Naděje Volejbalu Tábor tentokrát sbíraly ostruhy v rámci Poháru krajů
Tábor – Letošní ročník poháru krajů ve volejbale mladších žákyň nasměroval svůj čtvrtý turnaj do Tábora.
Tábor – Letošní ročník poháru krajů ve volejbale mladších žákyň nasměroval svůj čtvrtý turnaj do Tábora.
Klatovy – Šesté místo v národním finále dívek U11, postup chlapců U15 do extraligy a celkové 11. místo v České republice a devátá příčka v národním finále chlapců U12 byly hlavními sportovními úspěchy Basketbalového klubu Klatovy v roce 2017, které vypíchl předseda klubu Stanislav Křiváček na výroční schůzi BK Klatovy v sále střední zemědělské a potravinářské školy v Klatovech.
Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Benešovska.
Hradecko - Bydžov potvrdil formu a doma rozstřílel nevyzpytatelný Náchod.
Pelhřimov – Mladé dámy, které chtějí poměřit své síly na poli krásy, mají i v letošním roce jedinečnou příležitost. Od minulého týdne totiž odstartovalo přihlašování do soutěže Dívka roku.
Čeká je další šlágr! Hokejisté Vítkovic se podruhé během týdne střetnou s vedoucím mužstvem extraligy. Po domácím vítězství 3:0 nad Plzní zkraje nového roku se Ostravané představí ve středu na ledě Západočechů v rámci předehrávky 49. kola nejvyšší soutěže. Duel prvního se třetím začíná v 17.30 hodin.
Desítky let čeká Libeňský most na svoji rekonstrukci. Zdali se jí dočká v horizontu měsíců či let, není stále jasné. Vedení metropole sice hlásá, že projekt na opravy jedné z nejvýznamnějších dopravních tepen města může být připraven již letos a první stavební práce by se tedy mohly rozjet v příštím roce, ovšem tento optimistický plán má své „ale“.
Nymburk – Forma jako hrom provází v těchto dnech basketbalisty Nymburka. Sto a více bodů nestřílejí jen svým soupeřům v tuzemské nejvyšší soutěži, ale také v prestižní Lize mistrů. A diváci se mají na co dívat. Ofenzivní představení vyhrál český šampion nad německým Telecomem Bonn o osm bodů.
Vlašim - V loňské sezoně získal s mladoboleslavskou juniorkou titul v mládežnické soutěži. Ani to ale kreativnímu záložníkovi Janu Vodhánělovi nestačilo k prosazení se do našlapaného kádru prvoligového áčka FK Mladá Boleslav.
Chrudim - Dovolím si tvrdit, že téměř všichni rodiče, kteří se rozhodnou přivést svého pěti šestiletého synka (malých holčiček se asi zatím velké sny netýkají, i když…) do ledního hokeje, mají v duchu vidiny kariéry minimálně extraligové. On to nikdo nepřizná, a je to tak normální. Bez velkých snů se věci dělají špatně.
Nymbursko – Rebel. Problémový hráč. Prostě takový Tomáš Řepka. Po okresních trávnících jich možná běhá více než dost. Naši respondenti ale vybrali Adama Nečka z Bříství. Jeho tým hraje nejnižší okresní soutěž a od vybraných rozhodčích dostal nejvíce hlasů.
Karviná – Realizační tým ligové Karviné je kompletní. Asistentem trenéra Josefa Muchy bude Ivan Kopecký.
Karlovy Vary – Hodně napilno měl žákovský výběr karlovarské Slavie U15 před startem nového ročníku České divize žáků U15 skupiny B.
Lanškroun - Nedělní vystoupení hokejistů Lanškrouna se muselo líbit. Domácí nasázeli dvanáct branek a porazili rezervu Trutnova v 15. kole krajské soutěže 12:4.
Hradec Králové - Říká se, že hranice dvaceti procent využitých přesilovek značí v dlouhodobé soutěži extratřídu. Hradečtí hokejisté se toho drží, hra v početní výhodě je jejich parádní disciplínou.
Chrudim - Čtenáři Deníku, v zimním období se v Pardubickém kraji opět rozjíždí hokejová Votrok Tip liga! Jedná se o obdobu vámi oblíbené tipovací soutěže na fotbalová utkání.
Velmi rozpačitý byl podzim fotbalistů SK Hranice. Po pěti kolech přišlo poměrně nečekané odvolání trenéra Rostislava Sobka.
Kladno – S prázdnou se vrátili z Mladé Boleslavi a Liberce hokejoví junioři Kladna. Na kluzištích celků, které hrály o všechno, padli 1:5 a 2:5. V extraligové tabulce si pohoršili na čtvrté místo.
Bystřice – V dalším pokračování nejnižší okresní futsalové soutěži ani jeden tým nevybojoval plný počet bodů. Tři získaly po dvou výhrách. Céčko Tenisáků si zahrálo tenis s céčkem Bystřice (hattrick Hocek) a devět fíků nasypalo do sítě Dlouhého Pole (hattricky Hocka a D. Stibůrka).
Příbramsko – Poprvé v roce 2018 se ve svých soutěžích představili příbramské futsalové týmy, které zároveň odstartovali jarní část sezony. Viva, hrající Středočeský přebor, se představila před domácími fanoušky a připsala si cenný skalp lídra soutěže Brandýsku. Legii Příbram čekal ve venkovním zápas s Realvestav Slatina
Znojmo – Před dvěma lety byl důležitý článek stříbrného tažení znojemských hokejistů v mezinárodní soutěži EBEL. Poté v dresu Orlů strávil obránce André Lakos následující sezonu, než se vydal do druhé německé ligy, kde válel za celek Tölzer Löwen. V něm si účastník dvou olympijských her a trojnásobný mistr EBEL v 25 duelech připsal devatenáct bodů.
Opočno - Krajské hokejové soutěže pokračovaly o víkendu dalšími zápasy. Zástupcům Rychnovska se nedařilo. Opočno, Semechnice i Čestice na body nedosáhly.
Louny - Patnáctiletým klukům z Basketbalové akademie Louny se podařilo postoupit do ligy. Po dvou výhrách neměli v kvalifikaci problém.
Sezimovo Ústí – Oslava prvních narozenin městské knihovny a zároveň také slavnostní vyhlášení dětské čtenářské soutěže Lovci perel se koná v úterý od 17 hodin v budově knihovny na Školním náměstí v Sezimově Ústí.
Po velmi zdařilém začátku letošní dakarské rallye se Martin Kolomý dostal do vážných problémů, které ho mohou stát umístění v popředí celkového pořadí. Na 296 kilometrů dlouhé rychlostní zkoušce při přejezdu mezi peruánskými městy z Pisca do San Juan de Marcona jezdce ze Starého Města u Bruntálu postihla technická závada.
Písek - V pondělí 8. ledna krátce před čtvrtou hodinou odpolední předstoupili před hráče, kteří se budou ucházet o místo v třetiligové sestavě FC Písek, členové výkonného výboru klubu Milan Nousek st., Leoš Gornický a Jaroslav Hrdlička.
Chomutov – Chomutovský deník společně s OS ČUS Chomutov ve spolupráci s Městem Chomutov a Sport Action vyhlašuje anketu Nejúspěšnější sportovec Chomutovska 2017.
Vimperk - První soutěží zimy byl pro dětské biatlonisty KB Staré Město pod Landštejnem sprint, který žactvo absolvovalo v rámci kvalifikačního regionálního závodu Českého poháru.
Kyjov – Gólově nabité bylo dosud poslední kolo halové kopané v Kyjově. Tabulkově favorizovaný Hurá Team měl v utkání excelovat. Avšak realita na palubovce sklářské haly v Kyjově byla zcela jiná. Po nevydařeném začátku soutěže se Beastie Boys dostali do formy. Vyhráli totiž pátý zápas v řadě a mají dobře našlápnuto na letošního vítěze AHORN ligy. V dresu vítězů se blýskl pětigólový Eliáš, který nastřílel celkem dvaadvacet branek.
Prachatice - Jedenáct milionů osm set tisíc korun zaplatilo město za areál Střelnice Prachatice.
České Budějovice – Z kabiny hokejistů David servisu České Budějovice zněl v sobotu večer hurónský řev. Hráčům domácího týmu spadl kámen ze srdce. David servis proti Písku konečně zabral a připsal si na konto velice cenné tři body.
Pardubice – Východočeské divadlo Pardubice na čtvrtek chystá novoroční díl nového zábavného pořadů s prostým názvem Hra. Interaktivní projekt, který navazuje na předchozí oblíbené talk show Jany Uherové, opět představuje herce z jiného úhlu pohledu, než z jakého je diváci znají z jeviště.
Úszé nad Labem - Bohatá kariéra Milana Hejduka dostala pomyslnou zlatou tečku. Co všechno v ní slavný rodák z Ústí nad Labem dokázal?
Velké Meziříčí – Až dva měsíce může trvat přezkoumání postupu města při odmítnutí vítěze architektonické soutěže o úpravu centra Velkého Meziříčí.
Roudnice n. L. – Jubilejní 40. roční Rallye Dakar přichystal motoristickým dobrodruhům opravdové peklo.
Trutnov - Dvěma porážkami vstoupili do nového roku hokejisté trutnovské rezervy. Druhý tým krajské soutěže v sobotu na domácím ledě podlehl vedoucímu celku z Nového Města, o den později odjel s debaklem z Lanškrouna.
Rokycansko – Hned v prvním měsíci roku 2018 pokračují školní olympiády.
Mělnicko – Zimní příprava. Někteří fotbalisté ji vyloženě nenávidí. Je však veledůležitá nejen z pohledu nabrání fyzické kondice. Kolikrát se právě na zimním soustředění utvoří parta, která v druhé části sezony potáhne za jeden provaz a pomůže k záchraně, v lepším případě k postupu. Jak jsou na tom v rámci přípravy na jaro týmy z okresního přeboru? Mají v plánu vyrazit na hory? Porovnali jsme polovinu z nich, na druhou část klubů si posvítíme přesně za týden.
Střední Čechy – Do baráže nechceme! Jasný vzkaz vyslaly týmy, které strávily přelom roku na posledních místech obou skupin hokejové krajské ligy. Neratovice i Poděbrady se v 16. kole blýskly výhrami u soupeřů. Zdramatizování se rovněž dočkala situace okolo příček stěžejních pro play-off.
Třebíč – Úspěšný vstup do nového kalendářního zažili basketbalisté TJ Třebíč. Svěřenci Vladimíra Smitala nejdříve porazili ve 13. kole Oblastního přeboru Šlapanice B a v následujícím klání zdolali i Žabovřesky, které vystřídali na čele tabulky regionální soutěže.
Orlickoústecko - Během lednových a únorových dnů se rozběhne zimní příprava u většiny klubů.
Klášterec nad Ohří - Zájemci mohou vidět fotografie amatérských autorů s profesionálními výsledky a práce studentů sochařského řemesla.
Strakonice - Pro vimperské hokejisty není v Krajské lize většího derby než to se Strakonicemi. V první části soutěže doma prohráli 5:8 a nyní prahli po odplatě. Ta se vydařila
Znojmo - Patří k nejstarším na jižní Moravě. Jeho sbírka čítá na čtyři sta tisíc různých předmětů. Jihomoravské muzeum ve Znojmě letos slaví 140 let od svého vzniku. U této příležitosti se návštěvníci mohou těšit na řadu tematicky zaměřených akcí.
Trmice - Malý plakátek umístěný na dveřích zval na Novoroční koncert, na schodech hosty zdravila vedoucí městské knihovny Vlasta Součková, kousek od ní postávala usměvavá starostka Trmic Jana Oubrechtová. Naleštěný salonek byl plný, za klavírem seděl skvělý Ahmad Hedar, vedle něj zářila opěrní pěvkyně Ester Pavlů ve večerní róbě.
Litoměřice – Litoměřický deník vyhlašuje společně s Okresním sdružením České unie sportu ve spolupráci s Městem Litoměřice již 18. ročník ankety Nejúspěšnější sportovec, kterou má produkčně na starosti agentura Sport Action, s. r. o. Jména nejlepších odtajníme v úterý 20. února 2018 v KD Litoměřice.
Klatovy – Další cenný kov získal v českém poháru v cyklokrosu klatovský tým Cyklosport-Pitstop.cz.
Kolín – Tříbodový zápas s výsledkem 5:2 na ledě Tábora posunul kolínské hokejisty blíž ke čtyřce i boji až o druhé místo tabulky. Čtyři týmy jsou nyní naskládané v osmi bodech. Kolín a Žďár mají ještě zápasy k dobru.
Prvoligové fotbalové kluby mají program zimní přípravy do puntíku pečlivě připravený a hráči i trenéři dopředu vědí, co je čeká. Někdy ale přijde nabídka k zápasu, která prostě nejde odmítnout a vy ji rádi přijmete. To je přesně případ Dukly, která jela do Lipska. Pátý tým bundesligové tabulky si tým z Julisky pozval ke své generálce před začátkem německé nejvyšší soutěže.
Druholigoví hokejisté Nového Jičína zaskočili vedoucí celek soutěže na jeho ledě a už ve středu budou chtít doma skolit i Draky ze Šumperka.