
Sen o postupu do vyřazovacích bojů se pro házenkáře Jičína rozplynul. V závěrečném kole základní části totiž nestačili na suverénní Karvinou 29:36 a kvůli překvapivé výhře Frýdku-Místku nad pražskou Duklou skončili těsně pod čarou postupu.
Extraligoví házenkáři Nového Veselí přímý duel o konečnou pátou pozici v základní části prohráli. Lovci potvrdili roli mírného favorita a celek z Vysočiny porazili 30:27. Sokol má v tabulce stejně jako sedmé Zubří 24 bodů, o lepší pozici rozhodly lepší vzájemné zápasy.
Takový vstup do jarní části si určitě nepředstavovali. Fotbalisté Lanžhota v nedělním duelu šestnáctého kola D skupiny 4. Moravskoslezské ligy na domácím hřiště překvapivě podlehli dvanáctým Tasovicím 1:2. „Takového soupeře musíme doma porážet, ale podali jsme prostě špatný výkon,“ řekl lanžhotský trenér Jaroslav Hílek pro klubový web.
Ve finále první ligy už byli, v roce 2022. Rok před tím si dokonce vítězstvím v základní části vybojovali právo přímého postupu do extraligy. V covidovém období bylo play-off zrušeno. Přesto trenér volejbalistů Sokola Bučovice označil letošní postup do finále druhé nejvyšší domácí soutěže jako největší úspěch v historii klubu.
Jako vítěz dlouhodobé části první ligy byli volejbalisté Sokola Bučovice v semifinálové partii s B týmem extraligového Jihostroje České Budějovice favoritem. Prosadit tuto roli ale museli až pátém zápase. Na domácí palubovce zvítězili 3:1, v sérii pak 3:2 a ve finále druhé české nejvyšší soutěže se o právo postupu do baráže o extraligu utkají se Sokolem Dobřichovice. Ten v rozhodujícím zápase zvítězil v Hradci Králové nad Slavií 3:1.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Okresní soutěže družstev stolních tenistů měly na programu 20. kolo. Hráči Volyně sice padli na béčku Sokola Strakonice, ale to již nemůže nic změnit na jejich prvenství.