Nové hřiště vyrostlo ve Škůdře, Strašice na něj ještě čekají
Strašice – Bezdrátový rozhlas je zatím jen plán. K jeho zřízení by měly pomoci dotace.
Strašice – Bezdrátový rozhlas je zatím jen plán. K jeho zřízení by měly pomoci dotace.
Prostějov – Ochránci přírody z prostějovského Irisu uspěli v soutěži Druhá šance. Československá obchodní banka v ní přiděluje finance zajímavým projektům, na které se nedostalo v grantovém řízení. Na projekt Studánky a prameny na Prostějovsku, který se týká kultivace krajiny, tak dostanou padesát tisíc korun.
Most - Porota v čele s modelkou Vlaďkou Erbovou v mosteckém klubu Glow vybírala finalistky do soutěže krásy.
Štědrá - „Připravujeme také zcela nové internetové stránky, kde bude spousta informací,“ konstatoval Jiří Brodi
León - V celkovém pořadí obsadil český jezdec po dodatečném vyloučení Katařana Attíji sedmé místo.
Jičín – Dvacáté kolo Zubr extraligy házenkářů bylo rozloženo do čtyř dnů.
Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ - Vážení čtenáři, také v letošním roce pokračujeme s fotosoutěží Dítě Slováckých novin. S fotografiemi dětí se budeme potkávat až do konce roku, kdy se finalisté jednotlivých měsíců utkají o titul Dítě Slováckých novin 2011.
Jeseník /TABULKA, VIDEO/ – Nováček futsalové 2. ligy z Jeseníku opět klesl mezi sestupem ohrožené týmy. V pátek nezvládl domácí zápas s Agromeli a tři kola před koncem soutěže už nemá ligový osud ve své moci.
Kralupy - Proti stejným soupeřkám, se kterými zakončily dlouhodobou část, nastoupí v prvním kole vyřazovacích bojů prvoligové basketbalistky Kralup. Rozhodl o tom závěrečný hrací víkend dlouhodobé části soutěže.
Orlová – Loňské umístění orlovských hokejistů ještě o stupínek vylepšil, navíc v líté konkurenci několika silných klubů, a rád by, aby mu současný kádr zůstal pohromadě. Trenér druholigového mužstva HC Plus Oil Orlová Aleš Flašar, někdejší skvělý obránce extraligových Vítkovic a mistr republiky s Olomoucí, chce sám v Orlové zůstat a pokračovat v započaté práci.
Komárov - Hosty pístničkové soutěže budouArnošt Frauenberg a chodovská skupina Bodlo.
Račiněves /FOTOGALERIE/ – V masopustním rytmu prožili uplynulý víkend v Račiněvsi nedaleko Roudnice nad Labem. Vše zahájil v sobotu odpoledne průvod zhruba padesáti masek.
Frýdek-Místek – Soubojem dvou nováčků pokračovalo v minulém týdnu 19. kola druhé nejvyšší futsalové soutěže. Hráči Frýdku-Místku na domácí palubovce získali důležité tři body, když porazili tým Květnice Tišnov.
Karviná – Unaven vnitropersonálními vztahy i kumulací problémů v klubu rozhodl se první muž karvinského basketbalu Roman Hamrus rezignovat na své dosavadní veškeré funkce v karvinském basketbale.
Brno - Mezinárodní juniorskou soutěží vodních záchranářů ožil o víkendu bazén Tělovýchovné jednoty Tesla v brněnské Lesné. Akci pořádala místní skupina vodních záchranářů Brno-město.
Strakonice - Excelsior ŽBL, nadstavbová část A2 - 4. kolo: BK Strakonice - Hradec Králové 73:51 (20:18, 39:30, 56:49).
Kolín - Jedenáct branek padlo v přípravném utkání hraném na kolínské umělé trávě mezi týmy Milovic a Ratboře. Oba celky hrají v mistrovské soutěži krajskou I.B třídu. Z výhry o jeden gól se radovali borci milovického mužstva.
Modrá – Na sedmdesát zástupců z krajů a regionů České republiky se na sklonku minulého týdne v Modré zúčastnilo dvoudenního semináře pro organizátory a hodnotitele soutěže Vesnice roku 2011. Ministerstvo pro místní rozvoj a Škola obnovy venkova Modrá tam vyhlásili už 17. ročníku soutěže Vesnice roku.
Chodov - Fotoreportáž z akce
Holice /FOTOGALERIE/ - Čtyři desítky masek vyrazily v sobotu dopoledne za zvuku dechovky na pouť ulicemi Holic.
Žďár nad Sázavou – Žďárské basketbalové béčko sehrálo o víkendu poslední dva zápasy před začátkem vyřazovací části oblastního přeboru I. třídy. V sobotu po dobrém výkonu na svého soupeře basketbalisté nestačili, v neděli již ale byli lepším mužstvem a zaslouženě si připsali třináctou výhru z dvaadvaceti duelů.
Žďár nad Sázavou – Říjen, nebo listopad 2011. V některém z těchto dvou podzimních měsíců letošního roku bude známo nové jméno dívky, jež se bude moci honosit titulem nejkrásnější dívky v kraji - Miss Vysočiny 2011.
Hořovicko – První mistrovské zápasy se rychle blíží a již za několik dnů čeká fotbalisty první zápas jara. Divizní Hořovicko doznalo během zimy několika změn a na jaře jej čeká těžký boj o udržení.
Bohutín /ROZHOVOR/ - Nejznámější postavou bohutínského masopustu je Jaroslav Kubík.
Vladimir, Ústí nad Labem - Pop zpívající student ústecké Univerzity J. E. Purkyně z Chlumce u Ústí chystá sólo album, následovníka úspěšného CD Hlavolam (2009) s hity Teď hned, Hry o nás či Akorát. Bude na novince i song v ruštině, se kterým vyhrál prestižní soutěž vysokých škol ve Vladimiru?
Střekov – Nejsme běžný cirkus, jsme Berouskoví! Toť slogan, pod nímž hraje na štacích po ČR Cirkus Sultán, odkazuje tak na slavnou rodinnou tradici.
Vrchlabí – Konec dobrý, všechno dobré. Tohle klišé při hodnocení uplynulého ročníku vrchlabských hokejistů v druhé nejvyšší domácí soutěži prostě musí zaznít.
Hradec Králové – Výrobu televizních reportáží pro Hradec Králové bude dva roky zajišťovat společnost Filmové a hudební studio Hradec Králové.
Náchod – Podobně jako loni se i letos můžete těšit na anketu „Nejúspěšnější sportovec, reprezentant okresu Náchod roku 2010“.
Havlovice, Mezilečí – Do penzionu Klídek u Křižanova se v sobotu odpoledne dostavilo na čtyřicet degustátorů z Čech a Moravy.
Svitavy – Již v úterý do Svitav přijede Tomáš Pfeiffer s koncertním vystoupením Společná věc.
Klatovy – Tuto neděli začíná pro fotbalisty SK Klatovy 1898 jarní část soutěžního ročníku krajské soutěže 1. A třídy. Po podzimní části soutěže je tým na druhém místě tabulky, které by v konečném účtování znamenalo postup do nejvyšší krajské soutěže, krajského přeboru.
Rozvadov - Rozvadovští hráči prý chtěli sezonu dohrát. V souvislosti s ukončením působení Rozvadova v krajském přeboru reagují na vyjádření funkcionářů.
Náchodsko - Přinášíme přehled událostí týdne:
Pardubice, Svitavy – Fotbaloví činovníci z celého Pardubického kraje se sešli na tradičním zimním aktivu, na kterém se seznámili s novinkami před jarní části a vyslechli si další aktuální informace.
León - Francouzský pilot s citroënem dosáhl na 63. triumf kariéry.
Mnichovo Hradiště - Okresní futsalovou soutěž letos vyhrál její nováček v kádru s bývalými prvoligisty.
Benátky nad Jizerou - Trenér Benátek Nejedlý nebyl s výsledkem zápasu spokojen.
Rokycany - Rokycanským ligovým kuželkářům to vyšlo. V sobotu se radovali třikrát
Ústí nad Labem – Vyhráli bitvu, válku však mají teprve před sebou. Ústečtí Lvi zvládli čtvrtfinálovou sérii s Vrchlabím, do cesty za vytouženým triumfem v 1. hokejové lize se jim však postaví další soupeř. Už v pondělí (18.00) se na ledě Zlatopramen Arény strhne další nelítostná řežba.
Nymburk/Prostějov – Naprosto vyrovnaný zápas odehráli prostějovští basketbalisté na palubovce Nymburka. Orli před koncem základní hrací doby ztratili nadějný náskok a utkání po výsledku 84:84 dospělo do prodloužení, které obhájci mistrovského titulu vyhráli rozdílem osmi bodů. Nymburk tak vítězně zvládl svoji premiéru v letošním ročníku české ligy a v nadstavbové části A1 si připsal první vítěžství.
Benešov - Na umělé trávě v Benešově se střetly v přípravném fotbalovém zápase týmy Benešov B a Poříčí nad Sázavou. Pro domácí to byla generálka na mistrovská utkání v I. A třídě, která se jim nepovedla, když nedokázali porazit o deseti hrající hosty.
Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Slavný Národní Cirkus Originál Berousek se vrací do Kutné Hory.Svůj cirkusový stan otevře rodina Berousků ve čtvrtek 10. března na obvyklém stanovišti u kruhového objezdu v Sedlci.
Mladá Boleslav, Brno /ANKETA/ – To čekal málokdo. Brněnští fotbalisté prohráli v 19. kole Gambrinus ligy v Mladé Boleslavi vysoko 0:5. Boj o záchranu v nejvyšší soutěži se stížila těžká porážka.
Havířov /AKTUALIZOVÁNO/ – Vedení havířovského útulku pro psy a jiná zvířata si zadělalo na velké problémy. Prohospodařilo miliony a ještě žádá o navýšení. Vyloučeny nejsou ani personální změny.
Hostín u Vojkovic – Fotbalisté Libiše završili sérii přípravných zápasů třetí remízou v řadě, tentokrát 2:2 se Štětím.
Uherské Hradiště – Pracovníci Knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana připravili na sobotu 6. března pro své příznivce a přátele už desátý ročník tradičního Knihovnického tanečního vínku.
Bruntál – Populární soutěž Bruntálská šipková liga je už ve 14. kole.
Strakonice – Sál domu dětí a mládeže Na Ohradě o právě uplynulém víkendu opět patřil tanci, tentokrát i tomu společenskému.
Ústí n. L. – Chtěli šest bodů, nakonec vybojovali jen dva. Hokejbalisté ústecké Elby prohráli oba víkendové zápasy na domácím hřišti, když v sobotu nestačili na Letohrad a o den později prohráli s lídrem extraligové soutěže z Hradce Králové.