Chrudim - Před týdnem se hrálo úvodní kolo házenkářské extraligy a o tomto víkendu začínají i ostatní soutěže nového ročníku 2009 – 2010. Chrudimští dorostenci, kteří v minulé sezóně jako nováček obsadili konečné 3. místo ve II. lize mladšího dorostu, budou v nadcházejícím ročníku hrát ve vyšší věkové kategorie.
Deštné v Orlických horách, Potštejn - Rozloučit s létem se mohou obyvatelé regionu dvěma způsoby. Rockový koncert „probudí“ v sobotu údolí pod hradem Potštejn. Za poklidnějším programem především pro rodiny s dětmi se mohou zájemci vydat do střediska Orlických hor.
Kladno, Lidice -Za SK Kladno i Karlovy Vary/Dvory hrál i Českou fotbalovou ligu, ale poměrně mladý skončil a upíchl se v nižších soutěžích (Přední Kopanina, Koleč, Slavoj Kladno). Jiřího Kosoru každopádně uznává jako velmi dobrého fotbalistu značná část kladenské fotbalové obce.
Třinec /FOTOGALERIE/ -Čtyřčlenný tým ze stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v Třinci se po roce stal opět vítězem krajské soutěže ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel O pohár starostky města Třince, která se konala na parkovišti u třinecké sportovní haly STaRS.
Prostějov - Mistrovství Evropy a Světový pohár v parašutistické akrobacii se chýlí ke svému závěru. Pět ze šesti disciplín již závodníci doskákali. K dokončení soutěžní části šampionátu tak podle pořadatelů chybí pouze hodinka příznivého počasí. Tím však seskoky na prostějovském letišti neskončí.
Řevnice - Devět branek v dosavadních čtyřech odehraných kolech fotbalové divize A. To je bilance snů útočníka Jiřího Bošanského z týmu nováčka soutěže Slavoj Řevnice.
Písek - Do nové sezóny vstupují interligové házenkářky Sokola Casta Písek. Již tuto sobotu přijede do písecké obloukové haly Partizánské a děvčata chtějí uspět. O sezónních cílech a blížícím se evropském poháru jsme si povídali se zkušenou hráčkou Zuzanou Martenkovou.
Znojemsko - Víkendový kalendář na Znojemsku bude bohatší. Novinkou je Borotický gulášfest. V sobotu se ve Slupi uskuteční Slavnosti chleba, Miroslav pořádá krojované hody.
Náchodsko - Dalšími Borci kola kraje a okresu jste v anketě zvolili Hauscheho a Zinkeho. V hlasování krajských soutěží nebylo zdaleka do poslední chvíle nic rozhodnuto, což potvrdil minimální rozdíl mezi vítězem a druhým.
Tachov - Dvanáctou okresní výstavu ovoce, zeleniny, květin, kaktusů a bonsají pořádá od 11. do 13. září ve společenském sále Mže v Tachově Český zahrádkářský svaz.
Karlovy Vary – Soutěž v bariérovém skákání na postupně se zvyšujících překážkách bude hlavním bodem sportovního programu ke 110. výročí založení Českého jezdeckého klubu Karlovy Vary.
Praha - „SuperStarové“ šílenství začíná. Už v neděli večer se na obrazovkách české stanice Nova a slovenské Markízy, které se tentokrát na připravované hudební megashow podílejí společně, objeví její úvodní díl.
Zvole/ Bohuslavice - Dalšími dvěma závody pokračoval Holba Cup v požárním sportu a po těchto dvou klech je jasné, že Hrabišín opět obhájí celkové vítězství v seriálu Velkých cen Holba Cupu.
Bernartice nad Odrou - Příjemně překvapeni až zaskočeni byli manželé Lucie a Adam Haitlovi z Bernartic nad Odrou po zveřejnění výsledků krajského kola soutěží Firma a Živnostník roku. Jejich firma se stala držitelem titulu Živnostník roku.
Střední Čechy -Novou sezonu zahájil už další druh sportu. V posledním srpnovém víkendu zahájily sezonu úvodním dvoukolem volejbalové soutěže mužů i žen, a jak napovídají výsledky a pořadí v tabulkách, po úvodních dvou kolech favorité se své role dokonale zhostili.
Jirkov - Na zámku Červený hrádek se v sobotu 5. září uskuteční již 14. ročník soutěže o nejlepší svíčkovou. Zúčastnit se může kdokoliv, kdo by se chtěl pochlubit svým kuchařským uměním. Tři nejlepší kuchaři získají poukázky do hypermarketu Globus.
Plzeň - Ve zbrusu nových dresech vstoupí házenkáři TJ Lokomotivy M.A.T. Plzeň do dalšího ročníku extraligy. Generálním partnerem klubu se stal M.A.T. Group, s. r. o., a modrobílé dresy plzeňského týmu budou odpovídat barvám tohoto partnera.
Rtyně v Podkrkonoší - V sobotu se na místním fotbalovém hřišti konal 2. ročník Memoriálu Leoše Kollerta v kategorii starších přípravek. Zájem o start na turnaji byl mimořádný jak od týmů z OFS Trutnov, tak KFS Hradec Králové.
Jičín -Už šestý rok působí v nejvyšší soutěži házenkářů východočeský celek HBC Ronal Jičín. Pravidelně se dostává do play off, několikrát skončil pátý. Také na nový ročník je družstvo připraveno a těší se na nedělní start.
Krupka - Z ME v Srbsku, kterého se zúčastnilo 14 zemí, se vrátili čeští reprezentanti s rovnou desítkou medailí. Se třemi zlatými, šesti stříbrnými a jedním bronzem.
Česká Lípa - Čtvrtý ročník Aqua Festivalu začal ve čtvrtek dopoledne ve velkém sále kulturního domu Crystal. Do soutěže chovatelé přihlásili 129 terčovců a 46 skalár.
Prostějovsko - Je tuprvnívíkend v zářía s ním celá řada kulturních i sportovních akcí. V našem přehledu najdete výběr těch nejzajímavějších. Třeba pozvánku na Smržickou šlapku, Závody dračích lodí na plumlovské přehradě nebo Barevnou neděliv Kostelci na Hané.
Hanušovice - Až deset tisíc hostů očekává hanušovický pivovar na oslavě svých 135. narozenin. Příchozí se 4. a 5. září mohou těšit na speciální pivo, exkurze a vystoupení známých hudebníků.
Kutnohorsko - Po letní přestávce měli nohejbalisté napilno, když se prvními zápasy rozeběhla vyřazovací část soutěže. O největší překvapení se postarali hráči českobrodské rezervy, kteří dokázali porazit na svém hřišti suveréna soutěže a to družstvo Vrdů.
Zubří - Zvláštní start do nového ročníku Zubr extraligy zažijí házenkáři Gumáren Zubří. Sobotní (5. září) premiérový zápas soutěže měli odehrát doma s Frýdkem-Místkem. V jejich domovské hale byste však zápas očekávali marně. Hrát se bude v Kopřivnici.
Prachatice /FOTOGALERIE/ - Celorepubliková výtvarná soutěž, která integruje děti z mateřských škol, dětských domovů, ústavů sociální péče a speciálních školských zařízení dorazila do Prachatic.
Zubří/ Konečně! Po čtyřech měsících si zahrají házenkáři Gumáren Zubří mistrovský zápas. Nová sezona Zubr extraligy je tady. Valaši zahájí nový útok na vysněné zlato již v sobotu 5. září utkáním s Frýdkem-Místkem (hraje se v Kopřivnici, viz článek vlevo).