Evropský týden mobility klepe na dveře. Co se chystá?
Přerovsko – Už za pár dní odstartuje na Přerovsku i Hranicku další ročník celoevropské akce s názvem „Evropský týden mobility“.
Přerovsko – Už za pár dní odstartuje na Přerovsku i Hranicku další ročník celoevropské akce s názvem „Evropský týden mobility“.
Kralupy – Futsalisté AFC Kralupy zahájí koncem týdne v hale Cukrovar přípravu na svou osmou sezonu v řadě v krajském přeboru. Takovou bilanci, značící vyrovnanou, ale průměrnou výkonnost, nemá žádný ze současných účastníků jediné krajské soutěže. Co v ní Kralupské tentokrát čeká?
Teplicko Těsně vedle! Vyprodaný charitativní koncert Lucie Bílé s klavíristou Petrem Maláskem ve prospěch opravy kostela (Deník už zval, ten Teplický měl navíc i soutěž) v Modlanech se odehrál ve středu!
Pardubice/Praha – Druhou Cenu za chemii obdržel na Francouzském velvyslanectví v Praze Nikola Peřinka, student prvního ročníku doktorského studijního programu Chemie a technologie materiálů, oboru Technologie makromolekulárních látek Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice.
Českolipsko - V sobotu 10. září si města v celé Evropě připomenou nejzajímavější historii svých památek. Českolipská města nebudou výjimkou. Deník vybírá ty nejzajímavější akce:
Hradec Králové -Deník přináší ohlédnutí za čtvrtým kolem soutěží dospělých OFS Hradec Králové.
Kámen /FOTOGALERIE/ - Letiště v Kámeni na Pelhřimovsku do čtvrtka žilo Dnem Zemědělce.
Praha – Prvními zápasy odstartovalo play off v softbalových extraligách mužů i žen.
Praha – Dalším mladým talentem metropole, kterého bychom chtěli představit, je házenkář pražské Dukly hrající na levém křídle Jakub Sviták. Dvacetiletý hráč na sebe výrazně upozornil v loňské sezoně, ve které přispěl dukelským k zisku mistrovského titulu.
Ústí nad Labem, Litoměřice - Ústí nad Labem zvítězilo v krajském kole soutěže ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel.
Zlín – Kolotoč zápasů první z amatérských hokejových soutěží hrajících se na ledových plochách krajského města se roztočil. Prvenství ve Zlínské amatérské hokejové lize (ZAMHL) bude obhajovat napajedelský PSVS, ovšem adeptů na metu nejvyšší je více.
Znojmo, Brno - Do branky znojemského týmu se v premiéře v EBEL postaví mladík Kacetl. Do obrany získali Orli zkušeného Platila.
Praha /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ – Závod luxusních sporťáků s charitatitvním posláním chtějí letos organizátoři vést cestou požitků, nikoliv skandálů
Olomouc /FOTOGALERIE/ – Házenkářky Veselí nad Moravou se vezou na vítězné vlně. Slovácký celek, který o víkendu slavil postup do druhé fáze Ligy mistryň, vstoupil do nové sezony výhrou. V dohrávce prvního kola interligy přehrál domácí Olomouc 27:21.
Krnov - Profesionálního trenéra mají ve florbale většinou jen extraligové týmy a teď i krnovská Orca, usnadní jí to hlavně práci s mládeží. Dosavadní trenér družstva mužů Štěpán Lhoťan se stal prvním profesionálním trenérem v historii klubu.
Liberec – V sobotu 10. září se uskuteční v okolí Třebíče již dvaadvacátý ročník Horácké rally, která se započítává do MČR ve sprintrally, MČR historických automobilů a Poháru ČR v rally.
Karlovarský kraj – Hitparáda Karlovarské rockové mapy, která v kraji vyhledává nadějné amatérské kapely, má za sebou základní část.
Karviná – Druholigový klub HC Karviná má dva dny do začátku své druholigové soutěže. Přesto se stále neví, jestli zahájí sezonu na zimním stadionu v Karviné.
Karviná – Zatímco pro hokejovou Karvinou byl nedávný duel s Novým Jičínem (5:2) generálkou na druholigovou soutěž, svěřence trenéra Petra Kneblíka čekalaještě poslední příprava s Valašským Meziříčím. „Zápas proti Karviné byl naším nejhorším výkonem v celé přípravě. Je sice pravdou, že nám chyběli tři kluci, ale to nás neomlouvá. Hráli jsme opravdu hrozně,“ nebyl nadšen výkonem svého mužstva známý druholigový kouč Petr Kneblík.
Litoměřice /FOTOGALERIE/ – Vítězstvím soutěžního družstva Požární stanice Ústí nad Labem skončilo středeční krajské kolo soutěže ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel, které pořádal Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje.
Nový Jičín /PROGRAM/- Pokud počasí ukáže v sobotu svou přívětivější tvář, bude Masarykovo náměstí praskat ve švech. Dnes přinášíme avizovaný program 15. Slavností města Nový Jičín, věnované polárníkovi Eduardu Orlovi.
Jeseník /FOTOGALERIE/ - Do areálu Priessnitzových lázní se ve středu začali sjíždět účastníci mezinárodní soutěže historických vozidel Rallye Moravia 2011.
Sokolovsko – Fotbalovou okresní soutěž mužů vede po dvou kolech Baník Krásno, který dokázal po výhře nad Starou Chodovskou dovézt tři body i z Chlumu. Naopak bez bodového zisku jsou zatím fotbalisté ze Staré Chodovské, kteří doma podlehli Šindelové. Duel rezervy Nového Sedla s Loktem rozhodl svými dvěma brankami domácí matador Stanislav Suchý.
Ostrava – Po několikaleté odmlce se do hokejového světa vrací druhý ostravský celek HC RT Torax Poruba 2011, který díky odkoupení licence od Roudnice nad Labem bude brázdit druholigové vody.
Malenovice – Výhrou začali sezonu v Národní lize hokejbalisté Malenovic, kteří v prvním kole soutěže porazili Svítkov Pardubice.
Třeboň - „Čeká nás nejtěžší rok v třeboňské éře,“ tvrdí trenér házenkářů TJ Jiskra Lázně Třeboň Vladislav Jordák.
Pardubický kraj/Svitavy - Mezi firmami letos dominovala svitavská Papera, která uspěla v silné konkurenci.
Nové Město nad Metují, Most – V nádherném prostředí stadionu v Novém Městě nad Metují proběhlo dlouho očekávané Mistrovství České republiky v kategorii staršího žactva. Právě tento národní šampionát se množstvím účastníků stává tradičně každý rok zřejmě největší tuzemskou atletickou akcí.
Jeseníky - Do Jeseníků se po dvanácti letech vrací mezinárodní soutěž historických automobilů. Desítky nablýskaných unikátních veteránů se vydají na klikaté silnice v Jeseníkách, koná se zde prestižní mezinárodní Rallye Moravia.
Šternberk – Východní skupina druhé hokejové ligy se nakonec odehraje jen v jedenácti týmech. HC TJ Šternberk, který si postup zajistil z vítězné baráže nad Uničovem, soutěž hrát nebude. Klub nepodal ani přihlášky do mládežnických soutěží, takže hokej v rodišti vítěze Stanley Cupu Davida Krejčí končí.
Dubí - Lázeňské dny v Dubí budou v pátek i v sobotu. Slavnostní zahájení k 105. výročí posvěcení kostela bude v pátek v 17:00 v kostela Panny Marie.
Opavsko – Fotbalová divizní soutěž skupiny E má za sebou středeční předehrávané patnácté kolo. V něm přivítal na svém hřišti Dolní Benešov celek Nového Jičína a Kravaře Brumov, B tým SFC Opava naopak zamířil do Orlové.
Stupno – Na nule zůstaly po druhém kole přeboru národní házenkářky SKH Stupno.
Staňkov – Nedělní zápas fotbalistů Staňkova se soupeřem z Postřekova měl být šlágrem druhého kola nejnižší krajské soutěže. Jenže nebyl. Hosté z Chodska podali v okresním derby I. B třídy silné skupiny A žalostný výkon, a ve všech směrech lepší domácí, kteří chtěli před svými fanoušky odčinit krutý debakl z Nýřan, je v podstatě k ničemu vážnějšímu nepustili a zápas přehledem vyhráli.
Karlovy Vary - Do lázní se sjeli hasiči z celých západních Čech
Mšeno – Ve Mšeně a okolí se jela už po osmadvacáté terénní motocyklová soutěž.
Nové Město n. M. – Pořadatelé mistrovství České republiky žáků a žákyň v atletice z Nového Města nad Metují připravili pro více než 350 závodníků z 56 oddílů celé republiky výborné podmínky. Skvělé výkony podpořilo nádherné atletické počasí. Jablonecký LIAZ vybojoval sedm cenných kovů.
Jablonecko – Okresní soutěž III. třídy vede tým Hodkovic B, který po čtyřech kolech neztratil ani jeden bod. Podobnou bilanci má Nová Ves, ta má zatím devět bodů, ale jeden zápas k dobru. Na posledním místě je Jistebsko, které nemá ani bod a skóre 5:24. První body získaly Lučany.
Trutnov – Poté, co nabíraly především fyzickou kondici, dočkaly se basketbalistky trutnovské Kary úvodního přípravného utkání na palubovce loňského nováčka nejvyšší domácí soutěže. Svěřenkyně trenéra Martina Petrovického zvládly duel s bravurou a několik svých věrných fanoušků odměnily střeleckým představením.
Liberec – Fanoušci libereckých hokejistů již mají toto datum červeně označené v kalendáři. Právě na čtvrtek 8. září totiž připravili Bílí Tygři svou předsezónní show před libereckou radnicí.
Chelčice - Fotbalisté Chelčic coby nováček I. B třídy jsou zatím stoprocentní. Vyhráli všechny tři zápasy. Sedm z patnácti gólů dal kapitán Martin Šácha.
Nová Paka – V minulých dnech uspořádal Tenis turnaj dorostenců za účasti čtrnácti mladých hráčů.
Příbram - Po dvou letech se opět vrátil TJ Spartak Příbram do házenkářských soutěží. V sobotu 3. září absolvovali minižáci v Kutné Hoře svůj první turnaj.
Prostějovsko - Je tu druhý zářijový víkend a s ním bohatá nadílka akcí. V našem přehledu najdete výběr těch nejzajímavějších. Podívejte se, třeba se právě vám trefíme do noty. Vězte, že kromě tradičních prostějovských hodů, kterým věnujeme prostor v jiných článcích, na váš čeká spousta překvapivých událostí. Dole v článku najdete i oblíbené Kam za sportem.
Berounsko, Hořovicko - Fotbalový kolotoč pokračuje o víkendu dalším kolem. Nyní vám přinášíme rozpis všech soutěží hraných na Berounsku a Hořovicku včetně delegací rozhodčích.
Ústrašín – Na místním fotbalovém hřišti se uskutečnila soutěž v rybolovné technice Pohár mládeže ČR do 18 let.
Pardubice - Mezi firmami letos dominovala svitavská Papera, která uspěla v silné konkurenci.
Kladno – Poslední přípravný zápas na novou sezonu odehrají hokejisté Kladna dnes v Mladé Boleslavi (17.30).
Dobříš /FOTOGALERIE/ – V sobotu Dobříš přivítá velké finále Bike Fight 2011, kterému letos předcházely dvě kvalifikace. Z obou kvalifikací postoupilo dohromady 14 nejlepších jezdců, které doplní několik nasazených, kteří uspěli v minulém ročníku.
Chlumačany – Ve 4. kole fotbalové I. A třídy zajížděla rezerva domažlické Jiskry do Chlumčan k utkání s domácími „keramiky“. Ti sice patří k lepšímu průměru soutěže, přesto byli hosté papírovými favority, když opět posílili o Tomáše Bahledu a Patrika Hulinu. Ten jedná o angažmá s divizním Kolovčem a za Jiskru odehrál v sobotu zřejmě poslední zápas.