Den dětí v Ostravě aneb Tipy na víkend
Ostrava - Už víte, kam vyrazit se svými dětmi strávit volné dny? Přinášíme tipy na několik akcí.
Ostrava - Už víte, kam vyrazit se svými dětmi strávit volné dny? Přinášíme tipy na několik akcí.
Českolipsko - Nadcházející víkend bude patřit především těm nejmenším. Mezinárodní den dětí se slaví každý rok ve více než 145 zemích světa. Má upozornit na práva a potřeby dětí.
Opava - Pamatujete si na Jakuba Španihela? Tento Opavan reprezentoval Českou republiku na mezinárodní adrenalinové soutěži Aréna národů vysílané na Prima Family. Nyní se pustil do dalšího adrenalinového projektu filmování.
Bruntál - Fotbalisté Slavoje Bruntál prožili za bezmála sedmdesátiletou historii vzestupy i pády, hráli i třetí ligu, teď však chtějí zachránit 1.B třídu.
Přerov /ANKETA/ - Veselé kontejnery, které vznikaly během května pod rukama dětí z přerovských základních škol, už jsou na světě. A vy jste měli možnost hlasovat, který se vám nejvíce líbí!
Brno – Do Brna přijede se Slováckem hodně jeho kamarádů a také bratr Radek. Jenže místo odlehčeného klábosení se s nimi záložník Zbrojovky Pavel Mezlík utká v bitvě o domácí vítězství v závěrečném kole nejvyšší soutěže. „Veškerý stres z boje o záchranu odpadl, ale i tak chceme vyhrát. Můžeme se posunout výš v tabulce, máme ještě nějaké prémie za vítězný zápas," odmítá „bratříčkování" devětadvacetiletý Mezlík.
Olomouc – Zajímavý příběh bude mít předposlední utkání fotbalistů 1. HFK Olomouc v letošní sezoně druhé ligy. Holice se na domácím stadionu střetne s prvním týmem tabulky Znojmem, které má v sestavě „holického" Marka Heinze, a do utkání navíc půjde oslabena minimálně o čtyři hráče základní sestavy.
Českokrumlovsko - V řadě obcí nachystali na sobotu bohatý program pro děti, aby náležitě oslavily svůj svátek.
Velká Bystřice – Třetí závod mistrovství republiky v biketrialu v sobotu hostí Velká Bystřice.
Brno – Vysoké výhry v zádech a o motivaci na obou stranách postaráno. Brněnské derby mezi Líšní a Bohunicemi v 28. kole fotbalové divize D slibuje třeskutý boj o body, které nutně potřebují oba dva celky. Domácí stále živí teoretickou naději na vítězství v soutěži, hosté naopak touží uniknout ze dna tabulky. „Soupeř je těžký, ale když se nám zase podaří vstřelit góly, tak proč nechtít vyhrát," přemítá bohunický trenér Luboš Kučerňák.
Lutraki - Favorizovaný Sébastien Ogier z Francie měl v úvodní rychlostní zkoušce Akropolis rallye problémy a šestý závod mistrovství světa pro něj záhy skončil. Jednička továrního týmu Volkswagen a lídr průběžného pořadí šampionátu měl nejdříve defekt, poté jej zastavily technické potíže.
Karlovarsko – Již po pětadvacáté se vydají fanoušci fotbalu na stadiony v rámci okresní IV. třídy. Tím nejnižší okresní fotbalová soutěž Karlových Varů načne anglický týden.
Slovácko - Festival Týká se to také tebe (TSTTT) je tematický mezinárodní festival amatérských filmů, jehož cílem je upozorňovat veřejnost na filmová díla, která se zásadně vyjadřují k ekologickým stránkám lidské existence v dnešním světě.
Ústí nad Labem - Deštivé počasí donutilo organizátory sobotní akci Cesta k nám ke Dni dětí přesunout z Městských sadů do Domu kultury.
Ústí nad Labem - Máme pro vás soutěž pro ústecké školy.
Karlovarsko – Je to tady. Tři kola před koncem jarní části okresního přeboru bude na programu fotbalové lámání. A ne ledajaké. Půjde zejména o týmy hrající o záchranu v soutěži. A bude se na co těšit.
Chomutovsko - Oslavte narozeniny Maxipsa Fíka v Kadani či Dětský den tam, kde se vám líbí.
Prostějov – Fotbalisté 1. SK Prostějov se dnes vydají na trávník lídra MSFL do Třince. Bitva mezi třetím a prvním týmem soutěže slibuje kvalitní podívanou a především pohledný fotbal. Hanáci by rádi soupeřům vrátili podzimní prohru.
Kyjov – Má tři maturitní zkoušky, vystudovanou konzervatoř a za sebou spolupráci s umělci, jako jsou například Daniel Landa či Tomáš Klus. Má rád pivo a už po třech minutách povídání si chtěl skočit na sklenku vína. Přestože se má čím chlubit, osmadvacetiletý zpěvák Radek Žalud je skromný, sympatický a má smysl pro humor. To, že od narození nevidí, pro něj není žádný problém.
Táborsko – Kulturní tipy od pátku 31. května do 2. června přinesou spoustu příležitostí, jak oslavit dětský den.
Rokycansko - Dvě kola před závěrem soutěže rozhodli fotbaloví mladíci FC Rokycany o záchraně v lize U 19.
Zlínský kraj - Přemýšlíte, kam se vydat o víkendu v regionu? Deník vám poradí. Čtěte tipy, které vám přinášíme pravidelně každý pátek
Nová Paka – Už jen tři týdny zbývají do konce mistrovských soutěží, víkendová nabídka je pestrá.
Benešov - Náhodný los určil deset miminek narozených v květnu, která se ucházejí o vaši přízeň v pravidelné soutěži. Miminka, která získají během letošního roku nejvíce hlasů, se kvalifikují do finále o věcné ceny.
Hradec Králové /FOTOGALERIE/ - Zbraně, ukázky sebeobrany, práce psovodů, soutěže, skákací hrad, trampolíny, ale také výstroj a výzbroj armády, policistů či hasičů přilákaly ve čtvrtek školáky ze základních i mateřských škol na dětský den Bezpečné město 2013.
Holešov – První zámecký Gulášfest se uskuteční v sobotu v holešovské zámecké zahradě. Na festivalu se bude soutěžit o nejlepší guláš, vystoupí tam několik kapel a bude možné ochutnat na tři desítky pivních speciálů.
Praha - Zástupci českobudějovického hokejového klubu ve čtvrtek podruhé jednali s vedením prvoligového Hradce Králové o možnosti přesunu extraligy z jihu Čech do východočeské metropole. Další schůzky mají naplánované na příští týden. Šance, že se HC Mountfield přestěhuje a klub opustí České Budějovice, se tak zvyšuje.
Slaný - Reportáž psaná o přestávce. To je název soutěžního projektu, který připravily pro studenty středních škol Kladenský deník a společnost RWE. Studenti z Kladenska a Slánska, zapojení do akce, budou do konce letošního školního roku posílat do redakce Kladenského deníku literární práce na dané téma. Chybět nebudou reportáže, fejetony ani rozhovory.
Semice – Víkend 1. a 2. června je v obci, která je od roku 1976 součástí města Písek, ve znamení tradiční pouti. Tentokrát je v sobotu odpoledne spojena také se slavností piva.
Plzeň – Traťový rekord Giant ligy nepadl, přesto pátý díl seriálu cyklistických kritérií v Plzni nabídl atraktivní závod s dramatickou koncovkou.
Blanensko - Den dětí letos připadl na sobotu. Pořadatelé nabízí mnoho způsobů, jak jej oslavit. Zároveň myslí i na rodiče. V Blansku třeba jarmarkem.
Blanensko – Redaktoři Blanenského deníku Rovnost vybrali pro čtenáře několik tipů, jak si oživit tento víkend v regionu.
Plzeň – Opět po svém se s uplynulou sezonou rozloučí florbalistky Slavie VŠ Plzeň. V domácí hale v Borském parku v sobotu pořádají již čtvrtý ročník turnaje pod názvem Plzeňský pohár.
Kladno – Pro fotbalisty SK Kladno je každý soupeř těžký, ale ten, který přijede na stadion Františka Kloze v sobotu dopoledne, patří do kategorie nejtěžších. Rezerva pražské Sparty má v současnosti asi nejlepší fazonu z celé ČFL, o to bude úkol zachraňujících se domácích složitější.
Lískovec - Již jen tři kola zbývají divizním týmům do konce letošní soutěže (Lískovec má k dobru ještě domácí utkání se Šumperkem, pozn. red.), a tak každičký získaný bod má pro lískovecké fotbalisty obrovskou hodnotu. Nejinak tomu bylo v Novém Jičíně, kde svěřenci trenéra Jiřího Krejčího uhráli bezbrankovou partii.
Opava /POZVÁNKA/ - Horní náměstí ožije zítra Slavnostmi piva a gastronomie, které na náměstí zůstanou do 9. června. Své tekuté poklady budou žíznivým Opavanům představovat malé a střední pivovary a na čepu bude zhruba dvacet značek. Kromě napěněného moku nabídne akce zájemcům celou řadu dalších možností.
Novojičínsko - Přehled fotbalových utkání konaných v sobotu a v neděli.
Mělnicko - Kam o nadcházejícím víkendu na Mělnicku za fotbalem?
Lužná – Luženští nezapomněli ani na děti a připravili na tuto neděli dětský den. Můžete na něj přijít, či přijet sami, nebo vás přiveze historický vlak s parní lokomotivou Papoušek.
Litovel – Už sedmým rokem láká Free jízda Litovel na projížďku Litovelským Pomoravím všechny cyklistické nadšence, ale i ty, kteří na kolo sednou třeba jen párkrát za rok. Koná se v Litovli na Olomoucku, v sobotu 1. června a letos se ponese v duchu velkého výročí, 120 let od založení Pivovaru Litovel.
Benešovsko – O víkendu se na Benešovsku hrají soutěže ve fotbalu a nohejbalu.
Pardubice - V sobotu 1. června je Den dětí. Bohatý program je pro ně naplánován na pardubickém závodišti, zámku Choltice i v Lázních Bohdanči
Karlovarský kraj – Ve 24. kole krajské I. A třídy se odehraje šlágr na půdě jedenáctého Lokte, tam totiž zamíří předposlední Útvina.
Trutnovsko, Pojizeří - Akcí k Mezinárodnímu dni dětí nabízí region mnoho. Se soutěžemi, ukázkami i koncerty.
Ústí nad Labem - Na Indiánské léto aneb první grilování zve restaurace Benada v ústeckém Clarion Congress Hotelu. Speciální brunch odstartuje půl hodiny před polednem v neděli 2. června a nabídne odpoledne plné specialit z grilu, pravý nefalšovaný hamburger a cheeseburger i spousty letních osvěžujících salátů nejen pro dámy.
Náchodsko - Kdo správně složí klauna, může ve Vršovce vyhrát vstupenky na představení Čtyřlístek.
Pec pod Sněžkou - Občanské sdružení Cesta za snem pořádá v sobotu dobročinnou, sportovně zábavní celodenní akci s názvem „Na Sněžku pro Simonku".
Planá nad Lužnicí - Plánská knihovna získala prvenství v celostátní soutěži. Odborná komise ocenila služby pro dětské čtenáře
Berounsko – Zítra na celém světě slaví děvčata a chlapci svůj Mezinárodní den dětí. V každém regionu najdete na tento den bohatou nabídku oslav, stačí si jen vybrat. Abychom vám s tím pomohli, přinášíme vám nabídku některých oslav Dne dětí v berounském regionu. Stačí si jen vybrat, popřát hezké počasí a vydat se slavit.
Ústí n. L. – Mise je splněna. Hokejbalisté Bazzy Děčín i ve třetím utkání finále Krajské hokejbalové soutěže nezaváhali.