Kroměříž – Základní část v Kroměřížské amatérské hokejové lize skončila. Jasným lídrem se stal celek Žop, který v úvodní pasáži soutěže ze třinácti duelů ani jednou neprohrál. Žopy byly navíc nejlépe střílejícím kolektivem a inkasovaly nejmíň branek. Nyní se tabulka rozdělila na dvě poloviny. Bojovat se bude jednokolově ve skupině o první až sedmé místo a ve skupině o osmou až čtrnáctou příčku. Poté už bude následovat play off.
Hodonín – Jsou tam. Stolní tenistky Hodonína potřetí za sebou postoupily do čtvrtfinále Poháru ETTU. Mezi osm nejlepších družstev této evropské soutěže je posunulo páteční vítězství nad srbským týmem TTC Novi Sad, který v Mart aréně zdolaly v poměru 3:1.
Rožnov pod Radhoštěm – Osmnáctý ročník mezinárodního sochařského sympozia s názvem Ledové království připravují pořadatelé v Rožnově pod Radhoštěm. Prvním krokem bude stavba speciálního stanu. Sochy ze sněhu a ledu si budou moci lidé prohlédnout až po Vánocích.
Má přání k Vánocům tento název nese nejnovější cédéčko úspěšné zpěvačky Markéty Konvičkové, která momentálně žije v Ostravě. Sympatická interpretka, která na sebe výrazně upozornila před několika lety v soutěži ČeskoSlovenská SuperStar, má už na svém kontě tři další alba Na šňůře perel, Kafe, bar a nikotin a Tablo, ale také několik videoklipů, řadu domácích a zahraničních vystoupení.
Praha /ROZHOVOR/ - Složitou pozici připravují sázkařům v letošním ročníku nejvyšší basketbalové soutěže chlapci z Folimanky. Nejprve prohrávají, kde mohou, aby se nadechli a zůstali na jejich pažbě celky kalibru Pardubic. Když už si všichni zvyknou, že USK vítězí, přijdou tři porážky, z nichž poslední v Jindřichově Hradci patří do kategorie nečekaných.
Kladno – Loni byl postrachem brankářů v juniorské extralize a patřil k nejlepším střelcům. Pak si sice vybojoval místo v áčku Rytířů, ale je to místo, o které stojí málokterý hokejista. Ondra Šilhavý se totiž většinou do sestavy vůbec nedostane, aktuálně je třináctým útočníkem a Rytíři letos jedou téměř bez zranění.
Hradec Králové - Historicky první ročník Mezinárodního závodu v plavání v ledové vodě čeká už v sobotu krajskou metropoli. První rozplavby začínají na Eliščině nábřeží naproti budově Sokola v 11 hodin dopoledne.
Hradec Králové - Historicky první ročník Mezinárodního závodu v plavání v ledové vodě čeká už v sobotu krajskou metropoli. První rozplavby začínají na Eliščině nábřeží naproti budově Sokola v 11 hodin dopoledne.
Hradec Králové - Historicky první ročník Mezinárodního závodu v plavání v ledové vodě čeká už v sobotu krajskou metropoli. První rozplavby začínají na Eliščině nábřeží naproti budově Sokola v 11 hodin dopoledne.
Má přání k Vánocům tento název nese nejnovější cédéčko úspěšné zpěvačky Markéty Konvičkové, která momentálně žije v Ostravě. Sympatická interpretka, která na sebe výrazně upozornila před několika lety v soutěži ČeskoSlovenská SuperStar, má už na svém kontě tři další alba Na šňůře perel, Kafe, bar a nikotin a Tablo, ale také několik videoklipů, řadu domácích a zahraničních vystoupení.
Klatovy – Až v šestém kole ligy starších žáků, skupiny 1 se mohli florbalisté SC Klatovy představit svým fanouškům na domácí palubovce. Turnaj druhého výkonostního koše se jim herně vydařil, k úplné spokojenosti chyběla jen výhra ve finále proti Florbalové škole Plzeň.
Mladá Boleslav - Když Mariana Šelemberková v roce 1992 poprvé vkročila do Speciální základní školy ve Václavkově ulici, už věděla, že se vydala na cestu, po níž bude kráčet celý život.
Darujte peníze pod stromečkem: netradiční dárek, ale zároveň investice do budoucna. Stačí jen správně odpovědět na otázku a jeden z vás vyhrává minci v hodnotě 9.000 Kč
Klatovsko – Sedmým neúplným kolem pokračovala Šumavská liga amatérského hokeje Kovovýroba SPL Cup 2015 – 2016. Ve fotogalerii naleznete snímky ze zápasu AHC Vačice - HC Vizi Auto.
Otrokovice – Plni odhodlání vstupují do další bitvy o playoff. Florbalisté Otrokovic si v 15. kole Superligy chtějí v Pardubicích vytvořit co nejlepší výchozí pozici pro boje po Novém roce. K poslednímu duelu v tomto kalendářním roce nastoupí dnes od 18 hodin.
Brno – Vyřazovací část letošního ročníku basketbalového EuroCupu budou hráčky Valosunu sledovat nanejvýš v televizi, vedení brněnského celku je ovšem i přes vyřazení už v základní skupině s účinkování v druhé nejvyšší evropské soutěži spokojené a zvažuje přihlášku i v nadcházející sezoně. „Pokud si umístěním vybojujeme možnost v příštím ročníku opět startovat a budeme se nacházet v dobré ekonomické kondici, tak se určitě zase rádi přihlásíme," hlásí generální manažer Valosunu Richard Foltýn.
Zlín – Další dvě výhry si vychutnalo ve Zlínském florbalovém přeboru mužů záložní družstvo Zlína Lions. Po 10. kole soutěže si v tabulce proto Lvi z krajského města díky zisku 25 bodů udrželi první místo. Stejný počet bodů má ovšem také druhý celek v pořadí céčko Hluku.
Zlín – Pouze napůl úspěšní byli v 10. a 11. kole druhé ligy mužů stolní tenisté KST Zlína, kteří dokázali vyhrát jenom na půdě Blanska. Po polovině základní části soutěže je v tabulce zlínský kolektiv na třetím místě.
Vysoké Mýto-Knířov – Školy dostanou 450 000 Kč na zlepšení prostředí pro vzdělávání od Procter & Gamble a Penny Marketu, nejúspěšnější byla Základní škola Vysoké Mýto, Knířov.
Znojmo – Ve znamení hned dvou překvapení se nesl úvod duelu 32. kola hokejové soutěže EBEL mezi domácími Orly ze Znojma a Štýrským Hradcem. Diváci nejprve při nástupu hráčů rozzářili celý stadion prskavkami, trenéři obou celků pak postavili do branek gólmanské dvojky.
Hluk – Dvě drtivé porážky muselo na hodonínských stolech strávit extraligové družstvo Hluku. V tabulce po 10. kole elitní ženské stolnětenisové soutěže kolektivu ze Slovácka patří sedmá příčka.
Prostějov – Poslední předvánoční zápas prostějovští hokejisté zvládli a připsali si další tři cenné body. V Havířově se Hanáci trefili hned dvakrát a sami udrželi čisté konto. Přecechtělův tým si tak předčasně nadělil vánoční dárek.
Fryšták – Po čtyřech kolech 11. ročníku Zimní ligy v malé kopané ve Fryštáku mužstvo Galaktikosu stále drží vítěznou šňůru. Jednoho z hlavních favoritů na letošní prvenství v soutěži nezastavil ani celek Benfiky.
Zlín – Po roce slaví volejbalový Zlín opět postup mezi šestnáct nejlepších týmů v evropském Challenge Cupu. A trenér a manažer klubu Roman Macek si toho náležitě cení. „Beru to jako velký úspěch a zadostiučinění. Šli jsme do poháru s cílem postoupit minimálně v jednom kole," těší jej splnění mety.
Olomouc – Mají rádi literaturu a když se chopí pera, umí na papíře vykouzlit zajímavý a poutavý příběh. Když regionální Deník společně s Ústředním školním inspektorem Tomášem Zatloukalem vyhlásil soutěž nazvanou Perem studenta, neváhali a přihlásili. V klání, jehož cílem je ukázat mladým lidem krásy literární tvorby zvítězili a v pátek si v redakci Olomouckého deníku tři studenti střední školy převzali zasloužené ocenění.
Kroměříž – Nadělit si pod stromeček výhru v podobě nové velkoplošné televize s uhlopříčkou 121 cm mohou návštěvníci adventního trhu v Kroměříži. Stačí k tomu, když v sobotu 19.12. od 10 do 19 hodin na stánek neziskové společnosti ASEKOL přinesou drobná vysloužilá elektrozařízení: například mobilní telefon, notebook či počítačovou myš.
Hradešín - Jan Psota ml., je regionální historik, který se zabývá středověkem a novověkem. Zabývá se zejména historií Českobrodska a Škvoreckého panství. Dvaatřicetiletý muž pochází a současně také žije na Hradešíně.
Lanškroun/Ústí n. O. - Anglický jazyk představuje pro některé maturanty těžký oříšek k rozlousknutí. Pro ty lepší je naopak cizí jazyk běžnou součástí „výbavy". Patří mezi ně i 56 žáků středních odborných škol z celého regionu, kteří se v závěru listopadu zúčastnili konverzační soutěže pořádané Střední školou zemědělskou a veterinární v Lanškrouně.
Břeclav – Již šestkrát se staly stolní tenistky MSK Gumotex Břeclav vítězkami Českého poháru, druhé nejvýznamnější domácí soutěže, která v posledních letech vrcholí pravidelně těsně před Vánoci svým finálovým turnajem čtyř nejlepších celků.
Blansko – Po šesti letech se do Blanska vrací trenér Zbyněk Zbořil. Mužstvo vedl na podzim v roce 2009. Na lavičce divizního týmu teď nahradí Michala Kuglera, který odešel po úspěšném podzimu do Rosic. „Nad nabídkou z Blanska jsem neváhal," říká v rozhovoru dvaačtyřicetiletý trenér, který vedl i Vyškov, Bystrc, Líšeň, Drnovice B, Morkovice nebo Velké Meziříčí.
Vyškov /ROZHOVOR/ – Strašák fotbalové R-evoluce před letním startem nového soutěžního ročníku, tedy především přechod na elektronické zpracování zápisů o utkáních, jen cenil zuby. Přes počáteční potíže nový informační systém Fotbalové asociace České republiky funguje i v nejmenších oddílech čtvrtých tříd. „Myslím, že v tomto směru jsme jedním z nejlepších okresů v republice," říká předseda výkonného výboru Okresního fotbalového svazu Vyškov Miloslav Brtníček.
Velká Chmelištná – Sbor dobrovolných hasičů Velká Chmelištná soutěží o titul Dobráci roku. Měli štěstí, když na ně padl los mezi několika desítkami přihlášených sborů ve Středočeském kraji.
Prachaticko – Krajské soutěže družstev stolních tenistů mají za sebou svou první polovinu. S působením týmů z Prachaticka v nich je to jako na houpačce, jednou dole, podruhé nahoře.
Písek, Praha - Dvakrát ve dvou dnech se potkali extraligové týmy Sršňů a Sokola pražského kategorie U17, aby sehráli nejprve dohrávku 1. kola v Praze a o den později zápas 12. kola v Písku.
Zastupitelstvo města Kopřivnice schválilo na svém posledním letošním zasedání, že v příštích letech podpoří sportovní aktivity a kluby ve městě, konkrétně kopřivnickou házenou. Ta se řadí mezi nejúspěšnější sporty ve městě.
Chodov – Pětičlenná kapela z Chodova, hrající melodic-death, nemá o koncertní šňůru nouzi. V příštím roce je však čeká největší krok od založení samotné kapely.
Domažlice – Poslední domácí zápasy letošního roku čekají prvoligové volejbalisty Domažlic. V pátek ve 20:00 hodin hostí celek ČZU Praha C, v sobotu v 15:00 hodin hrají proti Nymburku. Obě utkání se hrají tradičně ve sportovní hale ZŠ Komenského 17.
Region – Pojem hostování v amatérském fotbale končí. Od příští sezony už budou moci hráči bez profesionální smlouvy pouze přestupovat, celoplošně se ruší také střídavé starty a projekt farem.
Liverpool - Tři remízy v řadě. Taková je teď bilance fotbalistů Evertonu, jimž se vzdaluje špička Premier League. Ovšem parta, které šéfuje kouč Roberto Martinez, má i tak smělé plány. Chtěla by skončit mezi elitní čtyřkou a bojovat o Ligu mistrů. Před víkendem o tom promluvil Romelu Lukaku, kanonýr týmu z Liverpoolu.
Kralupy - Dvojnásobná maminka Klára Urbanová začínala už jako dítě s basketbalem. V dospělosti ji ale uchvátil tanec u tyče a už tři roky se tak věnuje Pole dancu.
Litoměřice - Pouze bod si přivezl vedoucí celek II. futsalové ligy z Turnova, kde remizoval s FC Dalmach. Ludis Team podlehl doma podle očekávání druhému Jablonci.