Ústí nad Labem – Přes tři tisícovky natěšených diváků přišlo v sobotu večer fandit Ústeckým Lvům, kteří doma ve šlágru 34. kola prvoligové soutěže přivítali Jihlavu. Především díky skvělému výkonu v závěrečné části nakonec domácí hokejisté zvítězili 4:2 a dál zůstávají v čele tabulky.
Znojmo – Sobotní dopoledne nabídlo volejbalovým fanouškům velmi atraktivní podívanou. Na domácí půdě se o body popraly dva týmy z čela juniorské první ligy. Hráčky VK Pegasu Znojmo hostily v tělocvičně PSK první tým tabulky TJ Junior Brno.
Litoměřice - V oslabeném složení, přesto s touhou po bodovém zisku se vypravili prvoligoví táborští hokejisté k zápasu na led litoměřického nováčka soutěže.
Zubří – Stará známá písnička. Jen co začala v naší nejvyšší házenkářské soutěži pauza, po hráčích Zubří jakoby se slehla zem a v zuberské hale z extraligového týmu málem nemá kdo trénovat. Posuďte sami.
Uherský Ostroh /FOTOGALERIE/ – Šestnácti velkoformátovým obrazům dětí patří letošní první výstava na zámku v Uherském Ostrohu. Až do 18. ledna tam zájemci mohou obdivovat práce školáků ve věku od 6 do 18 let, představujících svůj umělecký náhled na témata kamarádství, přátelství a lásky.
Cheb – Celkem 116 přihlášek z celé republiky dorazilo na desátý ročník krasobruslařské soutěže Chebský špalíček. Byla určena mladým krasobruslařům od pěti do patnácti let, ale na ledě se objevila i tříletá naděje.
Karviná – Nejlepším hráčem českého rezervního výběru házenkářů v mezinárodním utkání s Portugalskem v Karviné byl hráč domácího Baníku Marek Vančo a pěti góly se nejvýrazněji podepsal pod remízu 30:30, ačkoliv hrál jen 2x13 minut.
Kladno - Po vánoční přestávce se opět roztočila kola florbalové extraligy. Kladenského nováčka čeká první duel v neděli odpoledne na domácí palubovce ve sportovní hale Centrum u Sletiště. Přivítá však soka velmi silného, trojnásobného bronzového medailistu z posledních ročníků - Mladou Boleslav.
Ćeská Lípa – Nové logo, kterým se bude město Česká Lípa prezentovat v projektu Zdravé město, vybrali zdejší radní. Vítězem soutěže se stala Hana Řezníčková z Č. Lípy.
Velké Pavlovice /ROZHOVOR/ - O rodinné vinařství se Eva Buchtová stará ve Velkých Pavlovicích společně s manželem Jaroslavem. K vínu získávala vztah již od dětství.
Český Krumlov - Až 360 tisíc korun ročně by mohlo město Český Krumlov ušetřit, kdyby nebylo smluvně vázáno k placení elektrické energie na osvětlení státního hradu a zámku.
Horšovský Týn – Asi jen největší optimista čekal, že 1. FC Horšovský Týn skončí po polovině první sezony v I. B třídě na pátém místě tabulky a nechá za sebou i takové celky, jako jsou Staňkov či Postřekov. Navíc tým v létě opustil trenér Štěpán Hirschl, který byl u suverénního tažení „efcéčka“ okresním přeborem, a také třeba řízný stoper s ofenzivními choutkami Jan Šot, který k lítosti fotbalových fandů ukončil kvůli podnikání hráčskou kariéru.
Opava – Ctitelé krásné knihy mohou jásat. O zařazení na čestné místo jejich knihoven se totiž už od konce října uchází výpravná publikace autorů Vladimíra Birguse a Jana Mlčocha Česká fotografie 20. století.
Karlovarsko - Ještě pár dnů si budou basketbalisté Thermie užívat vánočních prázdnin, dny volna ale už mají sečtené. Kolotoč ligových soutěží se rozeběhne o příštím víkendu, podívejme se tedy, co nás ve Varech v lednu čeká:
Mariánské Lázně – V úvodu roku 2011 přivítali Farmáři z Trstěnic na zimním stadionu v Mariánských Lázních v odloženém zápase mužstvo ze Sokolovska. U obou mužstev chybělo hned několik hráčů, přesto se zápas odehrál ve vysokém tempu
Znojmo – Juniorky znojemského volejbalového klubu mají před sebou utkání roku. Ve druhé lize se jako druhý celek tabulky utkají s prvním Juniorem Brno.
Velké Pavlovice /VINAŘI POD LUPOU/ - O rodinné vinařství se Eva Buchtová stará ve Velkých Pavlovicích společně s manželem Jaroslavem. K vínu získávala vztah již od dětství.
Teplice – Všech 17 podzimních utkání odehrál v dresu nováčka první ligy FK Ústí nad Labem jednadvacetiletý Martin Jindráček. V mužstvu trenéra Svatopluka Habance hostoval z Teplic, které si ho na zimní přípravu stahují zpět. Důkaz kvalitně odvedené práce?
Plzeň – Poslední šestý turnaj základní části extraligy v pozemním hokeji v hale absolvují oba plzeňští účastníci v Praze v hale Slavie. Jak vicemistr z Litic, tak překvapivě nováček HC Bolevec však již mají účast ve čtyřčlenném play off jistou.
Slavičín – Možná nejdůležitější utkání sezony sehraje domácí klub SK Snipers Slavičín. V sobotu vyzve od 11.20 hodin ve slavičínské sportovní hale v rámci II. florbalové ligy žen v souboji dvou nejlepších družstev soutěže celek Bulldogs Brno.
Vrchlabí – Tři odehraná kola za sebou mají místní prvoligoví hokejisté. Po vítězství nad Pískem přepustili doma body Kadani, ve středu je ale získali zpět výhrou 2:1 v Třebíči.
Litoměřice – Do jarních odvet půjdou fotbalisté Sokola Pokratice pod vedením nového trenéra, když Miloslava Macela vystřídá na lavičce Michal Slabý, který na podzim vedl starší dorost v FK Litoměřice.
Horšovský Týn – Asi jen největší optimista čekal, že 1. FC Horšovský Týn skončí po polovině první sezony v I. B třídě na pátém místě tabulky a nechá za sebou i takové celky, jako jsou Staňkov či Postřekov. Navíc tým v létě opustil trenér Štěpán Hirschl, který byl u suverénního tažení „efcéčka“ okresním přeborem, a také třeba řízný stoper s ofenzivními choutkami Jan Šot, který k lítosti fotbalových fandů ukončil kvůli podnikání hráčskou kariéru.
Prostějov – Myšlenky na Champions League musely jít chvíli stranou, prostějovské volejbalistky si totiž odskočily do Klagenfurtu k utkání Středoevropské ligy. Na palubovce nejslabšího celku soutěže VK Modřanská Prostějov ze začátku v obměněné sestavě tápal, nakonec však zápas dopadl podle předem očekávaného scénáře.
Otrokovice – Netrvalo to dlouho a Pavel Valoušek se opět pustí do boje. Úvod sezony se s výjimkou loňské vynucené přestávky již tradičně ponese v duchu motoristické soutěže Jänner rally, která slibuje na česko-rakouském pomezí nadmíru atraktivní podívanou.
Neštěmice – Po Střekovu zahájil přípravu i druhý ústecký zástupce v krajském přeboru, Český lev Neštěmice. Po podzimní části patří svěřencům Tomáše Nováka sedmá příčka, ovšem na vedoucí Louny ztrácí pouhých pět bodů.
Liberec – Na palubovku posledních Kondorů z Liberce cestovali ústečtí basketbalisté se smělými plány. Chtěli zvítězit a vylepšit si postavení v tabulce prvoligové soutěže.
Teplice – Všech 17 utkání odehrál na podzim v dresu nováčka první ligy FK Ústí nad Labem jednadvacetiletý Martin Jindráček. V mužstvu trenéra Svatopluka Habance hostoval z Teplic, které si ho na zimní přípravu stáhly zpátky do svého kádru.