Znojmo, Brno – Deset dní bez zápasu? Místo zaslouženého odpočinku dvoufázový trénink. Tak dopadli v reprezentační přestávce hokejisté Znojma. Až o víkendu si užijí dva dny volna. Těší se na něj i matador Marek Uram, který začátkem listopadu prodloužil s Orly smlouvu do konce sezony.
Brno - Skoro padesátku snímků od autorů ze třinácti zemí světa mohou letos navštívit filmoví fanoušci na festivalu Brno 16. Třiapadesátý ročník nejstarší přehlídky nekomerčních krátkých filmů u nás hostí od čtvrtka do soboty brněnské kino Art. Hlavní cenu pro vítěze, sošku nazvanou Hlava plná filmů, předá režisér Jan Svěrák.
Kolín – Vypadalo to na přerušení parádní série. Jenomže pak trenér Kolína Roman Veselý ukázal na tři náhradníky a ti se mu za projevenou důvěru odvděčili nejlepším způsobem. V dohrávce 12. kola ČFL proti Strakonicím se dva z nich dokázali střelecky prosadit a zařídit výhru Kolína. Díky tomu se nováček soutěže posunul již na druhé místo tabulky třetí ligy.
Olomouc – Stromovous, Světluška, Radovánek, Jiskřička, Jehlička, Mašlička a Rolnička jsou jména, kterými se honosily vánoční stromy na Horním náměstí v Olomouci v uplynulých letech.
Severní Čechy - Kadeřnické a kosmetické studio Jana Burdová spolu s Deníky právě teď startuje již druhý ročník Proměn. V období od listopadu 2012 do ledna 2013 proměníme šest žen, které vám postupně představíme na stránkách severočeských Deníků. První proměnu uvidíte již 21. listopadu.
Severní Čechy - Kadeřnické a kosmetické studio Jana Burdová spolu s Deníky právě teď startuje již druhý ročník Proměn. V období od listopadu 2012 do ledna 2013 proměníme šest žen, které vám postupně představíme na stránkách severočeských Deníků. První proměnu uvidíte již 21. listopadu.
Vrchlabí – Šesté kolo nejvyšší kuželkářské soutěže přineslo další porážku vrchlab-ského celku, který se tak nadále pohybuje v pásmu sestupu. V Husovicích sehráli hráči z Krkonoš vyrovnaný duel, přesto odjeli bez bodu.
Hradec Králové – Chystáte se navštívit Muzejní adventní trh v Muzeu východních Čech v Hradci Králové? Je pro vás pečení vánočního cukroví koníčkem a sklízíte poctu od každého, kdo je kdy u vás ochutnal?
Tachov – Středa dopoledne. Jana Hlavničková pohlíží do zrcadla, jak se jí pod rukama kadeřnice Martiny Kuncové mění účes. Vlasy Boženy Blažkové se právě suší pod kadeřnickým sušákem. Hermína Bérešová, Vlasta Broncová, Marie Tolarová a Blažena Dykesová čekají, až na ně přijde řada.
Blansko – Hydraulická laboratoř společnosti ČKD Blansko Engineering získala v úterý odborné ocenění. Umístila se totiž na druhém místě v soutěži Podnikatelská nemovitost roku 2011 v kategorii High-tech nemovitost. Desátý ročník soutěže pořádala agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu České republiky a Sdružením pro zahraniční investice AFI.
Jižní Čechy - Budějovický Budvar není žádný rasista a má nejen skvělá světlá piva. Jeho tmavý ležák Budweiser Budvar byl totiž minulý týden v Litoměřicích vyhlášen milovníky piv jako nejlepší. V letošním ročníku tradiční ankety Sdružení přátel piva (SPP) o nejlepší piva, získal tmavý ležák Budweiser Budvar titul Tmavé pivo roku 2012.
Hranice – Která slečna z Hranic a okolí zvítězí v jubilejním patnáctém ročníku soutěže Dívka roku 2013? To se ukáže až osmého března. Zájemkyně o korunku krásy se ale do tradiční soutěže mohou hlásit už nyní.
Hustopeče nad Bečvou – Svět pohádek. Tak se nazývala výtvarně keramická soutěž, kterou i letos pořádala Základní škola Hustopeče nad Bečvou ve spolupráci s mikroregionem Hranicko. A i tentokrát byla akce pořádně pestrá. Dokládá to nejen celkový počet účastníků, kterých se na místě sešlo hned třicet šest, ale také jejich široké věkové rozmezí. Některým kreativcům bylo přes třicet let, těm nejmladším pouhé čtyři roky.
Přerov – Projektový den nazvaný Cesta světla připravila ve středu 7. listopadu přerovská Základní škola Trávník při příležitosti celosvětového dne Ekoškol. Žáci a jeho další návštěvníci se tak mohli zúčastnit ekologicky zaměřených přednášek a netradiční výstavy.
Opava - Nováček krajského volejbalového přeboru žen z Kylešovic opět řádil. Tentokrát si na domácí palubovce vyšlápl na nebezpečné Odry. Protivníka, jenž disponuje zkušenou, výškově silnou sestavou, dvakrát porazil.
Česká Třebová – V závěrečném utkání skupiny „střed" krajské ligy přivítali hokejisté České Třebové mužstvo Chrudimi, na jejímž ledě v prvním vzájemném střetnutí inkasovali dvanáct branek.
Karlovy Vary – Karlovarská Mezinárodní pěvecká soutěž Antonína Dvořáka, jejíž 47. ročník se uskuteční v lázeňském městě od 17. do 23. listopadu, se dostává z krize.
Velký Rybník – Jsou známy výsledky soutěže o nejkrásnější město a obec Čech a Moravy 2012. Na Pelhřimovsku zaznamenal již poněkolikáté v řadě úspěch Velký Rybník.
Krnov - O víkendu zasáhli do bojů v basketbalovém oblastním přeboru také starší minižáci, hráči do třinácti let, krnovského BK. Po předehrávce s Příborem měli Krnovští v soutěži dost dlouhou pauzu, takže nebyli v ideální pozici.
Domažlice – Fotbalisté staršího dorostu Jiskry Domažlice se po 11 kolech krajského přeboru drží v popředí tabulky. V minulém kole porazili v penaltovém rozstřelu lídra soutěže ze Sušice, mají už stejně bodů, a roli dominantního týmu potvrdili i v domácím utkání s FK Horažďovice.
Trutnov - Také v letošní sezoně jsou basketbalistky trutnovské Kary jediným východočeským celkem, který reprezentuje nejvyšší domácí soutěž v Evropě. Úterní vstup do Středoevropské ligy se ale svěřenkyním trenéra Petrovického nevydařil.
Vyškov – Ani třinácté kolo tipovací soutěže čtenářů Vyškovského Deníku Tipligy s Deníkem Rovnost nebylo k soutěžím moc štědré. Nad deset bodů se dostala jen Jarmila Zajdáková z Bučovic.
Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Bez pochyb se stane největší hvězdou I. hokejové ligy. Hokejista Phoenixu Coyotes a třetinový vlastník BK Mladá Boleslav se právě v dresu svého mateřského klubu představí v druhé české nejvyšší soutěži.
Příbram /FOTO/ – Pět kol čekali futsalisté Legie Příbram než naváží na povedený loňský ročník v Divizi A. Podařilo se jim to až v domácím utkání se sousedem z tabulky, nováčkem Relax Ústí nad Labem. Lehké to však vůbec neměli a o tři body se museli pořádně přičinit.
Vyškov – /ROZHOVOR/ Podzimní část nového ročníku nejvyšší soutěže ragbisté JIMI Vyškov odstartovali i zakončili porážkou. Přesto se letošní kratičký podzim, na pořadu bylo jen pět kol extraligy, jeví jako blýskání na lepší časy. Nebo naděje na návrat starých dobrých časů. Loni a předloni skončili Vyškovští celkově vždy poslední, nadcházející zimní přestávku si užijí na páté příčce. „Změnilo se to nejpodstatnější, myšlení hráčů. Víc si věří a dokáží otočit výsledek," říká nový kouč týmu Martin Hudák.
Region – V předposledním podzimním kole soutěže III. tříd okresního fotbalového svazu Zlín se na čele skupiny A urvala rezerva Mladcové vysokou výhrou v Komárově. Naopak druhá Hvozdná pouze remizovala. V béčku dosáhla důležitého vítězství v Rokytnici vedoucí Návojná a před dotírajícími Pasekami si udržela čtyřbodový náskok.
Praha - Hudební talenty v show, kterou uvedou na svých obrazovkách TV Nova a Markíza, bude hodnotit jedna z nejúspěšnějších českých zpěvaček současnosti Ewa Farna.
Kutná Hora – V kutnohorské sportovní hale Bios v Puškinské ulici byl v pátek rozehrán úvodním turnajem již 5. ročník Kutnohorské školní ligy v miniházené 4+1.
Zlínsko - Moderátor pořadu Můžeme dál? Tomáš Měcháček si celé natáčení stěžoval, že ho tlačí boty. Nepomohlo ani dvoukolové vozítko, na kterém se mezi městy přepravuje. Tomu všemu je konec. S celým štábem přijíždí dnes podruhé do Zlína a chystá se pořádně obout do světové obuvnické metropole.
Nymburk – Volejbalisté Nymburka v dalších dvou domácích zápasech naplno bodovali a v tabulce první ligy jim patří šestá příčka ve dvanáctičlenném pelotonu.
Jakartovice - Na hřišti posledních Jakartovic pokračovali fotbalisté Slezanu Jindřichov v sobotu v soutěži I.B třídy a po hladkém vítězství v poměru 3:0 se probojovali do čela tabulky soutěže.
Šumperk – Fotbalové mládežnické ligové soutěže na Moravě skončily o dušičkovém víkendu. V kategorii žáků tři šumperské týmy přehrály svého přerovského soka a zejména u kategorií U14 a U13 lze podzimní část hodnotit jako velmi vydařenou.
Znojemsko - Mezi třinácti tipéry se rozhodovalo ve 13. kole Tipligy. Nakonec byl nejblíže počtu vstřelených gólů Miroslav Sulik z Miroslavi, který tipoval 41 branek. Utkání Suchohrdly Krhovice bylo vyřazeno, protože zde byla uvedena špatná soutěž, tudíž mohlo dojít k záměně Suchohrdel u Miroslavi. Vítěz má v redakci Znojemského deníku Rovnost v Rooseveltově ulici 4 ve Znojmě připravenou odměnu balíček kvalitní kávy Douwe Egberts.
Teplice – Pokud se vydáte v podzimní části fotbalové sezony na teplická Stínadla, ať na první ligu či tuzemský pohár, budete mít vstup zdarma. Poslední tým tabulky nejvyšší soutěže udělal směrem k divákům vstřícné gesto.
Jičín – Šestým kolem pokračovala druhá nejvyšší kuželkářská soutěž žen. Všechna utkání skončila výhrou domácích družstev, s jedinou výjimkou. O tu se poměrně překvapivě postaral Jičín B v Pelhřimově!
Prostějov – Memoriál našeho legendárního zápasníka Gustava Frištenského pořádá oddíl TJ Sokol I Prostějov již čtvrt století. Minulou sobotu byl v prostějovské sokolovně na pořadu jeho již XXV. ročník a proběhl v rámci oslav 150. výročí založení organizace Sokol v našich zemích.
Prostějov – Hokejisté LHK Prostějov mají za sebou už třináct kol druhé ligy a stále se pohybují na předních místech průběžné tabulky. Osm výher a jen tři prohry jsou z velké míry zásluhou gólmanů.V posledních pěti kláních se postavil do branky třicetiletý matador Adam Vrba, který předvádí velmi dobré výkony.
Kdyně – Fotbalisté SK Kdyně, jedni z aspirantů na postup do I. B třídy, se v 11. kole okresního přeboru utkali s Tatranem Chodov, který naopak ze zmíněné soutěže sestoupil. Střet dravého kdyňského mládí s chodovskou zkušeností nabídl na okres atraktivní podívanou, v níž se o vítězi rozhodlo až v penaltovém rozstřelu.
Břeclav – Svou kvalitou do fotbalového okresního přeboru rozhodně nepatří. A brzy to poznali nejen spoluhráči, ale i soupeři Charvátské Nové Vsi. Dvacetiletý útočník Tomáš Púček v dresu Charvatčanů zářil, v deseti zápasech nastřílel šestnáct branek. Jak by ne, vždyť také pochází z líhně slovenské Dubnice a mohl na podzim klidně hrát třetí ligu. Nevyšlo to, a tak se rozehrával právě v okresním přeboru. Charvátské svými brankami pomohl ke třetímu místu v tabulce. Další branky už ale možná nepřidá.