
Populární Valaška opět na blátě
Vizovice – Na rozdíl od uplynulých ročníků bez sněhu a na „blátě" proběhne již 39. ročník populární amatérské automobilové soutěže Ve stopě Valašské zimy – Memoriál Josefa Sláčíka.
Vizovice – Na rozdíl od uplynulých ročníků bez sněhu a na „blátě" proběhne již 39. ročník populární amatérské automobilové soutěže Ve stopě Valašské zimy – Memoriál Josefa Sláčíka.
Chomutovsko - Víkendové kulturní a zábavní pořady v regionu potěší zejména děti. Od pátku do neděle mohou navštívit tři karnevalové reje, klidnější povyražení pak nabídne Pohádkové čtení ve skanzenu Stará Ves.
Chomutovsko - Jako každý pátek přinášíme seznam kulturních akcí, které se konají na Chomutovsku v týdnu od 7. do 14. února
Opočno – „Twirling nejsou mažoretky. Je to tanec s hůlkou, v němž všechny pohyby mají přesná pravidla," zdůraznila těsně předtím, než začala mluvit o úspěších svých svěřenkyň, Věra Jurášková, která v roce 2010 stála u zrodu sdružení Mažoretky Opočno.
Odpadová soutěž Kovohutí pokračuje 4. kolem od 01.02.2014 do 30.04.2014Vyhlášení výsledků a los výherců 3. kola proběhne 21. února 2014 Příbram - Na podporu ekologického chování v oblasti sběru a třídění odpadů (včetně nebezpečných) vyhlašují Kovohutě již 4. kolo soutěže, které probíhá od 1. února 2014 do 30. dubna 2014 pod heslem „Jarní úklid už od února". Každý, kdo přinese níže zmíněné odpady, se dostane do slosování (22. května 2014) o věcné ceny (téměř stejné jako u 3. kola, které se bude losovat 21. února):
Znojmo /ROZHOVOR/ - Brněnský rodák Zdeněk Blatný hraje za hokejový tým znojemských Orlů již půl roku. Pyšní se mnoha zkušenostmi z různých hokejových působišť. Tou největší a zároveň splněným snem mu jsou odehrané zápasy v nejslavnější soutěži světa NHL.
Třebíč - K dvojím volbám, které čekají letos lidi v Třebíči, by mohly přibýt ještě jedny. Skupina odpůrců přesunutí Domu dětí a mládeže do areálu bývalé továrny Bopo v Borovině chce vyvolat místní referendum.
Kladno – V sobotním utkání zimního turnaje na pražském Meteoru nastoupil překvapivě na pravém okraji obrany fotbalistů divizního SK Kladno David Čížek, který poslední rok a půl odehrál v příbramské juniorce a v zimě byl na zkoušce v druholigovém Varnsdorfu.
Okres Louny - Na jaké kulturní či společenské akce můžete v těchto dnech vyrazit v regionu.
Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.
Benešovsko – Znáte kapelu From z Benešova? Že ne? Tak se seznamte! Je to totiž vítěz čtenářské ankety Benešovský Otík 2013.
Česká Lípa - Stolní tenis na Českolipsku stále žije! Třeba i v rámci 1. třídy okresního přeboru, kde má za sebou 13. kolo.
Blanensko /TIP NA VÍKEND/ – Redaktoři Blanenského deníku Rovnost vybrali pro čtenáře několik tipů, jak si užít tento víkend v regionu.
Vrchlabí - Česká společnost ornitologická (ČSO) vyhlásila Ptákem roku 2014 čápa černého a čápa bílého. K volbě čápů přispělo několik důvodů, například se letos posedmé uskuteční celoevropské sčítání čápů bílých a třetí celostátní sčítání čápů černých, řekl ředitel ČSO Zdeněk Vermouzek.
Žďár nad Sázavou - Od úterka se žďárské relaxační centrum pyšní plaketou s titulem Stavba roku kraje Vysočina. Desku odhalili žďárští radní společně se zástupci firmy, která budovu stavěla. Centrum v soutěži uspělo jako nejlepší rekonstrukce v regionu. K odhalení desky došlo více než po roce od uvedení centra do provozu.
Lanškroun – V hale Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Lanškroun se ve čtvrtek vznášel nejen oblak drobných kapének laku na vlasy a odér laků na nehty, naplno z ní sálala především kreativita studentů středních škol z celé republiky, které vyučují obory kadeřník a kosmetička.
Je tady nová vědomostně-tipovací korespondenční soutěž „VYHRAJTE S NÁMI DOVOLENOU" pro čtenáře Deníků v Moravskoslezském kraji.
Žďár nad Sázavou - Odchovanec žďárského hokeje Tomáš Rolinek se vrátí na domácí led. Posílení kádru před play-off o kapitána rozjeté Sparty Praha ale nečekejte. Před posledním utkáním druholigových Plamenů v základní části vhodí mistr světa úvodní buly proti Nymburku.
Veselí nad Moravou – Házenkářky Veselí nad Moravou si zpestřily tréninkovou dřinu přípravným duelem proti Interu Bratislava. Devátý tým interligy ušetřil oslabeného soupeře z nižší soutěže debaklu, když si v pohodovém tempu dokráčel pro výhru 34:29.
Blanensko – Okresní běžecká liga vyráží v Ráječku na trasu dlouhou přes 291 kilometrů. To je součet všech 28 letošních závodů. „Tři závody z loňska chybí, ale máme dva nové, velice zajímavé," říká o změnách ředitel OBL Jiří Vrtílka. Stejně jako v minulých sezonách platí, že si běžci užijí snad všechny typy i délky závodů ve všech koutech Blanenska, a dokonce i těsně za jeho hranicemi.
Česká Lípa - Již sedmé hrací kolo měla na pořadu Sportbar Galaxie Neregistrovaná liga florbalistů.
Budkov - Sbor dobrovolných hasičů v Budkově letos oslaví 120 let od svého založení. Místo doškovým střechám se dnes věnuje spíše sportovní činnosti.
Soči - Úvod premiérové olympijské soutěže družstev v krasobruslení vyšel v Soči nejlépe domácím Rusům. Jevgenij Pljuščenko byl v krátkém programu mužů druhý, Taťjana Volosožarová s Maximem Traňkovem vyhráli následný krátký program sportovních dvojic. Druhá je zatím Kanada, třetí Čína.
Letohrad /KRÁTCE/ – V Základní umělecké škole Alfonse Muchy byl při slavnostním koncertu pokřtěn nový klavír. Na pořízení hudebního nástroje za 250 tisíc korun přispělo město částkou ve výši 150 tisíc z daru OEZ do oblasti školství.
Středočeský kraj - Celkem půldruhého milionu korun na prevenci v oblasti Bezpečnosti silničního provozu vyčlenil ze svého rozpočtu Středočeský kraj.
Litoměřice - Pro další dvě kola přisoudil los litoměřickým basketbalovým juniorům duely u soupeřů.
Prostějov /PROGRAM OSLAV/ – Oslavy stého výročí založení prostějovské radnice už dostávají konkrétní obrysy. Lidé se mohou těšit na stylové menu, které se podávalo před sto lety, na vystoupení tenoristy světového formátu či na setkání historických vozidel.
Uherský Brod – Technicko-výtvarná soutěž Automobil z historie až po budoucnost aneb Technika nás baví mé své vítěze. Mladí šikulové převzali ocenění za svou trpělivou práci ve středu 5. února v areálu České zbrojovky v Uherském Brodě.
Karlstad - Sébastien Ogier vede po první etapě Švédskou rallye. Francouzský pilot továrního týmu Volkswagen zatím vychází lépe z těsného souboje se stájovým kolegou Norem Andreasem Mikkelsenem, který po sedmi rychlostních zkouškách ztrácí 5,8 sekundy.
Velké Pavlovice - Osm set tisíc korun je v rozpočtu na obnovení trávníků, který využívají jako domácí hřiště fotbalisté Velkých Pavlovic. Mužský tým hrající 1. A třídu kvůli tomu stráví jarní část sezony v sousedních Velkých Bílovicích. Břeclavský deník o tom informoval sekretář klubu František Čermák.
Hradec Králové – „Zvoní mi v uších, pot ze mě leje, a nemůžu zaostřit oči…" Tak začíná známý vtip o nezkušeném porotci v soutěži ve vaření chilli. A jak silné jsou vaše papričky? Také jejich chuť, stejně jako ve zmíněném fórku, uhasí až druhé pivo?
Nymbursko - Basketbalisté sehráli ve svých soutěžích další zápasy.
Mladoboleslavsko - Malibu doma přehrálo béčko Teplic, MBV s Jogou hráli smírně.
Ústí nad Labem - Popelkou Plesu všech Ústečanů se stala Monika Šulcová. Od hlasujících dostala v internetové anketě 299 hlasů.
Sokolov - V devátém kole krajského přeboru basketbalistů přivítali hráči BK Sokolov na palubovce sokolovské sportovní haly Spartak Chodov.
Domažlice – Okresní kolo olympiády v němčině hostil domažlický Dům dětí a mládeže Domino. „Celkem se uskutečnilo devět školních kol, jichž se zúčastnilo dohromady 135 žáků základních a středních škol," informoval nás Jan Hrabačka, jenž se staral o organizační stránku soutěže.
Krasnaja Poljana - České snowboardistce Šárce Pančochové unikl o jedno místo a sedm bodů přímý postup do finále olympijské soutěže ve slopestylu. Rodačka z Uherského Brodu bude mít druhý pokus v neděli, kdy ji čeká semifinále a poté případně jízdy o medaile v této nové olympijské disciplíně.
Stříbro – Sportovci Tachovska převzali ve Stříbře řadu ocenění, ti nejlepší se umístili v republikových soutěžích na prvních místech.
Mladějovice – Téměř třicet let je dobrovolným hasičem starosta sboru Miroslav Valenta. „Na vesnici byl skoro z každé rodiny někdo u hasičů," říká.
Bystřice - Ve futsalové 2. B třídě ani jeden tým nezískal plný počet bodů. Dvě výhry braly Jokers, céčko Tenisáků, béčko Žejdlíku a lídr tabulky Tuleni Olbramovice. Čtyři body uhrály Votice a Václavice. Jednu výhru vykopaly Kobry Vlašim. Bez bodů zůstalo překvapivě Gogo, kterému nepomohl ani nejlepší hráč soutěže Jakub Šlejmar a nejslabší celek Radioaktivní Jitrnice. Střelcem dne se stal s pěti góly Robert Bubák z béčka Žejdlíku. Utkání řídili Chaloupka, Svobodný a Brejla.
Rakovnicko - Jako každým rokem zahajuje Dům dětí a mládeže v Rakovníku v tomto zimním období okresní olympiády a soutěže.
Neveklov – Víkendové zápasy okresního futsalového přeboru odehrály spíše týmy z druhé poloviny tabulky a všechny bodovaly. Velice se dařilo Tismi, která potvrdila roli favorita s posledními třemi celky a získala plný počet bodů, což jí vyneslo už na čtvrté místo. Podobně hrál s chutí Eltsen, jenž bral sedm bodů, k čemuž nejvíce přispěl Kamil Petrů, jenž vstřelil osm branek. Poslední Tempo se dočkalo druhé výhry v soutěži nad Devils, ale ani to mu nepomohlo ze dna tabulky. Racek si dolétl pro dvě remízy, Okrouhlice nasypala devět gólů do sítě Devils, přesto zůstala na sestupové pozici. Zápasy rozhodovali sudí Kohl, Paseka a Macháček.
Jičín – Důležité zápasy čekaly kadetky U17 v dorostenecké lize. Víkend byl poslední šancí zabojovat o udržení této soutěže i pro příští sezónu.
Brno – V Brně dnes začalo druhé kolo hodnocení soutěže Zlatý pohár pivex – pivo 2014. V soutěži je letos 51 značek piv z 15 českých pivovarů. Degustátoři dnes mohli poprvé ochutnat i vzorky minipivovarů. Letos je jich v soutěži deset s 15 značkami piv. Oproti loňskému roku to znamená mírný nárůst. Organizátoři soutěže to dnes řekli novinářům.
Vyškov – Divizní předkrm tentokrát v pátek obstará Lazor-Domus. Hlavní chod, druholigový, bude v sobotu servírovat Amor. A chystá velké překvapení. Vyškovsko celkově čeká bohaté futsalové menu.
Krasnaja Poljana - Škoda, velká škoda. Snowboardistce Šárce Pančochové unikl o jedno místo přímý postup do finále olympijské soutěže v nové disciplíně zvané slopestyle. Druhý pokus bude mít v neděli, kdy ji čeká semifinále a poté případně jízdy o medaile.
Českolipsko - S nevalným zájmem měst a obcí Libereckého kraje se setkal šestnáctý ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky a elektronickou službu.
Praha – Už jen pouhý měsíc zbývá do uzávěrky scénáristické soutěže Filmové nadace, jež vyhlašuje od letoška jen jedno kolo ročně. O granty v celkové hodnotě 800 tisíc korun se mohou renomovaní i začínající autoři původních celovečerních filmových scénářů přihlásit ještě do 28. února.
Příbram – Na soupisku příbramských extraligových volejbalistů byla doplněna nová posila. Mezi stávajícími hráči se objevilo jméno Andy Agustin Rojas Guevara.
Opava – Kylešovické volejbalistky dvakrát vyhrály s Odrami. Svěřenkyně trenéra Luboše Pecháčka první duel vyhrály, ovšem druhý zlomily ve svůj prospěch až ve zkrácené hře.