Mladá Boleslav – O dotace, které mají podpořit sportovní činnost mládeže, mohou oddíly žádat až do 31. ledna do 14 hodin. Jak uvedl náměstek primátora Daniel Marek, i v příštím roce Mladá Boleslav počítá s částkou devíti milionů korun, která podpoří tuto oblast.
Most, Jirkov -Z 27 možných bodů si jich vystřílely 24. Fotbalistky společného týmu Souše a Ervěnic/Jirkov přezimují v tabulce první. Dotáhnou to na jaře k diviznímu titulu?
Most, Jirkov -Z 27 možných bodů si jich vystřílely 24. Fotbalistky společného týmu Souše a Ervěnic/Jirkov přezimují v tabulce první. Dotáhnou to na jaře k diviznímu titulu?
Litoměřice /FOTO/ - Druhé místo v letošním ročníku soutěže Nejkrásnější nádraží České republiky získalo zrekonstruované horní vlakové nádraží v Litoměřicích.
Autorem podoby nových varhan pro Chrám sv. Víta na Pražském hradě je designér Peter Olah, který mnoho let pracuje v automobilovém průmyslu. Inspiroval se tvarem Panské skály mezi Novým Borem a Kamenickým Šenovem, v regionu spojeném s výrobou skla. Sklo se také pro konečnou podobu nástroje použije.
Mělnicko – O pět tisíc korun mají z rozhodnutí fotbalových „tribunálů“ zchudnout hned dva oddíly z Mělnicka. Novou Ves disciplinární komise potrestala za to, že se dospělý tým nesešel k utkání uplynulého kola čtvrté třídy. Neratovice mají pykat za porušení povinností pořádajícího klubu.
Brno - Snahu určitě vyvinou i na jaře, ale suverénního lídra divize D fotbalisté Rosic jenom těžko doženou. Blansko totiž vyhrálo všech patnáct utkání a soutěž vede s náskokem dvanácti bodů na druhý celek z Brněnska. „Třiatřicet bodů bývá často postupových, jenže Blansko má dobrý tým a musíme před ním smeknout, když patnáctkrát uhraje tři body. Musí mít kvalitu,“ pronesl rosický trenér Michal Kugler.
Velké Meziříčí, Nové Město na Moravě – Závěrečné podzimní 15. kolo Moravskoslezské fotbalové ligy nabídlo souboj favorita z Velkého Meziříčí s Vrchovinou. Opět se potvrdilo, že derby nemívá favorita, po výhře 2:1 brali tři body fotbalisté Nového Města na Moravě.
Pardubický kraj - Ligové soutěže ve stolním tenise pokračovaly dalším kolem. Z krajského pohledu je zatím nejveseleji v mužské třetiligové skupině C, kde úřaduje pardubická Tesla.
Nový Bor – Děčínští florbalisté si po zápase s Jaroměří museli pořádně drbat hlavu. Nováček Národní ligy sehrál se třetí Jaroměří vyrovnaný duel. Ale díky vlastní hlouposti prohrál 6:10.
Nové Veselí – Dalšího skvělého výsledku v sezoně dosáhli v sobotu házenkáři Nového Veselí. V 9. extraligovém kole doma totiž zdolali Duklu Praha 25:22 a dál okupují druhé místo vyrovnané tabulky.
Litvínov /ROZHOVOR/ – Litvínovský kapitán a útočník Michal Trávníček je především neunavný dříč a srdcař. Když k tomu přidá góly, tak je sám překvapený. Trefil se v posledních třech zápasech za sebou, na kontě má šest gólů a je pátým mužem klubové produktivity. „Abych pravdu řekl, tak vůbec tuhle statistiku nesleduji,“ chechtal se před novináři v narážce na to, že nepatří mezi vyhlášené snajpry jako například jeho spoluhráči Hübl s Lukešem.
Plzeň – Od pátku do neděle se v bazénu na Slovanech uskuteční tradiční soutěž v plavání Plzeňské sprinty. Zároveň jde o 7. kolo Českého poháru Arena cup 2018.
Brno – Chtějí překročit svůj stín, po nadějném startu se ale dostali na rozcestí. Basketbalisté egoé Brno na úvod sezony nejvyšší soutěže chvíli kralovali, poté přišla série pěti porážek v řadě. Už po třetí z nich proti Kolínu tým nečekaně opustil slovinský trenér Dejan Jakara.
Výjimečnou hudební událost zažije v sobotu 17. listopadu Uherské Hradiště. V tamním Klubu kultury se bude konat akce s názvem Benefiční koncert pro spravedlnost.
Vysočina – Dvacítka měst z Vysočiny se letos zapojila do Baterkománie a společně vybraly přes devět a půl tisíce kilogramů baterií. Díky tomu půjde na charitu přes sto tisíc korun.
Jičín - Povedený zápas za sebou mají házenkáři Jičína. V osmifinále Českého poháru dokázali porazit silnou Plzeň 32:31 a zajistili si postup do čtvrtfinále soutěže.
Cvrčovice - Šestnáctiletá Tereza Beránková ze Cvrčovic na Brněnsku nastoupila letos v září ke studiu oboru cukrářka na Integrovanou střední školu ve Slavkově u Brna. Už v říjnu se jí podařilo vyhrát soutěž Ukaž, co umíš ve Velkém Meziříčí.
Kladno /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Těžké utkání čekalo kladenské hokejisty. Do cesty se jim totiž postavil lídr soutěže z Českých Budějovic. Ačkoliv Rytíři dvakrát v utkání vedli, body nezískali. Dobré utkání ale odehrál mladý obránce Matyáš Zelingr, který se během uplynulé reprezentační pauzy zúčastnil srazu s dvacítkou. V zápase ale svou šanci na zvýšení vedení nevyužil. Po utkání tak litoval ztracených bodů.
Kladno /FOTOGALERIE/ - Dvakrát vedli, pokaždé ale moc krátce. Hokejisté Kladna se v taháku 22. kola Chance ligy museli před lídrem soutěže z Českých Budějovic sklonit, když inkasovali v závěru po pěkné individuální akci Zdeňka Doležala. Jihočeši porazili Rytíře i v druhém duelu sezony a zaslouženě - 3:2.
Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Sedmé kolo druhé nejvyšší české futsalové soutěže přihrálo boleslavskému Malibu do cesty druhý tým loňské i letošní tabulky z Kladna. Hosté přijížděli na palubovku aktuálně šestého celku v roli jasného favorita a s vizitkou jediného neporaženého účastníka západní skupiny soutěže.
Hodonínsko – Dvě místa, kudy pěší i cyklisté projdou či projedou bezpečně přes frekventovanou silnici I/55, mají v budoucnu vzniknout na Hodonínsku. Jedno z nich představilo nové vedení okresního města v programovém prohlášení.
tisícovka dětí z více než dvaceti českých i slovenských základních škol včera změřila své síly v soutěži Zlínský Vorvaň. Na zlato dosáhla ZŠ J. A. Komenského z Púchova na Slovensku.
Východní Čechy - Shodně pětadvacet bodů nastříleli v 7. kole I. ligy mužů všichni východočeští účastníci soutěže. Zatímco hráčům Dvora Králové tento počin na palubovce Vršovic stačil k zisku cenného bodu, Náchod ani rezerva Jičína doma proti silným soupeřům nebodovaly.
Rakovník - Nejvyšší krajská soutěž stolních tenistů měla na pořadu další dvoukolo, ve kterém KST Rakovník B potvrdil pozici lídra dvěma výhrami proti týmům z dolní poloviny pořadí Sokolu Libčice a Sokolu Roztoky B.
Karlovarský kraj – Hotovo. Krajská I. B třída za sebou oproti té áčkové uzavřela svůj podzimní díl. Na programu totiž bylo o víkendu závěrečné, dvanácté kolo.
Plzeň – Ještě nikdy házenkářky DHC Plzeň (ani jako HK Slavia VŠ Plzeň) nepostoupily až do čtvrtfinále Českého poháru. Podařilo se jim to až v úterý po vysoké výhře 35:15 nad Vršovicemi.
Ani bývalé hvězdy ligových trávníků nedokáží v nižších soutěžích udržet nervy na uzdě. V zápase I. A třídy to ukázal tochovický David Langer. Bývalý hráč Liberce či Mladé Boleslavi dostal v zápase s Komárovem dvě žluté karty během jedné minuty. Citelně tak oslabil svůj tým, který následně prohrál 0:2.
Rychnovsko - Vítězem závěrečného třináctého kola podzimní fotbalové Tip ligy čtenářů Deníku se stal Zdeněk Bachura z Olešnice v Orlických horách (RK0073), který stejně jako další tři soutěžící získal devatenáct bodů.
Český Krumlov - Celostátní titul Truhlář roku zůstává na krumlovském odborném učilišti. Loni ho vyhráli Ivan Crkva a Timothy Belcher, letos si ho z Českých Budějovic, ze soutěže na výstavě Vzdělání a řemeslo, přivezli učni třetího ročníku Štěpán Bigas z Černé v Pošumaví a Martin Soběslavský z Českého Krumlova.
Plzeň – Nabitý program si občas vybírá svou daň. Alespoň je to taková menší zvyklost u českých klubů. Starší dorost Viktorie Plzeň má vskutku našlapaný podzim. Liga a účast v mládežnické obdobě Ligy mistrů dá zabrat.
Berounsko - Města berounského regionu se už začala připravovat na blížící se začátek adventního období. Město Králův Dvůr chystá slavnostní rozsvícení vánočních stromů na sobotu 1. prosince. Zahájení adventu začne v Králově Dvoře už tradičně v krytém stanu v areálu místního zámku.
Jičín - V sobotu oslavíme nejen státní svátek, ale také padesátý ročník taneční soutěže ve standardních a latinsko-amerických tancích O cenu města Jičína.
Jaroměřice nad Rokytnou - Ve výstavních prostorách Špitálu v Jaroměřicích nad Rokytnou je do 14. prosince přístupná fotografická výstava Františka Hrušky „Známé osobnosti“.
Kladno /ROZHOVOR/ - Zářil v elitním celku Chodova, před sezonou se ale povedlo získat ho prvoligovému Kladnu. Elitní český florbalista Miloš Tyl mu má pomoci zpátky do extraligy, kde Kanonýři už třikrát působili. A Tyl se zatím ohání florbalkou skvěle. V jedenácti zápasech získal 39 bodů a v bodování soutěže je na druhém místě za brněnským Ondráčkem.