Zlínsko - Nervozita stoupá, přípravy vrcholí. Na motoristický podnik roku se ve Zlíně a okolí nepřipravují jen samotní organizátoři podniku nebo závodníci. Akce, která do regionu přiláká desetitisíce, či spíše statisíce návštěvníků a potenciálních turistů, mobilizuje i řadu dalších oborů a organizací, ale především pořadatele.
Makov - Nablýskané, ale i oprýskané stroje byly k viděnív Makově na Klatovsku na druhém ročníku Makovské traktoriády. Sjelo se tam 35 závodníků, kteří předvedli rychlou, někteří ale i vyhlídkovou jízdu. Svoji odvahu a zručnost předvedly také dvě ženy.
Pardubice - S kompletním třiadvacetičlenným kádrem se sešla v Pardubicích česká reprezentace před Českými hokejovými hrami. Kouč Alois Hadamczik před první akcí olympijské sezony nemusel sahat v nominaci k žádné změně. Na domácím turnaji Euro Hockey Tour, který se kvůli únorové olympiádě v Soči hraje po čtyřech letech ještě před startem ligových soutěží, otestuje aktuální formu hráčů po letní přípravě.
Ostrava, Brno – Který tým se probere po třech porážkách v řadě v nejvyšší české soutěži? Odpověď na nejdůležitější otázku dohrávky šestého kola zní: Ostrava. Baník se po třech shodných prohrách 0:4 zahojil na fotbalistech Zbrojovky, kteří mu podlehli 1:2.
Ostrava, Brno – Který tým se probere po třech porážkách v řadě v nejvyšší české soutěži? Odpověď na nejdůležitější otázku dohrávky šestého kola zní: Ostrava.
Ostrava, Brno – Který tým se probere po třech porážkách v řadě v nejvyšší české soutěži? Odpověď na nejdůležitější otázku dohrávky šestého kola zní: Ostrava.
Jižní Morava - Už 29 červených karet viděli fotbalisté ve třech víkendových kolech krajských soutěží v dospělé kategorii. Podle svazových funkcionářů nejde o alarmující stav.
České Budějovice - Již za tři dny bude zahájen jubilejní 40. ročník mezinárodního agrosalonu Země živitelka, jedné z nejnavštěvovanějších výstav v rámci celé republiky.
Pražská galerie českého skla již druhým rokem pořádá pravidelná setkání Glass Exellence ve sklářském umění. Jde o výstavy spojené s vernisážemi a debatami se sklářskými tvůrci.
New York - Brankáři v hokejové NHL budou od nadcházející sezony chytat s menšími betony. Změnu, kterou v březnu odhlasovali generální manažeři klubů a následně i rada guvernérů zámořské soutěže, o víkendu posvětila hráčská asociace.
Hradec Králové – Nejvyšší dorostenecká soutěž fotbalistů měla na programu zápasy 6. kola. Hráči FC Hradec po vysoké prohře ve Zlíně neuspěli ani v domácím duelu s Mostem. V obou utkáních nedokázali ani jednou skórovat.
Východní Čechy, Náchod – Z dvanácti krasavců je po pátečním finále v Náchodě Mužem roku jen jeden -Antonín Beránek. Zvítězil už ve 14. ročníku soutěže.
Přelouč – Dvanáct dlouhých let od výstavby hřiště marně čekal hokejbalový klub Jestřábi Přelouč, který hraje druhou nejvyšší soutěž, na výstavbu kabin a sociálního zázemí pro hráče a rozhodčí.
Břeclav – První liga atletů měla na pořadu poslední kolo na stadionu Lokomotivy v Břeclavi, kde se bojovalo o konečné umístění. Bohužel celý program závodů narušil déšť, který začal současně s první disciplínou a skončil právě při závěrečných štafetách.
Dolní Benešov - Dolnobenešovská defenziva pracovala v sobotu na jedničku. Jedním z jejích pilířů byla i čerstvá posila Roman Brunclík. Čtyřiadvacetiletý stoper odehrál zatím za svůj nový klub dva zápasy, oba skončily tříbodovým ziskem. Proti Otrokovicím se dokonce dostal i do zakončení, gól ale tento bývalý člen reprezentační devatenáctky nedal.
Třebnice – Co se týče rozlohy obhospodařovaných polí, je na tom prý o nějakých dvanáct set hektarů Meclov lépe než Mrákov. Jenže na šestadevadesáti arech fotbalového hřiště v Třebnicích, kde meclovští fotbalisté nastoupili v sobotu ke svému prvnímu utkání v nejnižší krajské soutěži, se ze šťastné výhry nakonec radoval Mrákov, který přitom před šesti lety v I. B třídě ´střídal´ právě Meclov.
Karlovy Vary - Špička triatlonových závodníků se o víkendu utkala v Karlových Varech v prestižním Mattoni City Triathlonu. Na start se ale kromě profesionálů postavili i sportovci z řad veřejnosti a ryzí amatéři. Právě těm byl určený otevřený závod, nejmenším pak sobotní dopolední duathlon.
Novosedly – Sázka na klubové mládí se zatím nevyplácí. Ze čtyř zápasů jediná výhra, děravá obrana a pád až ke dnu krajského přeboru. Rousínovští fotbalisté si vstup do podzimní části soutěže představovali trochu jinak. S obměněným kádrem a novým šéfem lavičky pomýšleli minimálně na klidný střed tabulky, je tu ale tvrdá realita. Z útlumu se nedostali ani ve čtvrtém hraném kole na půdě Sokola Novosedly.
Podkrkonoší /1. B TŘÍDA/ - Sedm zástupců má region nejvyšších českých hor v krajské soutěži I. B třídy, vyhrát o víkendu dokázal ale jen jeden. Trutnovská rezerva si v pátek hravě poradila s Hostinným a soupeře třemi góly přikovala k poslednímu místu. Další dvě okresní derby přinesla brankově úrodné remízy.
Liberec, Česká Lípa - Nejlepším potravinářským výrobkem Libereckého kraje se letos staly bezlepkové loupáky z Jizerských pekáren, které jsou určené k dopečení.
Ústí n. O. – Skupinka Přátel Neuköllnu, která přijela na Černovírské rolování slámy, s sebou do Ústí přivezla i milý dárek. Dětskému oddělení Orlickoústecké nemocnice darovali Neuköllnští plnou náruč dětských stolních her.
Praha - Devětatřicetiletý Švéd Jonas Eriksson bude rozhodovat páteční pražský zápas fotbalistů Bayernu Mnichov a londýnské Chelsea o Superpohár. Jeho nominaci dnes oznámila komise rozhodčích UEFA.
Bolatice /FOTOGALERIE/ – Pokud jste o víkendu projížděli Bolaticemi, pravděpodobně jste se nestačili divit. Každý dům a každý plot byl slavnostně ozdoben obilím a celá obec nežila ničím jiným než dožínkami. Bolatický starosta Herbert Pavera tvrdí, že tato akce patří k těm vůbec největším, které lze v Bolaticích zažít. Tradice sahá do roku 2001. S postupem času se důležitost a rozměr dožínek neustále zvětšoval.
Beroun – Pouhý jeden bod mají v tabulce fotbalového krajského přeboru borci Semic, kteří ve třetím kole soutěže prohráli nejtěsnějším rozdílem na půdě Berouna.
Domažlice – Po dvou úspěšných vystoupeních v úvodu České fotbalové ligy čekal domažlickou Jiskru ve druhém domácím zápasu nováček soutěže, který postoupil z divize – Admira Praha. Při pohledu do tabulky, kde se hosté krčili s jediným bodem na 13. místě, a Jiskra se šesti body okupovala za rezervou Sparty Praha 2. příčku, byli domácí jednoznačným favoritem, ale že se na favority ve fotbale často nehraje, se domácí přesvědčili po devadesáti minutách na vlastní kůži. Po bezkrevném výkonu bez nasazení odešli Domažličtí z trávníku s dvougólovým mankem a smutně přihlíželi radosti hostujících hráčů. Kdo si před zápasem vsadil na Admiru, solidně vydělal…
Linec - Přátelé přírody z Freistadtu uspořádají 7. září v rámci přeshraniční zemské výstavy závod v lezení na pivní přepravky. Uskuteční se od 10 do 16 hodin v městském příkopu u Linecké brány. Organizátoři soutěže, která má mezi rakouskou mládeží velký ohlas, pozvali i Radu dětí a mládeže Jihočeského kraje - RADAMBUK. Našich reprezentantů – dětí od osmi let, ale i mládeže a dospělých, může přijet dvacet. Zájemci se mohou obrátit na http://www.radambuk.cz/akce/7-9-2013-lezeni-na-prepravky-ve-freistadtu/.
Rýmařov - Ani ve třetím utkání letošního ročníku krajského přeboru fotbalisté Jiskry Rýmařov v sobotu před svými příznivci proti mužstvu Vendryně nezaváhali a po devadesáti minutách nakonec vybojovali nad houževnatým soupeřem nejtěsnější vítězství poměrem 1:0.
Orlová – Prohra, výhra, remíza. Po třech kolech MSFL mají fotbalisté Orlové na kontě všechny možné výsledky. Poslední remíza ze hřiště olomouckého béčka je však velmi cenná.
Šumperk – Prvoligoví Draci vstupují do další fáze přípravy, ve které již najíždějí na volnější režim. Během následujícího týdne pak čeká šumperské hokejisty pouze jediné přípravné utkání, doma přivítají polské Jastrzebie.
Medlov – Očekávaný souboj nováčků krajského přeboru vyzněl jednoznačně pro Nové Sady, které vyloupily hřiště v Medlově, odkud si odvezly zasloužené vítězství 3:0.
Ratměřice – Vloni pět set, letos už tisíc lidí přilákalo k rybníku Lazna originální autorská vodní show v podání malých a velkých dobrovolných hasičů. Déle než dvouhodinový program, jehož osu tvořily tisíce litrů rybniční vody tryskající z deseti pevných a stejného počtu mobilních proudů, prolínaly projekce fotografií na vodní clonu, světelné barevné efekty a ve finále taneční férie místních hasiček. Vše podmalované hudbou.
Jíloviště – Po třech odehraných kolech mají fotbalisté Unionu Čelákovice na svém kontě dva body a na první vítězství v nové sezoně v krajském přeboru stále čekají. Naposledy vybojovali bezbrankovou remízu na půdě Jíloviště, které je rovněž nováčkem soutěže.
Cyklostezka, která vede po opuštěném tělese bývalé železniční trati mezi Lupěným a Hněvkovem má šanci uspět v celorepublikové soutěži Cesty městy, kterou letos už podvanácté pořádá Nadace Partnerství.
Dalovice - Dlouhých pět let čekali dobrovolní hasiči v Dalovicích na příležitost, kdy budou moci bojovat o titul mistra České republiky v požárním sportu. A trpělivost se jim vyplatila.
Rychnov nad Kněžnou – Oblíbená tipovací soutěž na fotbalová utkání Tip liga čtenářů Deníku již odstartovala. V podzimní části se můžete těšit na zajímavé ceny.Tip liga začíná úvodním kolem o víkendu 17. a 18. srpna. Absolutního vítěze budeme znát po dvanáctém kole, jež se hraje o víkendu 2. a 3. listopadu. Konečné pořadí bude zveřejněno na stránkách Deníku ve středu 6. listopadu.Od druhého kola můžete tipovat i na internetu.Nejlepší hráč celkového pořadí získá míč podepsaný druholigovými fotbalisty FC Hradec Králové. Vítěz a další nejúspěšnější soutěžící dále obdrží zajímavé ceny od partnera naší soutěže – firmy Elektro Berry. Odměněni budou tradičně i vítězové jednotlivých kol, pro které je připravena pivní cena od pivovaru Tambor, který výherci Tip ligy rovněž daruje sud piva a odmění i další nejúspěšnější hráče.
Rychnovsko – Nejvyšší okresní fotbalová soutěž měla na programu nekompletní třetí kolo. Sobotní utkání v Solnici se neuskutečnilo, protože rezervní tým Přepych nedorazil. Magnet kola, v němž se střetla první Rokytnice s druhým Zdelovem, rozhodl jediný gól hostujícího Radka Zemana. Sousedský duel Lípa – Žďár vyzněl jasně pro domácí celek.
Modlany – Modlanský Baník vyzkoušel v sobotu poprvé novinku, která byla před startem tohoto ročníku v krajských soutěžích zavedena; po devadesáti minutách hry svítil na ukazateli skóre nerozhodný stav 1:1, na řadu proto přišel penaltový rozstřel. Modlanští střelci byli stoprocentní, a tak mohl mít trenér Petr Kuzár radost z prvních bodů v nové sezoně.
Vysočina – Sympatický pohled je na čelo tabulky divize D. Po třetím kole jí vévodí duo Polná, Velké Meziříčí. První bod v soutěži zaznamenala Vrchovina, která doma nenašla recept na obranu okresního rivala z Velkého Meziříčí.