
Mladí hasiči se utkali v soutěži Plamen
Domažlice – Hasičská drobotina z celého okresu měřila v neděli dopoledne svou zdatnost a šikovnost v hasičském sportu.
Domažlice – Hasičská drobotina z celého okresu měřila v neděli dopoledne svou zdatnost a šikovnost v hasičském sportu.
Liberec - Na umělé trávě v Doubí se odehrál další turnaj fotbalových starých gard za účasti čtyř mužstev. Překvapivě se dařilo týmu Camel, který vyhrál dvě utkání a se Slovanem Liberec remizoval polovlastním gólem v poslední minutě a připravil tak Slovanu první bodovou ztrátu v soutěži.
Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Programem letošní konference ISSS účastníky provází redaktor a moderátor Martin Veselovský.
Praha/Londýn - Reprezentační útočník Matěj Vydra pomohl fotbalistům Watfordu ve druhé anglické lize k výhře 2:0 nad Millwallem a svůj umístěný volej zařadil k nejhezčím gólům dosavadní kariéry.
Bohunice, Kostelec na Hané – K dalším utkání druholigové házenkářské soutěže jeli Kostelečtí do Bohunic jako lépe umístění v průběžné tabulce a tedy se záměrem pokusit se o bodování a pro kontakt se středem druholigového žebříčku. O přestávce měli ale jednogólové manko a v okamžiku posledních hvizdů arbitrů utkání třígólové. Kostelečtí dohrávali bez dvou hráčů, vyloučených po čtvrtých dvouminutových trestech.
Ještě nemáte klubovou kartu OC Breda & Weinstein?
Benešov - Žáci třetího ročníku oboru truhlář Štěpán Kouba a Tomáš Petran ze Středního odborného učiliště stavebního v Benešově se pod vedením učitele odborného výcviku Vladimíra Starého zúčastnili soutěže odborných vědomostí a dovedností v Pelhřimově, kterou pořádala tamní Střední průmyslová škola a Střední odborné učiliště.
Ústí nad Labem – Je dobojováno, zázrak se nekonal. Stolní tenisté ústeckého Slavoje neodvrátili hrozbu vyřazení a v semifinále play off extraligové soutěže podlehli největšímu aspirantovi na titul z Havlíčkova Brodu i ve třetí bitvě
Havlíčkův Brod – Významné české technické památky a stavby postaví studenti již v 9. ročníku celostátní soutěže Stavby z vlnité lepenky.
Žatec - Terénní auta přilákala stovky diváků. V Bezděkově se jel jeden ze závodů mistrovství republiky.
Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultura i sport.
Hranice – Dům dětí a mládeže uspořádal výtvarnou soutěž Hledáme logo pro Barevný den & Den bez aut v Hranicích. Výsledky soutěže vyhlásili pořadatelé v pátek 10. dubna ve dvoraně zámku, kde si zájemci mohou do pátku 17. dubna prohlédnout nejen oceněné návrhy.
Kraslice – Letošní festival Kraslické hudební jaro má za sebou zahajovací koncert, který v koncertním sále Základní umělecké školy v Kraslicích sklidil úspěch. Jaký bude další program a na co se může veřejnost těšit? To v rozhovoru pro Deník řekla pořadatelka a sbormistryně Iveta Poslední.
Libouchec - Produktivitu v zakončení ukázali hráči Libouchce v utkání s posledními Travčicemi.
Ostrá – Mohli se dotáhnout v tabulce na příčky nejvyšší, to se ale nestalo. Fotbalisté Ostré v domácím prostředí prohráli. Ve dvacátém prvním kole nejvyšší krajské soutěže nestačili na mužstvo Sedlčan.
Náchodsko – Do sobotního programu krajských fotbalových soutěží mužů se zapojil jen trojlístek regionálních týmů.
Česká Lípa - Středoškoláci měli navrhnout, jak využít evropské finance. Českolipská škola už na základě úspěšného projektu připravuje investiční záměr.
Prachatice /FOTOGALERIE/ – Myšlenku ukázat možnosti kvalitní péče a medicíny v nemocnici menšího okresního formátu zrealizovali lékaři a vedení prachatické nemocnice v rámci víkendové soutěže Medik roku.
Praha - Najít místo, kde se prodává alkohol, by mělo být v hlavním městě poměrně snadné. V Praze je ze všech krajů, které jsou v tuzemsku, registrováno nejvíce obchodů, které mohou prodávat alkoholické nápoje. Na území Prahy existuje celkem přes třináct tisíc obchodů s koncesí na prodej alkoholického pití.
Chrudimsko - Na čele nejnižší soutěže se nic nezměnilo, i když vedoucí rezerva Kameniček klopýtla doma se Žlebskými Chvalovicemi. Díky velkému náskoku a úspěšné dohrávce má však stále dvoubodový náskok.
Hostouň /FOTO/ – Stylově proti dlouhodobě nejlepšímu týmu soutěže otevírali fotbalisté v Hostouni svůj zrekonstruovaný trávník i jeho příslušenství. Ještě veseleji pak v domácím táboře bylo po devadesáti minutách. V utkání 21. kola krajského přeboru totiž Ovčárům oplatili podzimní porážku a vyhráli 3:1. Pro hosty šlo o druhou jarní a celkově pátou porážku.
Příbram – Byl to souboj o nejspodnější příčky tabulky fotbalového krajského přeboru. A skončil nerozhodně. Borci Semic si přivezli v jednadvacátém kole soutěže bod z trávníku příbramského Spartaku. Ten je přikovaný na posledním místě, Semice si díky remíze o jednu příčku polepšily a jsou čtrnácté.
Příbram – Třetí ročník Příbramské ligy plážového fotbalu se bude hrát za účasti stejných týmů, jako loni.
Náchodsko - Vítáme nová miminka na Náchodsku. Podívejte se na fotogalerii novorozenců, kteří v poslední době přišli na svět. Šťastným rodičům gratulujeme. Přečtěte si podmínky a pravidla soutěže.
Hranice – Milovníci jazzu, swingu a funky a fanoušci Ondřeje Rumla se mohou radovat. Tento talentovaný mladý zpěvák, muzikant a herec se do povědomí lidí dostal díky soutěži X-Faktor, kde skončil na druhém místě. Nyní si ho mohou užít i hraničtí obyvatelé v pátek 17. dubna od 19 hodin v Zámeckém klubu.
České Budějovice - Skvělým způsobem vstoupili nohejbalisté TJ Dynamo Č. Budějovice Propagační podnik do letošní sezony v nejvyšší české soutěži. Hned v premiéře zaskočili Vsetín, odkud si přivezli domů bod. Minimálně o jeden bojovali také v Čelákovicích. Výsledek a tabulku soutěže najdete také v úterním tištěném vydání Deníku.
Litoměřice – Zápas 21. kola divize B mezi domácím FK a hostující TJ Litol měl jednoznačného favorita v třetím celku tabulky. Hosté, kteří usilují o setrvání v soutěži, nepřijeli ovšem s hlavou předem položenou na fotbalový špalek.
Náchodsko – Nejvyšší domácí soutěže kuželkářů a kuželkářek mají pro letošní rok dohráno.
Praha - Netradiční zápasy, štědré odměny a zábava nejen na kurtu. Tomáš Berdych si znovu zahraje asijskou exhibiční ligu International Premier Tennis League (IPTL). Pondělní draft rozhodl o tom, že český hráč bude na konci roku reprezentovat U.A.E. Royals. Tentokrát ale nebude jediným českým zástupcem v soutěži, v sestavě Singapore Slammers je Karolína Plíšková.
Sobotka – Fotbalové soutěže o víkendu pokračovaly dalším kolem. 1. A třída mužů měla na programu páté jarní kolo.
Hořice – O uplynulém víkendu zahájil svou jarní část také okresní přebor mužů. V sobotu se v této soutěži odehrály čtyři duely. Lídr soutěže, rezerva Lázní Bělohradu, získala na úvod pouze bod, když po remízovém výsledku s Novou Pakou prohrála i následné penalty.
Velký Osek – Už to vypadalo na další porážku. V závěru však podnikli jeden z posledních útoků, a úspěšný. Fotbalisté Velkého Oseka si v jarní části I. B třídy připsali do tabulky konečně nějaký bod. Na domácím hřišti hráli nerozhodně 2:2 s Divišovem.
Jičín – Je dobojováno. Poslední kolo druhé ligy mužů rozhodlo o vítězi celé soutěže a postupujícím do první ligy. Družstvo Jičína zvládlo oba domácí zápasy a postupuje tak do nejvyšší soutěže.
Královéhradecko - Krajské fotbalové soutěže měly během víkendu na programu další utkání.
Město Albrechtice - Šlágrem kola 1. B třídy bylo bezesporu derby mezi třetím týmem tabulky, domácím Avízem Město Albrechtice, a lídrem soutěže, Sokolem Krásné Loučky.
Žďársko – 9:0. Přesně takové je skóre Borů ze dvou jarních venkovních utkání. V 17. kole okresního přeboru si hosté smlsli na Pohledci a rychle unikli ze sestupových míst. Poražení tak po výhře Bobrové s Křižanovem klesli na poslední místo.
Benešov – Mladí amatérští tanečníci piluji ve školách, střediscích volného času a dětských domovech moderní tance pro okresní kolo sedmého ročníku Středočeského tanečního poháru.
Méně polotovarů, více čerstvých surovin. Tak by se podle vedení města Ostravy, které odstartovalo nový projekt s názvem Školní jídelny zdravě a chutně, mělo vařit ve školách. Školní stravování v letošním roce slaví 70. výročí, i to je jeden z důvodů, proč se do projektu Ostrava pustila.
Pardubice - „Mám nějakou vizi a chci ji prosadit. Teď mám příležitost," říká nový hlavní kouč Pardubic.
Valdice – Na střelnici pod Zebínem v sobotu pěkně hřmělo. Třiapadesát střelců z celé republiky se tu sešlo při celostátním přeboru mládeže v malorážce a zároveň při vloženém závodu ze vzduchovky O pohár ředitele firmy Ronal.
Nový Bor - Turnaj starších žákyň ve volejbalu s mezinárodní účastí, o kterou se postaral tým z Mongolska (Elite Azou Ulánbátar), proběhl v novoborské sportovní hale.
Praha - Co tahle žena ze Slovenska dokáže, nad tím její kolegové (soupeři) kroutí hlavou. Natália Hejková potvrdila svou roli královny mezi evropskými trenéry basketbalistek a dovedla ZVVZ USK Praha k senzačnímu titulu v nejlepší klubové soutěži na kontinentu. Získala už páté zlato! Nejcennější medaile sbírá i proto, že na stříbro je alergická.
Trutnovsko, Pojizeří - Pohodu do svých řad zatím marně hledají pojizerské fotbalové oddíly působící v divizní skupině C, tedy čtvrté nejvyšší soutěži v republice. Obě mužstva totiž o víkendu prohrála, když o gól nestačila na domácí hráče Kutné Hory, respektive Náchoda.
Karlštejn – Druhý ročník Slavností Morany, který se v sobotu odpoledne konal v Karlštejně, přilákal stovky návštěvníků z obce i jejího okolí.
/FOTOGALERIE/ Házenkářky DHC Sokol Poruba zakončily úspěšnou interligovou sezonu sobotní výhrou nad Mostem, který zdolaly v dramatické koncovce 24:23. Domácí Rechtorisová vstřelila vítěznou branku čtrnáct vteřin před koncem.
Slavičín – Divizní fotbalisté Velkých Karlovic se stali prvním týmem skupiny E, který obral o body Slavičín v odvetné části, a ukončil tak jeho sérii šesti výher v řadě. Na domácím hřišti totiž TVD s aktuálně posledním celkem soutěže neuhlídal svůj náskok. „Každá série musí jednou skončit, ale nyní to bylo zbytečné. Na druhou stranu jsme dál neporažení a věřím, že toto zaváhání odčiníme už za týden v Rýmařově," neskrývá odhodlání trenér Slavičína Vladislav Straka.
Ústí n. L. – Fotbalisté ústecké Army mohou dát chladit šampaňské. V pokračování Národní ligy doma v klíčovém duelu smázli poslední tým tabulky z Kolína vysoko 5:1 a udělali tak mílový krok k záchraně v soutěži. Díky porážce Mostu s Olomoucí (0:2) mají v tabulce na sestupové pozice už jedenáctibodový náskok.
Hranice – Utkání 21. kola fotbalové divize, skupiny E, mezi domácími Hranicemi a Kozlovicemi skončilo smírně 1:1. Krásné sobotní fotbalové odpoledne žádný z týmů rozhodnout nedokázal. O branky se postarala ofenzivní esa obou mančaftů, za Hranice skóroval Jan Ferenc, vyrovnávací gól Kozlovic střelil Martin Schlehr.
Česká Lípa, Liberec - Se spadlou čelistí sledovala porota výkon českolipských školaček ze ZŠ Partyzánská na krajském kole celorepublikové soutěže Prezentiáda.
Praha - Šampaňské poteče proudem. Basketbalistky USK Praha vystoupaly na evropský trůn. Ve finále nejprestižnější klubové soutěže Euroligy porazily favorizovaný Jekatěrinburg 72:68.