Světlá nad Sázavou - Vyřazovací boje čekají hokejisty Světlé nad Sázavou, kteří zakončili základní část Krajské ligy mužů domácí výhrou nad Kohouty z České Třebové 6:4 a umístili se na 2. místě o bod za vítězem základní části týmem HC Chrudim.
Východní Čechy - Návštěvníci vybraných lyžařských středisek ve východních Čechách se mohou každý víkend až do konce února těšit na setkání s týmem Českého rozhlasu přímo na zasněžených sjezdovkách.
Pátek – Prohráli jen jednou. V polovině sezony jsou na prvním místě a už nyní myslí na postup do vyšší soutěže. Fotbalisté Pátku vedou tabulku okresního přeboru. O podzimní části soutěže jsme si povídali s trenérem mužstva PAVLEM VANČUROU.
Blansko - Namyšlený frajer se snaží sbalit atraktivní dívku. Snadná práce. Je přece frajer. Jak to dopadne? Nechte se překvapit. V Blansku se bude v neděli točit studentský film s názvem Odstín něhy. Režíruje ho Jan Kolář z Ráječka. Ten v současnosti studuje režii a scenáristiku na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. „Film je v podstatě takové dialogové cvičení do školy. Ve finále bude mít asi deset minut. V akci budou v neděli dvě kamery," řekl pětadvacetiletý Kolář.
Nová Paka – V dalším kole Lomnické hokejové ligy nastupovalo mužstvo z Nové Paky, HC Čeští Letci, ze čtvrtého místa v soutěži proti dvanáctému Železnému Brodu.
Litoměřice – V okresním GKR futsalovém přeboru dospělých jsou stále v čele Jupíci Libochovice, ale ve třetím kole našli prvního přemožitele, když nestačili na lovosické Igráčky.
Písek – Fotbalisté Písku sehrají v sobotu svoje druhé přípravné utkání. Po domácí porážce 1:5 s prvoligovou Příbrami se tentokrát znovu potkají s týmem z naší nejvyšší soutěže. Od 12 hodin nastoupí na umělce v Praze v Edenu proti Slavii.
Hradec Králové - Jedna z fakult hradecké univerzity se raduje z nového titulu. Pro akademický rok 2014/2015 si ji totiž sami studenti zvolili jako Fakultu roku.
Děčínsko - I tento týden probíhá anketa Děčínského deníku O nejroztomilejší miminko týdne. Hlasovat můžete do pátku do 12:00 hodin. Výsledky se dozvíte v sobotu, kdy na našich webových stránkách naleznete nová miminka i anketu.
Znojmo – Polonéza, valčík, pánové ve fracích nebo přinejmenším v tmavých oblecích, dámy v krásných róbách s blyštivými šperky. Tak by měly vypadat společenské akce v sobotu na Znojemsku. Večer volného dne bude totiž na řadě míst regionu patřit plesům.
Domažlicko - Fotbalisté třetiligové Jiskry se poprvé v zimní přípravě představí doma. Na umělce na Střelnici se utkají s rivalem z Kolovče. Naplno běží volejbalové, basketbalové, futsalové a hokejové soutěže, koná se i tenisový turnaj.
Opava /POZVÁNKA/ – Bezesporu největším šlágrem druhé volejbalové ligy bude sobotní dvojutkání mezi nováčkem soutěže, opavským Happy sportem, který okupuje třetí místo, a lídrem soutěže z Nového Jičína.
Plzeň – Kompletní přehled kulturních a společenských akcí, které se v únoru konají na Plzeňsku a Rokycansku, najdou naši čtenáři v pondělí 26. ledna v měsíčníku Kultura, který bude součástí Rokycanského a Plzeňského deníku.
Karlovy Vary - Hokejovou juniorku Karlových Varů postihl stejný osud jako před česem pražského Lva v KHL. Poté, co se dostala do čela MHL, musí tuto soutěž opustit.
Karviná, Přerov – Vedoucí celek tabulky 2. ligy, skupiny Východ nedopustil v pátek na ledě poslední Karviné žádné překvapení. Díky povedené druhé třetině zvítězil v 35. kole 4:1 a připsal si povinné tři body do boje o prvenství v základní části soutěže. Jedná se o jubilejní dvacáté vítězství Zubrů v této sezoně.
Kladensko – Dvěma přípravným utkáním bude v sobotu patřit umělý trávník v Rynholci. Do obou zápasů zasáhnou účastníci I. A třídy a pokaždé jim bude soupeřem tým, jenž sídlí v útrobách stadionu Františka Kloze v Kladně.
Kravaře - Dva hráče základní sestavy z podzimní části krajského přeboru postrádá trenér Kravař Jiří Swiech. Mladý stoper Patrik Dřizgevič zamířil do divizního Dolního Benešova. Záložník Martin Sabó se nechal zlákat nabídkou z nižší rakouské soutěže. V aktuálně devátém týmu už nebude také pokračovat Jan Mruzek.
Staré Město – Úřad pro ochranu hospodářské soutěže vyměřil Starému Městu kvůli zakázce na opravu cesty do Hynčic pod Sušinou stotisícovou pokutu. Město podle úřadu chybovalo ve výběrovém řízení. Radnice bude částku pravděpodobně vymáhat po firmě, která pro něj výběrové řízení organizovala.
Vraný – Těžká zima čeká fotbalisty Sokola Vraný. Po podzimní části krajského přeboru jsou v tabulce až na 13. místě s 13 body a to jsou ještě šťastní, že poslední dva zápasy vyhráli. I tak jim kouč Jiří Pazdera musí ordinovat krušné tréninkové dávky. „Co jsme společně pokazili, hráči i my, musíme napravit. Dohodli jsme se jasně už na rozlučce po konci podzimu," hlásí trenér.
Liberec - Vratislavická Michala Kvapilová hraje po angažmá v Olympu Praha volejbalovou Bundesligu v Potsdam (Postupimi) a v celé nejvyšší německé soutěži je velmi úspěšná.
Hradec Králové - Také během dnešního dne redaktoři a fotografové našich novin získávali další aktuální materiály, informace, snímky a témata, aby vše zařadili na stránky nadcházejícího vydání tohoto periodika. Pokud o to nechce být ochuzeni, pořiďte si další vydání Hradeckého deníku. Co vás uvnitř listu čeká?
Písek – Ač je sezona teprve v polovině, půjde o jeden z jejích vrcholů. Písecké házenkářky v sobotu přivítají Zlín, který má v interligové tabulce shodně devět bodů. „Půjde o stěžejní zápas," potvrzuje Jan Slavík, hlavní trenér Sokola Písek.
Karlovy Vary - Hokejová juniorka Karlových Varů se musí rozloučit s ruskou hokejovou soutěží podobně jako pražský Lev. Poté, co se dostal do čela MHL, musí tuto soutěž opustit.
Strakonice - Mladí basketbalisté SKB Strakonice hrají oblastní přebor Západočeského kraje v kategorii U19+U17. Na jihu Čech nebyly týmy k otevření soutěže U19+dorostenců v dané kategorii.
Slovácko /FOTOGALERIE/ - Na stránky Slováckých novin se vrátila populární fotosoutěž O nejpohlednější stárkovský pár. I v letošním jejím už pátém ročníku chceme touto formou pravidelně každý pátek představovat na společných fotografiích hodové stárky.
Monte Carlo - Úřadující světový šampion Sébastien Ogier je po první etapě v čele Rallye Monte Carlo, úvodního podniku mistrovství světa v automobilových soutěžích. Jednička továrního týmu Volkswagen se do čela dostala v sedmé rychlostní zkoušce, kdy předstihla dalšího Francouze Sébastiena Loeba.
Uplynulý víkend potvrdil, že Pustevny jsou velmi oblíbeným výletním cílem. Ledové sochy přilákaly na horské sedlo tisíce návštěvníků z celé Moravy, kteří si mohli užít kromě ledové galerie i další atrakce.
Moskva - Rusko pod tlakem Evropské fotbalové unie UEFA vyloučilo tři kluby ležící na Krymu ze své ligové soutěže. Týmy ze Sevastopolu, Jalty a Simferopolu by si mohly založit vlastní ligu, kterou by UEFA uznávala.
Blansko – Patří k oporám Blanska, ale moc toho za minulý rok nenahrál. Radim Bubeníček chyběl na hřišti kvůli vleklým problémům se zraněným kolenem, spoluhráče vedl jako asistent trenéra. „Už se těším na první zápas, snad koleno vydrží," říká jedenatřicetiletý záložník.
Benešovsko – Anketu o Nejsympatičtější miminko měsíce pořádá Benešovský deník už celou řadu let. Přesto se ale stále najdou lidé, kteří se pozastavují nad klíčem, který určuje výherní miminko nebo nevěří v regulérnost hlasovaní. Proto přinášíme vysvětlení.
Havlíčkobrodsko – Ve Světlé nad Sázavou se ve středu 14. ledna konalo školní kolo soutěže v sólovém a komorním zpěvu, kterou vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR pro žáky pěveckých oddělení všech základních uměleckých škol v ČR.
Hodonín – Loni byla vyhlášena nejlepší sportovkyní města Hodonín, letos už vládne celému okresu. Čtyřiadvacetiletá raftařka Martina Blanářová po zásluze stanula na nejvyšší stupínek oblíbené ankety, když v prestižní ženské kategorii porazila druhou střelkyni Jitku Peškovou a třetí stolní tenistku Kateřinu Pěnkavovou.
Bzová /FOTOGALERIE, VIDEO, ROZHOVOR/ - „To by byla sranda, kdyby nás vybrali do Dobráků, co," hecovali se v pátek 17. ledna na valné hromadě hasiči z SDH Bzová. Nikdo z nich netušil, že už před několika hodinami v přímém vysílání Českého rozhlasu se jejich přání splnilo. A tak už v úterý k nim mířil štáb z rádia a Berounský deník.
Litomyšl – Velmi úspěšně vstoupily mladé litomyšlské basketbalistky do nadstavbové části ligové soutěže žákyň. Z palubovek soupeřek si totiž přivezly dvě výhry a usadily se v popředí tabulky.
Písek – Jednoznačný tahák. To je prostě sobotní duel Písku s David Servisem České Budějovice. Nejbližší soupeři patří k favoritům celé soutěže, které do konce základní části zbývají už jen tři zápasy.
Hradec Králové - Zápasy 16. kola v pátek večer pokračuje Chance futsal liga. Hradecký Mados (8. místo, 16 bodů) zajíždí na palubovku brněnského Helasu (7. místo, 19 bodů). Mírným favoritem budou domácí, úvodní vzájemné utkání letošní sezony však vyhráli Hradečtí 7:4. Důležité utkání začíná v 19.30 hodin.
Valašské Meziříčí – Přesně podle plánu vstoupili do nového roku basketbalisté KK Valašské Meziříčí. Z výjezdu na sever Moravy si svěřenci trenérů Petra Nachtmanna a Jana Odstrčilíka chtěli přivézt aspoň jednu výhru, a přesně to se jim také podařilo.
Kolín – Třikrát hráli na půdě soupeřů, z toho jednou v Českém poháru. Zatímco v této soutěži se jim dařilo a duel na USK Praha vyhráli, poslední dvě utkání v NBL jim nevyšli. Prohráli v Jindřichově Hradci a Děčíně. Vždy shodně o třináct bodů.
Zlín – Poočku sledují šampionát v Kataru, ovšem jejich zrak se především upírá k přípravě na důležitou fázi nejen základní části extraligy. Ještě předtím než loňský nováček druhý únorový víkend v rámci 17. kola vyzve šampiona z Plzně, si totiž zahrají čtvrtfinále Českého poháru.