
Druholigový volejbal dohrál
Náchodsko – Ligové volejbalové soutěže dospělých napsaly o víkendu svou poslední kapitolu. Dalším zajímavým podnikem pak bylo mistrovství republiky veteránů, jehož jeden kvalifikační turnaj se hrál také v Hronově.
Náchodsko – Ligové volejbalové soutěže dospělých napsaly o víkendu svou poslední kapitolu. Dalším zajímavým podnikem pak bylo mistrovství republiky veteránů, jehož jeden kvalifikační turnaj se hrál také v Hronově.
Svitavy – Basketbalisté zakončili základní část druhé ligy dalšími vítězstvími.
Chrudim – „Nikdy mne nic nenaplnilo. Můj dům nikdy nebyl oprýskaný, oblečení se pravidelně obměňovalo o nejmodernější kousky a muži vyhledávali mou společnost.
Mladoboleslavsko - O tomto víkendu startuje oblíbená tipovací soutež. Pojďte soutežit s námi!
Ústí nad Labem - Zaplněná Zlatopramen aréna v úterý sledovala první dějství hokejové bitvy o krále prvoligové soutěže.
Hranice – Ke svému předposlednímu domácímu utkání nastupovali hráči Hranic v pozici jasného outsidera. Ovšem snad každý měl na paměti první měření sil z podhůří Jeseníků, kdy Mohelnice urvala nejtěsnější vítězství až posledních vteřinách utkání.
Břeclav– Velkého vítězství dosáhli sedmáci zbřeclavské Základní školy Kupkova.
Český Krumlov - Oblíbená tipovačka Deníku začíná tento týden. Hraje se opět o hodnotné ceny.
Valtice– Valtice mají novou významnou osobnost. Je jí Johanes Sperger považovaný za jednoho znejvětších virtuózů na kontrabas.
Hluboká ńad Vltavou – Na poslední chvíli před jarní soutěží posílil řady hlubockých fotbalistů útočník Petr Stejskal.
Sudoměřice– Čtyři zápasy, jeden bod a dvě kontumační porážky. Jarní bilance hokejbalistů Sudoměřic je opravdu tristní.
Karvinsko - Noc sAndersenem není třeba příliš představovat. Díky této jedinečné akci mohou malí čtenáři strávit noc mezi regály knih. Letos se tato, mezi dětmi oblíbená, akce uskuteční hned vněkolika knihovnách na Karvinsku a to většinou o posledním březnovém víkendu. Na malé noční čtenáře čekají nevšední zážitky.
Pěčnov – Na domácích šachovnicích v Pěčnově hráli šachisté Tatranu Prachatice o víkendu dva zápasy první jihočeské divize. Nejprve dohrávku s QCC České Budějovice a poté 10. kolo se Slovanem Jindřichův Hradec.
Paříž – Slavný závod se do Afriky nepřesune. Etapy povedou opět na území Argentiny a Chile.
Bělá pod Bezdězem - Do města pod Bezdězem přijedou protagonisté filmu Ať žijí rytíři.
Mnichovo Hradiště - Okresní futsalová má dohráno. Mistrem se s přehledem stal FC Mnichovo Hradiště.
Nymburk, Poděbrady - Basketbalisté ve 2. lize měli na programu poslední kolo základní části. Poslední hrací víkend vyšel skvěle okresním zástupcům, kteří dokázali vyhrát všechny svoje zápasy. Poděbrady se díky dvěma výhrám zachránily v soutěži. Hráči Nymburka postoupili mezi čtyři nejlepší družstva soutěže.
Česká Lípa - Fotbalové jaro je tu a s ním i tradiční tipovací soutěž čtenářů Deníku Fortuna liga. Hlasovací kupóny najdete v tištěném Českolipském deníku na straně regionálního sportu. Ve hře jsou zajímavé ceny.
Znojmo– Florbaloví junioři mají za sebou poslední extraligový zápas letošní sezony. Vněm svěřenci Martina Andrleho podlehli Tatranu Střešovice a celou čtvrtfinálovou sérii prohráli poměrem 1:3. Znojemští junioři se ale nemají za co stydět. Favoritovi celé soutěže pěkně zatopili.
Brno - Na práci profesionálního řezbáře se mohli podívat v úterý návštěvníci brněnského výstaviště. Na zemědělském a lesnickém veletrhu vystoupil i řezbář Martin Kalman ze Slovenska, který divákům předvedl práci uměleckého řezbáře. Pod jeho rukama se kláda měkkého dřeva proměnila v sovu.
Pojizeří - Poměrně zajímavé jaro čeká na fotbalisty v letošním ročníku krajských soutěží dospělých Libereckého kraje, které začnou o nadcházejícím víkendu.
Kutná Hora, Poděbrady - Závodnice Fit studia Jitky Brachovcové z Kutné Hory získaly na aerobikové soutěži v sobotu v Poděbradech celkem šest pohárů.
Stod - Mechanici – elektronici z celé republiky v úterý změřili síly ve Stodě. V dílnách tamní integrované střední školy se už popáté konala dovednostní soutěž zaměřená na spotřební elektroniku.
Rakovník - Dobrou duší a organizátorem činnosti v jednom z nejmladších sportovních klubů, rakovnickém Red Crayfish, je Marek Pavlík, sám aktivní sportovec a iniciátor dalších akcí. Stolní tenisté RC se letos opět probojovali do finále Poháru Rakovnického deníku a při této příležitosti byl v Jandačově sále čas i na krátký rozhovor.
Frýdek–Místek– Nelehkou úlohu měly vposledním zápase sezony volejbalistky Lokomotivy Břeclav. Přes celou Moravu cestovali na půdu lídra soutěže do Frýdku. Ve druhém utkání ale dokonce sahaly po vítězství.
Svitavy – Velmi příjemný pohled se naskýtá na konečnou tabulku nejvyšší krajské volejbalové soutěže mužů.
Mělnicko - V posledním zimním týdnu byl s mírným zpožděním dohrán regionální přebor žactva ve stolním tenisu. Desáté kolo nepřineslo překvapivější výsledky.
Horšovský Týn - Pětiletý fešák Najby si drží titul šampiona České republiky a Německa.
Praha - V předehrávce 17. kola florbalové ligy žákyň (benešovský tým požádal o přesunutí zápasu z původního termínu z důvodu jiných plánovaných akcí podstatné části členek týmu) prohrála benešovská děvčata s pražským x3m team SSK Future na hřišti soupeře v hale ZŠ TGM Praha 6.
Vyškovsko - Oblíbenost tipovací soutěže Vyškovského deníku Rovnosti Fortuna ligy potvrdilo i její druhé letošní kolo, dalším zvýšením počtu nových hráčů.
Uherský Brod /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ – Ve druhém jarním kole divize remizoval Uherský Brod s lídrem soutěže – fotbalisty Šardic. Přesto byl jeden Broďan pořádně zklamaný.
Rokytnice nad Jizerou - Lyžařský oddíl Auto Škody pořádá obří slalom pro širokou veřejnost.
Libina - Nejlepší internetové stránky v Olomouckém kraji mezi vesnicemi má Libina. Druhé místo obsadila Lipová-lázně, třetí jsou Velké Losiny. Mezi městy bodovala Mohelnice, která je třetí.
Nymburk - Zástupci kulturního domu v Nymburce vyhlásili v těchto dnech první ročník mezinárodní soutěže s názvem 1. Česko – Slovenský Hip Hop Sound Nymburk 2010.
Frýdlant n. O. – Oba frýdlantské extraligové celky potvrdily své postavení v ženské soutěži stolních tenistek, když o minulém víkendu na domácích stolech přehrály jak pražský Slavoj, tak i borský Sokol.
Šumperk – Odchovanec šumperského hokeje Denis Kindl vstoupil v zámořské juniorské soutěži QMJHL se svým celkem Gatineau Olympiques do vyřazovacích bojů.
Chrudim – Basketbalisté místního Darrenu neponechali v posledních dvou zápasech soutěže nic náhodě a obě svá střetnutí na domácí palubovce vyhráli. Nejenže tak bez problémů zachránili druholigovou příslušnost i pro příští ročník, ale nakonec obsadili v konečné tabulce krásné sedmé místo.
Havlíčkův Brod, Ledeč nad Sázavou – Prvoligové házenkářky havlíčkobrodské Jiskry neměly v posledních dvou kolech na růžích ustláno, představily se totiž na palubovkách prvních dvou týmů soutěže v Porubě a v Mostě.
Hradec Králové – Jitrničky, ovárek, prejt, výpečky – to všechno bylo k mání v sobotu na českoskalickém hřišti při startu jarních odvet nejvyšší krajské fotbalové soutěže. Pohodové odpoledne vyšperkovalo třígólové vítězství domácích nad „vybrakovaným“ Novým Hradcem.
Střední Čechy - Šachové soutěži se chýlí ke svému závěru. Předposlední kola odehrála mužstva v krajském a regionálním přeboru družstev.
Karviná – Házenkářské soutěže pokračovaly o víkendu dalším kolem. Velká pozornost byla soustředěna na tým starších dorostenců HCB OKD Karviná, který hrál v Jičíně o titul.
Karvinsko - Jak si v předposledním kole mládežnických soutěží vedly hokejové celky z Karvinska?
Rakovník - Mladší žáci HBC Rakovník nastoupili o víkendu ke svému prvnímu zápasu po zimní přestávce. První utkání s Alpiq Kladno (dříve KEB) bylo z důvodu špatného počasí přeložen na 4. dubna 2010 a ve druhém kole jarní části měl Rakovník volný los. Jako soupeř se mu postavila Hostivař.
Coquimbo – Čeští reprezentanti se ve čtvrtfinále Davis Cupu utkají na antuce v chilském Coquimbu.
Děčín – Tři družstva děčínského korfbalového oddílu TKC (Tukan korfbal club) zajížděla k dalším zápasům svých soutěží na půdu soupeřů a ve všech zápasech byla úspěšná. V některých dokonce své protivníky deklasovala.
Benešov, Rakovník - Soutěž volejbalového krajského přeboru I. třídy žen se pomalu chýlí ke konci. V předposledním kole zajížděly suverénně první Rakovničanky na palubovku sedmého Benešova. Kdo čekal další hladké vítězství, trošku se zklamal.
Třinec – V předposledním utkání základní části druholigové soutěže futsalistů se hráči třineckého Likopu představili na hřišti ještě nedávno ligového Havlíčkova Brodu. Po přesvědčivém vítězství se tak mohou Třinečtí již těšit z první příčky po základní části soutěže.
Jablonec n. N. /FOTOGALERIE/ – Stovka studentů a učitelů z pětadvaceti průmyslových škol z celé České republiky se zúčastnila 16. ročníku prestižní soutěže studentů ve 2D kreslení a 3D modelování Autodesk Academia DESIGN 2010, která se poprvé konala v Jablonci.
Chuchelna – Závody do vrchu na Kozákov mají svoji dlouholetou tradici. Pořadatelé z Motorsportu Chuchelna zde i letos připravili zajímavý závod a na rozdíl od loňské zimní varianty se jim letos podařilo trať zbavit sněhu, takže 40 prezentovaných jezdců absolvovalo celou soutěž po mokrém asfaltu.
Sydney - Olympijská šampionka Kateřina Emmons vyhrála po mateřské pauze SP ve střelbě ze vzduchové pušky.