Mrazy na chvíli ustoupily, sníh roztál a mladí fotbalisté se vrátili zpátky na hřiště. Naděje čtvrtoligové Břeclavi se v sobotu utkaly s Těšany, v domácím prostředí v rámci zimní přípravy zvítězily 2:0. Duel sledovaly desítky rodičů.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Vimperský Sportovní areál Vodník se stal na několik dní středobodem klasického lyžování v české republice. Tedy alespoň co se týče staršího žactva. Koná se zde Český pohár volně i klasicky.
V nadstavbovém šlágru první ligy volejbalistů porazily do té doby v tabulce druhé Dobřichovice lídra z Bučovic a ve skupině o 1. - 6. místo do čtvrtfinále play-off si sokové pořadí vyměnili. Sokolské derby vyhráli domácí 3:1 a brali tak plný počet bodů.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Fotbalové kluby z krajských soutěží postupně vstupují do zimní přípravy. Jedním z prvních byl Sokol Bavorov. Ten startoval v pátek 16. ledna večer tréninkem na prachatické umělce.
Basketbalistky Chomutova se po dvou očekávaných porážkách s favority odrazily domácím triumfem 89:66 nad Hradcem. Po úvodní vyrovnané čtvrtině Levhartice nasadily ofenzivní smršť, jež postupně zlomila hradecký odpor.
Sportovní redakce Deníku si nejen pro fotbalové nadšence přichystala tradiční a unikátní anketu, v rámci které na Orlicku hledá nejoblíbenější fotbalový klub pro sezonu 2025/2026. V nabídce je čtyřicítka klubů, které jsou v našem regionu na zelených trávnících v tomto soutěžním ročníku aktivní. Pětice z nich, která nasbírá nejvyšší počet hlasů, postoupí do krajského finále. Hlasování je čtenářům otevřeno do neděle 15. února.
Sportovní redakce Deníku si nejen pro fotbalové nadšence přichystala tradiční a unikátní anketu, v rámci které na Svitavsku hledá nejoblíbenější fotbalový klub pro sezonu 2025/2026. V nabídce je třicítka klubů, které jsou v našem regionu na zelených trávnících v tomto soutěžním ročníku aktivní. Pětice z nich, která nasbírá nejvyšší počet hlasů, postoupí do krajského finále. Hlasování je čtenářům otevřeno do neděle 15. února.
/OSOBNOST DENÍKU/ Být „kápem“ fotbalového týmu, to není jednoduchá věc. Svoje o tom vědí borci, kteří byli nominováni do ankety Svitavského deníku o nejoblíbenějšího kapitána regionu. Každý klub tam reprezentoval jeden zástupce a nejvyšší podporu si od našich čtenářů vysloužil hráč, který šéfuje kabině SK Polička B. Ve prospěch Pavla Zahorana přišlo více než sedm tisíc hlasů a to znamenalo jasný triumf.
Po vánoční přestávce se rozjely odvety okresního přeboru družstev stolních tenistů. Ve výčtu výsledků chybí duel Malonty - Soběnov. Naopak se již předehrávalo na čele tabulky další kolo.
/FOTOGALERIE/ Po vánoční přestávce odstartovaly znovu souboje družstev stolních tenistů v regionálních soutěžích na Strakonicku. Ve vyšší soutěži si drží vedení Sokol Volyně, v nižší SK Řepice.
Ikonická sauna Rosnička otevře v brněnských Žabovřeskách ještě o letošní zimě. Rozsáhlá rekonstrukce roky zavřené komunitní sauny je téměř hotová, aktuálně se stavbaři věnují dokončovacím pracím. První saunaři by se do zmodernizovaných prostor mohli podívat v únoru či březnu.
Na jaře spolu odehráli poslední mistrovské utkání minulé sezony. Páté finále 1. ligy volejbalistů. Poměrem 3:2 na zápasy byly v sérii celkově úspěšnější Bučovice. V pátek bude sokolské derby Dobřichovice – Bučovice součástí programu druhého kola nadstavbové skupiny, která určí pořadí nasazení prvních šesti týmů pro závěrečné play-off. V Dobřichovicích se bude hrát od sedmi hodin večer.
Kolínská atletika má za sebou takřka snovou sezonu, během které její atleti posbírali na republikových šampionátech úctyhodných čtyřiatřicet medailových umístění z individuálních soutěží a přidali i týmový bronz na Mistrovství České republiky dorostu. Tohle historie dlouhá sto dvacet pět let nepamatuje.
Teplický deník hledá trenéra roku 2025! V anketě, která poběží až do konce měsíce, můžete hlasovat pro vybrané kouče dospělých týmů z okresu napříč všemi soutěžemi.
Čtyři body za vítězství nad rezervou slánského 1. DFK a remízu s Královicemi vynesly futsalisty RB Vinařice na první místo v tabulce Okresní soutěže futsalistů II. třídy. Dokonce šest bodů braly ve čtvrtém hracím dnu nejnižší okresní soutěže Slabce, což je posunulo na druhou příčku tabulky. Mají však oproti lídrovi dvě utkání k dobru. Třetí místo patří Velké Bukové, která sice překvapivě podlehla posílenému Buštěhradu, pak však šesti zásahy deklasovala Stehelčeves.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Rok se sešel s rokem a do Sportovního areálu Vodník nad Vimperkem se vrací vrcholná lyžařská událost. Na místních tratích se koná Český pohár staršího žactva.
Házenkářky Kynžvartu zvládly předehrávku 13. kola MOL ligy bez zaváhání. Na palubovce předposlední Poruby sice krátce ztrácely, poté však převzaly otěže utkání a po dominantním výkonu si došly pro přesvědčivé vítězství 31:24.
/OSOBNOST DENÍKU/ Být „kápem“ fotbalového týmu, to není jednoduchá věc. Svoje o tom vědí borci, kteří byli nominováni do ankety Orlického deníku o nejoblíbenějšího kapitána regionu. Každý klub tam reprezentoval jeden zástupce a nejvyšší podporu si od našich čtenářů vysloužil hráč, který šéfuje kabině TJ Sokol Sruby. Ve prospěch Martina Jiráského přišlo více než osm tisíc hlasů a to znamenalo jasný triumf.
/FOTOGALERIE/ Druhou polovinu sezony odstartovaly krajské soutěže družstev stolních tenistů. Týmy z Prachaticka bojovaly o mistrovské body od Jihočeské divize po Krajskou soutěž.
Po vánoční přestávce se soutěže stolního tenisu přehouply do své druhé poloviny. Všechny týmy vyšších soutěží měly na programu úvodem pouze jedno mistrovské utkání.
Osmnáctiletý Jindřich Morávek zvítězil v hlavní soutěži Open ve dvouhře ve 36. ročníku turnaje ve stolním tenise v Rožnově pod Radhoštěm. Reprezentant NH Ostrava ve finále porazil odchovance rožnovského klubu Jiřího Škrlu (TTC Siko Orlová) 3:0.
Na rekonstrukci střechy významné funkcionalistické stavby získá Tělocvičná jednota Sokol v Přerově dotaci města 200 tisíc korun. Celkové výdaje na opravu přesahují 251 tisíc a bez finanční podpory města by ji Sokol nezvládl.
Do konečné nominace české házenkářské reprezentace na lednové mistrovství Evropy v Norsku se propracovala pravá spojka Sokola Nové Veselí Filip Tůma. „Je to skvělé ocenění pro Filipa, ale i pro celý klub," neskrýval pro Deník kouč Sokola Jan Běloch.
Jindřichohradečtí hokejisté v 22. kole krajské ligy ztratili dobře rozehraný duel na otevřeném kluzišti v Hluboké nad Vltavou a domácím Rytířům nakonec podlehli 3:4 v prodloužení. V tabulce jim před blížícím se play off nadále patří čtvrtá příčka.
Nový rok je zatím ve znamení výher. Florbalisté Hradce Králové v nesmírně důležitém duelu celků z dolních pater prvoligové tabulky vyzráli na brněnské Gullivers 6:4 a přiblížili se postupu do předkola play off. Jihomoravané jim přitom v Třebši nedali nic zadarmo, když smazali ztrátu, domácí ale dvěma góly v závěru rozhodli. Zářil znovu především Matyáš Velc, jenž se tentokrát blýskl hattrickem.
Otužovací jezírko vybudované radnicí v osiřelém Krčmaříkově zátiší mezi silnicí na Ústí a Tichou Orlicí v Letohradu láká v zimě desítky návštěvníků. Unikátní je i v tom, že nezamrzá ani teď v zimě díky tomu, že je průtokové. Jeho teplota je celoročně kolem 7 - 10 stupňů. Podívejte se ve videu.
Druhý závod Běžce Chodska 2026 s názvem Trhaňák Winter edition zahrnoval i canicross (běh se psem). Závod měl charitativní podtext, když vybraných 11 860 korun organizátoři rozdělí mezi Tlapky v naději Horšovský Týn a klub Pavučinka Domažlice. Trhaňáku se zúčastnilo téměř devadesát lidí včetně dětí a běžců v kategorii canicross.
Druhé místo, 27 bodů a ofenzivní fotbal, který bavil. Sokol Víska odehrál velmi povedený podzim 9. ligy SEVER, přesto trenér Petr Baláš cítí, že tým mohl vytěžit ještě víc. O všem rozhodovaly detaily, stabilita v brance i klíčové derby s Višňovou.
V sobotu byl duel zimní Tipsport ligy mezi Prostějovem a Zlínem odložen kvůli sněhové kalamitě a nezpůsobilému terénu. A tak se odehrál v náhradním pondělním termínu. Druholigové eskáčko na účastníka Chance ligy nestačilo. Po bezbrankovém poločase dvakrát inkasovalo.
Šestý ročník futsalového turnaje Golden Cup v Holýšově o putovní pohár vyhrálo družstvo Křídla Sovětů, které tvořilo mužstvo složené z hráčů Chotěšova. Vítězové neztratili bod a na turnaji obdrželi pouze jeden gól. Předloni skončili čtvrtí, loni byli třetí. Tradičního turnaje se v letošním roce účastnilo 20 mužstev.
Slavnostně a pak i vítězstvím vstoupili volejbalisté Sokola Bučovice do druhé části tohoto ročníku 1. ligy. V prvním zápase nadstavbové skupiny o 1. - 6. místo pro závěrečné vyřazovací play-off na domácí palubovce porazili VSK MFF UK Praha 3:0.
/FOTOGALERIE/ Krajská liga ledních hokejistů má o víkendu na programu 22. kolo. Pro fanoušky na Strakonicku je největším tahákem nedělní duel Sokol Radomyšl – HC Strakonice na píseckém ledě.
Deník přichází s unikátním přehledem, který se týká rozhodčích. Víme, který z nich za podzimní část osmé a deváté nejvyšší soutěže na Teplicku odpískal nejvyšší počet utkání. Také jsme zjistili, kdo byl nejčastěji nasazován jako asistent. Spočítali jsme, kdo si za první polovinu sezony vydělal na odměnách nejvíc, možná vás ta částka překvapí. Zároveň prozradíme, kolik to je v porovnání s tím, na kolik si v první lize přišel nejznámější rozhodčí z Teplicka Karel Rouček.
Bezmála čtyři desítky běžeckých podniků nejrůznějšího charakteru, více než patnáct stovek unikátních závodníků, takový byl uplynulý ročník regionálního běžeckého seriálu Iscarex Cup. Tečku za ním napsali běžci a běžkyně v Přívratu, kde si nejprve na začátku nového roku odběhli v zimních kulisách přespolák, aby následně organizátoři vyhodnotili minulou sezonu a odměnili nejlepší v jednotlivých kategoriích.
/FOTOGALERIE/ Regionální soutěže družstev stolních tenistů na Prachaticku končí vánoční přestávku. Během ní týmy dohrály až na dvě výjimky všechny odložené zápasy. O víkendu startují odvetné zápasy.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Nadcházející víkend nabídne na Kladensku a v okolí pestrý program pro všechny generace. Konat se bude městský ples ve Velvarech, slavnostní vyhlášení Dětského sportovce roku v Buštěhradu, tradiční příjezd Tří králů do Královického dvora i zábavná talk show Zdeňka Izera v Kladně. Vyberou si milovníci tance, sportu, lidových tradic i humoru.
/AKTUALIZUJEME/ Ani v novém roce 2026 vás na webu Hradeckého deníku nepřipravíme o přehled sportovních událostí. Jaké sportovní události nabídne druhý lednový víkend?
Zkušený trenér Přemysl Kovář, který v říjnu rezignoval na pozici kouče Milotic, dlouho nezůstal bez práce. Před startem zimní přípravy přijal nabídku z C skupiny sedmé ligy, kde nově povede třinácté Tvrdonice. „Je tady výborný mančaft. Vůbec nechápu postavení v tabulce, nevím, co tu bylo špatně,“ řekl Kovář.
Do druhé fáze vstoupí zítra druhá nejvyšší česká soutěž volejbalistů. Nadstavbová skupina první ligy o 1. - 6. místo určí pořadí pro nasazení do následujícího vyřazovacího čtvrtfinále play-off. Hráči Sokola Bučovice ji zahájí na domácí palubovce proti týmu Vysokoškolského sportovního klubu Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy Praha.
/ANKETA/ Hodně vyrovnaná je v aktuálním ročníku nejnižší fotbalová soutěž na Kladensku – 10. liga. Sedm týmů z horní poloviny tabulky stále může myslet na první příčku a tři nejlepší – Běleč, Švernov B a Velké Přítočno/6-12 jsou namačkané v jediném bodu. Tak jako u ostatních soutěží i u 10. ligy nabízí Deník čtenářům anketu o nejlepšího hráče podzimu - dole pod článkem.
Jako první akci roku 2026 pořádal TJ Sokol Opatovice 42. ročník novoročního výšlapu, kterého se zúčastňují občané naší obce. Kroky opatovských turistů tentokrát vedly na Ondřejník.
Tenhle fotbalový klub sází opravdu na partu, kamarádství a velkou věrnost. Drtivá část tamního kádru při sobě drží řadu let. Sokol Milešov, který sídlí pod nejvyšší horou Českého středohoří, si v posledních letech prošel velmi turbulentním obdobím.