
Oslavy Dne Země v Orlové byly letos jiné
Orlová - Nově celé tři dny v kuse se letos slavilo v Orlové celosvětový Den Země.
Orlová - Nově celé tři dny v kuse se letos slavilo v Orlové celosvětový Den Země.
Třeboň – Třinácté kolo české juniorské ligy v boxu uspořádal třeboňský SK Boxing v tamním společenském zařízení Roháč.
Popice /VINAŘI POD LUPOU/ - Vladimíra Mrázová pracuje ve vinařské firmě Sonberk už sedm let. Už předtím ale deset let obchodovala s vínem. V současné době je sedmatřicetiletá Mrázová obchodní a marketingovou ředitelkou. Je vdaná a má dvě děti.
Bruntál /FOTOGALERIE/– Ocenit nejlepší malíře, kteří vyhráli přední místa sedmého ročníku výtvarné soutěže „Policie očima dětí“ přišly přímo do mateřských a základních škol policejní preventistky.
Dvůr Králové – Porážka znamená pád do baráže, vítězství naopak ještě oživí šance na záchranu soutěže. Extraligové házenkáře Dvora Králové dnes vpodvečer jedno z nejdůležitějších utkání letošní sezony.
Nespeky - Domácí sehráli ve fotbalové I. B třídě, skupiny E, smolné utkání, ve kterém vedli ještě čtvrt hodiny před koncem, ale zlomenina ruky Kadlece a chyby v obraně způsobily, že Hostomice výsledek otočily na svou stranu.
Chrudim – Tradičně vám přinášíme už kompletní výsledky krajských a okresních fotbalových soutěží z víkendu 1. a 2. května.
Prostějov – Morčata, činčily a Teddy králíčci se na prvního máje nechávali okukovat na první výstavě svého druhu v areálu prostějovských chovatelů v Plumlovské ulici.
Náchodsko - Podívejte se na fotogalerii miminek, která se v poslední době narodla v porodnici náchodské nemocnice. Šťastným rodičům gratulujeme. Přečtěte si pravidla soutěže.
Dětmarovice - Malé čarodějky a čarodějové se sešli v prostorách Základní školy v Dětmarovicích. Pálení čarodějnic se v pátek odpoledne proměnilo v soutěžení dětí z prvního stupně zdejší základní školy.
Hluk /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Téměř sedm stovek tanečníků se sešlo v sobotu 1. května ve sportovní hale v Hluku, kde se konal přátelský závod skupin v aerobicu nazvaný Ostrožská pastelka.
Pečky - V sobotu odpoledne domácí Pečky hostily favorita utkání z Teplýšovic. Hosté se v tabulce I. B třídy skupiny D před utkáním drželina třetím místě.
Nymburk - Čtvrtfinálová série nejvyšší basketbalové soutěže mezi Nymburkem a Kolínem skončila podle plánu v nejkratším možném termínu. Obhájce titulu postupuje po vítězství 3:0 na zápasy mezi nejlepší čtyři kluby.
Nymburk - Čtvrtfinálová série nejvyšší basketbalové soutěže mezi Nymburkem a Kolínem skončila podle plánu v nejkratším možném termínu. Obhájce titulu postupuje po vítězství 3:0 na zápasy mezi nejlepší čtyři kluby.
Český Brod /FOTOGALERIE/ - Schodiště Městského kulturního a informačního centra vČeském Brodě, propůjčilo své prostory výstavě sdopravní tématikou. Soutěž pro všechny děti vyhlásil MěÚ Český Brod ve spolupráci se společností BESIP.
Praha – Házenkářky Veselí nad Moravou úvodní zápas finálové série české části play off interligy nezvládly. Veselanky prohrály na půdě pražské Slavie 19:30 a v sérii hrané na tři vítězství prohrávají 0:1. Druhý zápas je na programu v neděli 2. května opět v Praze.
Úvalno /FOTOGALERIE/ - Provází člověka od samého úsvitu dějin. Stal se součástí lidské historie. Byl účastníkem bezpočtu bitev. Pomáhal člověku při dobývání chleba, při obdělávání půdy. Dlouhá staletí byl vlastně jediným zdrojem pohonu. Kůň.
Františkovy Lázně – /FOTOGALERIE/ Doslova hlava na hlavě, tak vypadala 1. května františkolázeňská Národní Třída. Stovky lidí si nenechaly ujít 12. ročník Mezinárodní soutěže elegance historických vozidel.
Chebsko – /FOTOGALERIE/ Zapálené ohně po celém chebském okrese znamenaly jediné. Opět nadešla oslava pálení čarodějnic.
Chorušice /FOTOGALERIE/ - Děti soutěžily na filipojakubském reji, inspiroval je jejich hrdina Harry Potter.
Zbraslavice - Zbraslavice v 19. kole I. B třídy otáčely doma nepříznivý vývoj v utkání s Radimí, která od 7. minuty vedla. Domácí však vyrovnali po trefě Kruliše a do vedení šli díky krásné trefě Radima Truksy z trestného kopu.
Planá nad Lužnicí - V prvomájovou sobotu patřilo odpoledne u Hálů na Ranči Na Samotách westernu.
Boskovice /FOTOGALERIE/ – Hadrové trojkolky, které u nás proslavil hlavně film Vrchní, prchni, zase po roce zaplnily silnice v okolí Boskovic. Jejich majitelé se do Boskovic sjeli na již čtrnáctý ročník jarního srazu velorexů, který tradičně uspořádal Velorex team Zlatá růže Boskovice.
Beroun - Spanilá jízda kolínských fotbalistů v jarní části krajského přeboru skončila. Po šesti výhrách v řadě prohráli v Berouně. Ten naopak mohl slavit. Zisku tří bodů se dočkal po černé sérii čtyř porážek.
Nymbursko /FOTOGALERIE/ - Absolutní dívkou Polabí se stala desetiletá Nikola Skopalíková z Nymburka.
Děčínsko – Dvacátým kolem pokračovala nejnižší okresní futsalová soutěž I. A třída a nečekanou ztrátu v něm utrpěl Pop Servis po remíze z céčkem Bílého Baletu.
Vysoká - Třicátý duben si na vrchu Vysoká už bez čarodějnického ohně nelze téměř představit. Nedaleko vatry se letos "rozjela" nefalšovaná hudební zábava.
Brno - A kdo se má v té záplavě reklam asi tak vyznat? Zvyšuje na lékárnici hlas jeden ze zákazníků. Slečnu v bílém to ale nevyvede z míry. Poradí s výběrem vhodného typu vitaminů a ke krabičce antibiotik automaticky přidá lístek s přehledným návodem k užívání.
Hranice – Čarodějnice nejrůznějších věkových kategorií se v pátek večer slétly do areálu Na kluzišti v Drahotuších. Všechny pak přihlížely tomu, jak jejich hadrová kolegyně uhořela na hranici.
Trutnov - V hlavní soutěži vybojovala první místo Hana Nachtigalová, Šruc byl druhý.
Přerovsko – Čarodějnické ohně vzplály ve městech a obcích na Přerovsku v pátek po setmění. V Dřevohosticích a v Tovačově se tradiční akce pro děti i dospělé konaly v krásném prostředí tamních zámků a pro všechny v kostýmech byly připravené nejrůznější soutěže.
Šumperk – Také v nadcházející hokejové sezoně si budou moci fanoušci Draků zanotovat popěvek: Aleši, dej tam gól! Jejich oblíbenec Aleš Holík zůstává v Šumperku.
Domažlice - Vítězem Okresní soutěže I. třídy a postup do vyšší soutěže vybojoval Horšovský Týn a vrací se po letech mezi okresní elitu. Zásluhu na tom má dvojice Gabriel – Písařík, kteří si připsali většinu bodů.
Frýdek-Místek – Obrovské zklamání a slzy v očích. Takhle určitě nechtěly extraligové volejbalistky Frýdku-Místku sezonu zakončit. Již základní část soutěže napověděla, že svěřenkyně trenérky Alexandry Dedkové mohou pomýšlet v letošní sezoně na jednu z medailí.
Domažlice - Celou dlouhou sezonu v Okresní soutěži II. třídy zvládli nejlépe v Bělé nad Radbuzou, která ztratila body pouze ve dvou remízách. Jejich nejlepším hráčem byl Pavel Sándor spolu s Davidem Šteffelem a Miroslavem Novým ml.
Domažlice /FOTOGALERIE/ – Okresní přebor ve stolním tenisu vyhrála s přehledem Jiskra Domažlice C, která absolvovala celou soutěž bez jediného zaváhání. O jejích kvalitách svědčí i postavení hráčů v žebříčku jednotlivců. První dvě místa obsadili Pavel Fronk a Pavel Brei, kterým dobře sekundoval pátý Jaroslav Kuneš. Nadějí pro nový ročník jsou výkony mladého Lee, který v několika kolech překvapil zkušenější soupeře.
Olomouc -Po 21. kole se tabulka první futsalové ligy rozdělila na tři části. V té první budou tři celky bojovat o titul a čtvrtý, nováček Bacardi, sledovat bez stresu dění v tabulce.
Kladensko, Slánsko - Hned dvě ocenění byla při příležitosti pálení čarodějnic na bývalém libušínském koupališti předána rockové skupině Anopheles.
Chrudim - Vedení hokejistů Chrudimi potvrdilo záměr nepodat přihlášku do první ligy pro příští sezonu. Za rozhodnutím Východočechů jsou finanční důvody.
Ovčáry - Tradiční pálení čarodějnic pořádají každoročně také vOvčárech.
Karlovy Vary -
Brno /FOTOGALERIE/ - Největší gymnaziální sbor v republice vystoupil v sobotu v Brně. Po pátečním přehlídkovém utkání zazpívalo pět set účastníků mezinárodní soutěže Gymnasia cantant na nádvoří Nové radnice.
Cheb, Hrádek nad Nisou – Mistrovství Čech v kulturistice pro rok 2010 se zúčastní také zástupce chebského regionu.
Litvínov /NA VLASTNÍ KŮŽI/ - Do fotoreportéra Deníku, jako psovoda – figuranta, se s chutí zakousl rozzuřený služební pes jménem Katt, což znamená Horký dech.
Brno /FOTOGALERIE/ - Hráči versus jejich fandové. Alespoň naoko v přátelském zápase. Právě utkání mezi hokejisty brněnské Komety a jejich fanklubem oficiálně zakončilo letošní extraligovou sezonu, v níž modrobílí jako nováček soutěže skončili jedenáctí.
Varnsdorf – Ve Varnsdorfu vládkyni zimy už tradičně vyprovází lampiónový průvod.
Nemotice /LIDÉ SVATÉHO FLORIÁNA, FOTOGALERIE/– Sbor dobrovolných hasičů z Nemotic oslavil už 110. výročí svého vzniku. Těší se na letošní soutěže i kulturní akce
Střední Čechy - Krajské přebory I. třídy odehrály svoji sezónu v zimních měsících v halách, teď v další části pokračují přebory II. třídy. Ty se převážně hrají pod širým nebem. Jedno družstvo se však v jarních odvetách už neobjeví. Volejbalistky Lokomotivy Zdice B totiž ze soutěže pro nedostatek hráček ze soutěže odstoupily. A protože první polovinu soutěže odehrály, výsledky anulovány nebudou, ale v jarní části budou kontumovány ve prospěch soupeřek.
Region – Podpořit své či okolní město nebo obec a věnovat mu hlas v soutěži mohou místní patrioti opět přes internet. Až do 31. října probíhá na webovém portálu soutěž O nejkrásnější město a obec. Vítěze čeká mediální prezentace a další propagační ceny. Letos soutěží o ceny i hlasující.
Tachovsko - /AKTUALIZOVÁNO/ Stříbro, Studánka, Chodová Planá, Sytno, Stráž. Události posledního dubnového dne a prvního máje redakčním objektivem.