Rakovník - Hádanka na tento víkend: Dva kruhy, pár tyčí a drátků, řetěz a sedlo. Připomíná vám to kolo? Správně! V pátek, v sobotu i v neděli uvidíte KOLO všude, kam se podíváte. Pátý ročník Rakovnického cyklování potrvá klasicky celý víkend a každý si v něm najde své hnízdo.
Hradec Králové /FOTOGALERIE/ – Tohle má být budoucnost golfu, která tradičnímu sportu pomůže vymanit se ze škatulky drahého sportu. Malá příměstská hřiště. Jedno takové bylo ve čtvrtek otevřeno v Roudničce v Hradci.
Kolín – Losovací aktiv fotbalových oddílů kolínského okresu se uskutečnil v sále Městského kulturního domu v Kolíně a přinesl pro soutěžní ročník 2013/2014 některé novinky.
Valašsko /HLASUJTE V ANKETĚ/ - Vážení rodiče, díky vstřícnosti porodnic ve Zlínském kraji vám na našem webu přinášíme fotky dětí, které se právě narodily.
Uherské Hradiště – V minulé sezoně neměli fotbalisté 1. FC Slovácko oblíbenějšího soupeře. Teplice porazili v obou vzájemných zápasech a dohromady jim nasázeli šest branek.
Koloveč – Šedesát diváků zvědavých na nové tváře v dresu Slavoje dorazilo v sobotu do ochozů stadionu v Kolovči. O domažlického Michala Tesaře, hostouňského Martina Šinála, osvračínského Petra Bukovského a ex-chrásteckého Jana Pavlíka posílení domácí se v přípravě utkali s SK Klatovy a i bez bratrské dvojice Došků rozhodli o své výhře už v první půli.
Ústí nad Labem – Poslední test před startem nového ročníku Fotbalové národní ligy mají před sebou hráči ústecké Army. V rámci prvního kola poháru České pošty se v sobotu od 17 hodin v Litoměřicích utkají s místním týmem hrajícím v krajském přeboru.
Region – Oba kluby dělí čtyři kilometry a přibližně pět minut cesty autem. Teď touží fotbalisté Štítné nad Vláří po skalpu Poháru hejtmana Zlínského kraje i divizního Slavičína skolit v 1. kole Poháru České pošty dalšího rivala jižního Valašska, divizní Elseremo Brumov, a případně vyzvat doma druholigovou Karvinou. Vše vypukne v neděli od 17 hodin na hřišti účastníka I. A třídy skupiny A.
Pelhřimov – Zahrada domu Agentury Dobrý den v Pelhřimově se může od páteční půl jedenácté hodiny dopolední oficiálně pochlubit sochou věnovanou bývalému českému prezidentu Václavu Havlovi.
Děčínsko - I tento týden probíhá anketa Děčínského deníku O nejroztomilejší miminko týdne. Hlasovat můžete do pátku do 12:00 hodin. Výsledky se dozvíte v sobotu, kdy na našich webových stránkách naleznete nová miminka i anketu.
Vyškovsko /TIP NA VÍKEND/ – Nepřeberné množství různorodých akcí připravili na tento víkend organizátoři z Vyškovska. Jedna z nich se odehrává od pátku na návsi v Olšanech. Návštěvníci na ní můžou ochutnat devětadvacet druhů piv.
Znojemsko /KAM O VÍKENDU/ – Soutěž o největšího jedlíka meruňkových knedlíků, filmy pod širým nebem, hudba nejrůznějších žánrů nebo farmářské trhy. To je jen stručný výčet toho, co nabízí tento víkend.
Teplicko - Je to tady! Kdo chce vyhrát 5000 korun na dovolenou, foťák, nebo kosmetiku má ideální možnost. Teplický deník společně s FIRO-tour opět připravil pro amatérské fotografy z Teplicka soutěž. Jak se zapojit? Pošlete e-mailem fotografii (na autora max. 3 fotky) z dovolené či prázdnin na teplicky@denik.cz. Přidejte své jméno, mobil a krátký popis, kde a za jakých okolností fotografie vznikla. Posílat foto můžete do konce srpna. V září proběhne na webu a v novinách finále o ceny.
Praha /ABeCeDa povolání a koníčků/ - Prázdninový rozhovor Deníku: „Modeling je hodně zrádný. Je třeba si uvědomit, že čas letí, a krása je bohužel pomíjivá," říká mladá modelka Andrea Karešová.
Praha /ABeCeDa povolání a koníčků/ - Prázdninový rozhovor Deníku: „Modeling je hodně zrádný. Je třeba si uvědomit, že čas letí, a krása je bohužel pomíjivá," říká mladá modelka Andrea Karešová.
Moravskoslezský Kočov, Dívčí Hrad – Právě dnes to zavoní kotlíkovým guláškem hned ve dvou obcích na Bruntálsku. Tato výborná specialita se bude připravovat v Dívčím Hradě i v Moravskoslezském Kočově.
Otrokovice – To jsou panečku veletoče. Bezprostředně po skončení sezony a postupu do I. A třídy byl kouč fotbalistů SK Baťov Roman Kolenič rozhodnutý skončit. Necítil prý zájem vedení o jeho osobu. Po třech týdnech je všechno jinak. Zkušený stratég se s vedením otrokovického klubu dohodl na další spolupráci.
Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Romantika okolí Labe, feťák píchající si dávku, ruch velkoměsta, špína i poezie řady jeho skrytých zákoutí. To vše jeve filmu Aleny Krejčové dle sbírky poezie Táni Novákové… Básnířku Táňu Kindl Novákovou a filmařku Alenou Krejčovou svedlo dohromady umění. Potkaly se u ústecké výtvarnice i ilustrátorky Evy Vágnerové při natáčení filmu „Eva".
Plzeň - Jako nůž máslem projeli soubojem s Bohemians 1905 fotbalisté Plzně. V ligové premiéře deklasovali bezzubého nováčka soutěže 5:0, přičemž se prosadilo pět různých střelců.
Lípa nad Dřevnicí - Kdo se projde uličkami obce Lípa nad Dřevnicí na Zlínsku, jistě si všimne, že jsou vyvedeny ve stejném stylu. Zaujme ho určitě i modře zářící kaplička, upravené atrium u obecního úřadu či budova starého mlýna, v němž po rekonstrukci bydlí několik rodin.
Blansko – Příprava blanenských fotbalistů je v plném proudu. Ve středu odehráli zápas v Kuřimi, kde remizovali 2:2, v pátek večer se Zastávkou, hned další středu čeká hráče divizní Mohelnice a v pátek pouťové derby v Boskovicích. Klub zkouší nové hráče a pilně se připravuje na návrat do divize. „Je ať si kluci zahrají, je to příprava," říká trenér Blanska Jiří Hajský. Zároveň odmítá, že by se i ve vyšší soutěži dalo pokračovat v ofenzivním stylu, který Blanenští předvedli při jarní jízdě za titulem krajského přeborníka.
Malé Žernoseky - Mladí fotbalisté Malých Žernosek se v nedávno skončeném soutěžním ročníku 2012 2013 stali okresními přeborníky v kategorii starších přípravek. Mužstvo již čtvrtým rokem trénuje Radomír Rambousek starší.
Plzeň - Návštěva plzeňského areálu Škodaland je v těchto dnech atraktivní i pro ty, kteří nehledají sport ani relaxaci, ale chtějí se bavit a obdivovat něčí um. V pátek se tam totiž začalo mistrovství České republiky v parašutismu. Jeho hlavní lákadlo se v propozicích závodu skrývá pod zkratkou PP - přesnost přistání.
New York - Vedení zámořské NHL oznámilo, že se dohodlo na podmínkách účasti hokejistů na únorových zimních olympijských hrách 2014 v Soči. Výsledek jednání, o němž informovala agentura Reuters, znamená, že se profesionálové z kanadsko-americké soutěže představí na pátých olympijských hrách za sebou. Poprvé byli v roce 1998 v Naganu.
Prosetín - Čtyři roky neúspěšného snažení a marného čekání se konečně zúročily. Fotbalisté Sokola Prosetín budou hrát v nové sezoně druhou nejvyšší krajskou soutěž. Postup do I. A třídy sice přišel díky zemětřesení, které potkalo po sezoně krajské soutěže a zamíchalo postupovými karty, přesto není nezasloužený.
Skalice u České Lípy - Fotbalisté SK Skalice, kteří se v loňské sezoně bez jakýchkoliv problémů udrželi v krajském přeboru, budou opět usilovat o špici soutěže.
Střední a východní Morava. Měli jste nedávno svatbu? Máte šanci vyhrát exkluzivní ceny! Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku.
Plzeň - Návštěva plzeňského areálu Škodaland je v těchto dnech atraktivní i pro ty, kteří nehledají sport ani relaxaci, ale chtějí se bavit a obdivovat něčí um.
Mikulášovice – Svému postupu dali základ už na podzim. Na jaře fotbalisté Mikulášovic svůj náskok udrželi a společně s Heřmanovem postoupili do I. B třídy.
Děčín – Za denního světla zná děčínskou zoo snad každý, ale jaké to je strávit ve společnosti zvířat celou noc? Vězte, že jde o večer plný dobrodružství, roztodivných zvuků a netradičních zážitků.
Beskydské informační centrum Frýdek-Místek neustále připravuje pro své klienty a návštěvníky regionu aktivity, které jim přiblíží nejen zdejší historii, jeho atraktivity, ale také akce, při kterých se skvěle baví.
Brno /ROZHOVOR/ – Čtyřiadvacetiletý Tomáš Nýdrle je nejlépe střílející student na světě. Špatné známky u zkoušek se tak profesorům na brněnské Mendelově univerzitě nemusí vyplatit. Na univerziádě v ruské Kazani si student oboru lesnictví pověsil na krk zlatou medaili z individuálního závodu ve skeetu a bronzovou ze soutěže družstev. „Třetí místo bylo příjemné překvapení, moc jsme s medailí nepočítali," svěřil se Nýdrle.
Gent - Češi na mistrovství světa v záznamu a zpracování textu porazili zbytek světa. Ze soutěže, která se konala v belgickém Gentu v rámci 49. kongresu mezinárodní federace Intersteno, si odvážejí 53 medailí z celkových 96 rozdaných. Mistrovství se zúčastnilo 31 zemí ze čtyř světadílů, uvedl Jaroslav Zaviačič, český zástupce v Intersteno.
Přerov – Náměstí Svobody v Přerově není zrovna místem, kam by si lidé dobrovolně zašli na procházku. Kdysi honosný park zeje prázdnotou a do jeho zkrášlení se už léta neinvestovalo.
Domažlice – Mocnou posilu před startem Domažlické NHL hlásí waldmünchenští Ice Barons. Bavorský účastník hokejové soutěže v minulé sezoně patřil k nejlepším, nakonec ale skončil až čtvrtý. V nadcházejícím ročníku dres ´baronů´ oblékne Pavel Voldán, brzy čtyřiačtyřicetileté pravé křídlo.