Barcelona - Fotbalisté Barcelony po historickém obratu v osmifinále Ligy mistrů s AC Milán velebili sílu a odhodlání týmu i podporu fanoušků. Katalánci, kteří suverénní úterní výhrou 4:0 jako první v elitní soutěži doma dokázali smazat náskok soupeře 2:0, se shodli, že předvedli jeden z nejlepších výkonů za poslední dobu.
Havlíčkův Brod: V nedělní večerní odvetě v play down se brodským Drakům opět nedařilo, na své konto si připsali druhou porážku a naděje na záchranu prvoligové soutěže klesly na bod mrazu.
Liberec - Jednu z posledních možností zazávodit si v této zimní sezoně budou mít snowboardisté a lyžaři v sobotu 16. března na Pláních na Ještědu. V 10 hodin dopoledne tam odstartuje Pláňsky JAM. Přidat se může každý.
Kyjov – Městský úřad v Kyjově získal ocenění Ministerstva vnitra za kvalitu a inovaci ve veřejné správě. Cílem tohoto ocenění je podpora těch úřadů, které si nejenom uvědomují význam své práce, ale také hledají cesty ke zvýšení její kvality.
Kolín – Přestože neodjížděli v kompletním složení, dokázali basketbaloví žáci (U15) na Moravě vyhrát. Nejprve v dalším kole ligové soutěže zvítězili v Ostravě a poté v Karviné.
Jakubčovice – Jakubčovičtí futsalisté hostili na své domácí palubovce v Odrách vedoucí celek divizní tabulky z Krmelína. Molnárův soubor zvládl utkání skvěle a po vítězství 3:1 se přiblížil špičce soutěže.
Kojetín /PROGRAM/ – Milovníci divadla se konečně dočkali. Už ve středu totiž v Kojetíně startuje tradiční přehlídka amatérských divadelních souborů Divadelní Kojetín, který nabídne soubory z celé Moravy. Slavnostně ukončen bude v neděli.
Neratovice – Konečně jely druholigové děčínské volejbalistky na palubovku soupeře kompletní. A hned z toho byly dvě důležité výhry proti předposledním Neratovicím.
V nejvyšší soutěži házenkářů jde už pomalu do tuhého. Do konce základní části totiž zbývá odehrát poslední kolo. Tým SKP je momentálně na předposlední, desáté, příčce.
Mikulov – Cvičit poctivě své hlasivky by měli v těchto dnech především mladí zpěváci lidových písní. V sobotu je v mikulovském kině čeká pěvecká soutěž Mikulovský zpěváček. „Vítězové postoupí do regionálního kola, které se bude konat sedmého dubna ve Ždánicích," oznámila Zlatka Krůzová z Národopisného souboru Pálava, který akci pořádá.
Opava - Studentka Slezské univerzity Veronika Fojtíková se dokázala prosadit do finále soutěže krásy Miss Studentka. Mezi třemi nejhezčími dívkami se její jméno bohužel neobjevilo.
Střelná - Karel Matocha ze Střelné miluje pálenku. Jak trnkovici, kterou pálí výjimečně, neboť švestek se na Valašsku rodí čím dál méně, tak jablkovici, jíž ročně vyrobí na třicet litrů, tak samozřejmě meruňkovici, díky níž obsadil na tradičním Střelenském koštu, který se konal v sobotu v místní hospodě U tří soudků, třetí místo.
Trutnov - Sál společenského centra Uffo bude v pátek večer patřit legendární kapele Visací zámek, jejichž zásoba nesmrtelných hitů je už hodně bohatá (Stánek, Cigára, Známka punku…).
Havířov - Návštěvníkům havířovského letního koupaliště se letos sníží riziko, že při chůzi po trávníku šlápnou na odhozený nedopalek cigarety nebo je bude kouřem obtěžovat návštěvník z vedlejší deky.
Hradec Králové – Příznivé ovzduší pro rodinný život, hodně dětských hřišť, služby pro matky s malými dětmi i pro seniory. To jsou jen některá z pozitiv, díky kterým se Hradec podělil o první místo v pátém ročníku celostátní soutěže Obec přátelská rodině s Českými Budějovicemi.
Uherské Hradiště – Kouzlo druhého ročníku karnevalu na ledě dýchlo v sobotu odpoledne na kluky a holky, kteří navštěvují Základní školu T.G. Masaryka v Mařaticích, ale nejen na ně.
Vysočina – Téměř čtyřhodinové promítání filmů o dobrodružství, divoké přírodě, extrémních zážitcích a sportech s názvem Expediční kamera hostí i Vysočina.
Česká Třebová /FOTOGALERIE/ – Dvoučlenné týmy žáků ze středních odborných škol z okresu, ale i Brna, Prahy nebo Hradce Králové v úterý a ve středu soutěží o nejlepšího elektrikáře, v oboru slaboproud, a mechanika elektronických zařízení. Soutěž odborných dovedností elektroniků má na Vyšší odborné škole a Střední škole technické v České Třebové premiéru.
Březnice/ROZHOVOR/– Hudební festival Kačeři funguje již řadu let a neustále vylepšuje své zázemí a rozšiřuje nabídku kulturního vyžití na Příbramsku. Nejen o chystané akci Vypsané Velikonoce jsme hovořili s jedním z organizátorů Kačerů Vlastou Ševrem.
Barcelona - Katalánský celek doma deklasoval 4:0 AC Milán, kterému nebyl nic platný náskok 2:0 z úvodního duelu. Dvěma góly pomohl Barceloně fenomenální Argentinec Lionel Messi. Jeho tým jako první v historii soutěže otočil dvojzápas po venkovní porážce 0:2.
Karviná - Druholigoví hokejisté Baníku Karviná sahali v závěru prvního utkání semifinále play-off na přerovském ledě po prvním bodu v sérii, ale nakonec zvítězili domácí. Po průběhu zápasu zaslouženě.
České Budějovice, Paříž, Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Martin Škoda s unikátní moderní hudební kuchařkou „Škoda nevařit" vyhrál v prestižní světové soutěži 3. místo mezi mladými autory. Jídla nejen vymýšlel a vařil, ale i fotil. Kuchařka od osmnáctiletého Martina Škody je vůbec první knihou nakladatelství Smart Press, která uspěla v celosvětové prestižní soutěži Gourmand World Cookbook Awards.
Frýdek-Místek - Divizní fotbalisté Nového Jičína sehráli první přátelské utkání mimo vlastní umělou trávu. Třetiligový Frýdek-Místek však ukázal svou sílu, když novojičínským nasázel šest branek.
Znojemsko - Vinaři z Moravy, Čech, Slovenska a Rakouska již připravují svá vína na šestačtyřicátý ročník soutěže Valtické vinné trhy. I vinaři ze Znojemska se letos zapojí do této známé akce. Od 18. března tak začnou vozit vína do Španělské konírny valtického zámku ke zhodnocení třeba vinaři ze Znovínu Znojmo. Vína do soutěže mají už vybraná.
Jablonec n. Nisou - Kutnohorský házenkářský tým mužů čekalo v sobotu utkání 14. kola 2. ligy mužů SVČ, ve kterém nastoupil ve sportovní hale druhého týmu soutěže – ELP Jablonec nad Nisou.
Litomyšl – Basketbal v regionu, to není jenom Mattoni NBL ve Svitavách. Velkého úspěchu dosáhly v minulých dnech mladé hráčky Jiskry Litomyšl, které zvítězily ve východočeském oblastním přeboru juniorek.
Strážnice - Strážnický korbáč je modelářskou soutěžní výstavou, kterou v sobotu 27. dubna pořádá modelářský kroužek Domu dětí a mládeže Strážnice spolu s Klubem vojenské historie Hodonín. Soutěžit se bude v pěti kategoriích, rozdělených podle věku.
Kolín – V neděli zajížděli futsalisté Atlanticu do sportovní haly v Kolíně, kde své zápasy hraje vedoucí tým soutěže SKP Kolín. Palubovka v této hale je velice zvláštní. Je určena pro mnoho sportů, a tak postranní čára splývá s oranžovým povrchem a je velice špatně vidět. Ovšem to nebyl hlavní důvod porážky Rakovnických a utnulo to dlouhou sérii vítězství.
Třebíč - Knihovny po celé zemi vybíraly své nejaktivnější mladé čtenáře, kteří je budou zastupovat v krajských kolech nebo následném celorepublikovém klání o titul Čtenář roku 2013.
Stará Role – Střídavě oblačno. Tak by se dalo hodnotit vystoupení fotbalistů Staré Role v prvním díle krajského přeboru. Nakonec z toho byla překvapivě až osmá pozice.
Tachov – Z Prahy přes České Budějovice a Plzeň na horu Říp. To je trasa nultého ročníku koloběžkové jízdy Tour Čechy, která se pojede o Velikonocích – včetně tachovské účasti.
Hradec Králové – Ve dvacátém kole nejvyšší dorostenecké soutěže zajížděli fotbalisté FC Hradec Králové do Prahy na Bohemians. Díky přesným trefám Langra a Vágnera si odtud přivezli tři cenné body, na svém kontě jich mají celkem už sedmatřicet.
Poděbrady – Závodnice Sokola Poděbrady Dominika Herzánová se zúčastnila soutěže ve sportovním aerobiku jednotlivkyň II. VT v Kladně. V konkurenci 26 závodnic vybojovala 9. místo. „Toto umístění předčilo naše očekávání. Dominika je od ledna ve starší věkové kategoii 11 – 13 let, a tak závodí mnohdy s o dva roky staršími soupeřkami," řekla trenérka klubu Monika Sobotková.