Žďár nad Sázavou - Nejlepší „svalovci“ v zemi zamíří poslední dubnový víkend do Žďáru nad Sázavou. V rámci Mistrovství České republiky mužů, žen a masters v kulturistice, fitness, bodyfitness a bikiny 2012 je podle pořadatele Vladimíra Pajiče ze žďárského fitness centra Best Fitness připravena pro všechny příchozí velká podívaná.
Litvínov - Na očích sluneční brýle, tričko s krátkým rukávem, kraťasy a na nohou lední brusle, tak se prohánějí Litvínované po tamějším rynku. Že tu někdo snědl příliš mnoho lysohlávek? Kdepak, takto bude letos vypadat v Litvínově pokračování Valdštejnských slavností.
Klatovy – S cílem minimálně obhájit pozice z nedávné Valašky přicestoval do Klatov Roman Kresta. Na západě Čech pokračuje v pátek a sobotu Mezinárodní mistrovství České republiky v rallye svým třetím podnikem a luhačovický pilot opět pomýšlí na stupně vítězů.
Liberec – Na Slovensku v Nových Zámcích se za účasti reprezentantů z 12 zemí konal 13. ročník prestižního mezinárodního závodu Slovak Aerobic Open 2012, který je pro slovenské účastníky zároveň národním mistrovstvím. Liberecký oddíl Sport Aerobic Liberec z Aerobic centra na sídlišti Kunratická měl zastoupení ve čtyřech kategoriích a ve třech z nich se podařil postup do finále a dokonce získal stříbro a bronz.
Prostějov – Organizátoři Zlaté tretry Ostrava, zdaleka nejpopulárnějšího a hvězdnými jmény prošpikovaného atletického mítinku v Česku, přicházejí letos s novinkou. Pořádající agentura TK Plus ve spolupráci s SSK Vítkovice rozšiřují dětskou Čokoládovou tretru do dalších míst. Poprvé se tak objeví i v Prostějově, konkrétně v úterý 24. dubna.
Nová Paka – Vysokým vítězstvím v odloženém utkání v Chocni zakončili basketbalisté letošní pouť Východočeskou ligou. Na palubovce slabého soupeře si udělali střelnici a nasázeli do koše domácích celkem 18 trojek.
Příbram – V sobotu 14. dubna se za krásného jarního počasí konalo 1. kolo Českého poháru mládeže 2012 v moderním pětiboji. Tento závod, vyhlášený jako Memoriál J. Krále, byl zároveň Mistrovstvím ČR v biathle (plavání+běh) všech věkových kategorií.
Folkestone, Přerov – Mezinárodní mistrovství Anglie v silovém trojboji raw (bez podpůrných dresů) se v sobotu 14. dubna uskutečnilo v jihoanglickém pobřežním městě Folkestone.
Šternberk – Dvě porážky na palubovce pražské Slavie v sérii o páté až osmé extraligové místo rozhodly o tom, že volejbalistky Sokola Šternberk obsadí v letošním ročníku nejvyšší domácí soutěže nejlépe sedmou příčku.
Hranice – Nabitý program má v těchto dnech Tipgames extraliga házenkářů. Po víkendovém prvním kole nadstavby pokračovala nejvyšší česká soutěž ve středu, kdy Cementáři na své palubovce převálcovali Plzeň, svého největšího konkurenta v honbě za sedmou příčkou.
Philadelphia - Útočník Jaromír Jágr si ve vyřazovací části NHL užívá, že není pod takovým tlakem jako v minulosti. Český hokejista to řekl v noci na čtvrtek po čtvrtém zápase prvního kola play off s Pittsburghem, v němž Letci podlehli vysoko 3:10.
Slaný – Historicky první soutěžní klání na obří autodráze mezi týmy školáků ze Slaného a Kladna se uskutečnilo ve středu v prostorách Domu dětí a mládeže Ostrov ve Slaném. Závodní okruh, který nemá široko daleko konkurenci a vyjma Prahy je jediným svého druhu ve středních Čechách, přivítal včera celkem osm týmů z kladenských a šest týmů ze slánských základních škol a okolí.
Ostrava, Přerov – V základní části oblastního přeboru obsadili přerovští košíkáři pátou příčku a ve čtvrtfinále tak narazili na o stupínek výš postavený Hladnov.
České Budějovice – Devatenáctka Dynama v I. lize dorostu s Ml. Boleslaví od 8. min. prohrávala, ve 42. min. ale po Wermkeho rohu Kadula hlavou vyrovnal a v 90. min. Linhart z penalty za sražení Kaduly otočil na 2:1.
Teplice – Okresní hokejbalová liga měla na programu tentokrát dvě kola. Kromě 26. dějství tradiční soutěže se ještě dohrávalo odložené 16. kolo. Na sto procent zvládly víkendový dvojboj pouze dva týmy – vedoucí HbC Proboštov a překvapivě také Kings Teplice.
Plzeň – „Jste připravení na verdikt?“ zeptá se Josef Formánek a v tu chvíli atmosféra zhoustne. Týmy studentů středních škol rozestavené do půlkruhu u svých elektrických vozítek zatají dech.
Chrudim – Ve čtvrtek 19. dubna o půl desáté dopoledne začíná na Resslově náměstí oslava Dne Země. Potrvá do 17 hodin. Letošní motto zní: „Jednej lokálně, mysli globálně“.
Jihlava - Jihlavští hokejisté nepřijdou o svého nejlepšího střelce. Dukla podepsala začátkem týdne novou roční smlouvu se zkušeným hráčem Danielem Hodkem.
Olomoucký kraj – Vjeli jste při cestě autem do výtluku, který přibyl na silnici po zimě? Nebo se s nerovnostmi vozovek setkáváte pravidelně? Prostřednictvím internetového portálu Výmoly.cz můžete o špatném stavu vozovky informovat další řidiče i správce komunikací.
Martinice – Skvělou zábavu, podívanou a nejlepší sportovní výkony při parkurovém skákání slibuje jezdecký areál v Martinicích u Březnice. Od čtvrtka do neděle se tam konají jezdecké závody.
Uherské Hradiště - Slovácký deník nabízí další možnost, jak získat zajímavé dárky. Je to jednoduché. Stačí, když kdokoliv z Vás čtenářů přivede s sebou do redakce v Uherském Hradišti zájemce o předplatné, který si je objedná minimálně na půl roku.
Londýn - Fotbalisté Chelsea porazili i díky brankáři Petru Čechovi v úvodním semifinále Ligy mistrů obhájce Barcelonu 1:0 a na svém hřišti vyhráli i v šestém utkání prestižní evropské soutěže v sezoně.
Brno – Před týdnem po třech výhrách nad blanenským nováčkem vévodili české extralize, po dalším víkendu spadli obhájci titulu až do druhé poloviny tabulky. Technika Brno prohrála všechna tři domácí utkání s Eagles Praha.
Zlín – Přípravu na novou sezonu rozběhli začátkem tohoto týdne extraligoví volejbalisté Fatry. Ačkoliv aktuální ročník nejvyšší domácí soutěže právě vrcholí, ve Zlíně už pracují na tom, jak vylepšit výsledek v podobě sedmého místa z letošního roku.
Moravské Budějovice - Další pokus o postup jim nevyšel. Hokejisté Moravských Budějovic mají za sebou skvělou sezonu, vyhráli základní část krajské ligy, bez problémů prošli i následným play off a potvrdili svou suverenitu na jižní Moravě, zvládli nástrahy kvalifikace o druholigovou baráž. Samotná baráž se jim však stala osudnou. Dvakrát nestačili na nejhorší tým druholigové skupiny Východ Porubu a sen o podobě druhé ligy se jim rozplynul.
Zlín - Besedou s legendárním cestovatelem Miroslavem Zikmundem odstartoval ve Zlíně už 16. ročník cestovatelského festivalu Neznámá země. Přestože se jeho organizátoři museli oproti předchozím letům vyrovnat s výrazně nižším rozpočtem, i letos má oblíbená akce všem milovníkům cizích zemí rozhodně co nabídnout.
České Budějovice - Volejbalisté Jihostroje České Budějovice a Dukly Liberec včera večer rozehráli první finálové utkání Uniqa extraligy. A vedou v sérii 1:0.
Hradec Králové – Další ročník soutěže Tvář královského věnného města Hradce Králové o titul královny Elišky Rejčky klepe na dveře. Finálový večer již šestého ročníku odstartuje v pondělí 23. dubna od osmnácti hodin ve velkém sále královéhradeckého Adalbertina.
Chomutov – Na chomutovskou střídačku se postavil po pátém semifinále. Přestal se holit a začal pracovat s týmem na kýženém postupu do extraligy. Nyní dělí jeho tým od nejvyšší soutěže tři výhry, navíc má výhodu dvou domácích zápasů. „Rozhodne to, jak to kluci zvládnou hlavami a herní disciplínou,“ říká Jiří Doležal.