Hvozdnice – V dalším utkání 1.A třídy čekal fotbalisty Zavidova přetěžký úkol, neboť je na svém hřišti přivítal druhý tým soutěže – SK Hvozdnice. Naděje na bodový zisk dostala první trhlinu v 31. minutě a ještě hůře bylo hostům na konci první půle, když dostali gól do šatny. Když domácí přidali další branku v 52. minutě, nebylo o vítězi pochyb. Zavidovským nyní patří devátá příčka.
Žďár nad Sázavou, Přerov – Potápěčský klub Skorpen Přerov absolvoval na konci jarních prázdnin 2. kolo Moravskoslezské ligy mládeže v ploutvovém plavání. A závody to byly velice zdařilé, vždyť Přerované přivezli celkem jedenáct medailí. Nejúspěšnější byl tradičně dorostenec René Vašíček, který získal celkem pět cenných kovů.
Nové Dvory – Hokejovému týmu z vesničky Nových Dvorů se to znovu povedlo! Drží titul Záhorské hokejové extraligy opět ve svých rukách. Druhá obhajoba v řadě, čtyři tituly za posledních pět let. Co je ale na tomto triumfu tak výjimečného? Díky letošnímu vítězství se totiž Nové Dvory dostaly na první místo v počtu získaných titulů a to celkem s pěti. To se zatím žádnému jinému týmu v této amatérské soutěži nepovedlo a HC Nové Dvory tak s klidem mohou užívat označení jako nejúspěšnějšího mužstva v historii ZHEL.
Zvolen - Trenér Josef Turek povede i v příští sezoně hokejisty Zvolena. Čtyřiačtyřicetiletý kouč podepsal se slovenským klubem, na jehož střídačce působí od února 2014, novou roční smlouvu. Turek tým HKM v aktuální sezoně dovedl do semifinále play off, ve kterém Zvolen hraje s Nitrou.
Přibyslav – Vlastního dopravního hřiště se dočká město Přibyslav. Bude stát zhruba 3,2 milionů korun, otevřeno by mělo být do začátku letních prázdnin. Výuka začne od září.
Most – V koutku duše doufali, že by mohli získat nějaký bodík, zůstalo ale pouze u přání. Fotbaloví starší dorostenci FK Kolín (U19) dostali v dalším kole ligové soutěže v Mostě pořádný příděl. Na severu Čech prohráli 0:8 (0:6).
Jablonec n.N. - Zápasy jedenáctého a dvanáctého kola nástavby volejbalové ligy juniorek ukončily letošní učinkování v této výkonnostní soutěži i pro jablonecké hráčky TJ Bižuterie. V soutěži se sešlo třicet šest týmů v šesti skupinách.
Rakovník – V prvním okresním derby v nejnižší krajské soutěži přivítala rezerva Tatranu poslední tým soutěže Ohnivce z Městečka. Domácí byli po většinu utkání lepším týmem a zaslouženě zvítězili.
Hodonínsko – Rájem pro podnikání na jižní Moravě je Kyjov. Alespoň podle výzkumu Město pro byznys 2015, v němž od minulého roku poskočil na nejvyšší příčku. Těsně tak přeskočil Vyškov. Elitní trojku doplňuje další zástupce Slovácka – Hodonín. „Vítězství v takto prestižní soutěži jen dokazuje, že Kyjov je výbornou adresou," řekl kyjovský starosta František Lukl.
Jičín – Tradičně již třetím rokem uspořádal stacionář Kamarád Jičín sportovní den pod názvem Rumcajsova olympiáda. Tato sportovní akce 22. března byla určena pro klienty z obdobných zařízení jako je naše organizace.
Přerov – Věnuje dětem nejen čas, vyměřený vyučovacími hodinami a přestávkami. Dopoledne je učí angličtinu a matematiku, odpoledne vezme do ruky třeba jojo a zasvěcuje je do triků, které se s touto hračkou dají vykouzlit. Ale nejen to. Připravuje pro ně hry a soutěže, učí je tancovat a dává jim základy společenského chování.
Karlovy Vary – Dvakrát dva slepené góly. To rozhodlo úvodní duel Dukly v baráži o extraligu. Hokejisté z Vysočiny tak zahájili v Karlových Varech pokus o návrat do elitní tuzemské soutěže porážkou.
Hustopeče – Hustopečská taneční skupina Move Around, která působí pod hlavičkou tamního centra volného času Pavučina, uspěla v soutěži Festival tanečního mládí v brněnském univerzitním kampusu. Byla to pro ně první letošní a hned úspěšná soutěž.
Zdešov – Nakonec šestašedesát družstev, z toho jedenáct týmů žen, se za chladného sobotního počasí postavilo na start velikonoční hasičské soutěže ve Zdešově.
Hradec Králové - Analýza tendru na zajištění autobusové dopravy, kterou si nechaly vypracovat dopravní odbory, zlepšení situace nepřinesla. Odboráři i nadále žádají zastavení soutěže a nově ještě odstoupení královéhradeckého krajského radního pro dopravu Karla Janečka.
Jihlava – Jak vypadá hrad Lipnice nad Sázavou z vlnité lepenky? To už brzy budou vědět studenti Střední školy stavební Jihlava. Odstartoval totiž desátý ročník oblíbené soutěže Stavby z vlnité lepenky.
Hodonín – Výbavu, oděvy, ale i pozvánkové plakáty nejrůznějších čarodějů, kouzelníků a mágů mohou spatřit zájemci v hodonínském sále Evropa. Výstava Z historie kouzelnického umění je tam k vidění až do osmého května. „Je to soukromá sbírka kouzelníka Pavla Langera z Prahy, kterou shromažďuje již více než dvacet let. Jsou tady stovky předmětů od těch miniaturních až po ty velké," řekl kurátor výstavy Tomáš Gronský. Expozice je unikátní hlavně díky kouzelnickým plakátům.
/POZVÁNKA/ Do konce základní části nejvyšší basketbalové soutěže mužů zbývají jen dvě kola a jak Opava, tak Ostrava hrají o mnoho. Opavští ještě živí naději na čtvrté místo, které dává pro čtvrtfinále play-off výhodu domácího prostředí, Ostrava se rve o samotné bytí a nebytí, tedy o osmou příčku a účast ve vyřazovacích bojích.
Brno – Říkají mu Řízku a ukázal, že oprávněně. Brněnský fotbalový útočník Jakub Řezníček vyhrál minulý týden při Souboji plejerů soutěž o tvrdost střely mezi třemi prvoligovými hráči, které hlasováním vybírali fanoušci. Urostlý forvard Zbrojovky porazil teplického Admira Ljevakoviče a Romana Bednáře z Příbrami. „Nechtěl jsem být poslední, což se povedlo," usmíval se sedmadvacetiletý hráč.
Hřebeč – Šlágr nejnižší krajské fotbalové soutěže, 1. B třídy, mezi první Hřebčí a třetí Mšecí měl nakonec jasného vítěze, ač výsledek je pro hosty ze Mšece až příliš krutý, neboť během utkání měli pět příležitostí ke skórování, žádnou z nich však nevyužili a tak si z Hřebče odvezli debakl.
Praha – Nejvyšší futsalová soutěž Chance liga nabídne v pátek od 20 hodin všech šest zápasů 22. kola. Jde o poslední kolo základní části, které nabídne definitivní složení dvojic pro play off.
Praha - Nejvyšší futsalová soutěž Chance liga nabídne v pátek 1. dubna od 20 hodin všech šest zápasů 22. kola. Jde o poslední kolo základní části, které nabídne definitivní složení dvojic pro play off. Ani jedna dvojice ještě není jasná! Jisté jsou akorát týmy na prvních třech místech.
Kyjov – Rájem pro podnikání na jižní Moravě je Kyjov. Alespoň podle výzkumu Město pro byznys 2015, v němž od minulého roku poskočil na nejvyšší příčku. Těsně tak přeskočil Vyškov. Elitní trojku doplňuje další zástupce Slovácka – Hodonín. „Vítězství v takto prestižní soutěži jen dokazuje, že Kyjov je výbornou adresou," řekl kyjovský starosta František Lukl.
Kolín - Už 11. ročník nepostupové mezinárodní soutěže mažoretek velkých a malých formací v kategoriích baton a pom's nazvaný O pohár ze zámku se uskutečnil letos poprvé v hale Střední odborné školy informatiky a spojů Kolín.
Vyškov – Dobrá komunikace s podnikateli, firmy, kterým se ekonomicky daří, dostatečná lékařská péče, ideální dopravní dostupnost i málo lidí bez práce. Sice se oproti loňsku o jedno místo propadl, přesto Vyškov dál platí za jedno z nejideálnějších míst pro podnikání na jižní Moravě. V kraji má nejlepší ukazatel iRatingu, tedy hospodaření radnice, ze všech zúčastněných obcí s rozšířenou působností a měst. Těch hodnocením kritérií soutěže Město pro byznys prošlo na 230. Vyškov ostatní převálcoval a skončil hned za prvním Kyjovem.
Podmoky /FOTOGALERIE/ - Kdo pamatuje stromy, které v pohádce Dařbuján a Pandrhola obrostou jitrnicemi? Tak něco podobného lze vidět v těchto dnech v Podmokách u Městce Králové na Nymbursku. Jenže místní strom v sadu na návsi je komplet obrostlý barevnými velikonočními vajíčky.
Okres Louny - Fotbalisté Dobroměřic porazili rezervu Loun 1:0 a patří jim druhá příčka I.A třídy. Na druhém konci tabulky jsou Domoušice, patří jim dvanácté místo.
Přerov – Výuku nových metod strašení, ale také soutěž o nejkrásnější bludičku, ducha nebo bubáka. To vše můžete zažít, pokud dorazíte v pátek 8. dubna na Horní náměstí v Přerově.
Klatovsko - O tomto víkendu byly rozehrány i zbývající krajské fotbalové mládežnické soutěže. Ve fotogalerii najdete snímky ze zápasu krajské soutěže dorostu Horažďovice - Chodov.
Havířov, Petrovice – Druholigoví florbalisté Havířova pokračují za svým cílem probojovat se do vyšší soutěže. Naopak Petrovicím sezona po víkendu skončila.
/FOTOGALERIE/ Fantazie, plavkyně KPS Ostrava jsou v Česku i letos nejlepší! Ve finále ligy družstev, které poprvé hostila porubská krytá padesátka, se o víkendu radovaly z pátého titulu mistryň v řadě za sebou.
Třebíčsko – Odvetou doslova a do písmene bylo úvodní jarní kolo I. B třídy pro Rapotice, které oplatily podzimní debakl Radešínské Svratce. Fotbalisté z Třebíčska na půdě nováčka prohráli tehdy 1:4. Dukovany využily v derby početní výhody. Lídr skupiny B remizoval ve Velké Bíteši.
Praha - V soutěži Zlatý erb, který vyhodnocuje nejlepší webové stránky měst a obcí letos opět zabodovala osmá městská část. V krajském kole získala od poroty nejlepší hodnocení. „Naší snahou je, aby občané nalezli na webu městské části všechny informace přehledně a jednoduše. Potěšilo nás, že naše úsilí ocenila odborná porota už podruhé za sebou prvním místem," uvedl k úspěchu webmaster Tomáš Vlk.
Poděbrady – Parádní vstup do jarní části sezony v nejnižší krajské soutěži zažili fotbalisté Slovanu Poděbrady, kteří na svém hřišti porazili díky hattricku útočníka Petra Janovského rezervu Čáslavi.
Poděbrady – Nejstarší děvčata z poděbradského oddílu aerobiku se zúčastnila své první letošní soutěže Žij pohybem Praha v pódiových skladbách. Se skladbou Charleston v kategorii Fitness Team 15 – 26 let si přivezly zlaté medaile.
Tuchoraz – V pohodě a bez větších problémů si dokráčeli fotbalisté ze Sokolče pro první jarní tři body v nejnižší krajské soutěži. Na půdě týmu Tuchoraze jim k tomu stačil jen první poločas, v němž se zrodil i konečný výsledek střetnutí.
Jižní Morava, Rochester – Úctyhodných 41 medailí získali moravští vinaři v USA na světové soutěži Finger Lakes International Wine Competition spojené s charitou.
Orlickoústecko /I. B třída/ – Pro fotbalisty v krajské soutěži začalo fotbalové jaro. Šlágr ve skupině B Libchavy – Jablonné rozhodovaly po bezbrankové remíze pokutové kopy. Vydařený vstup si obstaraly Verměřovice v Dlouhé Loučce.