
Atleti Sokola získali na mistrovství republiky tři medaile
Hradec Králové - Republikový šampionát atletů do dvaadvaceti let v Jablonci nad Nisou přinesl hradeckému Sokolu tři medaile.
Hradec Králové - Republikový šampionát atletů do dvaadvaceti let v Jablonci nad Nisou přinesl hradeckému Sokolu tři medaile.
Rokycansko - Rezerva FC prohrála v sobotu dopoledne na Slovanech s Dynamem ZČE Plzeň 0:3
Lovosice - V utkání pátého kola divize B mezi domácím ASK a hostující TJ Sokol Nové Strašecí se očitý svědek nestačil divit. Byl totiž svědkem velkovýprodeje i těch tzv. nejtutovějších brankových příležitostí.
Frýdek-Místek – Extraligoví házenkáři SKP Frýdek-Místek vstoupili do letošní sezony v nových dresech a hned na úvod si v domácím prostředí lehce poradili s přerovským Sokolem.
Ovčáry – Nebývalou gólovou smrští se blýskli fotbalisté Ovčár v pátém kole krajského přeboru. Čtyři rychlé branky v síti Semic daly zapomenout na jarní vzájemnou remízu a také minulé zaváhání Sokola v Rakovníku. V konečném účtu deklasoval soupeře 6:2.
Hradec Králové - Atletům hradeckého Sokola těsně uniklo MČR družstev a boj o extraligu mužů, když v závěrečném kole I. ligy skončili druzí. Ženské družstvo potvrdilo páté místo a udržení I. ligy. Tři mládežnická družstva postupují ze základních skupin na mistrovství Čech.
Kněždub – Střelecká a výsledková mizérie pokračuje. Fotbalisté Vracova prohráli i pátý letošní duel. I když měli svěřenci trenéra Petra Bezoušky sobotní zápas v Kněždubu dobře rozehraný a po brance Šimona Lopraise vedli 1:0, nakonec domů odjeli zklamaní, bez bodu a s porážkou 1:3. K obratu zavelel v pětapadesáté minutě střídající Jan Petrucha, vítězný gól obstaral Milan Durna a výhru Sokola pečetil v závěru střetnutí Roman Grabec.
Trutnovsko - Kompletní jedenáctka z regionu v krajských soutěžích vyrazí dnes a zítra do bojů o mistrovské body. K vidění budou ostře sledovaná derby, ale také další kolektivy se představí na domácím hřišti.
Chudenice, Vřeskovice – Hned v úvodním kole nového soutěžního ročníku oblastního přeboru žen v národní házené se hrálo okresní derby mezi Sokolem Chudenice a TJ Vřeskovice.
Benešov – Benešovská taneční skupina Dancing Crackers vedená Jaroslavem Havelkou zorganizovala v rámci akce E-motion 2014 rekordní pokus, v rámci kterého předvedlo 342 tanečníků skupiny Dancing Crackers z šestadvaceti měst společnou choreografii v délce dvě minuty a 31 vteřin.
Hluboká nad Vltavou – Baseballisté Sokola Hluboká nad Vltavou se po roce opět probojovali do finále Českomoravské ligy.
Záryby, Kly - O výkonu, jaký by chtěli produkovat také v mistrovských zápasech, mluví po středeční utkání Poháru SKFS B-třídní fotbalisté Sokola Záryby.
Přerov – Házenkáře Přerova čeká v letošní sezoně Triglav extraligy opravdu těžká zkouška.
Karlovarsko – Úvodní kolo okresního přeboru starších žáků se neslo ve střeleckém duchu.
Zlín – Postup do 2. kola florbalového Poháru České pojišťovny mužů 2014 si zajistilo družstvo Lionsu Zlín. Tým z krajského města v prvním kole soutěže hraném turnajovým způsobem postupně porazil Kostelec na Hané, Slavkov, Počenice a svoje vystoupení Zlín završil porážkou od celku Sokol Brno I.
Chomutov - Přinášíme výsledky a tabulky okresního přeboru (2. kolo) a okresní soutěže (2. kolo, 1. odehrané).
Kolín – Utkání hrůzy. Tak by se dalo nazvat poslední vystoupení kolínských mladších dorostenců (U17). V dalším kole fotbalové nejvyšší republikové soutěže prohráli na hřišti Sokola vysoko 0:5.
Ústecko - Z první české spolkové hospody zbyl oprýskaný dům. Pamatuje obrodu Čechů v Ústí.
Trutnovsko - O dvoubodovém zisku třemešenského Sokola v Ohnišově jsme informovali v pondělí. Zbylí tři podkrkonošští zástupci vyšli z bitev pátého kola I. A třídy bez úspěchu. Nejvíce fanoušky „vyděsila" osmigólová nakládačka do sítě ambiciózního Vrchlabí.
Čížová – V Čížové se dějí věci. V každém utkání je možné vidět něco, co jinde ne. V sobotu až do sedmdesáté první minuty Sokol prohrával 0:1, nakonec se v duelu se Sušicí radoval z výhry 5:1.
Raková - Včera ráno poprvé šlapalo do mateřinky dvacet kluků a děvčátek
Orlickoústecko – Třetí hrací kolo se odehrálo v okresním přeboru II. třídy. Fotbalisté Těchonína vyšli doma podruhé bodově naprázdno, když v přestřelce podlehli Brandýsu.
Brno-Řečkovice a Mokrá Hora, Medlánky /INVENTURA DENÍKU ROVNOST/ - Obyvatelé jsou hrdí na hody, boj s dopravou a poklidné vztahy v zastupitelstvu. Okrajové městské části Brna se v lecčem podobají vesnicím. V Řečkovicích a Mokré Hoře řeší, co s chátrajícími asfaltovými plochami u domů, v Medlánkách zase chtějí snížit množství aut, která jimi projíždějí.
Karlovarský kraj – Ve třetím pokračování krajské I. A třídy se střelecky dařilo hned dvěma týmům, a to chyšskému Sokolu a březovskému béčku.
Orlickoústecko – Krajský fotbalový přebor měl na programu třetí hrací kolo. Nedobytná tvrz v Žamberku byla pár vteřin od kapitulace, než si v poslední minutě postavil míč k přímému kopu Čada a přesnou ránou vyrovnal.
Kladensko - Dvaatřicet utkání měly na programu tři okresní soutěže.
Branice - Obec čeká velké vylepšování. Miliony korun půjdou na nové chodníky a veřejné osvětlení a především na vybudování nové silnice i rekonstrukci stávající.
Přerov – Cestující městské hromadné dopravy v Přerově čekají od 1. září změny. Začne totiž platit nový jízdní řád, který s sebou přinese hned několik novinek.
Rokycansko - Fotbalový okresní přebor začal kanonádou. Cheznovice řádily po obrátce v Těškově
Praha /ROZHOVOR/ - Jedním ze známých osobností, které podporují projekt OVOV (Odznak všestrannosti olympijských vítězů), je paralympionik Jiří Ježek. Po autonehodě v roce roku 1985 má amputovanou pravou nohu pod kolenem.
Horní Pěna - Sport pri opravdové chlapy, jak mnozí nazývají ragby, bylo možné vidět na hřišti v Horní Pěně.
Chudenice, Vřeskovice – O víkendu se vrací na Klatovsko soutěže v národní házené. Okres budou opět reprezentovat dva oddíly – TJ Vřeskovice a Sokol Chudenice.
Břeclav – Muži první, ženy druhé! Skvělého výsledku dosáhla atletická družstva opavského Sokola v první lize. Výběry sestavené téměř výhradně z opavských odchovanců navázaly na úspěšné roky 1974 a 1991 až 1995, kdy se opavská atletická družstva řadila do absolutní špičky v České republice.
Karlovarsko – O víkendu pokračovaly obě skupiny fotbalové III. třídy svým oficiálním prvním kolem podzimní části.
Litoměřice – Do nového ročníku I. A třídy sk. A vstoupili výhrami fotbalisté Milešova a Pokratic. Křešice v derby těsně podlehly a Travčice dostaly u nováčka z Brné „bůra".
Mladá Boleslav - Po loňské úspěšné sezoně korunované postupem do druhé ligy zahájily ženy basketbalového oddílu TJ Auto Škoda přípravu na novou sezonu turnajem v Nové Pace. Kromě nich se ho zúčastnil extraligový tým DSK Basketball, druholigový Basket Slovanka P-H a domácí Sokol Nová Paka, soupeř boleslavských žen z kvalifikace o druhou ligu.
Lom – Letos je to již 120 let, co byla v Lomu u Mostu založena jednota Sokola. Ta od svého vzniku patřila do Sokolské župy Krušnohorské – Kukaňovy, konkrétně do jejího II. okrsku. Sem ještě patřily jednoty Sokola z Louky u Litvínova, Horního a Dolního Litvínova, Růžodolu, Záluží, Dolního a Horního Jiřetína.
Rokycansko - Okresní fotbalový přebor začal brankovými hody. Všude padly minimálně tři góly
Trutnovsko /1.A TŘÍDA/ - Fotbalisté z Bílé Třemešné jsou zase rádi za dva body dovezené z Černilova.
Orlickoústecko – Dolní Dobrouč měla v úvodním kole okresního přeboru druhé třídy volno, a tak zahájila doma proti fotbalistům Těchonínu.
Mělník – Město je už druhý rok bez kina. Bez nezbytné digitalizace mělnické kino Sokol zaniklo. Teď mají místní diváci naději, že nebudou muset za filmovými zážitky cestovat. Alespoň párkrát v roce.
Kněžmost – V Kněžmostu byla v neděli velká sláva. Tamní fotbalisté poprvé v historii okusili krajskou soutěž a nevstoupili do ní jako žádní ustrašenci zadním vchodem. Naopak bránu do I. B třídy rozrazili proti Řepínu, už tradičnímu účastníkovi soutěže z Mělnicka, doslova beranidlem.
Pelhřimovsko – Už červnová neúspěšná výzva ze strany okresního fotbalového svazu leccos naznačila.
Křemže - V domácím prostředí vstoupili do nové sezony I.B třídy ještě fotbalisté křemežského Sokola, kteří hostili v minulém ročníku pátý Sedlec.
Náchodsko – Předehrávku 15. kola má dnes na programu fotbalový Votrok Krajský přebor mužů i I. A třída dospělých.
Rudoltice /ZAČÁTEK ŠKOLNÍHO ROKU SE BLÍŽÍ/ – Obec vstoupí do nového školního roku s novou třídou mateřské školy a novým hřištěm. Do kapitoly investic spadá i revitalizace zahrady školky, budování hřiště na Zámečku, připravovaná rekonstrukce objektu školy a projekt multifunkčního hřiště v areálu TJ Sokol.
Domažlice – Drolící se zdivo, opadaná omítka, prosvítající cihly. Na první pohled je patrné, že brána v zadní části objektu domažlického Sokolského domu (která objekt spojuje se Školní ulicí) je v dezolátním technickém stavu.
Orlickoústecko – Favorité okresního přeboru druhé třídy – Stavona nezaváhali a hned v prvním kole naznačili, kde se budou chtít pohybovat. Semanín i Sloupnice vyhrály přesvědčivě na hřištích svých soupeřů.
Libochovice - Ve velmi dobrém světle se předvedl tým mladých libochovických tenistů, který v rámci jedné z krajských soutěží družstev (s označením DM2 B) kategorie ml. žáků (2002 2004) dokázal v letošní sezoně vybojovat cennou bronzovou medaili.
Rychnovsko - V Bolehošti se už počtvrté soutěžilo v kulinářském umění. Přestavlky ovládl druhý ročník Traktoriády.