Plzeň - „V synagoze jsem ještě nezpívala, a to už jsem toho zažila dost," smála se v listopadu v Plzni zpěvačka Helena Vondráčková, když si přijela obhlédnou plzeňskou Velkou synagogu, v níž v pondělí 16. prosince zazpívá na koncertu s názvem Vánoční Helena.
Čáslav – Fotbalisté Čáslavi završili v neděli podzimní část České fotbalové ligy. Na svém hřišti přivítali pražskou Admiru a po vítězství 2:1 slaví svěřenci trenéra Kmocha podzimní vítězství v soutěži.
Velké Bílovice – Mezi sedmadvaceti kotli plnými zelňaček chutnala ve Velkých Bílovicích nejvíc ta od Žen v pokušení z Ladné. Ty se zúčastnily čtvrtého ročníku soutěže o nejchutnější polévku vůbec poprvé. Prvenství z loňského roku se pokusil obhájit i tým příznivců značky Harley-Davidson z Ostravy.
Šumperk – Hokejisté Šumperku potvrzují svou nynější dobrou formu v 1. lize také v individuálních statistikách. Jedno kolo před polovinou základní části mají ve svých řadách dva nejproduktivnější obránce soutěže.
Litomyšl – V městské hokejové lize mají její účastníci za sebou první kolo vzájemných zápasů. Čelo tabulky ovládly favorizované celky HC 2006, Tygr Team a Osík.
České Budějovice – Nemá míry 90 – 60 – 90. Přesto vyhrála soutěž Miss. Tereza Hlavsová z Lišova se stala historicky první Miss Full Of Beauty. Klání, při němž po boku moderátora soutěže, herce Petra Vacka, stály na pódiu dívky krásné zvenčí i uvnitř, ovládla třiadvacetiletá Jihočeška díky svému půvabu, empatii, výřečnosti i ochotě dělat nezištně něco pro jiné.
Brno - Brněnský Siemens dodá za několik desítek milionů korun turbínu pro jeden z největších ruských hutních kombinátů, firmu Uralsteel. Nová turbína o výkonu 22MW nahradí dosud pracující turbínu z roku 1976. Řekla mluvčí brněnského závodu Siemens Lenka Valíčková.
Nový Hrádek - Nový Hrádek patří k obcím, kde k třídění odpadů přistupují svědomitě. Do systému je zapojen celý městys včetně školáků i chalupářů, a tak je třeba rozšiřovat sběrnou síť.
Sosnová - Tradičně s nejvyššími ambicemi odletí na začátku ledna Aleš Loprais na start dalšího ročníku Rallye Dakar. Synovec šestinásobného vítěze slavné pouštní soutěže Karla Lopraise patří každoročně mezi nejrychlejší závodníky kategorie kamionů, často jej ale zastavují nehody nebo technické problémy.
Melbourne - Necelé dva týdny poté, co se australský golfista Jason Day dozvěděl o úmrtí osmi příbuzných při tajfunu na Filipínách, vyhrál Světový pohár v Melbourne. Šestadvacetiletý hráč se dočkal prvního titulu po téměř třech letech a společně s Adamem Scottem ovládli také soutěž dvojic.
Rychnovsko – Bezmála měsíc mohla desítka přihlášených kapel sbírat vždy v úterý a ve čtvrtek hlasovací kupony, které byly zveřejňovány na stránkách Rychnovského deníku. Včera přišel den zúčtování. Jen pětice s největším počtem zaslaných kuponů mohla postoupit do velkého finále o koncert na příštím ročníku Letního parketu ve Výravě.Nakonec do finálového klání postoupilo šest skupin. Na pátém místě totiž skončily dvě kapely se stejným počtem zaslaných kuponů.
České Budějovice – Dobrých zpráv není nikdy dost. Reklamní kampaň na značku Budweiser Budvar nazvaná „NE z nás dělá to, čím jsme", získala prestižní ocenění od odborné veřejnosti.
Šumperk /ROZHOVOR/ – Vítěznou trefu v sobotním utkání 1. ligy s Mostem si v barvách Draků připsal benjamínek šumperské sestavy Tomáš Langr (1994), pro kterého to byl premiérový gól letošní sezony a celkově druhý v seniorské kategorii.
Liberec – Tanečníci A-stylu Liberec se připravují na ostrou soutěžní sezónu, která je před startem. Ještě před velkými celorepublikovými soutěžemi zatím absolvovali liberečtí street danceři a cheerleaders menší soutěže v Novém Jičíně a Hradci Králové.
Brno - Nejlepší čeští sportovní gymnasté Martin Konečný s Janou Šikulovou vyhráli Grand Prix smíšených dvojic v Brně. Ve vyrovnaném finálovém boji předstihli jen o 75 tisícin bodu obhájce prvenství Ukrajince Maxima Semjankova s Olenou Vasiljevovou. Konečný vyhrál tuto soutěž po deseti letech, Šikulová si připsala už třetí prvenství a stala se nejlepší závodníci v historii brněnské Grand Prix.
Náchodsko - Vítáme nová miminka na Náchodsku. Podívejte se na fotogalerii novorozenců, kteří v poslední době přišli na svět. Šťastným rodičům gratulujeme. Přečtěte si podmínky a pravidla soutěže.
Náchodsko - Vítáme nová miminka na Náchodsku. Podívejte se na fotogalerii novorozenců, kteří v poslední době přišli na svět. Šťastným rodičům gratulujeme. Přečtěte si podmínky a pravidla soutěže.
Chomutov - „Severská výzva 2013" byla v Městské sportovní hale v Chomutově opět úspěšná. Souboj jediných dvou národních mistrů v historii českého florbalu sledovalo v hledišti totiž 728 fandících diváků.
Nové Strašecí – V cirkus, a to v pravém slova smyslu, se proměnila výstavní místnost v novostrašeckém muzeu. Najdete tu opičí slečny i kluky, slony, hady i klauny. Všechny krásně barevné, příjemně měkké, látkové. Narodily se totiž díky Radce Batelkové, která šije originální dětské hračky.
New York - Útočník Tomáš Plekanec se v sobotním utkání NHL zaskvěl při výhře Montrealu 3:2 nad Pittsburghem na obou polovinách hrací plochy. V úvodu třetí třetiny zvýšil na 2:0 a navíc v zápase ubránil nejproduktivnějšího hokejistu soutěže Sidneyho Crosbyho.
Chvalíkovice, Praha - Martin Beinhauer, rodák z Chvalíkovic, se dokázal prosadit v enormně těžké konkurenci více než dvou set přihlášených projektů z Česka i zahraničí. V rámci prestižní soutěže Národní cena studentského designu posbíral hned tři ocenění.
Olomouc – Do Brna k souboji se Znojmem se chystají olomoučtí fotbalisté. V neděli tam uzavřou první polovinu soutěžního ročníku 2013/14. A půjde o zajímavý souboj hned z několika důvodů. Ve Znojmě totiž působí několikačlenná hanácká liga.
Zlín - Volejbalisté Zlína vyhráli souboj dvou nejlepších týmů dosavadního průběhu extraligy, v domácím prostředí porazili Benátky nad Jizerou jednoznačně 3:0. I po sedmém kole tak svěřenci trenéra Romana Macka procházejí soutěží bez zaváhání, zatím ztratili jen tři sety.
České Budějovice – Ve 25. kole první ligy prohráli hokejisté Motoru České Budějovice s druhým celkem tabulky Olomoucí 0:4. První polovinu základní části soutěže zakončí Jihočeši ve středu v Havířově (17.30).
Praha /FOTOGALERIE/ - Bezlepkové cukroví a zámečtí kluci. Cukroví dorazilo do kuchyňského studia Miele v pražském Karlíně z Olomouce, kluci pak měli cestu daleko kratší. Do Karlína dorazili z pražských Modřan.
Praha - Házenkáři Lovosic zůstali v čele extraligové tabulky i po 12. kole. Brno, které jim na úvod soutěže přichystalo jednu ze dvou dosavadních porážek, v domácí odvetě zdolali 21:16. Osmi brankami se ve vítězném týmu blýskl Jan Landa.
Zlín – Šťastná sedmička. Volejbalisté Fatry potvrdili v sedmém kole nejvyšší domácí soutěže svoji dominantní pozici a v souboji dvou nejlepších extraligových mužstev jasně kralovali.
Vrchlabí - U vrchlabského týmu prožil coby vedoucí mužstva již několik sezon. I proto je ROMAN FICTUM člověkem, který má největší právo hodnotit podzimní část za tento podkrkonošský klub. Na lavičce byl letos nejen u šesti výher, ale také u pěti remíz a třech porážek.
Moskva - Navzdory pádu při úvodním skoku své volné jízdy vyhrála ruská krasobruslařka Julia Lipnická v Moskvě domácí soutěž Grand Prix. Triumfem na Ruském poháru patnáctiletá závodnice navázala na říjnové prvenství na Kanadské brusli, kde oslavila premiérové vítězství v prestižním seriálu.
ČR /FOTOGALERIE/ - V utkání 15. kola Gambrinus ligy se střetla Dukla s Libercem. Severočeši prohráli doma v nejvyšší soutěži poprvé po patnácti zápasech a mohou přijít o čtvrté místo v tabulce. Jihlava v bitvě s Příbramí utrpěla nejvyšší prvoligovou porážku ve své historii, prohrála 0:5.
Kyjov – Třináctý ročník Kyjovské halové ligy v sobotu odstartoval. V úvodním zápase populární soutěže potvrdily Kapacity roli favorita, když zdolaly Old Dogs 10:5. Obhájce trofeje rozhodl průměrný duel pěti brankami v řadě až ve druhém poločase. Hattrick zaznamenal Petr Eliáš. Jubilejní sto padesátý gól v soutěži dal Miroslav Čada.
Děčín – Děčínská radnice stále neví, kdo bude provozovat jediný kulturní dům ve městě – Střelnici. Původně měla nového nájemce vybrat do konce listopadu, nyní ale vyhlásila nové výběrové řízení. Podle vedení města by to ohrozit plesovou sezónu, která tu každý rok probíhá, nemělo.
Český Brod – Další soutěž Aerobik Master Class se konala v v Českém Brodě. Pořadatelem je společnost „Mistry s Mistry". Zájem o cvičení s Mistry byl opravdu veliký.
Hradec Králové /ROZHOVOR/ – Fotbalisté Slavie Hradec Králové mohou přezimovat v relativním klidu. V patnácti dosud odehraných zápasech Krajského přeboru Královéhradecka získali 25 bodů za sedm výher, čtyři remízy a čtyři porážky při skóre 29:21.
Počátky – Pestrý program pro děti i dospělé nabízejí Vánoce s duší, které se konají poprvé, a to příští neděli od 10 do 18 hodin na náměstí v Počátkách.
Žatec - Žatečtí fotbalisté v divizi měli po šesti kolech jen jeden bod. Pak zabrali a šestkrát za sebou vyhráli. Přezimují v klidném středu tabulky na osmém místě s dvaceti body.
Bučovice – Na houslového virtuose světového formátu Michaela Hejče letos lákají pořadatelé bučovického vánočního koncertu. „Jde o umělce, který je označovaný za českou Vanessu Mae. Spolupracoval například s Céline Dion," přiblížil pracovník bučovického informačního a kulturního střediska Josef Bouda.
Trutnovsko, Pojizeří - Svým hlasováním můžete rozhodnout o nejhezčím miminku měsíce Krkonošského deníku. Měsíčně odměníme hned dvě miminka. Hlasovat je totiž možné nejen prostřednictvím originálních kuponů vystřižených z novin, ale také přes internet.
Liberec – Piškvorky. Známe je všichni. Hráli jsme je v hodinách ve škole pod lavicí, aby učitelé neviděli. A právě tato prostá hra, ke které stačí kostičkovaný papír a tužka, byla studenty povýšena, stala se hitem na celostátní úrovni. V piškvorcích se bojuje o poháry.