
TJ Dubnice postupuje do okresního přeboru. A těší se!
Dubnice - Díky lepší bilanci ze vzájemných zápasů s druhým Žandovem slaví TJ Dubnice postup z prvního místa okresní soutěže mužů do elitního přeboru Českolipska.
Dubnice - Díky lepší bilanci ze vzájemných zápasů s druhým Žandovem slaví TJ Dubnice postup z prvního místa okresní soutěže mužů do elitního přeboru Českolipska.
Hustopeče - Jubilejní desátý ročník Agrotec Petronas Syntium rally Hustopeče vyhrál v sobotu plzeňský pilot Václav Pech s vozem Mini John Cooper Works S 2000 a již jen krůček mu zbývá k obhajobě titulu v mezinárodním mistrovství České republiky v Rally.
Teplice - Teplická společnost AGC Flat Glass Czech, největší evropský výrobce plochého skla, patří mezi pět nejlepších zaměstnavatelů v Česku. Firma tak po prvenství v krajském kole soutěže Sodexo Zaměstnavatel roku uspěla i v konkurenci firem z celé České republiky. Vítězem kategorie do pěti tisíc zaměstnanců se stala firma Hyundai Motor Manufacturing Czech.
Velké Losiny – Děkujeme, nechceme. To je v poslední době nejčastější věta, kterou slyší v telefonu pracovník fotbalového svazu, jenž má na starosti postupy a sestupy. Abyste rozuměli: nikdo nechce hrát vyšší soutěž, přestože může. Nabídky hrát výš odmítly například klub z Velkých Losin.
Tichá – Fotbalisté Tiché si prvním jarním vítězstvím uchovali příslušnost v soutěži. Suchdolští mohou posílat děkovné dopisy do Kozlovic, jež bodovaly naplno v sousedních Hukvaldech.
Ostrava /FOTOGALERIE/ – Lepší zakončení sezony, a pro mnohé kluky a holky i rozlučku se žákovským fotbalem, jim snad organizátoři turnaje Vítězů krajských soutěží o mistra starších žáků v sezoně 2013/2014 ani nemohli vymyslet. V Třebovicích byla k vidění bez přehánění fotbalová paráda.
Běšiny – Stará zažloutlá fotografie zakládajících členů hasičského sboru v Běšinech shlíží ze stěny tamní hasičské zbrojnice na veškeré dění ve sboru už od roku 1920. Hasiči si této fotografie, pamětní knihy sboru z roku 1893 a historického praporu z roku 1923 váží. Prý si těchto památek cení natolik, že je opatrují jako cenný poklad. „Je to kus naší historie, a tak je třeba vše zachovat i pro příští generace," říká starosta Sboru dobrovolných hasičů v Běšinech František Petrželka.
Brušperk – Fotbalisté Brušperku získali pouze devatenáct bodů a po sezoně v krajském přeboru je opět čeká I. A třída
Strakonicko - Trio okresních celků ve fotbalové I. B třídě v konečné tabulce kleslo, největší propad zaznamenaly Chelčice.
Mohelnice – Jen několik dní po skončení letošní fotbalové sezony hlásí Mohelnice změnu na pozici trenéra svého divizního áčka. Dosavadního kouče Petara Aleksijeviče střídá Květoslav Pospíšil.
Skřivany - Počátkem června se ve Skřivanech uskutečnily II. Sportovní hry seniorů Královéhradeckého kraje. Sjelo se 409 sportovců ze dvaceti seniorských organizací celého kraje, kteří soutěžili ve čtyřech týmových a v osmi individuálních disciplinách.
Letovice - Před třemi lety přišla za učitelkou tance letovické základní umělecké školy Monikou Ošlejškovou její bývalá žačka s tím, že by ráda v tanci pokračovala, i když už vyrostla ze školních lavic. A učitelka jí ráda vyhověla. „Oslovila jsem s tímto nápadem své kamarádky a maminky žákyň, které ke mně chodily tančit. Ony se hned zapojily," vysvětluje Ošlejšková. Tak vznikla taneční skupina Bez dechu, která nedávno vyhrála taneční soutěž v Kunštátě.
Děčín – Úctyhodné 65. narozeniny slavila tento víkend děčínská zoo. Oslavy si nenechaly ujít stovky lidí.
Havířov – Poslední letošní okresní derby v rámci I.A třídy dopadlo vítězně pro fotbalisty Albrechtic, kteří si na závěr soutěže přijeli spravit náladu do Havířova.
Hradec Králové /FOTO/ - Dvanáct finalistů soutěže Muž roku 2014, která se uskuteční v závěru srpna v Náchodě, se sešlo v pátek dopoledne v radiokavárně Českého rozhlasu Hradec Králové. Pánové v živém rozhlasovém vysílání vyprávěli o svých ambicích a o životě s pohlednou tváří a atraktivním tělem.
Šardice – Mají jeden z největších a nejhezčích areálů na jižní Moravě. V roce 2008 a 2009 vyhrály divizi, přesto postup odmítly a nakonec přihlásily třetí třídu, kde působí dodnes. Šardice, kde s fotbalem začínal nejznámější odchovanec Ivo Knoflíček, v sobotu oslavily výročí osmdesáti let od založení fotbalového oddílu.
Praha - Stát spustí první tendr na provozovatele rychlíkové tratě už na přelomu letošního září a října, prohlásil v nedělním pořadu České televize Otázky Václava Moravce ministr dopravy Antonín Prachař (ANO). Další čtyři tendry podle něj stát vyhlásí do konce letošního roku.
Únanov – Podobně jako vloni otevřeli i letos únanovské koupaliště malým OpenAir festivalem hudebních skupin. Pro letošek na MiniFest Pohoda 2014 pozvali pouze dívčí kapely. „Tentokrát budou hudební nástroje pouze v rukou dívčích a babských kapel. Chtěli bychom tímto výběrem ukázat, že slušnou rockovou muziku nemusí v naší zemi dělat jen chlapi, ale parádně si s ní umí poradit i něžné pohlaví," přiblížil Jindřich Bulín, který se o festival stará.
Letohrad – Na ZŠ Letohrad v Komenského ul. se snažíme probouzet, posilovat a rozvíjet zájem žáků v řadě předmětů, navíc náš školní vzdělávací plán nabízí dětem k prohloubení jejich znalostí a dovedností řadu volitelných předmětů a kroužků.
Benešov – Pohádky, soutěže, hry i výtvarné dílničky nabídl Dětský den, který se uskutečnil uplynulou sobotu od 13 hodin v benešovském Pivovaru Ferdinand.
Brno – Slavii předstihli, ale na záchranu to nestačilo. Z nově organizované šestičlenné první ligy v ragby o sedmi hráčích totiž sestupují dva týmy, takže hráči JIMI Vyškov do nižší soutěže doprovodí Pražany, které v závěrečném turnaji v Brně jasně porazili.
Pěčnov /FOTOGALERIE/ - Odpoledne plné her a zábavy připravili na sobotu myslivci z Mysliveckého sdružení Chlumany – Kožlí.
Postřekov - Fotbalová baráž: Chodský Újezd dokázal zvítězit i v Postřekově (2:1) a zůstává v 1. A třídě.
Jankov – Finále okresního fotbalové poháru skončilo výhrou domácího Jankova 3:1 nad Divišovem, jenž se po vítězství okresního přeboru nezískal double. K zápasu a následně i sezoně se vyjádřili oba trenéři.
Tachovsko - Skončila jarní část Tip ligy, zakončena bude v úterý a ve středu.
Jesenice - Plát listového těsta, charakteristický svou křehkostí a zlatavou barvou, s náplní dodávající výjimečnou chladivou chuť. Náplň je nugátová a dává se také do poctivých čokoládových pralinek. Takže se vám listový nugátový řez opravdu rozplyne na jazyku.
Hradec Králové - Fotbalová I. B třída má za sebou další soutěžní ročník, který byl hraný zbrusu novým systémem (čtyři skupiny po osmi mužstvech). Po podzimu se týmy rozdělily do dvou skupin o postup a do dvou skupin o sestup. Trenéři a funkcionáři celků z hradeckého okresu hodnotili nedávno skončenou sezonu.
Praha – Fotbalisté Neratovic a Libiše vědí od sobotního poledne, s kým se budou utkávat v novém ročníku divize.
Všemina – Zatímco její děti si nechaly pomalovat tváře, Jarmila Zatloukalová z Vizovic si mezitím užívala pohodu u kávičky.
Hustopeče – Jeho příjmení jej zrovna nepředurčuje k úspěchům. Jenže plzeňský automobilový závodník Václav Pech dokazuje, že pech mají spíš jeho soupeři. Naposledy se mu to povedlo o víkendu v jihomoravských Hustopečích. Vyhrál desátou Agrotec rallye a upevnil si vedení v průběžném pořadí mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích.
Havířov - Ve velkém sále KD Radost v pondělí jednali členové havířovského zastupitelstva.
Budyně nad Ohří – Letošní soutěž skupin historického a scénického šermu Budyňská koruna už zná svého vítěze. Vyhrála ji skupina historického šermu Inferno z Prahy.
Znojmo - Unikátní a odborná vinařská akce Oenoforum 2014 se koná od čtvrtka ve Znojmě. Pořádající Svaz vinařů ČR ji letos umístil do Louckého kláštera. První den účastníci diskutovali na téma Jak na velká terroirová vína. Následující dva dny navazuje na konferenci světová soutěž vín Oenoforum 2014 Czech International Wine Competition with Special Sauvignon Award.
Modlivý důl, oblíbené turistické místo u Svojkova, figuruje v soutěži státní organizace Czech Tourism, nazvané Destinace 2014.
Svou premiérovou sezonu v krajském přeboru zakončili fotbalisté Brušperku nakonec debaklem. Na hřišti druhých Vítkovic totiž prohráli vysoko 6:1.
Všebořice - Vyprošťování zraněného z havarovaného automobilu, nebo z hořícího domu slaňováním, ukázky techniky a soutěže pro děti.
Blažkov - Vítězem třetího ročníku soutěže Nositel tradic Bystřicka se stal Sbor dobrovolných hasičů z Blažkova.
Uherský Ostroh – Čtyřmi koncerty na čtyřech různých místech oslavili Ostrožané Mezinárodní den hudby, který připadl na sobotu. Program nazvaný Putování za hudbou poprvé nabídl hudební vystoupení v různých koutech Uherského Ostrohu, den hudby se tam jinak slaví už více než deset let.
Mělnicko – Béčka Pšovky a Chvatěrub se stala posledními postupujícími právě skončeného soutěžního ročníku na Mělnicku. Oba týmy dotáhly do úspěšného konce dobře rozehranou baráž se shodně umístěnými soupeři z druhých skupin svých soutěží - třetí, respektive čtvrté třídy.
Chomutov – Na letním mistrovství republiky mladšího žactva v Chomutově reprezentoval Lokomotivu Nymburk trojlístek plavců ve složení Tereza Konšelová, Jakub Vejtruba a Jan Černý (všichni ročník 2002).
Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Měli čeřit vodu a míchat postupovými kartami. Nakonec skončili fotbalisté SK Libčany na osmém místě, což je tak trochu zklamání. Ve třiceti duelech krajského přeboru vybojovali 44 bodů za jedenáct výher, jedenáct remíz a osm porážek při skóre 61:51.
Ždírec nad Doubravou – Ochranu člověka za mimořádných událostí si vyzkoušely děti ze Základní a mateřské školy ve Ždírci nad Sázavou, a to formou soutěží.
Kněžice - „Překvapilo mě to. Velmi příjemně mě to překvapilo." Taková byla reakce starosty Kněžic Milana Kazdy na fakt, že Kněžice se oficiálně staly středočeskou Vesnicí roku 2014.
Znojmo - Unikátní a odborná vinařská akce Oenoforum 2014 se koná od čtvrtka ve Znojmě. Pořádající Svaz vinařů ČR ji letos umístil do Louckého kláštera. První den účastníci diskutovali na téma Jak na velká terroirová vína. Následující dva dny navazuje na konferenci světová soutěž vín Oenoforum 2014 Czech International Wine Competition with Special Sauvignon Award.
Chotěboř – Mistryně světa v dráhové cyklistice Jarmila Machačová z Příseky na Havlíčkobrodsku měla přednášku na Základní a praktické škole v Chotěboři.
Pardubicko - Sportovně-techniká a disciplinární komise
Nová Hospoda – Další ze série dětských dní, které se tento měsíc konají na Tachovsku, se uskutečnil tentokrát netradičně. Zábava, soutěže a hry byly totiž připraveny v areálu průmyslového CTParku v Nové Hospodě.
Mostek - Několika snímky se vracím k okrskovému cvičení dobrovolných hasičů v Mostku, kteří zároveň tímto oslavili 120 let založení sboru. Cvičení se zúčastnilo 19 družstev mužů a žen z Chocně, Hemží, Nasavrk, Dvořiska, Plchůvek, Zářecké Lhoty, Koldína a samozřejmě domácí borci z Mostku. Domácí nedali soupeřům ani ,,čuchnout „ a jasně vyhráli všechna klání.
Rakovník - Rakovnický pivovar otevřel své brány a pozval návštěvníky na svůj dvůr.
/FOTOGALERIE/ Do areálu ostravského útulku se v sobotu vrátilo čtyřicet pejsků, kteří tady v minulosti našli útočiště. Tentokrát ale přišli v doprovodu svých nových „páníčků" jen na krátkou návštěvu. To, aby se předvedli, v jaké jsou formě, či jak jim to sluší.