Rakovník – V sobotu se sešli všichni příznivci dětského ragby v Rakovníku k premiérovému turnaji na hřišti Zátiší. Do bojů o Rakovnický pohárek se zapojilo celkem 20 týmů v kategoriích U6, U7 a U9 ze šesti klubů. Konkrétně z Říčan, Kralup nad Vltavou, Petrovic, Slavie, Tatry a domácího Rakovníka.
Krnov - V sobotní podvečer zahájili hokejisté krnovského A-týmu svoji zápasovou pouť novou sezonou, jejímž vyvrcholením bude březnové play-off krajské ligy mužů. K prvnímu přípravnému utkání si pozvali na domácí led slovenský tým HK 38 Dubnica a i když s protivníkem herně drželi krok, podlehli 2:7.
Jindřichov - Dalším utkáním v soutěži I. B třídy pokračovali jindřichovští fotbalisté v neděli na hřišti v Chuchelné. Po bojovném a vyrovnaném průběhu se díky dobře sehranému závěru mohli radovat z dvoubrankového vítězství a posunu na špici tabulky.
Jičín – Úvodním kolem odstartoval také nový ročník druhé nejvyšší kuželkářské soutěže žen. Tým SKK Jičín B, který v předchozích sezonách sbíral přední umístění, vstupuje do letošního ročníku velmi oslaben.
Kolín - Kolínský deník ve spolupráci s BC Kolín vyhlašuje soutěž, ve které tři nejlepší získají hodnotné ceny: permanentku na domácí utkání kolínského týmu a ještě poukaz na exkurzi do pivovaru Kácov spojenou s degustací piva. Jestliže jste fanouškem, který toho ví o kolínském basketbalu hodně, pak odpovězte na naši soutěžní otázku ve čtvrtečním vydání Deníku a vyhrajte!
Pro fanoušky fotbalové Slavie, čtenáře Pražského deníku a milovníky piva Gambrinus přichystal Pražský deník soutěž pro návštěvníky domácích ligových zápasů Slavie v Edenu.
Suchohrdly - Evropský den bez aut oslaví ve středu a čtvrtek na hřišti v Suchohrdlech u Znojma. Akce je určena pro mateřské a základní školy Dobrovolného svazku obcí, kam patří Kuchařovice, Dobšice, Nový Šaldorf-Sedlešovice a Suchohrdly, kde se vše koná.
Moskva – Jako největší překvapení sezony Kontinentální ligy chválí dnes ruský list Kommersant výkony hokejistů pražského Lva. Před startem sezony by si prý sotva někdo vsadil na Lva a Nižněkamsk, ale právě tyto kluby se výhrami v posledním kole dostaly do čela Západní a Východní konference KHL a v celkové tabulce pějí „duet lídrů".
Karviná – Na prahu nového ročníku se daří házenkářům MHK Karviná. Druholigoví borci menšího karvinského klubu zahájili sezonu v domácí pohárové soutěži a už z ní stačili vypoklonkovat jak zuberskou Lesanu, tak své regionální kolegy z Ostravy.
Karviná – Na prahu nového ročníku se daří házenkářům MHK Karviná. Druholigoví borci menšího karvinského klubu zahájili sezonu v domácí pohárové soutěži vítězstvím nad zuberskou Lesanou a Ostravou.
Bruntál - Druhým utkáním pokračovaly minulou sobotu fotbalistky Olympie Bruntál v ligové soutěži na hřišti Olomouce a po výborném prvním poločase ve druhém zápas ztratily. Olympia nastoupila podruhé v řadě na hřišti soupeřek a chtěla uspět.
Litomyšl – Město bude hostit zajímavou akci, a to Pohár vědy – Koumes 2012. Jde o první ročník Olympiády fyziky a dalších věd s podtitulem Koumes 2012.
Příbram – V sobotu 15. září zahájili házenkáři Spartaku Příbram svoji pouť Jihočeským oblastním přeborem v kategorii mladších žáků. Premiéru v nové soutěži absolvovali v utkáních s A a B týmem Strakonic.
Medvěd patří do lesa, s tím těžko někdo něco nadělá. Protože jsem ale medvěd moderní, jsem rád, pokud se při svých toulkách přírodou dozvím něco nového a prožiji nezapomenutelné dobrodružství. Právě proto jsem se vydal koncem prázdnin na Lipno.
Nové Město na Moravě, Třebíč - Fotbalové divizi nevévodí, jsou těsně pod vrcholem, ale jako jediné týmy mohou Vrchovina s Třebíčí hlásat: Po sedmi zápasech jsme neporaženi. Obě mužstva z Vysočiny vstoupila do soutěže skvěle, což dokumentoval i uplynulý anglický týden, z něhož vyválčila plný počet bodů.
Nové Město na Moravě, Třebíč - Fotbalové divizi nevévodí, jsou těsně pod vrcholem, ale jako jediné týmy mohou Vrchovina s Třebíčí hlásat: Po sedmi zápasech jsme neporaženi. Obě mužstva z Vysočiny vstoupila do soutěže skvěle, což dokumentoval i uplynulý anglický týden, z něhož vyválčila plný počet bodů.
Čáslav – Bylo to derby jak má být. Tvrdé, bojovné a napínavé až do konce. Mladší fotbaloví žáci FK Kolín z Čáslavi přivezli ale pouze jeden bod. V nejvyšší republikové soutěži se to podařilo třináctce.
Plzeň – Fotbalisté Viktorie Plzeň zítra vstoupí zápasem s portugalskou Coimbrou do bojů skupiny B Evropské ligy.Deník u příležitosti zahájení prestižní soutěže připravil na čtvrtek mimořádnou fotbalovou přílohu.
Znojemsko - Osm bodů získalo shodně pět tipérů v šestém kole Tipligy. O vítězi rozhodla supertrefa, ke které se nejblíže přiblížil Josef Buchta z Višňové. Hádal, že padne osmadvacet gólů, ve skutečnosti jich bylo sedmadvacet.
Znojemsko - Šesté kolo odehráli o víkendu fotbalisté v nižších krajských fotbalových soutěžích. Tasovickému béčku a Jevišovicím se stále ještě nepodařilo vyhrát a čekají tak na svůj první bodový zisk. Velice dobře si vedou v 1.B třídě Horní Kounice. Naopak Únanov klesl na poslední místo.
Kozmice, Polsko - Michaela Dihlová je zkrátka krásná žena. Dokonce jedna z nejkrásnějších. V poslední době se o tom přesvědčují nejen místní obyvatelé, ale lidé z celého světa.
Chomutov – Šlágr Poháru České pojišťovny čeká na florbalové příznivce ze severu Čech. Druholigový Chomutov změří ve čtvrtém kole síly s Litvínovem. Týmy se utkají v Městské sportovní hale ve čtvrtek od 19:00.
Oldřichov – Čtvrté oldřichovské Svatováclavské derby se uskuteční v sobotu na závodišti v areálu Centra sportovních koní v Oldřichově. Letos se uskuteční o týden dříve než obvykle a součástí závodu bude první finále nového seriálu závodů, který se jmenuje Západočeská Jump Tour.
Kozmice, Polsko - Michaela Dihlová je zkrátka krásná žena. Dokonce jedna z nejkrásnějších. V poslední době se o tom přesvědčují nejen místní obyvatelé, ale lidé z celého světa.
Jičín – Vstoupili jsme do podzimní části oblíbené tipovací soutěže na fotbalová utkání Tip liga čtenářů Deníku. Pravidla zůstávají prakticky stejná, potěšitelná zpráva je, že lze tipovat i prostřednictvím internetu.
Litoměřice - Návštěvníci, kteří zavítali na Zahradu Čech v pondělí a v úterý, se vedle prohlídky a nákupu mohli pobavit při doprovodném kulturním programu.
Novojičínsko - Ani poslední kolo, které se bude konat 22. září v Lubině – Větřkovicích, již nemůže změnit držitele trofejí za vítězství v Novojičínské lize v požárním útoku. Ženy z Tísku rozhodly o svém třetím vítězství v řadě již 4 kola před koncem, na domácí soutěži.
Votice – Členové zásahové jednotky Sboru dobrovolných hasičů (vpravo) si ze západních Čech přivezli stříbro. Získali ho ve Zbirohu při sobotní soutěži ve vyprošťování osob z havarovaných aut. „Umístili se na velice pěkném druhém místě," informoval Bohuslav Králík, velitel votického sboru.
Točník - V roce 2011 osiřel medvědín hradu Točník na Berounsku. To by se mělo nyní změnit. První akcí, která přispěje na stavbu nového výběhu pro medvědy, byl víkendový zábavný den s názvem Medvědi na hrad Točník.
Mělnicko – Fotbalisté Kel půjdou na konci týdne do vzájemného souboje s Horními Počaply, hlavním konkurentem v boji o postup do okresního přeboru, s tříbodovým náskokem na čele tabulky A skupiny III. třídy. Rozhodlo o tom víkendové čtvrté kolo soutěže.
Pelhřimov - Atraktivní a zároveň velmi náročnou disciplínou úterní soutěže profesionálních hasičů o Pohár Vysočiny v Pelhřimově byl výstup do čtvrtého podlaží cvičné věže.
Zlínský kraj - Základní škola Vyhlídka z Valašského Meziříčí je dalším finalistou soutěže Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Čím projekt školu zaujal a jaké má dosavadní úspěchy, říká v rozhovoru pro Deník učitel tělesné výchovy a pracovního vyučování Jiří Kadla.
Trmice – Bezbrankovou remízou skončilo derby dvou zástupců Ústecka v 1.B třídě mezi Trmicemi a Brnou. Oba celky si sice v duelu vytvořily několik šancí, branky byly ale pro střelce zakleté a tak se oba soupeři o body podělili.
Brno, jižní Morava /ANKETA/ – Šetří peníze za energie a zároveň dobře vypadají. Tři architektonicky nejzajímavější úsporné stavby jižní Moravy v úterý vyhlásila porota česko-slovenské soutěže Building Efficiency Awards.
Hřebeč – Čtyři zápasy, deset bodů, skóre 10:0. Fotbalisté Doks vstoupili do nového ročníku I. B třídy impozantně a ještě impozantnější je jejich sobotní výsledek ze Hřebče. Místo urputného derby kvalitních týmů byl k vidění zápas s jasným vítězem, Doksy vyhrály 4:0.
Cheb - Platit nájem ve velkých bytech si může dovolit jen málokdo. V Chebu proto městské byty nad 100 metrů čtverečních zlevní. Město si od toho kroku slibuje, že nebude tak velký problém najít pro tyto prostory nájemníky, kteří by zde vydrželi.
Nové Město n. M. – Najít si spoustu kamarádů a kamarádek, naučit se bruslit a ještě se pobavit. To a mnohem víc nabízí malým sportovcům školička bruslení na místním zimním stadionu pořádaná TJ Spartak Nové Město nad Metují.
Kladno - Kdo dá první kladenský gól v duelu se Slavií? Sázková kancelář Tipsport nejvíce favorizuje Romana Červenku a až za ním jsou Kladeňáci - Jaromír Jágr těsně před Tomášem Plekancem.
Ústí n. L. – V souvislosti s výlukou v nejslavnější hokejové soutěži světa vábí české extraligové celky do svých řad hvězdy z NHL. Ani prvoligoví Ústečtí Lvi se ale nechtějí nechat zahanbit a přiznávají, že by se jim hokejisté ze zámoří v kádru líbili.